فرق کانتور و کانسیلر چیست؟

فرق کانتور و کانسیلر چیست

آرایش کردن مانند خلق یک اثر هنریست که اگر در انجام آن حرفه‌ای نباشید، نمی‌توانید یک میکاپ بی‌عیب و نقص داشته باشید. یکی از تکنیک‌هایی که امروزه در انجام آرایش بسیار کاربردی و پر طرفدار است، استفاده از کانتور و کانسیلر در زاویه سازی صورت می‌باشد.

اما برای اینکه بدانید فرق کانتور و کانسیلر چیست در ابتدا بهتر است به صورت مختصر با هر یک از این موارد آشنا باشید تا پس از آن بتوانید دقیق‌تر و کامل‌تر متوجه تفاوت بین آن‌ها شوید.

در ادامه اطلاعاتی راجع به تفاوت و روش استفاده از کانتور و کانسیلر در اختیار شما قرار داده شده‌است تا به وسیله آن‌ها بتوانید جلوه بیشتری به آرایش و چهره خود بدهید.

فرق کانتور و کانسیلر چیست؟

شاید برخی افراد تصور کنند که کانتور و کانسیلر با یکدیگر تفاوت ندارند و یا می‌شود از آن‌ها به جای یکدیگر استفاده کنند؛ اما انواع کانتور و کانسیلر تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند که در این قسمت به صورت دقیق برای شما شفاف سازی شده‌است.

کانتور چیست؟

کانتور در لغت به معنای سایه زدن است و  به عملی که روی صورت خطوط سایه روشن ایجاد می‌کند، کانتورینگ گفته می‌شود. محصولات کانتور معمولا چند درجه‌ای از پوست تیره‌تر هستند و با خطای دیدی که ایجاد می‌کنند، باعث ایجاد ساختاری بهتر و زیباتر در صورت می‌شوند.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یک پودر فشرده به رنگ روشن است که پایه آرایش محسوب می‌شود و از بهترین لوازم آرایشی بوده که برای رفع‌ تیرگی‌های دور چشم، پوشش دهی کامل پوست و پنهان کردن اثر لک و جای جوش کاربرد دارد. این محصول را که برای حفاظت از پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانید قبل یا بعد از کرم پودر مورد استفاده قرار دهید.

تفاوت کانسیلر و کانتور

عمده‌ترین تفاوت‌های کانتور و کانسیلر به شرح زیر می‌باشند:

  • کانتور باید چندین درجه از پوست و کرم پودری که مصرف می‌کنید تیره‌تر باشد، اما کانسیلر اصولاً همرنگ یا روشن‌تر انتخاب می‌شود.
  • در هنگام استفاده از کانسیلر اهمیت ندارد که قبل یا بعد از کرم پودر آن را به صورت بزنید، اما کانتور باید بعد از کرم پودر به آرایش اضافه شود.
  • از کانسیلر برای پوشش جای جوش، لک یا سیاهی‌های دور چشم استفاده می‌شود، اما کانتور به زاویه سازی و ساختار بهتر صورت شما کمک می‌کند.

انواع کانتور و کانسیلر

انواع کانتور و کانسیلر

همانطور که گفته شد این محصولات علاوه بر تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند، هر کدام نیز انواعی دارند که اطلاع از انواع کانتور و کانسیلر می‌تواند به شما در دانستن تفاوت‌های آن‌ها، کمک بیشتری کند.

بهتر است بخوانید:
آموزش گام به گام گریم بینی گوشتی و پهن

انواع کانسیلر

کانسیلرها از لحاظ رنگ و اندازه انواع بسیار زیادی دارند، اما در این مطلب به شما مدل‌های مختلفی از کانسیلر را معرفی می‌کنیم که در همه‌ی رنگ و اندازه‌ها موجود هستند. تفاوت این نوع از کانسیلرها با یکدیگر در بافت آن‌ها بوده و هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند برای نوع پوست و کابردهای خاصی مناسب هستند.

کانسیلر مایع

کانسیلر مایع پر کابردترین نوع کانسیلر است که برای انواع پوست، به جز پوست‌های خشک قابلیت استفاده دارد. این محصول، منافذ پوست را کمتر از انواع دیگر می‌بندد و یک گزینه عالی برای ایجاد خط‌های نازک در آرایش می‌باشد.

کانسیلر استیکی

این نوع کانسیلر با پوشش دهی متوسطی که دارد اکثر منافذ پوست را می‌بندد و بیشتر مناسب پوست‌های نرمال، خشک و حساس می‌باشد.

کانسیلر کرمی

کانسیلرهای کرمی با وجود بافت جامد و غلیظی که دارند بیش از همه انواع دیگر برای پوشش دهی و بستن منافذ پوست کاربرد دارند. به همین دلیل استفاده از این محصولات برای افراد با پوست چرب توصیه نمی‌شود و بیشتر مناسب پوست های نرمال، خشک، مختلط و حساس می‌باشد.

