در مورد ترفندهای ریمل زدن چه می دانید

نحوه ریمل زدن مژه های بلند

استفاده از ریمل تاثیر فوق العاده‌ای در افزایش زیبایی و جذابیت چشم‌ها دارد. اگر هنگام ریمل زدن، با مشکل بهم چسبیدن مژه‌ها روبرو هستید و می‌خواهید مژه‌هایی تفکیک شده، بلند و پرپشت داشته باشید، این مقاله مناسب شماست.

پیشنهاد می‌دهیم برای یادگیری تکنیک ریمل زدن و نکات جالب در مورد نحوه استفاده از ریمل برای بلند شدن مژه‌ها، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 ترفندهای ریمل زدن

ریمل یکی از پرمصرف‌ترین لوازم آرایشی روزمره خانم‌ها به شمار می‌رود؛ اما اغلب مصرف کنندگان از نکات مهم در مورد ریمل زدن بی‌اطلاع هستند. بنابراین با وجود تهیه ریمل‌های مختلف بلند کننده و حجم دهنده حتی از برندهای معتبر، به نتیجه دلخواه خود برای بلند یا پرپشت شدن مژه‌ها نمی‌رسند.

ترفندهای ریمل زدن

برخی از ترفندهای ریمل زدن برای داشتن چشمانی زیبا عبارتند از:

 • به پایین نگاه کنید، سپس برس ریمل را روی مژه‌هایتان از سمت ریشه تا انتها بکشید؛ اگر می‌خواهید مژه‌ها پرپشت‌تر دیده شوند، این عمل را دو یا سه بار تکرار کنید.
 • توجه داشته باشید که حتما جهت برس کشیدن مژه‌ها از سمت ریشه به نوک تارهای آن باشد. همچنین اگر می‌خواهید بیشتر از یک بار از برس ریمل استفاده کنید، لازم است صبر کنید تا ریمل روی مژه خشک شود و مجدداً این کار را شروع کنید.
 • برای ریمل زدن به مژه‌های پلک پایین، برس ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و به آهستگی روی آن‌ها بکشید.
 • به یاد داشته باشید که همیشه ریمل آخرین مرحله از آرایش شما باشد، تا از تماس دست و دیگر مواد آرایشی با مژه‌ها جلوگیری شود.
 • برای زیبایی بیشتر چشم‌ها و هدایت مژه‌ها به سمت بالا می‌توانید قبل از ریمل زدن، از فرمژه استفاده کنید.
 • اگر از فرمژه استفاده نمی‌کنید، می‌توانید برای حالت‌دار کردن مژه‌ها برس را با حالت دورانی به سمت بالا بکشید و تارهای مژه را به سمت شقیقه‌ها و گوشه خارجی چشم هدایت کنید.
 • اگر مژه‌های بلند دارید، نحوه ریمل زدن مژه های بلند بسیار ساده است. کافیست مطابق با روش‌هایی که ذکر شد، مژه‌ها را فر کرده و پرپشت نشان دهید.
 • موقع ریمل زدن، انگشت خود را روی درب ریمل بگذارید و با این شیوه از خشک شدن آن جلوگیری کنید.
بهتر است بخوانید:
تکنیک‌های آرایش مناسب چشم بادامی

طرز صحیح ریمل زدن برای داشتن مژه حجیم

اگر می‌خواهید مژه‌هایی حجیم داشته باشید، ابتدا برس ریمل را از سمت بالا روی مژه‌ها بکشید و سپس از قسمت زیرین، این کار را انجام دهید. با این شیوه تمام سطح رویی و زیرین مژه‌ها به ریمل آغشته خواهد شد و از این رو مژه‌هایی حجیم‌تر خواهید داشت.

تکنیک ریمل زدن

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها به هم نچسبد

در پاسخ به این سوال که چگونه ریمل بزنیم که مژه ها به هم نچسبد ، می‌توان چند نکته طلایی بیان کرد.

این نکات عبارتند از:

 1. در تعداد دفعات ریمل زدن افراط نکنید، زیرا با این کار مژه‌ها به هم می‌چسبند.
 2. حداکثر دو الی سه بار برس ریمل را روی مژه‌ها بکشید و بعد از هر بار، صبر کنید تا ریمل روی مژه خشک شود. سپس برای بار دوم یا سوم، ریمل بزنید.
 3. زمانی که برس را از داخل ظرف ریمل بیرون می‌آورید، مقدار اضافه ریمل را با لبه خروجی ظرف بگیرید. زیرا این مواد اضافه روی مژه جمع شده و باعث به هم چسبیدن مژه‌ها خواهند شد.
 4. مواد داخل ظرف بعضی از برندهای ریمل به برس می‌چسبند و گرفتن مقدار اضافه آن با لبه ظرف نیز دشوار است. در این حالت می‌توانید از یک ظرف خالی ریمل که درب آن هم سایز درب فعلی ریمل شما است، استفاده کنید. به این ترتیب که برس ریمل آغشته به مواد را داخل محفظه ریمل خالی بگذارید. با این کار می‌توانید برای چندین بار مصرف خود از آن استفاده کنید. همچنین بعد از تمام شدن محتویات داخل ظرف نیز، این عمل را مجدداً را تکرار نمایید.
 5. اگر ریمل زده‌اید و مژه‌هایتان به هم چسبیده است، می‌توانید از برس فلزی مژه برای شانه زدن در شرایطی که هنوز ریمل روی مژه خشک نشده است، استفاده کنید. با این روش ریمل اضافه روی مژه‌ها گرفته شده و تارهای مژه نیز تا حد بسیار زیادی از هم جدا خواهند شد.

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها به هم نچسبد

 چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بلند شود

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بلند شود . در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت اولین گام، استفاده از ریمل‌های بلند کننده است. گام بعدی برای داشتن مژه‌های بلندتر، ریمل زدن به قسمت انتهایی و بیرونی مژه‌هاست. این کار باعث می‌شود انتهای تارهای مژه در گوشه‌های خارجی چشم‌ها بیشتر خودنمایی کنند.

بهتر است بخوانید:
انواع مختلف برس های ریمل چه کاربردی دارند؟

 سوالات متداول در مورد ترفندهای ریمل زدن

ریمل چشم از لوازم آرایشی محبوب محسوب می‌شود؛ ولی اغلب بانوان با وجود خرید بهترین ریمل‌ها، به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند. به همین دلیل سوالات و ابهامات متعددی درمورد استفاده از ریمل دارند.

در این قسمت پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد ترفندهای ریمل زدن را ذکر کرده‌ایم، شما عزیزان نیز می‌توانید تمامی پرسش‌های خود در این زمینه را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک گذاشته و منتظر پاسخگویی فوری کارشناسان الانزا باشید.

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بلند شود؟

برای اینکه زیبایی چشم‌هایتان را با بلندتر نشان دادن مژه ها دو چندان کنید، قسمت انتهایی و بیرونی مژه را با ریمل بیشتری برس کشی کنید. با این روش انتهای تارهای مژه در گوشه‌های خارجی چشم‌ها بیشتر خودنمایی خواهند کرد.

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها به هم نچسبد؟

اگر می‌خواهید مژه‌هایتان به هم نچسبد، به پنج نکته طلایی که در این مقاله توضیح داده شده است، توجه داشته باشید.