کاندوم برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاندوم برقی چیست

کاندوم برقی یکی از انواع کاندوم با امکاناتی نظیر ویبره می‌باشد. این محصول، با هدف بهبود رابطه جنسی و طولانی‌تر کردن مدت آن تولید می‌شود، اما استفاده از آن می‌تواند عوارضی را نیز به دنبال داشته باشد، که لازم است از آن‌ها مطلع باشید.

در این مقاله هر آنچه باید درباره این محصول بدانید برای شما شرح داده شده است؛ مانند اینکه کاندوم برقی چیست و چه عوارضی دارد. پس با ما همراه باشید.

کاندوم برقی چیست؟

اگر نام این محصول را شنیده باشید احتمالاً این سوال برایتان پیش می‌آید که کاندوم برقی یا کاندوم ویبره دار چیست و چه کاربردی دارد؟ اغلب افراد با شنیدن نام این وسیله، تصور می‌کنند کاندوم برقی، برای پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری به کار می‌رود؛ اما باید بگوییم این چنین نیست و این محصول در واقع یک حلقه ویبراتور بوده که همراه با کاندوم‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاندوم برقی دور آلت مردانه قرار می‌گیرد و با لرزش و تکان‌های ریز و متوالی‌ای که ایجاد می‌کند، باعث افزایش لذت جنسی می‌شود. در این مبحث به طور کامل شرح داده شده‌است که کاندوم برقی چه ویژگی و کاربردهایی دارد، همچنین عوارض احتمالی مصرف آن چیست.

مشخصات کاندوم برقی یا حلقه ویبراتور

شکل ظاهری و مشخصات کاندوم برقی ، به شکل یک حلقه انعطاف پذیر از جنس لاتکس است که در انتهای آلت تناسلی مردان قرار می‌گیرد. این حلقه از طریق یک موتور آرمیچر بسیار ظرفیت و کوچک که با باتری تغذیه می‌شود، لرزش ویبره‌ای ایجاد می‌کند

کاندوم برقی دارای یک باتری بسیار کوچک (باتری ساعت مچی) بوده که در قسمت بالای حلقه آن، درون محفظه‌ای قرار دارد. همچنین باتری آن شارژی نیست و لازم است بعد از اتمام، باتری دیگری را جایگزین قبلی کنید.

عوارض کاندوم برقی

کاربرد کاندوم برقی

این محصول جزو لوازم شخصی برقی محسوب می‌شود و در واقع کاربرد اصلی آن درمان زود انزالی، اختلال نعوظ و افزایش میل جنسی است. اما توجه داشته باشید که این محصول یک کاندوم محافظتی نیست و فقط یک حلقه ویبره دار است.

کاربرد لرزش‌های کاندوم برقی، تحریک بیشتر کلیتوریس زن در جهت بهبود لذت جنسی بوده و از نظر عملکرد فیزیکی تاثیری بر افزایش لذت جنسی مردان ندارد؛ حتی انزال آن‌ها را به تاخیر نیز می‌اندازد. چرا که لرزش‌های متوالی ویبره این محصول موجب می‌شود که جریان خون در رگ‌های تحتانی آلت مردانه افزایش یابد و انزال آن‌ها به تعویق افتد.

نحوه استفاده از کاندوم برقی یا حلقه ویبراتور

برای استفاده از کاندوم برقی یا همان حلقه ویبراتور، لازم است ابتدا از کاندوم‌های معمولی یا همان لاتکسی استفاده کنید و پس از آن این محصول را از قسمت سر آلت، به سمت پایین آن هدایت کنید. چرا که کاندوم‌های برقی قابلیت پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی را ندارند.

کاندوم برقی مناسب چه کسانی است؟

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد مطرح می‌شود این است که کاندوم برقی مناسب چه کسانی است؟ و آیا این ابزار مناسب مصرف در سنین بالا نیز است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که استفاده از این وسیله، هیچ محدودیت سنی‌ای ندارد و معمولا افرادی که با مشکل زود انزالی روبرو هستند، در هر سنی می‌توانند به خرید کاندوم از نوع برقی آن اقدام کنند.

