آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

اموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

با توجه به تنوع در فرم‌های صورت، رژگونه زدن برای هر شخص با شخص دیگری متفاوت بوده و با شکل و ظاهر صورت آن‌ها هماهنگی دارد. به همین علت شناخت فرم صورت و رژ گونه زدن متناسب با آن، اولین قدمی است که شما عزیزان می‌توانید برای زیباتر کردن و جلوه بخشیدن به چهره خود بردارید.

یکی از لوازم آرایشی است که با رنگ بخشیدن به گونه‌ها و استخوان‌های صورت شما، باعث برجسته‌تر و زیباتر شدن آن‌ها می‌شود، رژگونه است. به همین دلیل در این مطلب از مجله اینترنتی الانزا قصد داریم با مطالب مفیدی درباره آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد همراه شما باشیم. پس پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

همانطور که گفته شد رژ گونه یکی از لوازم آرایشی برای صورت است، که با ایجاد زاویه در آن باعث زیباتر شدنش می‌شود. البته گفتنیست که برای رسیدن به جلوه و ظاهر مورد نظرتان، باید بتوانید متناسب با فرم و شکل چهره خود رژگونه را بر روی صورتتان بزنید. جهت این کار ابتدا باید با فرم صورت خود آشنا بوده و مطمئن باشید که صورتی گرد دارید؛ تا بتوانید مطابق آموزش گفته شده در این مطلب به بهترین شکل رژگونه بزنید.

اموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

تشخیص فرم صورت برای استفاده از رژگونه!

برای استفاده از انواع لوازم آرایشی زنانه ابتدا باید با فرم و شکل صورتتان آشنا باشید تا با توجه به آن بتوانید متناسب با اندازه گونه، چانه و پیشانیتان، طرز زدن رژگونه برای صورت گرد را رعایت کنید. جهت این کار ابتدا بهتر است اعضا صورت خود را اندازه گیری کرده و مطمئن شوید که صورتی گرد دارید و سپس متناسب با آن رژگونه بزنید.

برای اندازه گیری اجزا صورتتان از طریق زیر اقدام کنید:

طول صورت

طول صورت خود را اندازه گیری نمائید، بدین صورت که از بالای رستگاه مو تا پایین چانه را به عنوان طول صورتتان در نظر می‌گیرید.

اندازه خط

برای بدست آوردن اندازه خط فک باید ببینید که عرض پهن‌ترین قسمت چانه شما چند سانتی‌متر است.

اندازه عرض پیشانی

زمانی که از عرض پیشانی صحبت می‌شود، منظور اندازه پهن‌ترین قسمت پیشانی است.

اندازه عرض گونه

برای اندازه‌گیری عرض دو گونه، بهتر است که فاصله بین آن‌ها اندازه گیری شود.

در نهایت اگر طول و عرض اجزای مختلف صورت شما با یکدیگر یکسان باشند، به فرم آن اصطلاحاً گرد گفته می‌شود. برای رژگونه زدن این نوع صورت بهتر است با طرز زدن رژگونه برای صورت گرد آشنا باشید، تا بتوانید به بهترین و جذاب‌ترین نتیجه دست پیدا کنید.

نحوه رژگونه زدن برای صورت گرد

همچنین بخوانید: اموزش رژگونه زدن برای صورت کشیده

طرز زدن رژگونه برای صورت گرد

طرز زدن رژ گونه برای صورت گرد باید به گونه‌ای باشد که موجب کشیده و استخوانی نشان دادن آن شود. به همین دلیل هنگام استفاده از رژگونه برای صورت‌هایی با فرم اصطلاحاً گرد، بهتر است موارد زیر را رعایت کرده تا به وسیله استفاده از این محصول آرایشی، بتوانید باعث زاویه سازی صورت خود شوید.

مراحل نحوه رژگونه زدن برای صورت گرد عبارتند از:

  1. ابتدا از ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه را به وسیله یک براش لوازم آرایشی رژگونه بزنید. توجه داشته باشید که رژگونه، دقیقاً باید زیر استخوان گونه شما زده شود.
  2. از قسمت استخوان گونه کمی به سمت لب‌ها رژگونه بزنید، تا کمی از گردی صورت شما کاسته شده و بر کشیدگی آن افزوده شود.

رژ گونه برای صورت گرد

همچنین بخوانید: رنگ رژگونه برای پوست گندمی

روش برجسته کردن گونه با رژگونه

از آنجایی که رژ گونه زدن پس از خط چشم و سایه از دشوارترین مراحل میکاپ می‌باشد و هر سن و رنگ پوستی مدل خاصی را طلب می‌کند، در انجام آن باید دقت کافی داشت.

بهترین روش برای برجسته کردن گونه به وسیله رژگونه، این است که با استفاده از پرایمر و کرم پودر ، زیر سازی آرایش خود را قوی کرده و سپس متناسب با فرم صورتی که دارید رژ گونه بزنید. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که پس از گذشت مدتی، آرایش گونه شما از بین نرفته و بهم ریخته نخواهد شد.

نکاتی نهایی زدن رژگونه برای صورت گرد

  • بهتر است رژگونه را به عنوان آخرین مرحله آرایش استفاده کنید.
  • بهترین کار برای جلوگیری از بهم ریختگی آرایش، خرید فیکساتور و استفاده از آن است.
  • برای بهتر مشخص شدن خط رژگونه، با دهان بسته لبخند بزنید تا خط رژگونه شما مشخص شود.
  • رنگ رژ گونه را متناسب با رژ لب خود انتخاب کنید.
  • به هنگام زدن رژ گونه برای صورت گرد ، احتیاجی به استفاده زیاد و غلیظ از آن نیست و یک لایه نازک برای آرایش صورت شما کفایت می‌کند.

سوالات متداول درباره آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد

در این مطلب سعی کردیم به آسان‌ترین روش به شما عزیزان نحوه رژگونه زدن برای صورت گرد را آموزش دهیم. در ادامه نیز به پرتکرارترین سوالاتی که در این باره جود دارد پاسخ داده‌ایم و شما عزیزان نیز می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات با کارشناسان الانزا در میان بگذارید.

نحوه رژگونه زدن برای صورت گرد چگونه است؟

جهت رژگونه زدن برای صورت خود بهتر است ابتدا با اندازه گیری زوایای آن اطینان حاصل کنید که فرم صورت شما گرد است و سپس مطابق آموزش‌های این مطلب نسبت به رژگونه زدن اقدام کنید.

جهت زدن رژگونه برای صورت گرد چه کنیم؟

اگر صورتی گرد دارید، این مطلب که درباره آموزش رژگونه زدن برای صورت گرد است را از دست ندهید.