همه چیز درباره رنگ کردن مو در پریودی

روز اول پریودی مو رنگ میگیرد

چگونگی رنگ کردن مو در پریودی و اثرات این کار بر سلامتی موها، موارد بسیار مهمی هستند که باید قبل از اقدام به انجام این کار از آن‌ها اطلاع داشته باشید. به طور کلی از آنجا که در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی زیادی در بدن هر خانم اتفاق می‌افتد، واکنش‌های بدن نیز بسیار دگرگون شده و دیگر مانند روزهای سابق نیستند.

به همین دلیل ممکن است رنگ پذیری مو در پریودی به درستی انجام نشود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم برای شما عزیزان توضیح دهیم که از روز چندم پریود میشود مو رنگ کرد و نکات مهمی را درباره استفاده از رنگ مو در این دوران شرح دهیم.

تاثیرات دوران قاعدگی بر بدن زنان چیست؟

هنگام تولد یک دختر صدها تخمک در حالت غیر فعال در تخمدان ها مستقر هستند تا در زمان مناسب شروع به فعالیت کرده و به وظیفه خود عمل کنند. این تخمک‌ها تا زمان بلوغ جسمی دختران غیرفعال بوده و پس از رسیدن به سن بلوغ، هر ماه در یک زمان مشخص رها شده و چرخه قاعدگی را پدید می‌آورند.

اکثر افراد معتقدند که با شروع قاعدگی کارهایی مانند آرایش، اصلاح، اپیلاسیون و حتی رنگ کردن مو صحیح نیست و نباید این کارها در پریودی انجام شوند. در ادامه توضیح می‌دهیم که اگر پریود باشی مو رنگ میگیرد یا خیر و دلیل این امر را نیز بیان خواهیم کرد.

رنگ مو در پریودی

پریود باشی مو رنگ میگیرد؟

برای پاسخ دادن به این سوال که اگر پریود باشی مو رنگ میگیرد یا خیر؟ باید بگوییم اثرات این کار در تمام خانم‌ها یکسان نیست و نمی‌توان قانون کلی را برای همه بیان کرد.

با این حال به دلیل عدم تعادل هورمون‌ها ممکن است با رنگ کردن مو در پریودی به نتیجه مورد نظر خود نرسید و رنگ به طور کامل روی موهایتان باز نشود. البته تعداد اندکی از خانم‌ها معتقدند که رنگ‌پذیری موهایشان در قاعدگی بیشتر است!

به طور کلی توصیه ما به ویژه برای روشن کردن موهایتان یا رنگ کردن موی سفید این است که تا بعد از پایان دوران قاعدگی صبر کنید تا باعث آسیب دیدن ساقه و ریشه موهای خود نشوید.

روز اول پریودی مو رنگ میگیرد؟

همانطور که در بالا شرح دادیم، در پاسخ به سوال روز اول پریودی مو رنگ میگیرد؟ باید بگوییم این مسئله بسته به نوع موها و واکنش بدن هر فرد متفاوت است. با این حال اگر قصد رنگ کردن موهایتان را در این دوران دارید توصیه می‌‌کنیم نکات ساده زیر را در نظر بگیرید:

  • استفاده از رنگ موهای طبیعی و گیاهی به رنگ‌های شیمیایی قوی
  • تغذیه و رطوبت رسانی به موها قبل از رنگ کردن
  • استفاده از محصولات محافظتی برای جلوگیری از آسیب دیدن مو
  • رعایت دستورالعمل‌ها درج شده روی رنگ مو
  • پرهیز از قرار دادن پیش از حد رنگ مو روی تارهای مو
بهتر است بخوانید:
همه نکاتی که باید درباره رنگ موی نسکافه ای بدانید!

علت رنگ نگرفتن مو در دوران پریودی چیست؟

بسیاری از بانوان با رنگ کردن موهای خود در دوران قاعدگی نتوانسته‌اند به نتیجه دلخواه خود برسند. برخی از مهم‌ترین علت رنگ نگرفتن مو در دوران پریودی عبارتند از:

  • غدد چربی در این دوران فعال‌تر هستند و باعث چربی بیشتر موها می‌شوند؛ این مسئله ممکن است در روند رنگ‌پذیری موها اختلال ایجاد کند.
  • تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی روی تمامی اجزای بدن تاثیر می‌گذارند و ملانین که مسئول رنگدانه‌های طبیعی مو است نیز از این قاعده مستثنا نمی‌باشد.
  • پریود بر گردش خون، متابولیسم و تنظیم حرارت بدن نیز تاثیر گذار است، بنابراین علت رنگ نگرفتن مو در دوران پریودی می‌تواند کاهش دمای پوست سر و در نتیجه گرم نشدن رنگ مو به اندازه کافی باشد.
  • یکی دیگر از دلایل رنگ نگرفتن موها در زمان پریودی تغییرات هورمونی است که باعث خون رسانی ناکافی به پوست سر می‌شوند.

علت رنگ نگرفتن مو در دوران پریودی

عوارض رنگ مو در پریودی

حالا که می‌دانید چرا موها در دوران قاعدگی رنگ نمی‌گیرند؛ باید توجه داشته باشید که علاوه بر این مسئله، ممکن است با مشکلات دیگری نیز مواجه شوید. از مهم‌ترین عوارض استفاده از رنگ مو در پریودی می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

حساسیت پوستی

افزایش حساسیت پوست سر در دوران پریود باعث می‌شود که در اثر استفاده از رنگ مو با مواردی از قبیل خارش، سوزش، قرمزی و تحریک آن مواجه شوید.

آسیب به موها

گاهی استفاده از رنگ مو در پریودی باعث آسیب دیدن ساختار موها و بروز خشکی، شکنندگی و حتی سوختن آن‌ها خواهد شد.

تغییر رنگ ناخواسته

به دلیل تغییرات هورمونی بدن در پریود، ممکن است تغییرات نامطلوبی روی موها در حین رنگ‌پذیری انجام شود که در نهایت به ایجاد رنگی ناخواسته و عجیب در موها منجر خواهد شد.

پریود باشی مو رنگ میگیرد

از روز چندم پریود میشود مو رنگ کرد؟

پاسخ اکثر آرایشگران حرفه‌ای به این سوال که از روز چندم پریود میشود مو رنگ کرد؟ این است که تا چند روز پس از این دوران صبر کنید. البته این مدت زمان برای هر فرد متفاوت است؛ اما توصیه می‌شود حداقل ۳ تا ۵ روز بعد از پایان این دوران به سراغ رنگ کردن موهایتان بروید.

بهتر است بخوانید:
نکات طلایی درباره مراقبت های بعد از رنگ مو

سوالات متداول درباره رنگ کردن مو در پریودی

در این مطلب توضیحات کاملی را درباره رنگ پذیری مو در دوران قاعدگی بیان کردیم که امیدواریم با مطالعه آن بتوانید پاسخ سوالات خود را در این زمینه دریافت نمایید. در این بخش نیز به سوالات پرتکرار کاربران در این زمینه پاسخ خواهیم داد:

آیا روز اول پریودی مو رنگ میگیرد؟

پاسخ این سوال برای تمام افراد یکسان نیست وبه عوامل مختلفی از قبیل رنگ مو، جنس موهای شما و سطح هورمون‌هایتان بستگی دارد.

بهترین زمان برای رنگ کردن مو چه زمانی است؟

اغلب آرایشگران توصیه می‌کنند که برای رنگ کردن موهایتان سه الی پنج روز پس از پایان دوران قاعدگی اقدام نمایید.