کانتورینگ صورت بیضی چگونه انجام می‌شود؟

کانتور صورت بیضی

آیا می دانید اساسی ترین تفاوت آرایش در چند دهه ی قبل و امروزه چیست؟ آیا از تکنیک های جدید میکاپ اطلاع دارید؟ آیا از لوازم آرایشی جدید بازار با خبرید؟

امروزه بر خلاف چندین سال پیش آرایش کردن استفاده از رنگ و لعاب بیشتر بر روی صورت نیست بلکه هدف آن رفع نواقص و نمایش جذابیت هاست. در راستای تحقق این هدف میکاپ به یک صنعت تبدیل شده و تکنیک ها و روش های جدید بسیاری در آن به وجود آمده است. 

یکی از مهم ترین روش های متعادل سازی چهره ی افراد استفاده از کانتورینگ و لوازم آرایشی صورت است. در واقع ، استفاده از این روش با ایجاد سایه روشن در صورت عیوب آن را کمرنگ تر و جذابیت های آن را نمایان تر می کند.  اما برای استفاده از این روش باید  اصول و متد های آن را بدانید و بعد دست به انجام آن بزنید. در ادامه به معرفی و اصول انجام کانتورینگ می پردازیم تا با آن آشنا شوید.

کانتور صورت بیضی

هدف کانتورینگ متعادف سازی صورت و نزدیک کردن چهره به حالت ایده آل است.صورت های بیضی نزدیک ترین مدل به فرم ایده آل هستند و هدف از کانتورینگ آن ها کوچک تر نشان دادن پیشانی برای گرد کردن صورت و برجسته کردن استخوان گونه است. 

کانتورینگ صورت بیضی

برای انجام کانتورینگ درست و اصولی صورت های بیضی مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا از یک کرم مرطوب کننده برای صورت استفاده کنید.
 • بهتر است برای تثبیت میکاپ خود بر روی صورت از یک پرایمر استفاده کنید.
 • حال با کرم پودری هم رنگ پوستتان، تمام صورت را پوشانده و یک دست کنید.
 • این مرحله اصلی ترین مرحله ی کانتورینگ صورت است. در این مرحله باید از کرم های کانتور استفاده کنید. این کرم ها، یک تا دو درجه تیره تر از رنگ پوست هستند و برای کوچک نشان دادن برخی از اجزای صورت به کار می روند.
 •  در فرم صورت های بیضی، برای کوچک نشان دادن پیشانی، به وسیله ی کرم کانتور، خط رویش مو در پیشانی را مشخص کرده و به وسیله ی قلم مو رد آن را محو کنید.
 • حالا زمان مشخص کردن استخوان گونه هاست. به وسیله ی کرم های کانتور، به برجسته کردن گونه ها کمک می کنید. با استفاده از کرم های کانتور دو درجه تیره تر از رنگ پوست، نواری باریک از گوشه ی لب ها به سمت گوش خود بکشد تا خط گونه و شکستگی استخوان صورت شما نمایان شود.
 • عمل کانتورینگ صورت را می توان با کانتورینگ بینی ادامه داد. اگر از فرم بینی خود رضایت ندارید می توانید با کانتورینگ، آن را به فرم ایده آل نزدیک کنید. برای این کار، دو خط باریک در دو طرف استخوان بینی می کشید. هر چه این خط ها به هم نزدیک تر باشد بینی نازک تر و هرچه از هم دور تر باشد بینی پهن تر به نظر می رسد. همچنین می توانید سر بینی خود را هم اصلاح کنید. اگر سر بینی سر پایینی دارید می توانید زیر بینی را تیره نمایید تا این نقص بر طرف شود.
 • در آخر نوبت استفاده از کانسیلر است. از کرم های کانسیلر برای ایجاد هایلایت در صورت استفاده می شود. این کرم ها یک تا دو درجه روشن تر از پوست صورت هستند و برای برجسته کردن و بهتر دیده شدن برخی نقاط صورت به کار می روند. در فرم صورت های بیضی، زیر چشم ها ، مرکز پیشانی ، مرکز بینی و زیر گونه ها را هایلایت کرده و برجسته تر کنید.

کانسیلر صورت بیضی

همچنین بخوانید: نحوه صحیح رژگونه زدن

در انجام کانتورینگ صورت بیضی باید به برخی نکات توجه کنید

 • در قسمت های مابین کانتور و کانسیلر خطی بر جای نگذارید و تمامی خطوط را محو کنید.
 • در خرید کرم پودر خود دقت کنید. آن ها را بر اساس نوع پوست خود و از مراکز معتبر تهیه کنید.
 • در انتخاب برس ها و قلم مو ها برای انجام کانتورینگ دقت داشته باشد و سایز مناسب و اجناس معتبر از فروشگاه های شناخته شده خریداری نمایید.

کانتور کردن صورت بیضی

همچنین بخوانید: برجسته کردن گونه با رژگونه

تهیه کانتورینگ خوب صورت

شما با تکنیک کانتورینگ می توانید، به صورت خود فرم بدهید و به عبارتی نواقص صورت خود را رفع کنید. در نتیجه قطعا آرایش زیباتری هم خواهید داشت. برای خرید یک کانتورینگ خوب که زیبایی شما را دو چندان می کند می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا سر بزنید و از این فروشگاه خرید کنید. به راحتی خرید خود را انجام دهید و آن را در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.