کاملترین راهنمای انتخاب رژگونه خوشرنگ

رژگونه خوشرنگ

انتخاب یک رژگونه خوشرنگ برای میکاپ گونه‌ها، یکی از چالش‌های خانم‌ها هنگام آرایش کردن است. چرا که انتخاب درست رنگ رژگونه می‌تواند به راحتی کل آرایشتان را تحت تاثیر قرار دهد و آن را جذاب‌تر کند. بالطبع در صورت انتخاب نادرست نیز صورتتان خسته و بی‌روح خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان توضیح دهیم که بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید ، سبزه و گندمی کدام است. پس اگر قصد خرید این لوازم آرایشی صورت را دارید تا انتها با ما همراه باشید.

رژگونه خوشرنگ متناسب با رنگ پوست

بدون شک یکی از اولین معیارها برای انتخاب رژگونه خوشرنگ ، در نظر گرفتن رنگ پوست است. به طور کلی رنگ پوست افراد به سه دسته کلی روشن، متوسط و تیره تقسیم می‌شود. بعد از تشخیص رنگ پوستتان، باید رنگ رژگونه را متناسب با آن انتخاب کنید تا بیشترین هماهنگی میان پوست شما و رنگ گونه‌هایتان ایجاد شود.

مثلاً اگر رنگ پوستتان روشن است، بهتر است به سراغ تناژهای رنگی سرد بروید و برای پوست‌های تیره نیز رنگ‌های گرم مناسب‌تر هستند. به خاطر داشته باشید که اگر این نکته را در نظر نگیرید و رژگونه‌ای متضاد با رنگ پوستتان انتخاب کنید؛ نه تنها آرایشتان زیباتر نخواهد شد، بلکه زیبایی چهره شما نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست گندمی

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید

حتماً می‌دانید که پوست‌های روشن و سفید با آرایش صحیح فوق‌العاده می‌شوند. بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید تناژهای رنگی سرد هستند. البته پیشنهاد می‌کنیم اگر پوست روشنی دارید، رنگ‌های خیلی روشن را انتخاب نکنید؛ مگر اینکه پوستتان بیش از حد روشن و سرد باشد.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست روشن شامل تناژهای مختلف رنگ‌های صورتی، هلویی و مرجانی می‌شود. این رنگ‌ها سن شما را کمتر نشان می‌دهند و شادابی خاصی به چهره‌تان می‌بخشند. به خاطر داشته باشید که انتخاب رنگ‌های تیره باعث برافروخته به نظر رسیدن شما و مصنوعی شدن آرایشتان خواهند شد.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست گندمی

بهترین رنگ رژگونه برای پوست متوسط یا گندمی، البته اگر رنگ موهایتان روشن باشد، رنگ‌های صورتی کمرنگ یا هلویی هستند. این رنگ‌ها به خوبی خستگی چهره را خنثی می‌کنند و هارمونی جذابی با رنگ پوست متوسط دارند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست گندمی نیز شامل رنگ‌های صورتی تیره، ارغوانی، گلبهی و بنفش هستند. البته توصیه می‌کنیم از تناژهای مختلف رنگ آلبالویی استفاده نکنید؛ چرا که این رنگ‌ها چهره شما را پف آلود نشان می‌دهند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه

خانم‌هایی که پوست تیره‌ای دارند، در انتخاب رنگ اکثر لوازم آرایشی دچار شک و تردید می‌شوند. بسیاری از خانم‌ها با رنگ پوست تیره بر این باورند که هر چقدر هم میکاپ داشته باشند، به دلیل رنگ پوستشان، آرایششان مشخص نیست و به چشم نمی‌آید.

