معرفی ریمل ضد آب

ریمل ضد آب چیست
ریمل یکی از لوازم آرایشی مهم در میان خانم ها محسوب می شود که می تواند جذابیت آرایش و چشم ها را دوچندان کند. ریمل های ضد آب در مقایسه با ریمل های معمولی از ماندگاری بالاتری برخوردارند و زیر چشم نمی ریزند. بنابراین برای افرادی که مایل هستند در طولانی مدت آرایش مرتبی داشته باشند انتخاب ایده آلی است. برای انتخاب بهترین ریمل، لازم است راه تشخیص ریمل ضد آب را بدانید.
در این مطلب، همه چیز درباره ریمل ضد آب، نظیر نحوه تشخیص ضد آب بودن ریمل، ترکیبات، نحوه پاک کردن ریمل های ضد آب را شرح داده ایم. همچنین در ادامه می خوانید که این محصول آرایشی مناسب چه کسانی است و برای چه اشخاصی عوارض دارد.

ریمل ضد آب چیست؟

این ریمل آب در مقایسه با ریمل های معمولی از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب برخوردار بوده و البته طریقه شستن ریمل ضد آب در مقایسه با نوع معمولی متفاوت است؛ زیرا اساس فرمولاسیون آن بر مبنای روغن است و ریمل های معمولی بر پایه آب تولید می شوند. معمولا خانم هایی که تمایل دارند برای مدت طولانی آرایش خود را حفظ کنند، برای تثبیت آرایش از نوع ضد آب استفاده می کنند.
به این ترتیب می توانند بدون نگرانی از ریزش ریمل در شرایط آب و هوایی گرم و تعریق، هنگام بارش باران یا در استخر، همچنین هنگام ورزش از این محصول آرایشی ضد آب استفاده کنند. ریمل های ضد آب در سه نوع حجم دهنده، بلند کننده و پرپشت کننده تولید می شوند، می توانید انواع برندهای ریمل ایرانی و خارجی اصل را از الانزا خریداری کنید.

نحوه تشخیص ریمل ضد آب چگونه است

نحوه تشخیص ریمل ضد آب ، بسیار ساده است، روی ظرف این محصولات آرایشی عبارت “Waterproof” درج می شود که به معنی ضد آب بودن ریمل است. در ترکیبات ریمل های ضد آب تقریبا از آب استفاده نمی شود و پایه اصلی آن روغن است. از مهم ترین ویژگی های ریمل های ضد آب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
ریمل ضد آب در مقایسه با ریمل های معمولی که بر پایه آب تولید می شوند، از ماندگاری طولانی مدت برخوردار هستند. این نوع ریمل، به دلیل تعریق، اشک، رطوبت و آب پاک نمی شود و حتی زیر چشم نمی ریزد.
ریمل های معمولی با آب و شوینده های معمولی به سادگی پاک می شوند؛ اما طریقه شستن ریمل ضد آب متفاوت بوده و تنها با استفاده از شوینده ها و پاک کننده های مخصوص لوازم آرایشی ضد آب امکان پذیر است؛ زیرا این گونه پاک کننده ها معمولا بر پایه روغن تولید می شوند.

طریقه شستن ریمل ضد آب

اگر از ریمل ضد آب استفاده می کنید و برای پاک کردن آن با مشکل روبرو شده اید، احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده است که ریمل ضد آب را چگونه پاک کنیم که آسیبی به مژه ها وارد نشود. توجه داشته باشید که برای پاک کردن این نوع ریمل هرگز از دست برای جدا کرد ریمل از مژه استفاده نکنید، زیرا ممکن است مژه های خود را از ریشه جدا کنید.
برای پاک کردن راحت و بدون آسیب ریمل ضد آب، از شوینده ها و پاک کننده های آرایش چشم ضد آب استفاده کنید، این قبیل از محصولات به طور ویژه برای پاک کردن مواد ضد آب طراحی شده اند. می توانید به سادگی و در چند ثانیه به طور کامل آثار ریمل را از روی مژه های خود پاک کنید.
اگر پاک کننده ضد آب در دسترس ندارید، می توانید از روغن های طبیعی نظیر روغن زیتون، جوجوبا، روغن بادام و … استفاده کنید. در واقع روغن حلال و پاک کننده اصلی لوازم آرایش ضد آب نظیر ریمل است.
ریمل ضد آب را چگونه پاک کنیم

نکات مهم برای مصرف ریمل ضد آب

 پیشنهاد می دهیم برای مصرف ریمل ضد آب به نکات زیر توجه داشته باشید تا بدون آسیب به چشم و مژه بتوانید از مصرف این محصول ضد آب لذت ببرید:
 1. برای پاک کردن ریمل ضد آب از روی مژه حتما از پد یک بار مصرف بهداشتی استفاده کنید تا مانع از ایجاد عفونت ناشی از آلودگی در چشم ها شوید.
 2. هنگام پاک کردن ریمل و استفاده از انواع پاک کننده، حتما چشمان خود را ببندید.
 3. هرگز از انگشتان خود برای جدا کردن ریمل از مژه استفاده نکنید زیرا ممکن مژه از ریشه جدا شود.
 4. راه تشخیص ریمل ضد آب ، توجه به عبارت “Waterproof” روی ظرف ریمل است.

