نحوه صحیح رژگونه زدن متناسب با هر فرم صورت

نحوه صحیح رژگونه زدن
یادگیری نحوه صحیح رژگونه زدن ، به داشتن صورتی زیبا و چهره ای جذاب کمک می کند، استفاده از رژگونه و دیگر انواع لوازم آرایش صورت با متدهای آرایشی مختلف آراستگی چهره خانم ها را دوچندان می کند. یکی از آسان ترین روش ها استفاده از متد کانتور و رژگونه است؛ می توانید به سادگی فقط با استفاده از یک رژگونه صورت خود را کانتور کنید.
برای داشتن صورتی زیبا و چهره ای جذاب روش های بسیاری وجود دارد که کانتور و رژگونه یکی از آسان ترین های آن است که در کمترین زمان ممکن با بهترین روش می توانید صورت خود را تغییر دهید.
در این مطلب سعی بر آن داریم تا شما را با طریقه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر آشنا کنیم و به شما یاد بدهیم که چطور می توانید رژگونه بزنید و جذابیت صورت خود را چندین برابر کنید. در ادامه برای آشنایی با متدهای آرایشی برای جذابیت بیشتر با الانزا همراه باشید.

نحوه صحیح رژگونه زدن

برای آموزش گام به گام رژگونه زدن صحیح به صورتتان بهتر است ابتدا با انواع فرم صورت آشنا شوید، سپس نوبت به آن می رسد تا جذابیت صورت خود را با رژگونه افزایش بدهید.
از آنجایی که آرایش، صورتتان را جوان و شاداب تر می کند بنابراین در بیشتر مواقع با استفاده از رژگونه می توانید سرحالی موقتی به صورت خود بدهید، اما هیچ گاه فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از رژگونه نمی تواند به جذابیت شما کمکی کند.
اگر می خواهید صورتی زیبا و در عین حال طبیعی و ساده داشته باشید که طراوت خود را هم حفظ کرده است باید در انتخاب رژگونه مناسب و نحوه استفاده از آن و فرم صورت و رنگ پوست تان دقت کنید.
 • رژگونه در انواع پودری، کرمی و ژله ای طراحی و تولید می شود و هر فردی می تواند براساس رنگ پوست و موی خود رنگ مورد نظر برای رژگونه خود را انتخاب نماید.
 • اگر پوست صورت تان چرب است رژگونه پودری و ژله ای برای شما مناسب است و در صورتی که پوست خشک دارید رژگونه کرمی استفاده کنید.
 • برای پیدا کردن فرم صورت باید از یک قلم، متر و کاغذ استفاده نمایید تا عرض صورت و اندازه پیشانی و گونه ها و چانه را اندازه بگیرید. اگر عرض پیشانی، گونه ها و چانه تقریبا برابر باشد فرم صورت مربعی بوده و اگر طول صورت برابر با فاصله بین گونه ها و بدون هیچ زاویه ای باشد فرم صورت شما گرد است. در صورتی که پیشانی شما پهن است و چانه باریک دارید فرم صورت شما قلبی است.

آموزش گام به گام زدن رژگونه

همچنین بخوانید: بهترین مارک رژگونه پودری

انتخاب رژگونه متناسب با رنگ و نوع پوست

یکی از ابتدایی ترین روش ها برای انتخاب رنگ رژگونه مناسب با پوست و حتی رنگ موهایتان این است که به صورت ریز و دقیق به موضوع نگاه کنید و هدف اصلی خود از رژگونه زدن را مشخص نمایید تا بتوانید الگوی مناسب برای سبک آرایشی خود را انتخاب کنید:
 • افرادی که پوست تیره و به اصطلاح سبزه دارند بهتر است هنگام انتخاب رنگ رژگونه به سراغ رنگ های نارنجی روشن، آجری و حتی جگری رفته و از رنگ های خیلی تیره فاصله بگیرند. رنگ های نارنجی، آجری و جگری با رنگ تیره  پوست هارمونی ایجاد کرده و پوست شما را جذاب تر نشان خواهد داد، در صورتی که استفاده از یک سری رنگ های روشن و خاص می تواند پوست شما را مصنوعی و حتی مات نشان بدهد که با هدف اصلی استفاده از رژگونه منافات خواهد داشت و طراوت صورت تان را حتی کاهش دهد.
 • افرادی که رنگ پوست نرمال و و میانه دارند بهتر است از رنگ های بنفش تیره یا خردلی استفاده کرده و گرمی ملایمی به پوست خود تزریق کنند تا علاوه بر شادابی پوست شان عمق بیشتری بگیرد.
 • نوع سوم پوست ها آنهایی است که پوست بسیار روشن داشته و طریقه صحیح رژگونه زدن برای این نوع پوست استفاده از رنگ های تیره مانند ارغوانی روشن، گلبهی یا حتی صورتی روشن است. این رنگ ها روشنایی خاصی به صورت با پوست روشن بخشیده و همگونی خوبی دارد. اما در صورت نیاز به رنگ های تیره باید تبحر خاصی در رژگونه زدن کسب نمایید که در ادامه با ما همراه باشید و مهارت خود را در رژگونه زدن افزایش بدهید تا در نهایت جذابیت چهره خود را بالا ببرید.
 • دسته ای دیگر از افراد در هنگام انتخاب رنگ رژگونه وجود داشته که رنگ پوستشان زیتونی است و انتخاب رژگونه مناسب با رنگ پوست آن ها کمی مشکل بوده و باید در حدود رنگ های صورتی روشن و برنزه بگردند و رنگ مناسب با رنگ پوست خود را بیابند.

