آموزش گام به گام گریم بینی گوشتی و پهن

کانتور بینی گوشتی

اگر بینی شما پهن و گوشتی است یا ظاهر آن را دوس ندارید و به دنبال راهی سریع و آسان برای تغییر فرم بینی خود با تکنیک‌های گریم و کانتورینگ هستید، این مطلب از مجله الانزا که در آن به آموزش کانتور بینی گوشتی و پهن پرداخته‌ شده را از دست ندهید.

کانتور بینی گوشتی چیست؟

هر بینی فرم و شکل خاص خود را دارد و همه افراد بینی‌های کوچک و جمع و جور ندارند. علاوه بر این، همه نیز ریسک عمل‌های جراحی را نمی‌پذیرند و یا توان پرداخت هزینه‌های سنگین این عمل‌ها را نخواهند داشت؛ از این رو به دنبال راهی ساده‌تر و سریع‌تر برای ایجاد تغییر در فرم و ظاهر بینی خود هستند.

گریم و تکنیک کانتورینگ بینی، راهی ساده، سریع و بی خطر است که شما را با کم‌ترین امکانات و هزینه‌ها به فرم دلخواه بینی‌تان می‌رساند. کانتور بینی گوشتی و پهن، تکنیکی است که خانم‌ها به صورت روزمره می‌توانند از آن استفاده کنند.

همچنین آقایان نیز می‌توانند برای مراسم‌های خاص مانند جشن عروسیشان، با انجام گریم به بینی با اندازه کوچک‌تر و فرم بهتر در ظاهر، دست پیدا کنند.

البته بایستی در نظر داشته باشید که کانتور و گریم بینی گوشتی و پهن ، راهی موقتی است که اندازه بینی شما را تنها در ظاهر و با خطای دید، کوچک‌تر و  خوش فرم‌تر می‌کند؛ اما مانند عمل جراحی، دائمی نیست.

به صورت کلی، گریم و کانتورینگ بینی روشی کم هزینه است که اگر به خوبی آن را یاد بگیرید، می‌توانید به وسیله آن در مدت زمان کوتاه، اندازه و فرم بینی خود را تغییر دهید. اما برای این کار نیاز است که چندین بار آن را تمرین کنید، تا در انجام آن حرفه‌ای شوید.

گریم بینی گوشتی

همچنین بخوانید: آموزش رژگونه زدن صورت بیضی

لوازم مورد نیاز برای کانتور بینی گوشتی بزرگ

برای انجام هر سبک آرایش بر روی هر ناحیه‌ای از صورت، به ابزار و وسایل به خصوصی نیاز است و گریم بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل بهتر است برای گریم و کانتور بینی گوشتی بزرگ خود ابزار زیر را تهیه کنید:

  • سه براش آرایشی مجزا، که هر کدام یک کار خاص را انجام می‌دهند. پس پیش از شروع کار، دو قلم آرایشی کوچک با نرمی متوسط و یک براش آرایشی متوسط، با موهای نرم آماده کنید.
  • یک پالت با فوندیشن‌های تیره و روشن، در طیف‌های رنگی مختلف تهیه کنید. زیرا در گریم و کانتور بینی پهن و گوشتی، نیاز به رنگ‌های روشن و تیره فوندیشن داریم تا به کمک رنگ‌های تیره قسمت‌های پهن و بزرگ را کوچک و به وسیله رنگ‌های روشن، قسمت‌های مورد نظر خود را برجسته و نمایان‌تر سازیم.
  • پرایمر آرایشی را فراموش نکنید! بهتر است پیش از آرایش کلی صورت و گریم بینی، یک لایه نازک پرایمر صورت را به تمامی قسمت‌های صورت، پشت پلک، زیر ابروها، زیر چشم و همچنین بیینی بزنید. چرا که پرایمر باعث پوشاندن لک‌ها، جای جوش، بستن منافذ پوستی و قسمت‌های براق پوست شده و میکاپ و گریم را نیز پایدارتر و ماندگارتر می‌کند.

