آموزش رژگونه زدن صورت بیضی

آموزش رژگونه زدن صورت بیضی

با روش صحیح رژگونه زدن در صورت های بیضی آشنایی ندارید؟

نمی دانید در صورت بیضی، رژگونه را در کدام قسمت و به چه نحوی بزنید؟

هرچند زدن رژگونه باعث رنگ و لعاب دادن به صورت و آرایش می شود، با این وجود این روزها خانم ها برای آرایش روزانه خیلی به سراغ رژگونه نمی روند و زدن رژگونه به میکاپ های ژورنالی و آرایش های مراسم ها و جشن ها محدود می شود. اما این مورد در تمامی خانم ها صدق نمی کند و خیلی از خانم ها همچنان از این لوازم آرایشی استفاده می کنند.

به هر حال آشنایی با روش صحیح رژگونه زدن متناسب با فرم صورت و آموزش درست آن، کمک زیادی به شما در میکاپ بهتر و بی نقص می کند.

چگونه رژگونه برای صورت بیضی بزنیم؟

صورت های بیضی به لحاظ اندازه اجزای صورت و فرم، ایده آل ترین فرم صورت شناخته می شود. علاوه بر این هر فرم صورت باید به شکلی خاص میکاپ شود تا زیبایی آن به حداکثر برسد.
در مورد صورت های بیضی هم همین طور است و روش و محل صحیح زدن رژگونه از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم آموزش رژگونه زدن صورت بیضی را به شما توضیح دهیم با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

زدن رژگونه بعد از کرم پودر

در هر فرم صورتی از جمله فرم صورت بیضی، رژگونه بایستی بعد از کرم پودر زده شود. بنابراین قبل از اینکه به سراغ رژگونه بروید، ابتدا صورتتان را با کرم پودر بپوشانید تا جای جوش و لک های پوستی محو شده، منافذ پوستی بسته شود و در نهایت به یک پوست یکدست و صاف برسید.

بعد از اینکه کرم پودر زدید، می توانید رژگونه بزنید. در صورت هایی که پوستی سفید و یکدست دارند، می توان بدون زدن کرم پودر، رژگونه زد.

محل دقیق رژگونه

از رژگونه با رنگ روشن استفاده کنید

انتخاب رنگ رژگونه متناسب با رنگ پوست و سبک آرایش صورت بسیار مهم است؛ چرا که خرید رژگونه با رنگ نامناسب که با رنگ پوست همخوانی ندارد، چهره را خسته نشان می دهد. رنگ های با طیف روشن همیشه صورت را شاداب و با طراوت نشان می دهند. بنابراین از هر رنگی که می خواهید استفاده کنید، بهتر است طیف روشن آن را انتخاب کنید.

رژگونه برای صورت کشیده

همچنین بخوانید: نحوه صحیح رژگونه زدن

براش آرایشی را به مقدار زیاد رژگونه آغشته نکنید

سعی کنید به هنگام زدن سر براش آرایشی به داخل رژگونه، براش را زیاد به پودر رژگونه آغشته نکنید و به قولی میزان زیادی رژگونه برندارید. در صورتی که احساس کردید سری براش دارای مقدار زیادی رژگونه است، قبل از زدن آن به روی پوست، با پوف کردن، مقداری اضافی آن را بگیرید. میزان زیاد پودر رژگونه باعث می شود آرایش گونه تیره و غیر طبیعی شده و رد رژگونه روی استخوان گونه بماند.

آموزش رژگونه زدن صورت کشیده

رژگونه صورت بیضی

قبل از هر چیز بایستی بگوییم همان طور که اشاره شد صورت های بیضی ایده آل ترین و متناسب ترین فرم صورت به شمار می آیند. به عبارت دیگر در سایر فرم های صورت سعی می شود با روش های مختلفی میکاپ، متدهای مختلف و برجسته کردن و تیره کردن قسمت هایی از صورت، صورت را بیضی نشان داده و به این فرم استاندارد برسند.

در این غکس از آموزش رژگونه زدن، صورت فرمی بیضی دارد و نیازی نیست که قسمت هایی از صورت تیره تر یا برجسته شود و اجزای صورت کاملا تناسب داشته و با هم همخوانی دارند.

اموزش زدن رژ گونه

همچنین بخوانید: بهترین مارک رژگونه پودری

نحوه رژگونه زدن صورت بیضی

در صورت های بیضی، رژگونه باید دقیقا روی استخوان گونه زده شود. برای این منظور بایستی ابتدا محل دقیق استخوان گونه را پیدا کرده و سپس براش آرایشی تکی آغشته به رژ گونه را روی استخوان گونه بکشید. برای پیدا کردن محل دقیق استخوان گونه، تنها کافیست با لب های بسته، یک لبخند ملیح بزنید تا گونه ها نمایان شوند.

سپس براش دارای پودر رژگونه را از پایین ترین نقطه استخوان گونه به طرف بالاترین نقطه استخوان گونه کشیده و دقیقا روی استخوان گونه حرکت کنید. این حرکت را به صورت رفت و برگشت انجام داده و از فشار دادن براش روی پوست خودداری کنید. این کار را با ملایمت انجام دهید.

نحوه رژگونه زدن

بعد از زدن رژگونه، مقدار کمی از رژگونه را به قسمت پیشانی و چانه زده تا هماهنگی بهتری میان رنگ های به کار رفته در صورت ایجاد شود و این نقاط هم برجسته تر دیده شوند.
در صورتی که احساس کردید مقدار رژگونه روی گونه ها زیاد است، می توانید به کمک یک پد آرایشی تمیز مقدار اضافی آن را بگیرید.

انواع رژگونه

خرید رژگونه از سایت الانزا

برای خرید رژگونه با هر تناژ رنگی و از هر برندی، می توانید به لوازم آرایشی صورت در فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید. این محصولات از برندهای معتبر انتخاب شده و با بهترین قیمت نسبت به بازار سنتی در سایت الانزا قرار گرفته اند. بنابراین با خیال راحت از کیفیت و قیمت می توانید بهترین خرید را داشته باشید.