نحوه استفاده از پرایمر قبل از آرایش | مجله الانزا

نحوه استفاده از پرایمر قبل از آرایش

قبل و بعد استفاده از پرایمر

مهم نیست آرایش شما چقدر حرفه‌ای باشد، اگر از پرایمر قبل آرایش استفاده نمی‌کنید آرایش شما دوامی ندارد. پرایمر یک محصول آرایشی است که هر آرایشگری پیشنهاد می‌کند از آن استفاده کنید تا به دوام و جلوه آرایش شما کمک کند. اگر اهل آرایش‌های روزانه و غلیظ باشید خیلی بیشتر از خانم‌های دیگر اطلاعات درباره میکاپ و محصولات آرایشی خواهید داشت، اما اگر نمی‌دانید پرایمر چیست و نحوه استفاده از پرایمر قبل از آرایش را نمی‌دانید، بهتر است برای آشنایی بیشتر با این محصول و فواید استفاده از پرایمر قبل از آرایش با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا باید به شما ماهیت پرایمر و دلیل استفاده از آن و نقش پرایمر قبل از آرایش را بگوییم و پس از آنکه متوجه شدید پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟ به سراغ نکات دیگر درباره این محصول خواهیم رفت. پرایمر یا همان زیرساز آرایشی در کل یک بیس صاف و یکنواخت بر روی پوست شما ایجاد خواهد کرد که با ترکیبات خود باعث می‌شود تا پوست شما از ابتدای صبح تا آخر شب حتی در برابر تعریق صورت مقاومت کرده و میکاپتان خراب نشود.

طرز استفاده از پرایمر

پس اگر دنبال یک محصول آرایشی برای بالا بردن ماندگاری آرایش خود هستید به شما استفاده از پرایمر قبل از آرایش صورت را پیشنهاد خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه آموزش زدن پرایمر و نکاتی درباره قبل و بعد پرایمر را برای شما بازگو کنیم.

مزایای استفاده از پرایمر صورت

اگر بخش زیادی از وقت خود را صرف آرایش کردن می‌کنید، اما بعد از چند ساعت متوجه می‌شوید که آرایشتان کم‌رنگ شده و لکه‌هایی بر روی صورت شما ایجاد شده، به دلیل این است که از پرایمر استفاده نمی‌کنید و از نقش پرایمر قبل از آرایش باخبر نیستید. فواید استفاده از پرایمر قبل از آرایش بسیار زیاد بوده که در زیر به چند مورد از آنها اشاره شده است.

 • ایجاد پایه و بیسی صاف برای مواد آرایشی
 • پوشش دهی نواقص پوست
 • کاهش التهاب و قرمزی پوست
 • آبرسانی و مرطوب کردن پوست
 • پر کردن چین و چروک ها و صاف شدن پوست
 • پوشاندن منافذ باز پوست
 • صرفه جویی در هزینه و خرید محصولات آرایشی
 • کمک کردن به ماندگاری بیشتر آرایش

همچنین بخوانید: پرایمر چیست و چه کاربردی دارد

اموزش زدن پرایمر

انواع پرایمر صورت

حالا که با فواید استفاده از پرایمر قبل از آرایش آشنا شدید، باید با انواع پرایمر صورت نیز آشنایی پیدا کنید. در بازار لوازم آرایشی انواع مختلفی از پرایمر وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • پرایمرهای محو کننده که عیوب پوست را محو می کند
 • پرایمرهای تصحیح کننده ی رنگ برای پوشاندن قرمزی و التهابات پوست
 • پرایمرهای ضد پیری
 • پرایمرهای درخشان کننده
 • پرایمرهای کوچک کننده منافذ باز پوست
 • پرایمرهای آبرسان
 • پرایمر دور چشم
 • پرایمر فاقد چربی

چرا استفاده از پرایمر قبل آرایش مهم است؟

استفاده از پرایمر قبل آرایش ، برای داشتن پوستی زیبا و یکدست بسیار مهم است. همچنین باید قبل و بعد پرایمر نکاتی را رعایت کنید. برای مثال، باید قبل از آرایش و استفاده از کرم پودر ابتدا صورت خود را به خوبی بشویید و با پرایمر پوست خود را بپوشانید.

پرایمرها بافت چندان چربی نداشته و همانند مخمل هستند که با هدف صاف تر کردن، پوشش قرمزی ها و بستن منافذ باز پوست مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر پرایمر به بالا بردن ماندگاری آرایش شما کمک خواهد کرد و در نهایت بعد از پرایمر برای داشتن میکاپی زیبا و یک دست و پوشش دهی درست از کرم پودر می توانید استفاده کنید.

خرید پرایمر

پرایمر تا چه اندازه به ماندگاری زیرساز آرایش کمک خواهد کرد؟

شاید باور نکنید ولی با پرایمر خوب قبل از زیرسازی می‌توانید برای مدت زمان طولانی از اول صبح تا آخر وقت آرایش را بر روی پوست خود نگه داشته و نگران بهم خوردگی آرایش چشم و پوست صورتتان نباشید . اما نحوه استفاده از پرایمر قبل از آرایش نیز در ماندگاری آرایش بسیار مهم است.

همچنین، نکته‌ای که در این باب وجود دارد این است که شما در طول روز برای بهتر ماندن آرایش باید درجه حرارت مناسب محیط را در نظر گرفته و پس از آن توجه داشته باشید که در فضای بسته یا باز قرار دارید.