همچنین بخوانید: بهترین مارک ریمل

مزیت استفاده از ریمل ضد آب یا استخری

مزیت استفاده از ریمل ضد آب یا استخری

ریمل ضد آب چیست و چه تفاوتی با ریمل استخری دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ریمل ضد آب همان ریمل استخری است که مزیت آن، مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب است. بنابراین بعد از مصرف خیالتان راحت است که به هیچ عنوان زیر چشم ها سیاه نمی شود و اطمینان خواهید داشت که زیبایی آرایش چشمانتان بدون تغییر باقی خواهند ماند.
بهترین ریمل برای استفاده در مهمانی ها، استخر، هنگام ورزش، تعریق شدید و … ریمل ضد آب است. این نوع ریمل در انواع حجم دهنده، پرپشت کننده و بلند کننده تولید می شود، بنابراین اگر مژه های کوتاه، کم پشت و… دارید می توانید به راحتی ریمل دلخواه خود را با خاصیت ضد آب انتخاب کنید.
از دیگر مزیت های ریمل ضد آب این است که نیازی به تمدید در طول مدت استفاده نخواهید داشت زیرا این محصول یکی از لوازم آرایشی تثبیت کننده محسوب می شود که تا زمانی که برای پاک کرد آن اقدام نکرده باشید، ثابت و بدون تغییر باقی خواهد ماند.
ریمل های ضد آب برخلاف ریمل های معمولی تا حدود ۱۶ تا ۲۴ ساعت ماندگاری دارند که این مدت بسیار طولانی و مناسب است. حتی اگر تمام طول شب را با آرایش بخوابید، صبح که از خواب بیدار می شوید ریمل روی مژه هایتان بدون ریزش باقی مانده است.
انواع ریمل رنگی

چه کسانی نباید ریمل ضد آب مصرف کنند

ریمل ضد آب مناسب کسانی است که تمایل دارند برای مدت طولانی آرایش چشمان خود را بدون تغییر حفظ کنند. اما مصرف ریمل های ضد آب و استخری به برخی افراد پیشنهاد داده نمی شود:
 1. افرادی که دارای سابقه گل مژه هستند، بهتر است از ریمل ضد آب استفاده نکنند؛ زیرا ترکیبات این محصول، می تواند موجب انسداد مجاری خروجی اشک شده و احتمال تشدید گل مژه را افزایش دهد.
 2. اگر اکستنشن مژه دارید، بهتر است از ریمل ضد آب استفاده نکنید، زیرا ترکیبات این نوع ریمل بر پایه روغن بوده، بنابراین حلال چسب مژه است.
 3. افرادی که پوست بسیار چرب دارند، در صورتی که از ریمل ضد آب استفاده کنند، احتمال ریزش و پخش شدن ریمل زیر چشم وجود دارد. البته این افراد در صورت استفاده از ریمل معمولی نیز با مشکل ریزش و سیاهی روبرو می شوند.

همه چیز درباره ریمل ضد آب

انتخاب ریمل ضد آب اصل

یکی از دغدغه های خانم ها برای انتخاب ریمل خوب، تشخیص ریمل اصل است. امکان خرید ریمل ضد آب اصل خارجی و انواع ریمل ایرانی با کیفیتی در سطح ریمل خارجی در انواع زیر فراهم است:
 • ریمل ضد آب و ضد حساسیت
 • ریمل ضد آب و بلند کننده
 • ریمل ضد آب و پرپشت کننده
 • ریمل ضد آب و حجم دهنده
 • ریمل ضد آب و فر کننده
 • و …

همچنین بخوانید: اشتباهات رایج در آرایش چشم

سوالات متداول در مورد ریمل ضد آب

سوالات متعددی در مورد ریمل ضد آب، برای مصرف کنندگان وجود دارد که در این قسمت به پاسخ برخی از این سوالات پرداخته ایم. شما نیز میتوانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها درج نمایید.

نحوه تشخیص ریمل ضد آب چگونه است؟

تشخیص ضد آب بودن ریمل بسیار ساده است کافیست به عبارت Waterproof درج شده روی محصول توجه کنید. این عبارت به معنی ضد آب بودن است، جزئیات بیشتر در این مقاله شرح داده شده است.

ریمل ضد آب را چگونه پاک کنیم؟

ریمل ضد آب از طریق صابون و آب یا شوینده های معمولی پاک نمی شود. نحوه پاک کردن راحت و بدون آسیب ریمل ضد آب را در این مقاله شرح داده ایم.

آیا مژه در اثر مصرف ریمل ضد آب می ریزد؟

خیر، اگر طریقه شستن ریمل ضد آب را به درستی انجام دهید، مژه ها بدون کمترین آسیب به سادگی پاک می شوند.

مزیت مصرف ریمل ضد آب چیست؟

مزیت های متعدد مصرف ریمل ضد آب نظیر ماندگاری بلند مدت و بدون ریزش، بدون نیاز به تمدید مجدد و مقرون به صرفه است. می توانید مزیت های بیشتر را در همین مقاله مطالعه نمایید.