پرایمر خانگی چیست؟ ساخت پرایمر خانگی

طرز تهیه پرایمر خانگی
ساخت پرایمر خانگی

با انواع پرایمر خانگی آشنایی ندارید؟
به پرایمر آرایشی شرکتی و شیمیایی حساسیت دارید و به دنبال محصولی خانگی و با دوام هستید؟
دوست دارید که خودتان پرایمر بسازید؟

پرایمر زیرساز آرایش است، خیلی از خانم ها با پرایمر و عملکرد آن آشنایی ندارند، همین موضوع هم باعث شده که تا به حال از آن استفاده نکرده باشند. پرایمر به عنوان اولین محصول روی پوست قرار گرفته، باعث بستن منافذ پوست، پوشاندن خطوط ریز پوستی و در مجموع برای صاف و یکدست کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.
پرایمر ارایش صورت ، پوست را صاف می کند تا مواد آرایشی بهتر روی پوست قرار گیرند. علاوه بر این پرایمر باعث می شود که دوام میکاپتان بیشتر شود و ساعت ها بدون تغییر بماند.
بسیاری از خانم ها می گویند پوستشان آرایش را جذب می کند و به زبان عامیانه پوستشان آرایش را می خورد. یا از پخش شدن و محو شدن آرایششان گله می کنند. این اتفاقات به دلیل این است که از پرایمر به عنوان زیرساز استفاده نمی شود.
استفاده از پرایمر برای پوست هایی که چرب هستند، بیش از دیگران توصیه می شود، چرا که پوست چرب، باعث پخ دن و خراب شدن آرایش می شود و در صورتی که از پرایمر استفاده کنید این چربی کنترل شده و آرایشتان ثابت می ماند.
با تمام این تفاسیر خیلی از خانم ها به دنبال محصولاتی خانگی جایگزین لوازم آرایشی زنانه شرکتی هستند. خوب است بدانید که به چند روش می توانید با استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک، پرایمر خانگی بسازید. در این مقاله طرز ساخت این پرایمرها را به شما آموزش می دهیم. امیدواریم که این مطلب مجله اینترنتی الانزا برای شما مفید باشند.

ساخت پرایمر خانگی با ژل آلوئه ورا و کرم مرطوب کننده

پرایمر خانگی با ژل آلوئه ورا و کرم مرطوب کننده

در ساخت این پرایمر خانگی، به یک تکه ژل آلوئه ورا و یک مقدار کم کرم مرطوب کننده ضد آفتاب نیاز دارید. ژل آلوئه ورا را از آلوئه ورا طبیعی خارج کرده، سپس آن را له کرده و با کرم مرطوب کننده که خاصیت ضد آفتاب دارد خوب مخلوط کنید.
به همین سادگی پرایمر شما آماده است. ژل آلوئه ورا دارای مواد مغذی و ویتامین های A و C است که به باعث تغذیه پوست می شود و برای سلامت پوست و شادابی آن مفید است.

همچنین بخوانید: پرایمر چیست

این ژل مانند یک لایه چسبنده روی پوست عمل کرده و از تعریق و بهم خوردن آرایش جلوگیری می کند. اما کرم مرطوب کننده با خاصیت ضد آفتاب که در این پرایمر خانگی به کار رفته، موجب می شود پوست نرم و لطیف شده و از برخورد اشعه های مضر نور خورشید به پوست جلوگیری کند.
در نظر داشته باشید که در هر بار ساخت این پرایمر، از میزان کمی ژل آلوئه ورا و کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا هر بار محصولتان تازه باشد، علاوه بر این از رشد باکتری نیز جلوگیری کنید.

ساخت پرایمر با ژل آلوئه ورا، کرم مرطوب کننده و فندق افسونگر

پرایمر خانگی با ژل آلوئه ورا، کرم مرطوب کننده و فندق افسونگر

در ساخت این پرایمر خانگی دو ماده طبیعی و موثر آلوئه ورا و فندق افسونگر به کار رفته که هر یک خواص شگفت انگیزی دارند. ژل آلوئه ورا که از میوه آلوئه ورا طبیعی بدست می آید حاوی موادی است که پوست را تغذیه کرده و باعث شادابی، طراوت و جوانسازی پوست می شود. حتما با یک یا دو بار استفاده از ژل آلوئه ورا روی پوست، متوجه تغییرات آن می شوید.
روغن طبیعی فندق افسونگر نیز سرشار از آنتی اکسیدان بوده که التهابات، خارش های پوستی، قرمزی و مشکلاتی از این دست را تسکین می دهد.
برای ساخت این پرایمر ابتدا کمی ژل آلوئه ورا را میوه آن جدا کرده، سپس کمی کرم مرطوب کننده به آن اضافه کنید و در نهایت چند قطره (دو تا سه قطره) روغن طبیعی فندق افسونگر به آن اضافه کنید.
این مخلوط را خوب بهم بزنید تا پرایمرتان آماده شود. کمی از این مخلوط را قبل از آرایش به پوست زده تا مانند لایه نازکی روی سطح پوست قرار گیرد. چند دقیقه اجازه دهید تا خشک شود، سپس کرم پودر اصل ، فوندیشن و سایر محصولات آرایشی تان را استفاده کنید. این پرایمر برای خانم هایی که پوستی چرب دارند، فوق العاده است.

ساخت پرایمر خانگی با ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل

پرایمر خانگی با ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل

برای ساخت این پرایمر به یک تکه کوچک ژل آلوئه ورا و چند قطره روغن نارگیل نیاز دارید. ابتدا مقداری از ژل آلوئه ورا را از میوه آن جدا کرده، سپس با توجه به قوام مخلوطی که می خواهید بسازید چند قطره روغن نارگیل به آن اضافه کنید.
توجه داشته باشید مخلوط پرایمری که می خواهید بسازید نه باید آنقدر سفت باشد که به سختی روی پوست پخش شود و نه باید آنقدر شل و روان باشد که از روی پوست بریزد. بنابراین از قطرات کم نارگیل استفاده کرده و در صورت نیاز قطرات بعدی روغن نارگیل را اضافه کنید.
این پرایمر به دلیل وجود روغن نارگیل برای پوست هایی که بیش از حد خشک هستند، فوق العاده است و در عین حال که باعث بستن منافذ بزرگ پوست و دوام آرایش می شود، باعث نرمی و لطافت پوست نیز می شود.

همچنین بخوانید: بهترین مارک پرایمر صورت

ساخت پرایمر خانگی با گلیسیرین و آب

پرایمر خانگی با گلیسیرین و آب

برای ساخت این پرایمر به گلیسیرین و آب نیاز دارید. توجه داشته باشید که این پرایمر خانگی به دلیل اینکه حاوی مواد نگهدارنده نیست، امکان رشد باکتری داشته و باید به مقدار کم ساخته شود. برای هر بار استفاده یک قطره گلیسیرین را کف دست چکانده، سپس چند قطره آب به آن اضافه کنید و سپس سطح پوستتان را با آن بپوشانید.
گلیسیرین با حفظ رطوبت پوست، موجب نرمی پوست شده و مخلوط آن با آب مانند یک لایه روی پوست قرار گرفته و از پخش شدن آرایش جلوگیری می کند. این پرایمر برای خانم هایی که پوستی خشک دارند مناسب است.