زدن رژگونه برای صورت های کشیده چگونه است؟

روش زدن رژ گونه برای صورت کشیده

رژگونه یکی از لوازم آرایشی صورت بوده که جلوه‌ای زیبا و شاداب به چهره می‌بخشد. زیباتر شدن چهره ارتباط مستقیمی با طریقه زدن رژگونه دارد و برای این امر لازم است ابتدا فرم صورت خود را شناسایی کرده و سپس شیوه درست زدن رژگونه را یاد بگیرید. در این مطلب از مجله اینترنتی الانزا، به آموزش رژگونه زدن برای صورت کشیده پرداخته‌ایم پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

آموزش رژگونه زدن صورت کشیده

همانطور که گفته شد رژگونه یکی از لوازم آرایشی پرطرفدار است که با رنگ بخشیدن و فرم دادن به چهره، موجب افزایش جذابیت و زیبایی صورت خواهد شد. صورت‌های کشیده نیز از این قاعده مستثنی نیستند به همین خاطر اگر صورت کشیده ای دارید؛ پیشنهاد می‌شود مطابق مراحل زدن رژگونه برای صورت کشیده پیش بروید تا چهره زیباتری داشته باشید.

از آنجایی که صورت‌های کشیده و به اصلاح بیضی شکل نیاز دارند در ناحیه گونه‌ها کمی پهن‌تر به نظر برسند؛ شما می توانید با زدن رژگونه یا سایه کانتور تیره این ناحیه را پهن‌تر نشان بدهید و در نهایت کمی صورت خود را به سوی گرد‌تر دیده شدن نزدیک نمایید.

طرز زدن رژگونه

همچنین بخوانید: برجسته کردن گونه با رژگونه

مراحل زدن رژگونه برای صورت کشیده

رژگونه باید طوری زده شود تا استخوان گونه برجسته‌تر شده و صورت‌های کشیده گرد‌تر دیده شوند. اگر صورت شما از نوع کشیده است برای رژگونه زدن طبق روش زیر عمل کنید:

 1. ابتدا از پرایمر و کرم پودر متناسب با پوست خود استفاده کنید.
 2. براش آرایشی مویی پهن با تراکم بالا، بهترین انتخاب برای زدن رژگونه است. برای رژگونه زدن، براش خود را به مقدار زیادی پودر آغشته نکنید؛ چرا که این کار باعث پررنگ و خط دار شدن صورت می‌شود.
 3. براش را به سمت بالا گرفته، به آرامی آن را در ابتدای استخوان گونه به سمت شقیقه بکشید و به خوبی روی پوست پخش کنید.
 4. اگر صورت شما درشت است، می‌توانید با تیره‌تر کردن زیر چانه و اطراف پیشانی و ایجاد سایه در این نواحی، کاری کنید تا صورتتان کوچک‌تر به نظر برسد.

طریقه رژ گونه زدن برای صورت کشیده

همچنین بخوانید: رژگونه زدن صحیح

نکات مهم هنگام رژگونه زدن صورت کشیده

حال که با روش رژگونه زدن برای صورت کشیده آشنا شدید بهتر است از نکاتی که باعث بهتر شدن آرایش و حالت صورت شما می شوند نیز مطلع باشید تا بتوانید رژگونه را به بهترین شکل روی صورت خود بزنید.

این نکات عبارتند از:

 • طریقه رژگونه زدن برای صورت کشیده باید به شکلی باشد که از طول صورت کم کرده، به پهنای آن بیفزاید و در نهایت موجب پهن‌تر و گردتر شدن صورت شما شود.
 • رژگونه باید آخرین مرحله ی آرایش شما باشد، زمانی که شما آرایش صورت خود را تکمیل کرده‌اید، حال نوبت آن است که میکاپ خود را فیکس کرده و برای افزایش شادابی صورتتان از رژگونه و هایلایتر استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که پس از زدن رژگونه نوبت به آن می‌رسد که از فیکساتور آرایش برای تثبیت کردن آن استفاده کنید، در این مرحله شما می توانید با پودر تثبیت کننده بی رنگ مدت زمان ماندگاری آرایش خود را بالا برده و از زیبایی صورتتان نهایت لذت را ببرید.
 • برای بهتر زدن رژگونه لازم است که قبل از مشخص کردن نقطه مورد نظر، لبخندی عمیق بزنید تا سیب گونه‌های خود را به درستی تشخیص بدهید. پس از آن با براش مویی و متراکم خود مقداری از پودر رژگونه را روی صورتتان قرار داده و به درستی روی گونه پخش نمایید.
 • توجه داشته باشید که رنگ رژگونه انتخابی شما باید با رنگ رژلب‌های شما هماهنگی داشته باشد. چرا که هماهنگی میان رنگ رژگونه و رنگ لب جذابیت چهره را بیشتر خواهد کرد.
 • به یاد داشته باشید که نباید براش رژگونه خود را آغشته به پودر کنید و تنها یک لایه نازک از پودر رژگونه برای القا کردن شادابی و طراوت کفایت خواهد کرد.
 • برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن فرم صورتتان بهتر است از یک رژگونه کرمی با یک براش آرایشی پر و پهن استفاده کنید.
 • جهت برجسته‌تر دیده شدن گونه‌های خود بهتر است قبل از استفاده از رژگونه به وسیله‌ی کانتور و با ایجاد سایه روشن، فرم صورت خود را تغییر دهید.
 • از آنجایی که رژگونه آخرین مرحله برای اتمام آرایش است، با این حساب باید بر اساس رنگ رژ، سایه و حتی مداد لب خود رنگ رژگونه‌تان را انتخاب کنید.

انواع رژ گونه

سوالات متداول درباره طریقه رژگونه زدن برای صورت کشیده

رژگونه یکی از مراحل جذاب آرایش است که علاوه بر کمک به افزایش شادابی و جذابیت چهره، می‌تواند در تغییر فرم آن نیز موثر باشد. اگر فرم صورت شما کشیده است، در این قسمت به برخی سوالات متداول برای روش زدن رژ گونه برای صورت کشیده پرداخته‌ایم. شما نیز می‌توانید سوالات خود را از کارشناسان الانزا بپرسید.

روش زدن رژ گونه برای صورت کشیده چگونه است؟

ابتدا با اندازه گیری زوایای صورت، از کشیده بودن فرم آن اطمینان حاصل کرده و سپس مطابق آموزش‌های فوق برای رژگونه زدن اقدام کنید.

برای صورت کشیده چطور رژگونه بزنیم؟

اگر صورت بیضی و کشیده‌ای دارید؛ این مطلب که در مورد طریقه رژ گونه زدن برای صورت کشیده است را از دست ندهید.