طرز استفاده از پرایمر چگونه است و تا چه اندازه باید مصرف کنیم؟

آموزش زدن پرایمر در استفاده از آن به شما کمک خواهد کرد. برای استفاده پمپ حاوی پرایمر خودتان را دو بار فشار دهید و محتوای بیرون زده را بر روی پوست صورت خود بمالید. برای پخش کردن پرایمر بر روی صورت تان از برس های زیرسازی استفاده کنید. از این روش برای صرفه جویی در میزان مصرف پرایمر استفاده می شود اما پس از آن مالیدن پرایمر را می توانید با انگشتان دست تان ادامه بدهید چرا که انگشت های دست بهترین گزینه هستند.

در مصرف پرایمر زیاده روی نکنید. اندازه یک نخود یا یک دانه لوبیا برای هر پوستی کفایت خواهد کرد. به یاد داشته باشید که پس از استفاده از پرایمر نیاز به زیرسازی خیلی قوی نداشته و با یک کرم پودر ساده می توانید پوشش دهی عالی به پوست خود بدهید. نقاط مختلف صورت نیاز به اندازه ی متفاوت پرایمر داشته و شما باید برای قسمت های مختلف پوست تان از اندازه های متفاوت پرایمر استفاده نمایید.

فواید استفاده از پرایمر قبل از ارایش

نکات مهم هنگام استفاده از پرایمر

برای انتخاب و استفاده از پرایمر نکات مهمی وجود دارد. پس از اموزش زدن پرایمر باید نکاتی را که بهتر است قبل و بعد استفاده از پرایمر بدانید به شما بگوییم:

 1. برای انتخاب پرایمر آن‌هایی که در ترکیبات خود آب بیشتری وجود دارد و دارای سیلیکا کمتری است را انتخاب نمایید.
 2. این محصول به خشکی پوست منجر می‌شود و بهتر است میزان کمی از آن را استفاده کنید.
 3. بهتر است یک لایه نازک از پرایمر را بر روی پوست خود بزنید و پس از آن اقدام به آرایش کنید.
 4. پس از استفاده از پرایمر حدود ۳۰ ثانیه صبر کرده و پس از خشک شدن پرایمر اقدام به ادامه آرایش خود کنید.
 5. پرایمرهای چشم به ماندگاری آرایش چشم شما کمک خواهد کرد.

همچنین بخوانید: پرایمر ایرانی چه مارکی خوبه

روش استفاده از پرایمر و کانسیلر

پس از انتخاب پرایمر خوب نوبت به استفاده درست و اصولی قبل و بعد استفاده از پرایمر می رسد. میزان کمی از پرایمر را با انگشتانتان برداشته، روی پوست زده و آن را محو کنید. تمامی قسمت‌های صورت تان را ادامه بدهید به جز دور و زیر چشم هایتان که پوستی متفاوت تر از مابقی صورت تان دارد. اگر پوستی خشک دارید ابزار مناسب برای پوشش دادن پرایمر بر روی پوست، برس است که اجازه نمی دهد که پوست تان تیکه تیکه و خشک به نظر برسد.

اما کانسیلر مایع و کرمی مناسب ترین انتخاب برای آرایش کردن پوست خشک بعد از پرایمر است که برای پوشش دادن قسمت های مختلف نیز استفاده می شود. برای محو کردن کانسیلر نیز همانند پرایمر می توانید از برس استفاده نمایید تا کانسیلر به درستی روی پوست شما محو شود.

نحوه استفاده از پرایمر قبل از آرایش

نقش پرایمر قبل از آرایش

همانطور که در نوشتار بالا توضیح داده شد شما برای داشتن آرایش و پوست زیبا باید از پرایمر قبل آرایش استفاده نموده و پس از آن آرایش خود را ادامه بدهید. استفاده از پرایمر به شما کمک بسیاری می کند تا ماندگاری آرایش تان را بالا ببرید و در مجموع میکاپی زیبا داشته باشید. برای خرید پرایمرهای متناسب با پوست و مناطق مورد نیاز صورت تان می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و خرید خود را برحسب نیازتان انجام دهید.

سؤالات متداول درباره طرز استفاده از پرایمر

بسیاری از افراد درباره پرایمر و نحوه استفاده از آن سوالات زیادی در ذهن دارند در ادامه سعی شده تا به سوالات پرتکرار درباره پرایمر پاسخ داده شود.

برای انتخاب پرایمر به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب پرایمر آن‌هایی که در ترکیبات خود آب بیشتری دارند و دارای سیلیکا کمتری هستند را انتخاب نمایید. زیرا این محصول به خشکی پوست منجر می‌شود و بهتر است درصد آب بیشتری داشته باشند.

قبل و بعد پرایمر چه کار باید انجام دهیم؟

قبل و بعد پرایمر باید نکاتی را رعایت کنید. برای مثال، باید قبل از آرایش و استفاده از آن ابتدا صورت خود را به‌خوبی بشویید و با پرایمر پوست خود را بپوشانید و پس از آن نیز از کانسیلر و یک کرم پودر مناسب استفاده کنید.

مهم‌ترین فواید استفاده از پرایمر قبل از آرایش چیست؟

استفاده از پرایمر به شما کمک می‌کند تا ماندگاری آرایشتان را بالا ببرید و میکاپی زیبا داشته باشید، به‌طوری‌که آرایش شما از صبح تا شب روی پوست شما حفظ شود.

پرایمر تا چه اندازه به ماندگاری زیرساز آرایش کمک خواهد کرد؟

با استفاده از یک پرایمر خوب قبل از زیرسازی آرایش می‌توانید از اول صبح تا آخر وقت آرایش را بر روی پوست خود داشته باشید. اما درجه حرارت محیط و باز و بسته بودن آن نیز در ماندگاری آرایش شما نقش دارند.