تکنیک‌های آرایش مناسب چشم بادامی

چگونه چشم بادامی را آرایش کنیم

چشم‌ها اصلی‌ترین اجزای صورت هستند و به همین دلیل آرایش چشم نقش مهمی در زیباتر به نظر رسیدن صورت شما دارد. همانطور که می‌دانید، آرایش کردن مدل‌های مختلف چشم با هم متفاوت است و استفاده از تکنیک‌های درست و لوازم آرایش چشم با کیفیت، باعث می‌شود صورتتان بی‌نقص به نظر برسد.

اگر این سوال برایتان پیش آمده که چگونه چشم بادامی را آرایش کنیم ؟ این مقاله مناسب شماست. در این مطلب برای شما عزیزان تکنیک‌های ساده و مفیدی را برای آرایش چشم بادامی بیان کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

ویژگی‌های چشم‌های بادامی

چشم‌های بادامی، شبیه به تخم مرغ هستند و گوشه خارجی آن‌ها، کمی به سمت بالا متمایل است. برای تشخیص بادامی بودن چشمانتان، رو به آینه بایستید و به خط پلکتان دقت کنید؛ چشمان بادامی بر خلاف چشم‌های آسیایی، دارای خط پلک مشخصی هستند.

حالا به گوشه داخلی چشمتان نگاه کنید؛ در چشم‌های بادامی این قسمت کاملا مشخص بوده و دارای زاویه تندی است. علاوه بر این، همانطور که گفتیم قسمت گوشه خارجی چشم نیز رو به بالا قرار دارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، چشم‌های شما بادامی است.

آرایش مناسب چشم بادامی چگونه است؟

این مدل چشم‌ها، از ایده‌آل‌ترین فرم‌های چشم برای میکاپ به شمار می‌روند؛ تنها کافیست با ترفندهای آرایش مناسب چشم بادامی آشنا باشید. در این بخش، مراحل انجام این کار را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

ریمل حجم دهنده روژی مدل Black حجم 10 میلی لیتر

192,500 تومان 385,000 خرید محصول

ریمل اسنس مدل I Love Extreme Crazy Volume و مدل I Love Extreme Volume

395,000 تومان 640,000 خرید محصول

ریمل اسنس مدل I Love Extreme Crazy Volume مجموعه 2 عددی

395,000 تومان 640,000 خرید محصول

ریمل اسنس مدل I Love Extreme Volume مجموعه 2 عددی

395,000 تومان 640,000 خرید محصول

ریمل ضد آب با تاثیر مژه مصنوعی اسنس مدل Lash Princess False Lash Effect

220,000 تومان 350,000 خرید محصول

گام اول: زیر سازی

ابتدا روی سطح پلکتان را با پرایمر چشم بپوشانید تا آرایشتان مدت زمان بیشتری ثابت بماند. علاوه براین، استفاده از پرایمر کمک می‌کند تا رنگ سایه‌ها واضح‌تر به نظر برسد.

گام دوم: انتخاب رنگ مناسب سایه

آرایش چشم اسموکی، بهترین انتخاب برای چشم‌های بادامی است؛ چرا که این مدل میکاپ باعث می‌شود فرم چشمانتان جذاب‌تر به نظر برسد. پس پیشنهاد می‌کنیم به سراغ سایه چشم با رنگ‌های تیره بروید.

آرایش مناسب چشم بادامی

همچنین بخوانید: بهترین رنگ سایه چشم

گام سوم: مدل سایه زدن

در پاسخ به این سوال که چگونه چشم بادامی را آرایش کنیم ؟ باید گفت بهتر است سایه را به شکلی بزنید که حالت عمیقی به پلک‌هایتان ببخشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های خنثی مانند طیف خاکستری و قهوه‌ای استفاده کنید.

همچنین می‌توانید رنگ‌های روشن را در قسمت لبه چشم، برای برجسته‌تر کردن پلک‌ها به کار ببرید.