البته باید بگوییم که این باور کاملاً اشتباه است و رنگ پوست تیره جذابیت‌های منحصربه‌فردی دارد. بهترین رنگ رژگونه برای پوست تیره ، رنگ‌های گرمی مانند مرجانی، قهوه‌ای و بنفش هستند. همچنین رنگ‌های قرمز پررنگ و نارنجی نیز گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه با تناژ طلایی، رنگ‌های هلویی مایل به صورتی، صورتی و قرمز هستند. این رنگ‌ها با ته رنگ طلایی پوست هماهنگ شده و ترکیبی درخشان و زیبا را به وجود می‌آورند.

بهتر است بخوانید:
نحوه صحیح رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

انتخاب رژگونه متناسب با رنگ چشم

رژگونه‌های صورتی و هلویی برای افرادی که چشم‌های آبی دارند مناسب هستند. در حالیکه رژگونه قهوه‌ای باعث کاهش درخشش چشم‌های آبی خواهند شد.

اگر رنگ چشم‌هایتان قهوه‌ای است، رژگونه‌های اناری، جگری و گوجه‌ای گزینه‌های مناسبی برای شما هستند و در عوض رژگونه گوشتی یا قهوه‌ای از زیبایی شما خواهد کاست.

اگر رنگ چشم‌هایتان سبز است نیز پیشنهاد می‌کنیم از رژگونه‌های صورتی ملایم استفاده کنید تا جلوه و زیبایی رنگ چشمتان دوچندان شود.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سفید

انتخاب رژگونه بر اساس رنگ لباس و فصل

انتخاب رژگونه با توجه به فصلی که در آن قرار دارید و رنگ لباستان نیز از موارد ظریفی هستند که تاثیر زیادی در جذابیت شما خواهند داشت. مثلاً تابستان فصل رنگ‌های روشن و شاد است و رژگونه‌های اکلیلی نیز روی پوست برنزه جلوه فوق‌العاده‌ای دارند. در عوض برای فصل زمستان بهتر است رنگ‌های گرم و مات را انتخاب کنید.

همچنین اگر لباستان سفید یا گلدار است، رنگ مرجانی و اگر لباسی با رنگ‌های خنثی یا روشن پوشیده‌اید، رژگونه صورتی را انتخاب کنید. رژگونه‌های صدفی برای لباس تیره و رژگونه‌های هلویی نیز برای لباس‌های ساده، ساتن و صورتی پررنگ مناسب هستند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست تیره

نکاتی برای استفاده از رژگونه

  1. با توجه به فرم صورتتان رژگونه بزنید.
  2. رژ لب خود را متناسب با رنگ رژگونه انتخاب کنید.
  3. رژگونه‌های پودری را با استفاده از براش آرایشی پخش کنید.
  4. برای رژگونه‌های کرمی از بلندر یا اسفنج آرایشی استفاده کنید.
  5. حتماً در فواصل زمانی کوتاه، براش یا اسفنج آرایشی‌تان را بشویید.
  6. در استفاده از رژگونه زیاده‌روی نکنید تا چهره‌تان مصنوعی یا برافروخته به نظر نرسد.
بهتر است بخوانید:
بهترین پالت رژگونه مارک خوب

سوالات متداول درباره انتخاب رژگونه خوشرنگ

در این مقاله همه نکاتی را که باید هنگام انتخاب رژگونه در نظر بگیرید، برایتان شرح دادیم. مهم‌ترین معیار برای انتخاب این محصول، رنگ پوست است و در کنار آن رنگ چشم‌ها، فصل، رنگ لباس و موها نیز حائز اهمیت هستند. البته با توجه به تنوع رنگ بالای این محصولات، ممکن باز هم سوالاتی برایتان ایجاد شوند که روند خرید را کمی دشوار سازند؛ در این بخش به برخی از سوالات متداول کاربران پاسخ داده‌ایم:

بهترین رنگ رژگونه برای پوست گندمی چیست؟

رنگ‌های صورتی روشن و تیره، هلویی، ارغوانی، گلبهی و بنفش برای رنگ پوست گندمی مناسب هستند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه کدام است؟

برای پوست‌های تیره و سبزه از رژگونه‌های گرمی مانند مرجانی، قهوه‌ای و بنفش استفاده کنید.