طریقه صحیح رژگونه زدن صورت بیضی

طریقه صحیح رژگونه زدن صورت گرد

طریقه صحیح رژگونه زدن

نکات مهم هنگام رژگونه زدن

نحوه صحیح رژ گونه زدن برای جذابیت بیشتر، بسیار ساده است؛ کافیست از تکنیک های ظریف و موثر آرایشی اطلاع داشته باشید، این ترفندها به داشتن آرایش زیبا و دلنشین کمک می کند:
 1. رژگونه باید آخرین مرحله آرایش شما باشد.
 2. پس از رژگونه زدن برای بالا بردن ماندگاری پوست تان از پودر تثبیت کننده استفاده کنید.
 3. هنگام رژگونه زدن کمی لبخند بزنید تا گونه هایتان بهتر نمایان شود.
 4. رنگ رژگونه و رژ لب باید با هم هماهنگی داشته باشد.
 5. برس رژگونه شما باید پر و متراکم باشد و سعی کنید که برس تان را پر نکنید از پودر رژگونه و یک لایه نازک کافی است.

انواع رژ گونه

نتیجه گیری و انتخاب رژگونه خوب

پس از خواندن این نوشتار امید بر آن داریم تا شما با طریقه صحیح رژگونه زدن برای جذابیت بیشتر تان آشنا شده باشید و این مقاله به کارتان بیاید. بهتر است فراموش نکنید که برای داشتن صورتی زیبا و خوش فرم باید ابتدا فرم صورت خود را مشخص کنید.
سپس متناسب با رنگ پوست و … رنگ رژگونه مناسب با پوست تان را انتخاب نمایید و در نهایت حالتی زیبا به پوست خود بدهید. در ضمن برای خرید رژگونه مناسب با رنگ پوستتان می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و بر حسب نیاز و سلیقه تان خرید خود را انجام دهید.

سوالات متداول در مورد رژگونه زدن

اگر معمولا از رژگونه استفاده می کنید، احتمالا سوالاتی نظیر موارد زیر برای شما ایجاد شده است. پیشنهاد می دهیم برای رسیدن به پاسخ، سوالات خود در بخش دیدگاه ها درج نمایید:

اگر رژگونه بیش از حد استفاده شده و جلوه ای بسیار پررنگ داشته باشد، چه باید کرد؟

برای کم رنگ کردن رژگونه می توانید از مقداری پودر شفاف کننده استفاده کنید و به سادگی رنگ بندی آرایش خود را متعادل کنید.

زیر ساخت مناسب برای رژگونه بعد از استفاده از انواع کرم چیست؟

اگر از انواع کرم پودر یا ضد آفتاب استفاده کرده اید، می توانید برای ایجاد زیرساخت مناسب رژگونه، دو رنگ رژ گونه از یک طیف استفاده کنید. نحوه صحیح رژگونه زدن به این ترتیب است که ابتدا از طیف رنگی کمرنگ استفاده کنید، سپس بر روی آن از رژگونه با رنگ تیره تر استفاده نمایید تا رنگ کرم روی پوست، مانع از خودنمایی رژگونه در آرایش نشود.

اگر رژگونه روی شات آرایشی بیش از حد مورد نیاز بود چه کار کنیم؟

می توانید شات را مقابل صورت خود گرفته و به آهستگی با فوت کردن، پودر اضافه روی شات رژگونه را کم کنید.

چگونه طریقه صحیح رژگونه زدن را تشخیص دهیم؟

با توجه به فرم و مدل صورت که در همین صفحه آموزش داده شده است، می توانید شیوه صحیح استفاده از این لوازم آرایشی محبوب برای جذابیت بیشتر را تشخیص دهید.