استفاده از پرایمر قبل از آرایش

استفاده از پرایمر قبل از آرایش

اگر اهل آرایش های روزانه و غلیظ باشید خیلی بیشتر از خانم های دیگر اطلاعات درباره میکاپ و محصولات آرایشی خواهید داشت، اما اگر باز هم برای استفاده از پرایمر قبل از آرایش توجیه نشده اید و دلیل این استفاده را نمی دانید بهتر است در ادامه برای آشنایی بیشتر با پرایمر صورت و استفاده از پرایمر قبل از آرایش با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

پرایمر قبل از آرایش

پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا باید به شما ماهیت پرایمر و دلیل استفاده از آن را بگوئیم و پس از آنکه متوجه شدید پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟ به سراغ نکات دیگر درباره این محصول خواهیم رفت. پرایمر یا همان زیرساز آرایشی در کل یک بیس صاف و یکنواختی بر روی پوست شما ایجاد خواهد کرد که با ترکیبات خود باعث می شود تا پوست شما از ابتدای صبح تا آخر شب حتی در برابر تعریق صورت نیز مقاومت کرده و میکاپتان خراب نمی شود. پس اگر دنبال یک محصول آرایشی برای بالا بردن ماندگاری آرایش خود هستید به شما استفاده از پرایمر قبل از آرایش صورت را پیشنهاد خواهیم کرد. 

مزایای استفاده از پرایمر صورت

 • ایجاد پایه و بیسی صاف برای مواد آرایشی 
 • پوشش دهی نواقص پوست 
 • کاهش التهاب و قرمزی پوست 
 • آبرسانی و مرطوب کردن پوست 
 • پر کردن چین و چروک ها و صاف شدن پوست 
 • پوشاندن منافذ باز پوست 
 • صرفه جوبی در هزینه و خرید محصولات آرایشی 
 • کمک کردن به ماندگاری  بیشتر آرایش 

مزایای استفاده از پرایمر صورت

انواع پرایمر صورت

 • پرایمرهای محو کننده که عیوب پوست را محو می کند. 
 • پرایمر های تصحیح کننده ی رنگ برای پوشاندن قرمزی و التهابات پوست. 
 • پرایمرهای ضد پیری.
 • پرایمرهای درخشان کننده.
 • پرایمرهای کوچک کننده منافذ باز پوست. 
 • پرایمرهای آبرسان. 
 • پرایمر دور چشم. 
 • پرایمر فاقد چربی. 

چرا استفاده از پرایمر قبل آرایش مهم است؟

استفاده از پرایمر قبل آرایش، برای داشتن پوستی زیبا و یکدست باید قبل از آرایش و استفاده از کرم پودر ابتدا صورت خود را به خوبی بشوئید و با پرایمر پوست خود را بپوشانید. پرایمرها بافت چندان چربی نداشته و همانند مخمل بوده که با هدف صاف تر کردن، پوشش قرمزی ها و بستن منافذ باز پوست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر پرایمر به بالا بردن ماندگاری آرایش شما کمک خواهد کرد و در نهایت برای داشتن میکاپی زیبا و یک دست و پوشش دهی درست با کرم پودری می توانید از پرایمر استفاده کنید. 

پرایمر تا چه اندازه به ماندگاری زیرساز آرایش کمک خواهد کرد؟

شاید باور نکنید ولی با پرایمر خوب قبل از زیرسازی می توانید برای مدت زمان طولانی آرایش را بر روی پوست خود نگه داشته و از اول صبح تا آخر وقت می توانید با پرایمر خوب آرایش را بر روی پوست خود داشته باشید. اما نکته ای که در این باب وجود دارد این است که شما در طول روز برای بهتر ماندن آرایش باید درجه حرارت مناسب محیط را در نظر گرفته و پس از آن توجه داشته باشید که در فضای بسته یا باز قرار دارید. 

