چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم؟

برجسته كردن گونه با رژگونه

اگر برایتان این سوال پیش آمده که چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم ؟ باید بگوییم برای این کار نیازی به تزریق ژل و فیلر ندارید و تنها با یاد گرفتن چند تکنیک ساده و پیش پا افتاده می‌توانید گونه‌هایی زیبا و برجسته داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با نحوه رژگونه زدن، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برجسته کردن گونه با آرایش

در جواب به این سوال که چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم ، ابتدا باید بدانید برای داشتن آرایشی زیبا و بی‌نقص، نیاز دارید چند روش ساده را بیاموزید و سپس با استفاده از لوازم آرایشی صورت با کیفیت، این تکنیک‌ها را روی صورتتان پیاده کنید و از زیبایی طبیعی‌تان لذت ببرید.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که رژگونه باید دقیقاً روی سیب گونه‌هایتان قرار بگیرد و در غیر اینصورت، باعث تغییر حالت صورتتان خواهد شد. برای این کار نیاز است از سیب گونه تا استخوان آن، شروع به محو کردن رژگونه نمایید.

برجسته کردن گونه با ارایش

اگر از رژگونه پودری استفاده می‌کنید توصیه می‌کنیم برای پخش راحت‌تر آن، از براش آرایشی نسبتاً بزرگ با سری مویی متراکم استفاده نمایید. سیب گونه معمولاً هنگام خندیدن با لب‌های بسته نمایان می‌شود؛ پس برای برجسته کردن گونه با آرایش رو به آینه بایستید، لبخند بزنید و روی برجستگی گونه تا دو انگشت مانده به بینی‌تان رژگونه بزنید.

مراحل برجسته کردن گونه با رژگونه

برای پاسخ به این سوال که چگونه رژگونه برجسته بزنیم ؟ باید بگوییم این کار بسیار ساده است و تنها کافیست طبق مراحل زیر پیش بروید:

مرحله اول: آماده سازی پوست

مثل همیشه اولین گام آرایش کردن، آماده سازی پوست است. پس ابتدا پرایمر بزنید و سپس با استفاده از کرم پودر متناسب با نوع و رنگ پوستتان، صورت خود را صاف و یکدست نمایید تا آرایش نهایی شما جلوه بهتری داشته باشد. پس از آماده کردن پوست، نوبت به انتخاب رنگ مورد نظر می‌رسد.

اگر نمی‌دانید کدام رنگ رژگونه برایتان مناسب است پیشنهاد می‌کنیم مقاله کاملترین راهنمای انتخاب رژگونه خوشرنگ را بخوانید.

بهتر است بخوانید:
بهترین برند رژگونه پودری، مایع و استیکی

مرحله دوم: پیدا کردن جای درست رژگونه

در این مرحله شما رنگ آرایش‌تان را انتخاب کرده‌اید و نوبت آن است که جای درست گونه را روی صورت پیدا کنید، برای این کار نیاز به آن دارید تا روبروی آیینه بایستید و لبخند بزنید تا سیب گونه‌هایتان مشخص شود.

روش دیگری که برای پیدا کردن سیب گونه‌هایتان وجود دارد آن است که به اصطلاح لپ خود را از داخل بمکید و قسمت بالای صورت که برجسته می‌شود را به عنوان سیب گونه در نظر بگیرید. حالا با قلم‌موی متراکم و نسبتاً بزرگ، با زاویه ۴۵ درجه روی استخوان گونه رژگونه بزنید.

چگونه گونه برجسته داشته باشیم

توجه داشته باشید که حتماً براش رژگونه خود را تمیز بشویید و اجازه دهید خشک بشود تا آلودگی و باکتری روی پوست‌تان ننشیند.

مرحله سوم: استفاده از برنزه کننده

در آخرین مرحله از روش برجسته کردن گونه با رژگونه ، پیشنهاد می‌کنیم برای بهتر دیده شدن صورتتان از کانتور صورت هم استفاده کنید، پودر کانتور باید دو الی سه درجه تیره‌تر از رنگ کرم پودرتان باشد. البته برای این کار می‌توانید از پودر برنزه کننده نیز کمک بگیرید.

برای برجسته کردن گونه با آرایش و کانتور، کافیست عمل کانتورینگ را از کنار خط رویش مو آغاز کنید و زیر گونه‌ها را با ضربه‌های تند و خطی کمی تیره‌تر نمایید. امتداد این خط باید تا نزدیک لب‌های شما کشیده شود تا صورتتان را کشیده‌تر و استخوانی نمایش دهد.

بهتر است بخوانید:
بهترین زمان استفاده از کانتور

نکات مهم درباره برجسته کردن گونه با رژگونه

  • همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، انتخاب رنگ درست رژگونه نقش مهمی را در زیبایی آرایشتان ایفا می‌کند؛ پس در انتخاب رنگ دقت کنید تا باعث خسته یا گرفته به نظر رسیدن صورتتان نشوید.
  • حالا که می‌دانید چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم ، به خاطر داشته باشید به هیچ عنوان نباید زیر خط گونه را با رژگونه رنگی کنید. چرا که این کار صورتتان را خسته نشان خواهد داد.
  • برای زدن رژگونه پودری، براش را در آن بزنید و سپس با ضربه‌ای آرام، پودرهای اضافی را بتکانید تا آرایش شما طبیعی‌تر به نظر برسد.
  • پس از اتمام آرایش کمی صبر کنید تا میکاپ روی صورتتان بخوابد و پس از چند دقیقه میزان و اندازه رژگونه را چک کنید تا هماهنگی لازم را داشته باشد.
  • اگر رژگونه‌های مایع یا کرمی را انتخاب کرده‌اید، برای پخش کردن آن از انگشتان یا بلندر آرایشی استفاده کنید و هنگام این کار مراقب باشید کرم پودرتان را پاک نکنید.
  • برای داشتن میکاپی زیبا، طبیعی و حرفه‌ای، سعی کنید برای رژ لب ، رژگونه و سایه از یک طیف رنگی استفاده نمایید چرا که به زیباتر دیده شدن صورت تان کمک بسیاری خواهد کرد.
  • فراموش نکنید برای آرایش روز بهتر است از مقدار رژگونه بسیار کمی استفاده کنید؛ چرا که با گذشت زمان چربی روی پوست رنگ را به خود خواهد گرفت و آن را غلیظ‌تر نشان خواهد داد.
  • پس از اتمام آرایش کمی صبر کنید تا میکاپ روی صورتتان بخوابد و پس از چند دقیقه میزان و اندازه رژگونه را چک کنید تا هماهنگی لازم را داشته باشد.

چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم

سوالات متداول درباره برجسته کردن گونه با آرایش

در این مطلب برایتان توضیح دادیم که چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم و مراحل ساده‌ای را برای انجام این کار توضیح دادیم. شما می‌توانید با استفاده از این روش، به راحتی گونه‌هایی برجسته و طبیعی داشته باشید. در این بخش نیز به برخی از سوالات پرتکرار کاربران پاسخ می‌دهیم:

چگونه رژگونه برجسته بزنیم؟

در این مقاله مراحل برجسته کردن گونه با رژگونه را برایتان شرح داده‌ایم؛ آن را از دست ندهید.

برای برجسته کردن گونه به چه لوازم آرایشی نیاز داریم؟

برای این کار لازم است از کرم پودر، رژگونه و پودر برنزه کننده طبق تکنیک‌های بالا استفاده نمایید.