پس از زدن پرایمر ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد از آن، گریم بینی را شروع کنید.

آموزش گام به گام گریم بینی گوشتی و پهن

برای انجام گریم بینی گوشتی و پهن ، بهتر است مراحل زیر را در نهایت دقت و ظرافت انجام دهید:

ابتدا با استفاده از یکی از قلم‌های آرایشی که سری کوچکی دارد و با استفاده از کرم پودر یا فوندیشن تیره (دو تا سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست)، در دو طرف پل بینی یک خط صاف و نازک را از بالا تا پایین بکشید. این خط نازک را از بالا به نزدیکی ابتدای ابروها و از پایین، به نوک بینی امتداد دهید.

توجه داشته باشید که قسمت پایین این خط را به سمت نوک بینی خم نکنید و کاملاً آن را صاف بکشید. کشیدن این خط شاید به ظاهر ساده باشد، اما از آنجایی که انجام تمامی این مراحل در نتیجه نهایی گریم تاثیر گذار است، باید دقت داشته باشید که این خطوط را کاملاً صاف و در نهایت نازکی و ظرافت بکشید.

در بینی‌های پهن معمولا پره‌های بینی هم پهن و بزرگ است. از این رو انتهای خط تیره‌ای که با فوندیشن، در کناره‌های پل بینی کشیده‌اید را روی پره‌های بینی ادامه دهید و در صورتی که نوک بینی شما از زیر حالتی افتاده دارد، برای کانتور بینی پهن و گوشتی خود این قسمت را نیز با استفاده از قلم آرایشی با سری کوچک، به شکل هفت، خط تیره‌ای بکشید.

البته کانتور بینی با مداد ابرو هم ممکن است و برای این کار کافیست تمام مراحل فوق را به جای برای و کرم پودر تیره، با استفاده از یک مداد ابروی نرم به رنگ قهوه‌ای تیره انجام دهید.

کانتورینگ بینی گوشتی

همچنین بخوانید: نحوه کانتورینگ صورت بیضی

حال وقت آن است که به سراغ فوندیشن روشن بروید و با استفاده از قلم آرایشی دیگری که سری کوچک دارد، روی پل بینی، دقیقا فاصله بین دو خط کانتور تیره را فوندیشن روشن بزنید.

با استفاده از براش آرایشی با سری کوچک و با فوندیشن روشن، نوک بینی را خیلی کوچک و ظریف روشن کنید.

قسمت‌های باقی مانده از بینی در کناره‌ها را با براش آرایشی با سری بزرگ و با استفاده از فوندیشن روشن، رنگ روشن بزنید. البته باید توجه داشته باشید که این رنگ روشن، وارد خطوط تیره کنار پل بینی نشود.

بعد از ایجاد این خطوط، با استفاده از قسمت نوک تیز پد آرایشی تخم مرغی، این خطوط را کاملا فید و محو کنید، تا ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند. البته اگر از روش کانتور بینی با مداد ابرو استفاده می‌کنید، باید زمان بیشتری را برای محو کردن خطوط صرف کنید.

کانتور بینی پهن

سوالات متداول درباره گریم بینی گوشتی و پهن

از آنجایی که انجام کانتور و گریم به زیبایی بیشتر چهره افراد بسیار کمک می‌کند، سوالات بسیاری نیز در این زمینه خواهند داشت. همچنین ممکن است سوالات مطرح شده در این بخش به شما نیز کمک در گریم بینی و صورتتان کمک کند، پس با ما همراه باشید.

برای کانتورینگ بینی گوشتی چه ابزاری لازم است؟

مهم‌ترین ابزاری که برای گریم بینی به آن احتیاج خواهید داشت شامل قلم آرایشی، پرایمر و فوندیشن تیره و روشن می‌باشند.

آموزش کانتور بینی گوشتی و پهن چگونه است؟

برای آموزش گام به گام و دقیق گریم بینی گوشتی خود بهتر است این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید.