چگونه باید از کانسیلر استفاده کنیم؟

استفاده از کانسیلر چگونه است
استفاده از کانسیلر یکی از روش های جوانسازی پوست صورت به ویژه پوست دور چشم است، اما اغلب خانم ها آشنایی کافی با نحوه استفاده از کانسیلر را ندارند به همین منظور قصد داریم در این تمام آنچه لازم است درمورد کانسیلر و نحوه استفاده آن برای انواع پوست را بدانید، به طور کامل شرح دهیم:

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یک پودر فشرده به رنگ روشن است که پایه آرایش محسوب می شود، به این معنی که برای حفاظت از پوست می توان قبل یا بعد از کرم پودر از آن استفاده کرد. انواع کانسیلر در بازار لوازم آرایشی و مراقبت از پوست بسیار مختلف است.
به طور مثال نوع استیک یا ماتیکی یکی از انواع کانسیلر پرطرفدار با قابلیت استفاده ساده است و نوع نیمه جامد آن به شکل کرم موجود می باشد، اگر علاقمند به مصرف کانسیلر مایع هستید، بسیاری از برندهای معروف اقدام به تولید نوع مایع نیز نموده اند که در این حالت لازم است طرز استفاده از کانسیلر پد دار را نیز بدانید.
نحوه استفاده از کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر برای جوانسازی پوست

اگر نحوه استفاده از کانسیلر برای جوانسازی پوست را بدانید، علاوه بر رفع ایرادات پوستی می توانید به تقویت پوست صورت کمک کنید. این محصول می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری در صورت، به تقویت پوست صورت و حتی دور چشم بپردازد.
کانسیلر از بهترین لوازم آرایشی برای رفع تیرگی های دور چشم، پوشش دهی کامل پوست برای پنهان کردن اثر لک و جای جوش است. اگر کانسیلر مناسب انتخاب کنید، با استفاده از استفاده از کانسیلر برای صورت می توانید آرایشی جذاب و بی نقص داشته باشید این محصول بی نظیر در انواع آرایش و گریم مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه استفاده از کانسیلر برای جوانسازی پوست شامل مراحل زیر است:
 • پیش از استفاده از کانسیلر صورت خود را با شوینده مناسب نوع پوست معمولی، خشک یا چرب بشویید.
 • حتما کانسیلرهای حاوی ویتامین را برای مصرف انتخاب کنید تا به جوانسازی و تقویت پوست خود کمک کنید.
 • پیش از استفاده از کانسیلر از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا خشک شدن پوست و پیری پوست جلوگیری کنید.
 • برای پوست دور چشم از کانسیلر مخصوص دور چشم استفاده نمایید ،کانسیلر صورت می تواند موجب ایجاد چروک دور چشم شود.
 • هنگام استفاده سر را به پایین خم کرده و به بالا نگاه کنید تا خطوط زیر چشم کاملا با کانسیلر پوشانده شود. به این ترتیب آثار چین و چروک محو شده و پوستی شاداب و جوان خواهید داشت.

همچنین بخوانید: فاندیشن چیست

روش استفاده از کانسیلر برای دور چشم

روش استفاده از کانسیلر برای دور چشم

اگر می خواهید آرایشی بی نقص و پوستی صاف و یکدست داشته باشید، پیشنهاد می دهیم همیشه یک کانسیلر در کیف لوازم آرایشی خود داشته باشید. با اطلاع از نکات مهم مصرف، روش استفاده از کانسیلر برای دور چشم بسیار ساده خواهد بود.
پوست زیر چشم بسیار حساس و نازک است تیرگی و رگ های زیر چشم، ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند که راه حل رفع و پوشش دهی کامل آن، مصرف کانسیلر است؛ بنابراین به نکات مهم زیر توجه داشته باشید:
 • برای پوشش دهی کامل تیرگی زیر چشم و مخفی کردن رگ های آبی پوست بهتر است از کانسیلر با تن رنگ زرد استفاده کنید.
 • اگر پوست بسیار روشن دارید، انتخاب کانسیلر صدفی را به شما پیشنهاد می دهیم.
 • اگر تیرگی زیر چشم شما بسیار کم است، بهترین کانسیلر دور چشم برای شما از نوع جامد یا استیکی است.

استفاده از کانسیلر برای پوشاندن چروک دور چشم

نحوه استفاده از کانسیلر برای پوشاندن چروک دور چشم، دارای نکاتی ظریف اما موثر است که با اطلاع از آن می توانید از چروک پوست بعد از آرایش جلوگیری کنید. معمولا یکی از مشکلاتی که خانم ها با آن روبرو هستند این است که بعد از آرایش دور چشم خود آثار خطوط و ترک خوردگی لوازم آرایشی را مشاهده می کنند.
در این شرایط گاهی سعی می کنند با ضربات آهسته انگشت، کرم پودر این ناحیه را محو کنند؛ پیشنهاد می دهیم برای رفع این مشکل از کانسیلر به روش زیر استفاده نمایید:
 1.  کانسیلر را به صورت دایره وار پایین چشم نکشید، بلکه برای پوشش دهی کامل تیرگی و چروک های دور چشم، نحوه استفاده از کانسیلر برای دور چشم به صورت حرکت مثلثی زیر چشم است؛ برای این کار می توانید از یک براش نرم، برای محو کردن کانسیلر دور چشم استفاده کنید.
 2. استفاده از کانسیلر دور چشم کافی است و هرگز از کرم پودر دور چشم خود استفاده نکنید، با این روش مانع از تشکیل و یا تشدید چین و چروک دور چشم می شوید.
 3. اگر دور چشم شما مستعد چروک است، از کانسیلرهای بدون روغن استفاده کنید.
 4. می توانید برای محو کردن کانسیلر دور چشم از ضربات آهسته انگشت یا پد استفاده کنید؛ طرز استفاده از کانسیلر پد دار نیز به صورت ضربه ای است.
 5. این سوال برای بسیاری از خانم ها مطرح است که بعد کانسیلر چی بزنیم؟! پیشنهاد می دهیم برای جلوگیری از چروک همراه با کانسیلر از پرایمر مخصوص دور چشم استفاده کنید؛ عملکرد این محصول مشابه با زیرسازی با پرایمر پوست صورت است.
 6. از زیر چشم خود چین و چروک دارید، برای جلوگیری از باقی ماندن خطوط چروک، بعد از مصرف کانسیلر، سر خود را پایین نگه دارید و به بالا نگاه کنید، با این روش پرایمر در شرایطی خشک می شود که چین و چروک زیر چشم کاملا باز شده است و خطوط زیر چشم را پر می کند. در این حالت بعد از خشک شدن پرایمر می توانید با یک اسفنج مرطوب، زیر چشم ها به صورت ضربه ای کمی کرم پودر بزنید.

