انواع مختلف برس های ریمل چه کاربردی دارند؟

ریمل حجم دهنده بهتر است یا بلند کننده

یکی از لوازم آرایشی که تقریباً تمام خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند ریمل چشم است. این محصولات در انواع مختلفی تولید شده‌اند و علاوه بر تفاوت در ترکیبات تشکیل دهنده، فرم برس آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر قصد خرید ریمل چشم دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با انواع مختلف برس های ریمل آشنا شوید.

معرفی انواع برس ریمل و کاربرد آن‌ها

در واقع مهم‌ترین قسمت یک ریمل، براش آن است؛ چرا که انحنا و سبک برس ریمل، جلوه‌های بی‌نظیری روی مژه‌ها ایجاد می‌کند. در این بخش به معرفی انواع برس ریمل و کاربرد هریک از آن‌ها می‌پردازیم.

برس ضخیم و متراکم

سطح موهای این برس، بسیار متراکم هستند و قادرند حتی به نازک‌ترین مژه‌ها هم حجم قابل توجهی ببخشند. پس اگر مژه‌های کم‌پشت و نازکی دارید و می‌خواهید آن‌ها را پرپشت‌تر نشان دهید، ریمل‌هایی با برس ضخیم و متراکم را انتخاب کنید.

معرفی انواع برس ریمل و کاربرد

برس باریک

ریمل‌هایی که برس باریک دارند، به راحتی تمام مژه‌ها، حتی مژه‌های ریز و باریک گوشه داخلی چشم را پوشش می‌دهند. به کمک این برس می‌توانید بدون کثیف کردن زیر چشمتان، ریمل را به مژه‌های پایینی نیز بزنید. به طور کلی این نوع ریمل برای افرادی که مژه‌های تیز و کوتاه دارند مناسب است.

برس باریک

بهتر است بخوانید:
ریمل رنگی چیست؟ معرفی انواع ریمل رنگی

برس ساعت شنی

قوس‌هایی که در دو طرف این برس وجود دارند، چشمانتان را بازتر و زیباتر نشان می‌دهند. علاوه براین، برس ساعت شنی مژه‌ها را در گوشه‌های خارجی چشم بلندتر و تاثیر رنگدانه‌ها را دو برابر می‌کند. پس اگر عاشق ریمل‌های قوی و تیره هستید، این نوع برس مناسب شماست.

برس ساعت شنی

برس گرد یا توپی

در میان انواع مختلف برس های ریمل ، شاید این نوع را کمتر دیده باشید. اگر می‌خواهید روی قسمت خاصی از مژه‌هایتان ریمل بزنید به گونه‌ای که به بخش‌های دیگر برخورد نکند، برس گرد را پیشنهاد می‌کنیم.

علاوه بر آن، ریمل‌هایی که برس توپی دارند برای مژه‌های گوشه داخلی چشم، مژه‌های پلک پایین و چشمان حساس مناسب هستند.

برس گرد یا توپی

برس نوک تیز

نوک تیز این برس ریمل، با مژه‌های گوشه داخلی چشم و قسمت پهن آن با مژه‌های بیرونی تماس دارد. بنابراین با استفاده از برس نوک تیز می‌توانید مژه‌های گوشه خارجی چشم‌هایتان را بلندتر کنید. همچنین قسمت باریک این برس، برای ریمل زدن مژه‌های پایینی نیز مناسب است.

برس نوک تیز

برس مارپیچ

اگر مژه‌های تیز و کوتاهی دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم از بین انواع مختلف برس های ریمل ، برس مارپیچ را انتخاب کنید. چرا که این مدل با چندین بار زدن روی مژه‌ها، باعث چسبندگی آن‌ها نمی‌شود و به خوبی به آن‌ها حالت می‌دهد.

برس مارپیچ

برس منحنی شکل

برس‌های منحنی، حجم فوق‌العاده‌ای به مژه‌ها می‌بخشند. بنابراین اگر مژه‌های بلندی دارید، این نوع از برس‌ها را انتخاب نمایید تا زیبایی چشمانتان را با حجم‌دهی بیشتر، نمایان کنید.

برس منحنی شکل

برس S شکل

این نوع برس، خاصیت حجم‌دهندگی و بلندکنندگی دارد. علاوه بر آن، به دلیل داشتن نوک تیز، برای مژه‌های ریز گوشه داخلی چشم نیز مناسب است. وجود فاصله در لبه‌های برس S شکل باعث می‌شود این مدل، حتی کوتاه‌ترین مژه‌ها را هم بلند و حجیم نماید.

برس S شکل

کدام برس ریمل بهتر است؟

حالا که با انواع مختلف براس ریمل آشنا شدید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کدام برس ریمل بهتر است ؟ البته پاسخ این سوال کاملاً به فرم و اندازه مژه‌هایتان بستگی دارد.

به طور مثال اگر مژه‌های بلندی دارید، پیشنهاد می‌کنیم برس ریملی را انتخاب کنید که فقط به مژه‌ها حجم بدهد و برس منحنی از این نوع است. اما اگر مژه‌هایتان کم‌حجم و کوتاه است، بهترین گزینه برای شما برس‌های S شکل، ساعت شنی و باریک هستند.

البته علاوه بر فرم برس، تکنیک ریمل زدن نیز تاثیر بسزایی در حجیم شدن مژه‌ها یا بلندتر شدن آن‌ها دارد.

کدام برس ریمل بهتر است؟

ریمل حجم دهنده بهتر است یا بلند کننده

برای پاسخ به این سوال که ریمل حجم دهنده بهتر است یا بلند کننده ، باید گفت اگر مژه‌هایتان بلند است، استفاده از ریمل‌های حجم دهنده انتخاب بهتری محسوب می‌شود؛ چرا که ریمل‌های بلند کننده باعث بلند شدن بیش از حد مژه‌هایتان می‌شوند و صورتتان را مصنوعی نشان خواهند داد.

از طرفی برای مژه‌های پرپشت و کوتاه نیز ریمل‌های بلند کننده گزینه بهتری هستند؛ این محصولات با بلند کردن مژه‌های پرپشت، باعث زیبا و درشت‌تر شدن حالت چشم‌ها خواهند شد.

بهتر است بخوانید:
بهترین مارک ریمل ضد آب چیست؟

سوالات متداول درباره انواع مختلف برس های ریمل

در این مطلب به معرفی انواع برس ریمل و کاربرد هریک از آن‌ها پرداختیم. با این حال با توجه به تنوع بالای این محصولات، ممکن است باز هم سوالاتی برای شما عزیزان ایجاد شود که در این بخش، به چند مورد از آن‌ها پاسخ می‌دهیم:

کدام برس ریمل بهتر است؟

انتخاب برس ریمل، بستگی به میزان حجم و بلندی مژه‌هایتان دارد. ما در این مطلب کارآیی هریک از آن‌ها را شرح داده‌ایم.

کدام برس ریمل، خاصیت حجم دهندگی و بلند کنندگی دارد؟

برس‌های منحنی، مارپیچ و S شکل قادرند مژه‌ها را بلند و حجیم‌تر نمایند.