البته پیش از انتخاب این محصول، لازم است اطلاعات کافی درمورد آن را داشته باشید و با آگاهی کامل از مزایا، عوارض و معایب کاندوم برقی در مورد خرید و استفاده‌ی آن تصمیم گیری نمایید.

مشخصات کاندوم برقی

معایب و عوارض کاندوم برقی چیست؟

مسائل بهداشتی و عوارض کاندوم برقی نکاتی هستند که پیش از استفاده‌ی این محصول لازم است به آن‌ها توجه داشته باشید:

  • کاندوم برقی یک حلقه لاتکس است که در انتهای آلت تناسلی قرار گرفته و وارد واژن زن نمی‌شود، بنابراین باعث کوتاه شدن طول آلت تناسلی مرد شده و می‌تواند موجب کاهش لذت جنسی برای طرفین نیز باشد؛ به ویژه در مورد آقایانی که طول آلت آن‌ها کم است.
  • همانطور که پیش‌تر شرح داده‌ایم، کاندوم برقی امکان پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی را ندارد؛ به همین منظور لازم است همزمان از کاندوم‌های لاتکس نیز، استفاده شود.
  • لرزش ویبره کاندوم برقی می‌تواند موجب پارگی کاندوم لاتکسی شود، بنابراین لازم است دقت داشته باشید که هنگام پارگی، نسبت به تعویض کاندوم و در صورت لزوم به سایر اقدامات پیشگیری از بارداری و مراقبت‌های بهداشتی نیز، اقدام کنید.
  • لرزش ویبره کاندوم برقی موجب دیر انزالی یا حتی جلوگیری از انزال می‌شود؛ زیرا لرزش‌های متوالی آرمیچر برای برخی از مردان آزار دهنده بوده و تمرکز آن‌ها را در حین رابطه جنسی برهم می‌زند، بنابراین مدت زیادی قادر به تحمل کردن این وسیله برقی روی آلت خود نخواهند بود.
  • از عوارض کاندوم برقی این است که با توجه به جنس لاتکسی آن، بعد از مدتی فاسد می‌شود و می‌تواند حساسیت و التهابات پوستی ایجاد کند. بنابراین پیش از استفاده، لازم است تشخیص دهید که جنس لاتکس آن فاسد نشده باشد.
  • کاندوم‌ها می‌توانند تا حد بسیار زیادی از بیماری‌های مقاربتی پیشگیری کنند؛ اما کاندوم برقی که قابلیت چندین بار استفاده را دارد، خود در معرض آلودگی قرار داشته و لازم است قبل و بعد از هر بار مصرف، جهت کاهش ریسک انتقال انواع میکروب و باکتری به ناحیه تناسلی ضد عفونی شده و در محفظه‌ای مطمئن به دور از آلودگی نگهداری شود. زیرا این عوامل می‌توانند موجب انواع بیماری‌های پوستی باکتریایی، قارچی، ویروسی و … شوند.
  • باتری این کاندوم یک بار مصرف است و بعد از مدتی، لازم است مجددا برای خرید باتری آن، هزینه صرف کنید.

سوالات متداول در مورد کاندوم برقی

کاندوم‌های برقی وسایل مرسوم برای استفاده روزمره نیستند به همین دلیل سوالات متعددی در مورد آن‌ها مطرح است که در این قسمت به برخی از آنها پاسخ داده شده‌است. همچنین شما عزیزان نیز می‌توانید سوالات خود در مورد کاندوم برقی را، در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید و منتظر پاسخ کارشناسان الانزا باشید:

عوارض کاندوم برقی چیست؟

استفاده از این وسیله برقی با معایب و عوارض همراه است؛ در این مقاله به شرح تمامی عوارض و معایب کاندوم برقی برای زنان و مردان پرداخته ایم.

آیا کاندوم برقی، قابل شارژ است؟

خیر، دارای یک باتری بسیار کوچک (باطری ساعت مچی) است که در قسمت بالای حلقه و در محفظه ای قرار دارد.

چه کسانی از کاندوم برقی استفاده می‌کنند؟

کاربرد کاندوم برقی برای درمان زود انزالی، اختلال نعوظ و افزایش میل جنسی است. توجه داشته باشید که این محصول یک کاندوم نیست و فقط یک حلقه ویبره دار است.