بهترین رنگ کانسیلر کدام رنگ است؟

برای انتخاب بهترین رنگ کانسیلر، مناسب با رنگ پوست و آرایش خود، توجه داشته باشید که همیشه کانسیلر را یک درجه روشن تر از کرم پودر مصرفی خود انتخاب کنید؛ با این روش پوشش دهی کرم پودر بسیار قوی تر خواهد بود و اگر آثار لک یا تیرگی روی پوستتان وجود داشته باشد، محو می شود؛ در ادامه می خوانید که انتخاب رنگ برای استفاده از کانسیلر چگونه است .
کانسیلر آرایشی

روش انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست

وجود رنگ های مختلف کانسیلر اغلب موجب سردرگمی مصرف کنندگان در انتخاب رنگ مناسب می شود. در این قسمت روش انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست را شرح داده ایم:
 • کانسیلر زرد رنگ مناسب پوست روشن: اگر رنگ پوست شما روشن است بهترین رنگ کانسیلر رنگ زرد است که قابلیت پوشاندن تیرگی ها و لک های پوستی را دارد.
 • کانسیلر صورتی، عسلی یا قهوه ای روشن مناسب پوست رنگ پریده: اگر پوست رنگ پریده ای دارید، می توانید از کانسیلر هایی با رنگ روشن، نظیر صورتی روشن، عسلی یا قهوه ای روشن استفاده کنید.
 • کانسیلر هلویی مناسب پوست تیره: اگر رنگ پوست شما تیره است بهترین رنگ کانسیلر برای پوست تیره، رنگ های هلویی تیره و روشن است.

روش انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست

 نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

مراحل و نحوه  استفاده از کانسیلر برای صورت ، به شرح زیر است؛ با رعایت نکات زیر می توانید آرایش و میکاپ حرفه ای داشته باشید:
 1. استفاده از نرم کننده هایی نظیر مرطوب کننده یا پرایمر پیش از آرایش
 2. استفاده از کانسیلر با رنگ مناسب برای پوشش دهی تیرگی زیر چشم از اهمیت بسیاری برخوردار است. روش استفاده از کانسیلر برای تمام رنگ ها یکسان می باشد، مهم این است که رنگ متناسب با پوست صورت انتخاب شود که در بخش های بالایی همین متن شرح داده شد.
 3. محو کردن رگ ها و قرمزی های در بینی با کانسیلر
 4. رفع آثار جوش با رنگ کانسیلر مناسب، به جای استفاده از حجم زیاد از کرم پودر.
 5. برای تثبیت کانسیلر روی پوست می توانید از یک اسفنج یا پد برای استفاده از تثبیت کننده استفاده کنید.
 6. از براش کانسیلر یا قلمو آرایش برای پخش کردن کانسیلر در آرایش استفاده کنید.

همچنین بخوانید: کرم پودر بهتر است یا پنکیک

 نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت

سوالات متداول انتخاب کانسیلر پوست

سوالات متعددی در مورد اینکه استفاده از کانسیلر چگونه است و ترتیب استفاده از کانسیلر در آرایش، برای مصرف کنندگان مطرح است که در این راهنمای آموزشی پاسخ برخی از این سوالات را می خوانید:

آیا کانسیلر موجب ایجاد چین و چروک دور چشم می شود؟

خیر کانسیلر یک لوازم آرایشی مناسب برای پنهان کردن چروک دور چشم و در صورت داشتن ترکیبات ویتامینه می تواند به کاهش چروک دور چشم کمک کند.

از کانسیلر پس از کرم پودر استفاده کنم یا قبل از آن؟

از کانسیلر در هر دو حالت استفاده می شود، اما اغلب آرایشگران حرفه ای برای رفع لک و تیرگی های پوست کانسیلر را پس از کرم پودر استفاده می کنند.

برای آغاز آرایش از پرایمر شروع کنم یا از کانسیلر ؟

اگر از پرایمر استفاده می کنید، ترتیب استفاده از پرایمر آغاز شده و به کانسیلر ختم می شود. استفاده از کانسیلر به پوشش دهی آرایش و رفع آثار لک و چروک کمک می کند.

آیا باید از کانسیلر قبل از اصلاح کننده نظیر کورکتور استفاده کنم؟

خیر، کانسیلر بعد از مصرف اصلاح کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد تا موجب یکدست شدن رنگ پوست شده و رنگ اصلاح کننده ها را محو کند.