بهترین سایه چشم برای هر رنگ پوست

بهترین سایه چشم برای هر رنگ پوست

یکی از مهم ترین ابزار آرایشی که زنان و دختران جوان استفاده می کنند و تاثیر غیرقابل انکاری در زیبایی چهره و مخصوصاً چشم ها دارد سایه چشم است. اما انتخاب رنگ سایه متناسب با هر رنگ پوست گاهاً بسیار دشوار است و دختران جوان درصدد هستند که اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. یکی از سوالاتی که از سوی زنان و ختران جوان مطرح می شود این است که بهترین سایه چشم برای هر رنگ پوست کدامند؟ در ادامه می خواهیم که به این پرسش پاسخ دهیم و اطلاعاتی تخصصی را در اختیار شما قرار دهیم. 

سایه چشم و انواع رنگ های آن 

سایه چشم و انواع رنگ های آن

انواع رنگ های سایه چشم که طرفداران زیادی دارند و در لیست پرفروش ترین ها قرار می گیرند موارد زیر می باشند:

 • مسی
 • طلایی 
 • بنفش
 • خاکستری
 • آبی سیر
 • قهوه ای 
 • زرد کم رنگ 
 • آبی روشن 

هر کدام از این رنگ ها با توجه به رنگ پوست افراد می توانند انتخاب شوند و تاثیر زیادی را در زیبایی چشم ها بگذارند. رنگ پوست افراد به عنوان زمینه رنگی کلی چهره و مواد آرایشی ای که روی آن ها استفاده می شود باید مد نظر قرار گیرد تا بهترین نتیجه بعد از میکاپ حاصل شود.

همچنین بخوانید: انواع سایه چشم مدادی

بهترین رنگ سایه برای پوست های گندمی 

پوست گندمی به پوستی گفته می شود که رنگ آن میان رنگ سفید و سبزه قرار دارد. اغلب زنان و دختران ایرانی دارای این رنگ پوست است. 

به کسانی که دارای پوست های گندمی هستند و به دنبال بهترین انتخاب در زمینه رنگ سایه ها می باشند می توان این نوید را داد که از اغلب رنگ های سایه ها می توانند استفاده کنند. بنابراین چندان با محدودیت در زمینه انتخاب نیستند و دست شان در هنگام انتخاب باز است. البته توصیه می شود که سراغ سایه های براق و اکلیلی نروید. زیرا که چندان نتیجه ی جالبی در خصوص زیبایی چشم هایتان نمی گذارد. 

بهترین پیشنهادی که می توان به شما داد این است که از سایه های طلایی یا مسی استفاده کنید زیرا که به دلیل قرابت رنگی سایه با پوست تان، آرایش چشم هایتان بسیار زیبا خواهد شد. 

بهترین رنگ سایه برای پوست های روشن 

بهترین رنگ سایه برای پوست های روشن 

در این موارد به افراد توصیه می شود که رنگ سایه تان را یک درجه تیره تر از رنگ پوست تان انتخاب کنید. زیرا که باعث می شود چشم هایتان زیباتر و نمای بیشتری روی صورت تان داشته باشد. 

اما در صورتی که رنگ های انتخاب شده تیرگی زیادی داشته باشد باعث اغراق در جلوه دادن چشم ها می شود و از زیبایی شما می کاهد. به همین دلیل توصیه می شود که از رنگ های ملایم و کمرنگ استفاده کنید. افرادی که دارای پوست های سفید هستند نسبت به افراد دارای پوست های تیره حق انتخاب کمتری دارند و با محدودیت مواجه اند. بنابراین توصیه می شود که از رنگ هایی همچون قهوه ای روشن یا طیف رنگی بنفش و صورتی یا آبی روشن استفاده کنید تا بهترین نتیجه برایتان حاصل شود. 

بهترین رنگ سایه چشم برای پوست هایی که کمی به زردی متمایل هستند

اگر دارای این رنگ پوست هستید پیشنهادات ما به شما رنگ های زیر است:

 • آبی
 • رنگ های متمایل به آبی
 • ارغوانی روشن 
 • صورتی

میکاپ آرتیست های حرفه ای گزارش های مثبتی در خصوص نتیجه بخشی این رنگ ها روی پوست های متمایل به زردی ارائه کرده اند. به همین دلیل برای ایجاد یک زیبایی چشم نواز این رنگ ها را امتحان کنید. 

خرید سایه چشم

بهترین رنگ سایه برای پوست های تیره 

اگر رنگ پوست تان تیره است پیشنهاد می کنیم که به سایه های قهوه ای براق، آبی و سبز فکر کنید. زیرا که این رنگ ها علاوه بر این که به زیباتر شدن میکاپ شما کمک می کند، در افزایش نمای چشم ها در چهره نیز موثر خواهد بود. 

مهم ترین نکته ای که باید بعد از انتخاب یک رنگ مناسب سایه برای چشم هایتان مد نظر داشته باشید این است که میزان استفاده از سایه ها چقدر باشد تا افراط و تفریط در مصرف سایه ها منجر به از دست رفتن هارمونی و تناسب چهره تان با آرایش چشم ها نباشد.

همچنین بخوانید: آموزش سایه زدن چشم بصورت ساده

بهترین رنگ سایه برای رنگ پوست های گرم

بهترین رنگ سایه برای رنگ پوست های گرم

رنگ های گرم پوست به رنگ هایی گفته می شود که ته رنگ چهره، زرد یا نارنجی و یا هر رنگی باشد که در دسته رنگ های گرم قرار می گیرد. برای این که استفاده از محصولات آرایشی اصل منجر به تغییرات مثبتی در چهره هایی با رنگ گرم شود باید انتخاب های هوشمندانه ای داشت. بهترین رنگ سایه برای رنگ های پوست گرم، بنفش و صورتی تیره است. این رنگ ها باعث می شوند که چهره، رنگ پریده نباشد. استفاده از این رنگ ها چهره را جذاب تر و شاداب تر نشان می دهد. 

بهترین رنگ سایه برای چهره هایی با رنگ سرد

اغلب زنان ایرانی دارای رنگ پوست گرم هستند. اما در مواردی که زنان دارای پوست با رنگ سرد می باشند توصیه می شود که از سایه های زیر استفاده کنند: 

 • خاکستری ذغالی
 • آبی آسمانی 
 • یاسی 
 • گوجه ای 

این رنگ ها تا حد زیادی هارمونی خاصی در چهره ایجاد می کنند. 

انتخاب بهترین برند سایه چشم با کیفیت از فروشگاه اینترنتی معتبر 

فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی است که می توانید با مراجعه به وبسایت الانزا خرید های اینترنتی ایمن و لذت بخشی را تجربه کنید.  در این فروشگاه اینترنتی این امکان برایتان فراهم است که برند ها و محصولات مختلفی را مشاهده کنید و محصولات را با هم مقایسه کنید. در نهایت بعد از تحقیق و بررسی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله لوازم آرایشی برای چشم ، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. بعد از انتخاب گزینه خرید نهایی در کوتاه ترین زمان تمامی محصولاتی که خریداری کرده اید را در درب منزل دریافت خواهید کرد.

فروشگاه الانزا در طول سال های فعالیت خود تلاش کرده است که تمامی محصولاتی که در این وبسایت موجود می کند را از فیلتر های مختلفی بگذراند و بعد از اطمینان در خصوص کیفیت آن محصولات آرایشی و بهداشتی را در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار دهد. وبسایت الانزا یک فروشگاه معتبر، امکان خرید لذت بخش و ایمن را برای افراد فراهم می کند.