نحوه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر

نحوه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر

برای داشتن صورتی زیبا و چهره ای جذاب روش های بسیاری وجود دارد که یکی از آسان ترین ها آن کانتور و رژگونه است که در کمترین زمان ممکن با بهترین روش می توانید صورت خود را تغییر دهید. در این نوشتار سعی بر آن داریم تا شما را با نحوه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر آشنا کنیم و به شما یاد بدهیم که چطور می توانید رژگونه بزنید و جذابیت صورت خود را چندین برابر کنید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با نحوه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر با الانزا همراه باشید.

آموزش گام به گام زدن رژگونه

آموزش گام به گام زدن رژگونه

برای آموزش گام به گام زدن رژگونه به صورتتان بهتر است ابتدا رژگونه زدن را یاد بگیرید و پس از آن با فرم صورت تان آشنا شوید و بعد از آن نوبت به آن می رسد تا با روش صحیح جذابیت صورت خود را با رژگونه افزایش بدهید. از آنجایی که آرایش صورت تان را جوان و شاداب تر می کند بنابراین در بیشتر مواقع با استفاده از رژگونه می توانید سرحالی موقتی به صورت خود بدهید، اما هیچ گاه فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از رژگونه نمی تواند به جذابیت شما کمکی کند و اگر می خواهید صورتی زیبا و در عین حال طبیعی و ساده داشته باشید که طراوت خود را هم حفظ کرده است باید در انتخاب رژگونه مناسب و نحوه استفاده از آن و فرم صورت و رنگ پوست تان دقت کنید. 

 • رژگونه در انواع پودری، کرمی و ژله ای طراحی و تولید می شود و هر فردی می تواند براساس رنگ پوست و موی خود رنگ مورد نظر برای رژگونه خود را انتخاب نماید. 
 • اگر پوست صورت تان چرب است رژگونه پودری و ژله ای برای شما مناسب است و در صورتی که پوست خشک دارید رژگونه کرمی استفاده کنید. 
 • برای پیدا کردن فرم صورت باید از یک قلم، متر و کاغذ استفاده نمائید تا عرض صورت و اندازه پیشانی و گونه ها و چانه را اندازه بگیرید. اگر عرض پیشانی، گونه ها و چانه تقریبا برابر باشد فرم صورت مربعی بوده و اگر طول صورت برابر با فاصله بین گونه ها و بدون هیچ زاویه ای باشد فرم صورت شما گرد است. در صورتی که پیشانی شما پهن است و چانه باریک دارید فرم صورت شما قلبی است. 

تاریخچه رژگونه پوست

زمانی که اسم رژگونه و آرایش با آن به میان می آید همه می دانند که راجب چه محصولی صحبت می کنیم اما ممکن است همه ندانند که تاریخ این محصول آرایشی به کجا باز می گردد و از چه زمانی استفاده از آن آغاز شده است. رژگونه یکی از متداول ترین لوازم آرایشی است که زنان از دیرباز تا کنون برای شادابی و طراوت بخشیدن به صورت خود از آن استفاده می نمایند و آغاز استفاده از آن به مصر باستان باز گشته و پس از آن به سایر مناطق گسترش پیدا کرده است. در رژگونه مواد مختلفی استفاده می شود که انواع میوه های قرمز، آب لبو و حتی تکه های توت فرنگی به کار رفته و در رنگ های مختلفی طراحی و تولید شده است. 

انتخاب رژگونه متناسب با رنگ و نوع پوست 

انتخاب رژگونه متناسب با رنگ و نوع پوست 

یکی از ابتدایی ترین روش ها برای انتخاب رنگ رژگونه مناسب با پوست و حتی رنگ موهایتان این است که به صورت ریز و دقیق به موضوع نگاه کنید و هدف اصلی خود از رژگونه زدن را مشخص نمائید.