پرایمر زیرساز آرایش

طرز استفاده از پرایمر چگونه است و تا چه اندازه باید مصرف کنیم؟

در صورت استفاده از پرایمر پمپ حاوی پرایمر خودتان را دو بار فشار بدید و محتوای بیرون زده را بر روی پوست صورت خود بمالید. در مصرف پرایمر زیاده روی نکنید و سعی کنید اندازه یک نخود یا یک دانه لوبیا برای هر پوستی کفایت خواهد کرد. برای پخش کردن پرایمر بر روی صورت تان از برس های زیرسازی استفاده کنید و از این روش برای صرفه جویی در میزان مصرف پرایمر استفاده می شود اما پس از آن مالیدن پرایمر را می توانید با انگشتان دست تان ادامه بدهید چرا که انگشت های دست بهترین گزینه است. به یاد داشته باشید که پس از استفاده پرایمر نیاز به زیرسازی خیلی قوی نداشته و با یک کرم پودر ساده می توانید پوشش دهی عالی به پوست خود بدهید. نقاط مختلف صورت نیاز به اندازه ی متفاوت  پرایمر داشته و شما باید برای قسمت های مختلف پوست تان از اندازه های متفاوت پرایمر استفاده نمائید. 

نکات مهم هنگام استفاده از پرایمر

 1. برای انتخاب پرایمر آنهایی که در ترکیبات خود آب بیشتری وجود دارد و دارای سیلیکا کمتری است را انتخاب نمائید.
 2.  این محصول به خشکی پوست منجر می شود و بهتر است میزان کمی از آن را استفاده کنید.
 3.  بنابراین یک لایه نازک از پرایمر را بر روی پوست خود بزنید و پس از آن اقدام به آرایش کنید. 
 4. پس از استفاده از پرایمر حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و پس از خشک شدن پرایمر اقدام به  ادامه آرایش خود کنید. 
 5. پرایمرهای چشم به ماندگاری آرایش چشم شما کمک خواهد کرد. 

روش استفاده از پرایمر و کانسیلر

پس از انتخاب پرایمر خوب نوبت به استفاده درست و اصولی از آن می رسد، میزان کمی از پرایمر را با انگشتانتان برداشته و با انگشت هاتون روی پوست خودتان بزنید و آن را محو کنید. تمامی قسمت های صورت تان را ادامه بدهید به جز دور و زیر چشم هایتان که پوستی متفاوت تر از مابقی صورت تان دارد. اگر پوستی خشک دارید ابزار مناسب برای پوشش دادن پرایمر بر روی پوست تان برس است که اجازه نمیدهد که پوست تان تیکه تیکه و خشک به نظر برسد. اما کانسیلر مایع و کرمی مناسب ترین انتخاب برای آرایش کردن پوست خشک می باشد که برای پوشش دادن قسمت های مختلف پوست نیز استفاده می شود. برای محو کردن کانسیلر نیز همانند پرایمر می توانید از برس استفاده نمائید تا کانسیلر به درستی روی پوست شما محو شود.

روش استفاده از پرایمر و کانسیلر

خرید اینترنتی پرایمر آرایشی از فروشگاه الانزا

همانطور که در نوشتار بالا توضیح داده شد شما برای داشتن آرایش و پوست زیبا باید از پرایمر قبل آرایش استفاده نموده و پس از آن آرایش خود را ادامه بدهید. استفاده از پرایمر به شما کمک بسیاری می کند تا ماندگاری آرایش تان را بالا ببرید و در مجموع میکاپی زیبا خواهید داشت به طوری که از صبح تا شب هم می توانید آن را روی پوست خود حفظ نمائید. برای خرید پرایمرهای منساب با پوست و مناطق مورد نیاز صورت تان می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و خرید خود را برحسب نیازتان انجام بدهید. 

حتما مطالعه کنید:  چگونه مو های خود را بدون دکلره به پایه برسانیم
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *