نکات طلایی درباره مراقبت های بعد از رنگ مو

مراقبت های بعد از رنگ مو

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین اقدامات زیبایی که امروزه تعداد قابل توجهی از زنان و دختران آن را انجام می‌دهند، رنگ کردن مو می‌باشد. زیرا ایجاد تنوع در رنگ موها برای اکثر افراد لذت بخش است و خوش بختانه انواع مختلف رنگ مو این امکان را فراهم کرده‌اند که هر شخصی با هر نوع سلیقه‌ای بتواند، از زیبایی موهای رنگ شده خود لذت ببرد.

البته رنگ کردن مو نیز همچون بسیاری از اقدامات دیگر زیبایی که انجام می‌شود، نیازمند مراقبت‌هایی است تا زیبایی و کیفیت اولیه خود را از دست ندهد. به همین دلیل عموماً پس از رنگ کردن مو این سوال پیش می‌آید که مراقبت های بعد از رنگ مو چیست؟

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین اقدامات مراقبتی بعد از رنگ کردن مو، مانند استفاده از ماسک مو بعد از رنگ آشنا کنیم.

دلایل مضر بودن رنگ مو

اغلب محصولاتی که برای رنگ کردن موها استفاده می‌شوند، ترکیباتی شیمیایی داشته و به بافت و ساختار موها آسیب می‌رسانند. در این بین رنگ‌هایی وجود دارند که بدون آمونیاک هستند و تا حدودی می‌توان گفت آسیب جدی به موها نمی‌رسانند. به همین دلیل برخی از افراد هنگام رنگ کردن موها از رنگ‌های مو بدون آمونیاک استفاده می‌کنند.

اما به هر حال موادی که روی موها قرار داده می‌شوند، با بافت اصلی مو متفاوت‌اند و همچنان احتمال بروز مشکلات برای موها وجود دارد. مهم‌ترین اقدامی که در این شرایط باید انجام دهید انجام مراقبت بعد از رنگ مو می‌باشد؛ چرا که با این کار میزان آسیب‌هایی که سلامت مو را تهدید می‌کنند، به کمترین میزان می‌رسد.

مراقبت بعد رنگ مو

مراقبت های بعد از رنگ مو

بخش عمده‌ی آسیب‌ها و ضررهایی که پس از رنگ کردن به موها وارد می‌شود، تنها به خاطر وجود ترکیبات شیمیایی است که در ساخت این محصولات استفاده می‌شود. اما دلایل دیگری مانند رنگ کردن مو در پریودی نیز ممکن است در ایجاد یا پیشرفت این آسیب‌ها تاثیر داشته باشند که با رعایت برخی نکات و مراقبت های بعد از رنگ مو ، قابل کنترل هستند.

نکات طلایی مراقبت بعد از رنگ مو عبارتند از:

ماساژ موها با انواع روغن‌های طبیعی

طبیعی است که بعد از رنگ کردن موها رطوبت طبیعی و عادی آن‌ها از بین برود. به همین دلیل، برای مرطوب کردن این موهای خشک بهتر است از روغن‌های طبیعی استفاده کنید. زیرا این اقدام باعث تقویت بافت موها می‌شود و رطوبت مورد نیاز آن‌ها را نیز تامین می‌کند.

روغن برای مو

توجه به سلامت پوست سر

برخی از افراد بعد از رنگ کردن موهایشان دچار سوزش یا خارش در ناحیه کف سر می‌شوند، که این مساله احتمال بروز حساسیت را در آن‌ها نشان می‌دهد. در این موارد بهتر است رنگ موی خود را عوض کنید یا موقع رنگ کردن، میزان تماس رنگ را با کف سرتان کاهش دهید.

استفاده از ماسک مو بعد از رنگ

برخی از این محصولات دارای مواد ویتامینه و مرطوب کننده هستند؛ به همین دلیل استفاده از ماسک مو بعد از رنگ کمک شایانی به مرطوب نگه داشته شدن موها می‌کند. بنابراین خرید ماسک مو و مصرف آن پس از رنگ کردن مو را جدی یگیرید.

آبرسانی به موها

مصرف آبرسان‌ها نیز مانند استفاده از ماسک مو بعد از رنگ ، منجر به کاهش خشکی موی سر می‌شود و رطوبت مورد نیاز موها را تامین می‌کند. در نتیجه احتمال آسیب و ریزش موها را، به کمترین میزان ممکن می‌رسانند.

بهتر است بخوانید:
تفاوت روغن آرگان و روغن کریستال چیست؟

برای خشک کردن موها عجله نکنید و از وسایل حرارتی استفاده نکنید؛ زیرا بعد از مصرف آبرسان‌ها باید موها را به روش طبیعی خشک کنید. همچنین توصیه می‌شود که فاصله زمانی بین استفاده از آبرسان‌ها با خوابیدن‌تان زیاد باشد تا قبل از خوابیدن، اطمینان حاصل کنید که موهایتان خشک شده‌است.

خشک کردن موها قبل از خوابیدن

هرگز بعد از رنگ کردن با موهای خیس نخوابید. زیرا این کار احتمال شکنندگی موها را افزایش می‌دهد و بافت آن نیز دچار آسیب های جدی خواهد شد. همچنین بهتر است به هیچ عنوان با موهای بسته نخوابید و حتی به صورت کلی سعی کنید کمتر موهایتان را ببندید.

پرهیز از استفاده از انواع وسایل حرارتی برای خشک کردن موها

سشوار یا اتوی مو بدترین گزینه‌ها برای خشک کردن مو هستند. زیرا که علاوه بر از بین بردن بافت اصلی موها، موجب بروز خطراتی از جمله موخوره نیز می‌شوند. بنابراین این نکته را حتما بعد از رنگ کردن رعایت کنید، تا بافت موها از آسیب مصون باشند.

توجه به اصول خشک کردن مو بعد از رنگ کردن

برای خشک کردن مو بهتر است که از حوله‌ها یا پارچه‌هایی استفاده کنید، که به خوبی آب موها را به خود می‌گیرند. همچنین سعی کنید موها را نبندید و مدت زمانی، موهایتان را باز بگذارید تا جریان هوا به خشک شدن آن‌ها کمک کند.

مراقبت بعد رنگ مو

نتایج مثبت مراقبت بعد از رنگ مو

مهم‌ترین مزایا و نتایج مثبتی که با مراقبت های بعد از رنگ مو بدست می‌آیند عبارتند از:

  • سلامتی و درخشان بودن بافت موها
  • کنترل آسیب‌هایی که ممکن است ریشه و تار موها را تهدید کند
  • حفظ زیبایی ظاهری موها علاوه بر چشمگیر بودن رنگ آن‌ها
بهتر است بخوانید:
چگونه دکلره کنیم که مو نسوزد؟

سوالات متداول درباره مراقبت های بعد از رنگ مو

رنگ کردن موها در بین افراد بسیار پرطرفدار است و سالانه اشخاص زیادی این کار را انجام می‌دهند که عموماً برای آن‌ها توجه به مراقبت بعد از رنگ مو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و سوالات متعددی در این زمینه برایشان مطرح است. در این بخش به برخی از این سوالات پرتکرار پاسخ داده شده‌است.

استفاده از ماسک مو بعد از رنگ چه تاثیری دارد؟

استفاده از ماسک مو بعد از رنگ به کنترل رطوبت موهای شما کمک خواهد کرد.

برای مراقبت بعد از رنگ مو چه باید کرد؟

اگر موهایتان را رنگ کرده‌اید و می‌خواهید بدانید برای مراقبت از آن چه کارهایی باید انجام دهید، این مطلب را از دست ندهید.