گام چهارم: مدل خط چشم

مناسب‌ترین مدل خط چشم برای چشمان بادامی، خط چشم باریک است. شما می‌توانید آن را در امتداد خط مژه‌هایتان بکشید و برای جذاب‌تر کردن چشم‌ها نیز، یک دنباله کوچک به خط چشمتان اضافه کنید. همچنین مدل خط چشم گربه‌ای، یک مدل زیبا برای آرایش مناسب چشم بادامی است.

گام پنجم: ریمل زدن

پیشنهاد می‌کنیم قبل از ریمل زدن با استفاده از فرمژه ، به مژه‌هایتان حالت بدهید. سپس با ریمل چشم ، مژه‌هایتان را به آرامی به سمت بالا ریمل بزنید. البته شما می‌توانید با توجه به نوع مژه‌هایتان، انواع مختلف ریمل حجم دهنده، بلند کننده یا حالت دهنده را انتخاب نمایید.

علاوه بر این می‌توانید از مژه‌های مصنوعی فر و کوتاه نیز استفاده کنید. این محصولات، جذابیت خاصی به چشمانتان می‌بخشند انتخاب خوبی و برای آرایش‌های رسمی و مجلسی هستند.

آرایش چشم بادامی درشت چگونه است؟

مراحل آرایش چشم بادامی درشت ، طبق مراحل بالا انجام می‌شود، با این تفاوت که می‌توانید خط چشمتان را در قسمت گوشه بیرونی پلک‌ها، کمی پهن‌تر بکشید. علاوه بر این، آرایش‌های تیره و اسموکی به چشم‌های درشت و بادامی جلوه فوق‌العاده زیبایی می‌بخشند.

آرایش چشم بادامی درشت

همچنین بخوانید: بهترین ریمل

کدام مدل برای آرایش چشم بادامی کشیده مناسب است؟

برای آرایش چشم بادامی کشیده ، پیشنهاد می‌کنیم خط چشمتان را زیاد به سمت قسمت خارجی چشم امتداد ندهید؛ چرا که هرچه این خط کوتاه‌تر باشد چشم‌هایتان، گردتر به نظر می‌رسند. علاوه بر این می‌توانید انتهای چشم را با سایه تیره، کمی تیره‌تر کرده و خط چشمتان را کمی محو کنید.

آرایش چشم بادامی ریز چگونه است؟

مهم‌ترین نکته برای آرایش چشم بادامی و ریز ، درشت‌تر نشان دان آن‌هاست و یک خط چشم پهن، می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهد. کافیست خط را از قسمت پشت پلک چشم تا ناحیه خارجی بکشید و هر چه به قسمت بیرونی نزدیک‌تر می‌شوید این خط را پهن‌تر کنید.

کشیدن مداد سفید داخل چشم نیز از روش‌های درشت‌تر کردن چشم‌های بادامی است. علاوه براین، استفاده از هایلایتر نقش بسزایی در آرایش چشم بادامی ریز دارد. پس اگر می‌خواهید چشم‌هایتان روشن و بازتر به نظر برسند، مقداری هایلایتر در گوشه داخلی چشم‌ها و استخوان زیر ابرو بزنید.

آرایش چشم بادامی ریز

سوالات متداول در مورد آرایش مناسب چشم بادامی

آرایش چشم یکی از جذاب‌ترین مراحل میکاپ صورت است که روش آن با توجه به مدل‌های مختلف چشم‌ها، متفاوت می‌باشد. در این مطلب به این سوال که چگونه چشم بادامی را آرایش کنیم ، پاسخ داده‌ایم. همچنین برای چشم‌های بادامی درشت، کشیده و ریز نیز چند مدل مناسب میکاپ معرفی کرده‌ایم. در این بخش نیز برخی از سوالات متداول کاربران را بررسی می‌کنیم:

ویژگی‌های چشم بادامی چیست؟

چشم‌های بادامی شبیه به تخم مرغ هستند که در گوشه داخلی دارای زاویه تیز بوده و گوشه خارجی آن‌ها نیز به سمت بالا متمایل است.

چشم‌های بادامی را چگونه آرایش کنیم؟

چشم‌های بادامی ایده‌آل‌ترین فرم چشم برای میکاپ هستند. ما در این مقاله روش آرایش این مدل چشم را توضیح داده‌ایم.