انواع کانتور

در ادامه‌ توضیحات انواع کانتور و کانسیلر ، بهتر است مشخصات انواع کانتور نیز برای شما شرح داده شود. تنوع و گوناگونی کانتورها عبارتند از:

کانتور پودری

این محصولات برای افراد با پوست چرب مناسب‌اند و کابرد عمده آن‌ها در انجام آرایش‌های مات می‌باشد. برای پخش کردن کانتورهای پودری روی پوست می‌توانید از براش‌ آرایشی یا قلموهای مویی استفاده کنید.

کانتور کرمی

کانتورهای کرمی به خوبی به خورد پوست رفته و با پدهای اسفنجی یا به وسیله دست، به شکل یکدست روی صورت پخش می‌شوند. این محصولات برای پوست‌های خشک نیز بسیار مناسب هستند.

روش استفاده از کانتور و کانسیلر

استفاده از کانتور و کانسیلر نکاتی دارد که به زیباتر شدن و چشمگیری بیشتر آرایش شما کمک می‌کند. تا به اینجای مطلب تمامی تفاوت‌ها و انواع کانتور و کانسیلر را متوجه شدید و در این قسمت نیز نحوه انجام هر کدام را می‌خوانید تا در نهایت بتوانید به بهترین حالت، آرایش خود را انجام دهید.

بهتر است بخوانید:
فرق کرم پودر و کانسیلر چیست؟

نحوه استفاده از کانسیلر

کانسیلر کابردهای مختلفی دارد که در این قسمت بهترین روش برای رسم هر کدام توضیح داده شده‌است. اما دقت داشته باشید که همیشه پیش از استفاده کانسیلر بهتر است به آماده سازی پوست نیز توجه کنید. برای مثال می‌توانید از نرم کننده، آبرسان یا کرم پودر استفاده کنید.

انواع کانسیلر

کانسیلر برای محو کردن تیرگی‌های زیر چشم

برای رفع تیرگی‌های اطراف چشم باید کانسیلری که دو تا سه درجه از پوستتان روشن‌تر است را انتخاب کنید. به اندازه دو مثلث در زیر چشمانتان کانسیلر بزنید و سپس با یک اسفنج یا بیوتی بلندر آن را محو نمائید.

محو کردن لک و جای جوش به وسیله کانسیلر

برای از بین بردن قرمزی‌های اطراف بینی، جای جوش و لک‌های پوستی مقداری کانسیلر بر روی آن‌ها بزنید و با یک اسنفج سعی در محو کردن کانسیلرها بکنید.

روش استفاده از کانتور

کانتور برای زوایه سازی و پوشاندن عیوب تمامی اجزا صورت مانند چشم، گونه، لب و … کاربرد دارد و هر کدام از آن‌ها نیز روش‌های مخصوص به خود را دارند. اما در این قسمت به صورت مختصر درباره آن‌ها صحبت شده‌است.

کانتور بینی

برای انجام کانتور بینی، سعی کنید از قلم‌موهای نازک و ظریف استفاده کنید. البته باید بدانید که بهترین روش برای انجام کانتور بینی مطابق شکل زیر است:

کانتور بینی

کانتور پیشانی

انجام این کار بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که دارای پیشانی‌های بلند هستند. اما به صورت کلی مناسب‌ترین شکلی که می‌توانید پیشانی خود را کانتور کنید به صورت زیر می‌باشد:

کانتور پیشانی

کانتور و زاویه سازی فک

کانتورینگ فک بسیار بستگی به شکل صورت دارد، چرا که هر نوع چهره‌ای متد خاص خود را دارد. اما به صورت کلی عمده‌ترین روش‌های آن به شرح زیر می‌باشند:

روش استفاده از کانتور و کانسیلر

کانتور گونه‌ها

برای انجام کانتورینگ گونه‌ها ابتدا بخش فرو رفتگی آن‌ها را پیدا کنید و سپس مطابق شکل زیر عمل کنید:

روش استفاده از کانتور

سوالات متداول درباره کانتور و کانسیلر

استفاده از کانتور و کانسیلر باعث جذابیت بیشتر چهره می‌شود، بنابراین افراد زیادی علاقمند به کار بردن آن‌ها در انجام میکاپ خود هستند. به همین دلیل سوالات بسیاری نیز در زمینه انواع کانتور و کانسیلر وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

فرق کانتور و کانسیلر چیست؟

کانسیلر برای پوشاندن عیوب صورت و کانتور جهت زاویه سازی اجزای صورت به کار برده می‌شوند.

روش استفاده از کانتور و کانسیلر چیست؟

این محصولات برای نقاط مختلفی از صورت به کار برده می‌شوند و هر کدام روش مخصوص به خود را دارند که در این مقاله تک به تک به آن‌ها پرداخته شده‌است.