 •  افرادی که پوست تیره و به اصطلاح سبزه دارند بهتر است هنگام انتخاب رنگ رژگونه به سراغ رنگ های نارنجی روشن، آجری و حتی جگری رفته و از رنگ های خیلی تیره فاصله بگیرند. رنگ های نارنجی، آجری و جگری با رنگ تیره  پوست هارمونی ایجاد کرده و پوست شما را جذاب تر نشان خواهد داد، در صورتی که استفاده از یک سری رنگ های روشن و خاص می تواند پوست شما را مصنوعی و حتی مات نشان بدهد که با هدف اصلی استفاده از رژگونه منافات خواهد داشت و طراوت صورت تان را حتی کاهش بدهد. 
 • افرادی که رنگ پوست نرمال و و میانه دارند بهتر است از رنگ های بنفش تیره یا خردلی استفاده کرده و گرمی ملایمی به پوست خود تزریق کنند تا علاوه بر شادابی پوست شان عمق بیشتری بگیرد. 
 • نوع سوم پوست ها آنهایی است که پوست بسیار روشن داشته و بهتر است از رنگ های تیره مانند ارغوانی روشن، گلبهی یا حتی صورتی روشن استفاده کنند. این رنگ ها روشنایی خاصی به صورت شما بخشیده و بسیار هماهنگ می شود، اما در صورت نیاز به رنگ های تیره باید تبحر خاصی در رژگونه زدن کسب نمائید که در ادامه با ما همراه باشید و مهارت خود را در رژگونه زدن افزایش بدهید تا در نهایت جذابیت چهره خود را بالا ببرید. 
 • دسته ای دیگر از افراد در هنگام انتخاب رنگ رژگونه وجود داشته که رنگ پوست شان زیتونی است و انتخاب رژگونه مناسب با رنگ پوست آن ها کمی مشکل بوده و باید هوالی رنگ های صورتی روشن و برنزه بگردند و رنگ مناسب با رنگ پوست خود را بیابند. 

آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

همانطور که گفتیم برای آنکه پس از رژگونه زدن جذابیت بیشتری به چهره خود بدهید باید ابتدا فرم و مدل صورت خود را بشناسید، صورت های گرد جز آن دسته از صورت هایی هستند که هیچگونه زاویه در چهره آن ها وجود نداشته و کاملا گرد به نظر خواهند رسید. برای صورت های گرد باید رژگونه هایی به رنگ تیره تر و به شکل کشیده در گونه استفاده شود، اطراف شقیقه و فک های آن ها باید تیره تر از حالات عادی باشد و وسط بینی و چانه آن ها باید روشن باشد درست نقاطی که در معرض نور بیشتر قرار دارند باید روشن تر شوند و نقاط پنهانی تر باید تیره تر شوند. برای آنکه صورت کشیده تر دیده شود می توانید از رژگونه زیر استخوان فک هم استفاده نموده و حالتی از کشیدگی در چهره نشان بدهید.

آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

آموزش رژگونه زدن صورت بیضی

معمولا صورت های بیضی همان صورت های کشیده به حساب می آیند که طول چانه تا بینی آن ها نسبت به صورت های گرد و مربعی بیشتر بوده و آن ها را می توان با ترفندهای آرایشی کمی جمع تر و حتی پهن تر نشان بدهیم. شما می توانید با زدن رژگونه در ناحیه چانه صورت تان را کمی کوتاه تر نشان بدهید و پس از آن نیز شقیقه ها و فک تان را تیره کنید و چانه و بالای گونه را روشن کنید. 

آموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر

رژگونه زدن برای صورت لاغر به گونه است که باید صورت اشخاص کوتاه و پهن تر دیده شود و در نهایت برای انجام آن باید از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژگونه بزنید. دقت داشته باشید که هنگام زدن رژگونه ابدا رژگونه تا نوک بینی تان ادامه نداشته باشد و با زدن رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه ارتفاع صورت تان را کاهش بدهید. در نظر داشته باشید که از همان رنگ رژگونه برای روی گونه هایتان نیز استفاده نموده و تنها کمی رنگ آن را ملایم و براق تر نمائید. 

نکات مهم هنگام رژگونه زدن 

 1. رژگونه باید آخرین مرحله آرایش شما باشد. 
 2. پس از رژگونه زدن برای بالا بردن ماندگاری پوست تان از پودر تثبیت کننده استفاده کنید. 
 3. هنگام رژگونه زدن کمی لبخند بزنید تا گونه هایتان بهتر نمایان شود. 
 4. رنگ رژگونه و رژ لب باید با هم هماهنگی داشته باشد. 
 5. برس رژگونه شما باید پر و متراکم باشد و سعی کنید که برس تان را پر نکنید از پودر رژگونه و یک لایه نازک کافی است. 

خرید رژگونه از فروشگاه معتبر لوازم آرایشی

خرید رژگونه از فروشگاه معتبر لوازم آرایشی

پس از خواندن این نوشتار امید بر آن داریم تا شما با نحوه درست رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر تان آشنا شده باشید و این مقاله به کارتان بیاید. بهتر است فراموش نکنید که برای داشتن صورتی زیبا و خوش فرم باید ابتدا فرم صورت خود را مشخص کنید و پس از آن مناسب با رنگ پوست و … رنگ رژگونه مناسب با پوست تان را انتخاب نمائید و در نهایت حالتی زیبا به پوست خود بدهید. در ضمن برای خرید رژگونه مناسب با رنگ پوست تان می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و برحسب نیاز و سلیقه تان خرید خود را انجام بدهید.

حتما مطالعه کنید:  راهنمای خرید بهترین مداد چشم خوب و با کیفیت
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *