رژگونه های خوش رنگ | چه رنگی برای صورتم مناسب است؟

نمی دانید چه رنگ رژگونه یا به صورتتان می آید؟

همیشه در هنگام خرید رژگونه، میان چند رنگ مردد می مانید؟

انتخاب یک رژگونه با پایه رنگ درست برایتان سخت و زمانبر است؟

در صورتی که رنگ رژگونه را به درستی انتخاب کنید و نحوه صحیح آرایش کردن گونه ها را بدانید، قطعا به میکاپی زیبا و خاص دست پیدا می کنید.

آرایش گونه ها تنها آغشته کردن براش آرایشی به میزان زیادی پودر رژگونه و پررنگ کردن استخوان گونه ها نیست. حتما خانم هایی را در اطراف خود دیده اید، در حالی که میکاپ زیادی هم دارند، با این حال آرایش به زیبایی صورتشان اضافه نکرده است؛ در چنین مواقعی قطعا می گویید که چقدر این آرایش به چهره اش نمی آید.

انتخاب تناژ رنگ غلط لوازم آرایشی ، توجه نکردن به رنگ مو و رنگ پوست صورت و همچنین رعایت نکردن اصول میکاپ و در نظر نگرفتن فرم صورت موجب می شود به جای یک آرایش زیبا، به یک میکاپ خشن و اشتباه دست پیدا کنید.

برای آرایش گونه ها نیز تمامی این قوانین صدق می کند. در ابتدا بایستی متناسب با رنگ پوست صورت و همچنین تناسب رنگ رژگونه و رنگ موها، رنگ درستی برای رژگونه انتخاب کنید. سپس به سراغ آرایش گونه ها بروید و با توجه به فرم و ارگونومی صورت گونه ها را به زیبایی با استفاده از لوازم آرایشی برای صورت ، آرایش کنید.

در این مطلب می خواهیم به شما آموزش دهیم که با در نظر گرفتن چند فاکتور، تناژ رنگ رژگونه تان را به راحتی انتخاب کنید. برای دانستن این چند فاکتور و رژگونه های خوش رنگ با ما تا انتهای این مقاله از مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

انتخاب رژگونه با توجه به رنگ پوست

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب رنگ رژگونه، توجه به رنگ پوست است. ب طور کلی رنگ پوست افراد به سه دسته کلی روشن، سبزه و گندمی و تیره تقسیم می شود. بعد از تشخیص رنگ پوست، بایستی رنگ رژگونه تان را متناسب با آن انتخاب کنید تا بیشترین هارمونی و هماهنگی میان پوستتان و ارایش گونه هایتان ایجاد شود.

خانم هایی که رنگ پوستی روشن دارند، بایستی به سراغ تناژهای رنگی سرد و افرادی که رنگ پوستی تیره دارند، باید رژگونه ای با تناژ رنگی گرم انتخاب کنند.

متاسفانه بسیاری از خانم ها تصور می کنند که اگر رنگ پوستی روشن دارند، باید رژگونه یا با رنگ گرم انتخاب کنند، این در حالیست اگر رژگونه در تضاد باشد، نه تنها آرایشتان را زیبا نمی کند، بلکه از زیبایی چهره تان می کاهد.

رژگونه صورتی هلویی

همچنین بخوانید: چگونه با رژگونه گونه را برجسته کنیم

رژگونه با رنگ های سرد برای پوست های روشن

پوست های روشن با آرایش صحیح فوق العاده می شوند. اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که پوستی روشن دارید، به شما تبریک می گوییم، چرا که نصف زیبایی را به تنهایی و با داشتن پوستی روشن دارا هستید. با انتخاب رژگونه با تناژهای رنگی سرد می توانید زیبایی چهره تان را دو چندان کنید.

در میان تنوع رنگی زیادی که میان رنگ های رژگونه وجود دارد، رنگ های صورتی روشن و ملایم، هلویی لایت و کمرنگ و مرجانی بهترین انتخاب برای پوست های روشن هستند.

این رنگ ها در عین روشنی و لایت بودن، پوست شما را شاداب و باطراوت نشان داده و سن فرد را کمتر نشان می دهند. رنگ های صورتی ملایم و هلویی جزو رنگ های پرطرفدار بوده و انتخاب بسیاری از دختر خانم های جوان است.

رژگونه صورتی ملایم

رژگونه با رنگ های گرم برای پوست های تیره

خانم هایی که پوستی تیره دارند، در انتخاب رنگ اکثر لوازم آرایشی دچار شک و تردید می شوند. بسیاری از خانم ها با رنگ پوست تیره بر این باورند که هر چقدر هم که میکاپ داشته باشند، به دلیل رنگ پوستشان، آرایششان مشخص نیست و به چشم نمی آید.

بایستی بگوییم این باور کاملا اشتباه است. رنگ پوست تیره ینز جذابیت های خاص خود را دارد و بسیاری از خانم ها این روزها با استفاده از سولار و لوسیون های برنزه کننده، سعی بر این دارند تا کمی پوستشان را تیره کنند.

اگر پوست صورتتان تیره است، بدون شک رژگونه با تناژهای رنگی قرمز روشن، آجری، تناژهای رنگی متمایل به قهوه ای، رژگونه های با تناژ بنفش روشن جزو تناژهای گرم محسوب شده و روی پوست های بی نظیر هستند.

بهترین رنگ رژگونه

رژگونه با رنگ صورتی پررنگ برای پوست های سبزه و گندمی

کسانی که پوست های سبزه و گندمی دارند، نسبت به سایر رنگ پوست ها انتخاب های محدودتری دارند. اگر پوستی سبزه و گندمی دارید، به شما رژگونه ای با تناژ رنگی صورتی پررنگ را پیشنهاد می کنیم. قطعا بعد از استفاده از این رنگ، گونه هایتان جلوه ای خاص و زیبا پیدا می کنند.

رژگونه مناسب پوست سبزه

همچنین بخوانید: آموزش رژگونه زدن صورت بیضی

انتخاب رنگ رژگونه بر اساس رنگ مو

یکی دیگر از فاکتورهای قابل توجه در انتخاب رنگ رژگونه، رنگ مو است که نباید از آن غافل شوید. اگر در کنار رنگ پوست، به رنگ موهایتان نیز توجه داشته باشید و براساس آن تناژ رنگ رژگونه تان را انتخاب کنید، بی شک میکاپی بدون نقص و جذاب خواهید داشت.

اگر موهایتان به رنگ قرمز، ماهاگونی و دارای طیف هایی از این دست است، رژگونه با رنگ صورتی یا هلویی روشن با رنگ موهایتان هماهنگی خوبی ایجاد می کند. رنگ موی بلوند جزو رنگ های مورد علاقه بسیاری از خانم های جوان است. همانطور که می دانید با رنگ موی بلوند حتما باید میکاپ داشته باشید، در غیر این صورت چهره تان بی روح نشان داده می شود. در کنار رنگ موی بلوند، رژگونه با پایه رنگ قهوه ای و تناژهای کرم بهترین انتخاب خواهد بود.

خرید رژگونه

خرید رژگونه های خوش رنگ از سایت الانزا

برای خرید اینترنتی رژگونه با هر تناژ رنگی از معتبرترین برندهای ایرانی و خارجی، می توانید به قسمت محصولات آرایش صورت از فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید. انواع رژگونه های خوشرنگ را می توانید در این قسمت به همراه مشخصات کامل آن ها مشاهده کنید و با بررسی اطلاعات و مقایسه کالا، محصول دلخواهتان را با بهترین قیمت خریداری کنید.