زدن رژگونه برای صورت های کشیده چگونه است؟

زدن رژگونه برای صورت های کشیده چگونه است؟
زدن رژگونه صورت کشیده

رژگونه یکی از لوازم آرایشی صورت است که جلوه ی ویژه ای به صورت شما میدهد. یکی از سوال هایی که ممکن است برای هر خانمی پیش بیاید این است که چگونه رژگونه بزنیم و صورت خود را کانتور کنیم تا زیباتر به نظر برسیم؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم که ابتدا باید فرم صورت خود را شناسایی کنید و پس از آن شیوه درست زدن رژگونه متناسب با فرم صورت تان را یاد بگیرید. در ادامه این نوشتار ما سعی برآن داریم تا شما را با زدن رژگونه برای صورت های کشیده چگونه است؟ آشنا کنیم در ادامه با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

آموزش گام به گام زدن رژگونه

آموزش گام به گام زدن رژگونه

 • برای زدن رژگونه مناسب با فرم صورت تان در ابتدا باید صورت خود را به درستی تقسیم بندی کنید و پس از آن نوبت به تشخیص فرم صورت تان خواهد رسید، برای شناسایی مدل صورت تان باید فاصله چانه تا بینی و بینی تا پیشانی تان را بررسی نمائید و برحسب اندازه های آن فرم صورت خود را به دایره، بیضی، قلبی یا مدل های دیگر تقسیم بندی کنید.
 • پس از اینکه فرم صورت خود را به دست آوردید نوبت آن است که صورت خودتان را برای بهتر شدن بیارایید، در این شرایط اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که صورتی درشت دارید می توانید با تیره تر کردن قسمت زیر چانه و قسمت های اطراف پیشانی خود از وسعت صورت خود بکاهید و با تیره کردن و ایجاد سایه در آن نواحی کاری کنید تا صورت تان کوچک تر به نظر برسد. در این شرایط اگر شما مطابق با فرم صورت تان اقدام به رژگونه زدن کنید فرم صورت تان متناسب تر و برجسته تر خواهد شد که در این شرایط زیباتر از هر زمان دیگر به نظر خواهید رسید.
 • حال که عناصر اصلی برای زدن رژگونه اصولی را یاد گرفته اید نوبت به آن است بدانید که متناسب با رنگ پوست، مو و چشم هایتان می توانید رنگ رژگونه خود را انتخاب کنید و پس از آن برای زدن رژگونه و برجسته تر کردن گونه هایتان باید از براش های مویی پهن با تراکم بالا استفاده نمائید تا رنگ و روی صورت تان بیشتر به نظر برسد.

همچنین بخوانید: بهترین مارک رژگونه پودری

زدن رژگونه برای صورت های کشیده

زدن رژگونه برای صورت های کشیده

از آنجایی که صورت های کشیده و به اصلاح بیضی شکل نیاز به این داشته که در گونه ها کمی پهن تر به نظر برسند شما می توانید با زدن رژگونه یا سایه کانتور تیره این ناحیه را پهن تر نشان بدهید و در نهایت کمی صورت خود را به سوی گرد تر دیده شدن نزدیک نمائید. برای آنکه کار خود را به انتها برسانید بهتر است بدانید که با تیره کردن ناحیه هایی مانند شقیقه و فک صورت تان فرم خواهد گرفت و در نهایت روی چانه و استخوان گونه های خود را کمی روشن کنید یا به اصطلاح هایلایت کنید و سپس با رضایت کامل به تماشای نتیجه کار خود بنشینید.

همچنین بخوانید: بهترین مارک رژگونه پودری

نکات مهم هنگام رژگونه زدن به روش صحیح

نکات مهم هنگام رژگونه زدن به روش صحیح در صورت های کشیده

 1. رژگونه باید آخرین مرحله ی آرایش شما باشد، زمانی که شما آرایش صورت خود را تکمیل کرده اید و حال نوبت به آن است که میکاپ خود را فیکس کنید می توانید برای بیشتر شاداب نشان دادن صورت تان از رژگونه و هایلایتر استفاده کنید.
 2. توجه داشته باشید که پس از زدن رژگونه نوبت به آن می رسد که از پودر تثبیت کننده برای ثابت کردن آرایش خود استفاده کنید، در این مرحله شما می توانید با یک فیسکاتور پودری و بی رنگ مدت زمان ماندگاری آرایش خود را بالا ببرید و از زیبایی صورت تان نهایت لذت را ببرید.
 3. برای بهتر زدن رژگونه لازم است که قبل از مشخص کردن نقطه مورد نظر لبخندی عمیق بزنید و سیب گونه های خود را به درستی تشخیص بدهید و پس از آن با براش مویی و متراکم خود مقداری از پودر رژگونه تان را روی صورت خود قرار بدهید و به درستی روی پوست گونه تان پخش نمائید.
 4. توجه داشته باشید که رنگ رژگونه انتخابی شما باید با رنگ رژلب های شما یکنواختی داشته باشد، هماهنگی میان رنگ رژگونه و رنگ لب هایتان جذابیت چهره شما را بیشتر خواهد کرد.
 5. به یاد داشته باشید که نباید براش رژگونه خود را پر از پودر کنید، تنها یک لایه نازک از پودر رژگونه برای القا کردن شادابی و طراوت کفایت خواهد کرد و بیشتر از آن به خوبی ترکیب نخواهد شد و بر روی پوست تان همانند یک عضو غیر همگن باقی خواهد ماند و میکاپ شما را غیر طبیعی نشان خواهد داد.
 6. برای طبیعی تر به نظر رسیدن مدل صورت تان بهتر است از یک رژگونه کرمی با یک براش آرایشی پر و پهن استفاده کنید و گونه های خود را به وسیله ی رژگونه کرمی تان رنگی کنید.
 7. برای برحسته تر دیده شدن گونه هایتان بهتر است قبل از استفاده از رژگونه به وسیله ی کانتور صورت خود را کانتور کرده و با ایجاد سایه و روشن فرم صورت خود را تغییر داده و در صورت کشیده بودن صورت تان با کانتور کردن شقیقه و فک تان فرم صورت خود را گرد تر کرده و با چند تکنیک ساده که در بالا گفته شده است تغییری شگفت انگیز در شکل صورت خود به وجود بیاورید.
 8. از آنجایی که رژگونه آخرین مرحله از برای اتمام آرایش تان است با این حساب باید براساس رنگ رژ، سایه و حتی مداد لب خود رنگ رژگونه تان را انتخاب کنید.

نتیجه گیری زدن رژگونه برای صورت های کشیده

همانطور که در نوشتار بالا ذکر شده بهتر است برای دانستن این مطلب که زدن رژگونه برای صورت های کشیده چگونه است؟ با الانزا همراه شده و اطلاعات خود را بالا برده تا در صورت نیاز به استفاده از رژگونه بخصوص در مواقعی که بی حال هستید یا از کم خوابی رنج می برید و مراسمی مهم پیش رو دارید با زدن کمی رژگونه آن حس شادابی صورت را به بیننده انتقال بدهید. در نهایت شما می توانید برای خرید رژگونه و براش مناسب با رژگونه خود به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی الانزا مراجعه کنید و خریدتان را انجام بدهید. به یاد داشته باشید که خرید از سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی به شما این اجازه را می دهد تا با اعتماد کامل محصولات مورد نظر خود را بررسی نمائید و برحسب نیاز و بودجه تان خرید خود را انجام بدهید.