۷ نمونه از اشتباهات رایج در آرایش چشم

اشتباهات رایج در آرایش چشم

اشتباهات رایج در آرایش چشم شامل موارد ساده‌ای هستند که به راحتی می‌توانند میکاپتان را غیر اصولی و نازیبا کنند. حتماً می‌دانید که یک آرایش چشم درست با ترکیب بهترین رنگ‌ها باعث افزایش جذابیت چهره‌تان می‌شود.

اشتباهات آرایش چشم شامل مواردی مانند خط چشم کشیدن نادرست، ریمل زدن زیاد و … می‌شوند که در این مقاله به بیان رایج‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای آن با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در آرایش چشم

معمولاً آرایش چشم یکی از دغدغه‌سازترین قسمت‌های میکاپ است که نیاز به مهارت، تمرین و تکرار خواهد داشت. به کمک این مقاله می‌توانید از هفت اشتباه رایجی که بسیاری از خانم‌ها انجام می‌دهند دور شوید و در نتیجه میکاپی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

اشتباهات رایج در آرایش چشم

این اشتباهات عبارتند از:

استفاده زیاد از خط چشم

معمولاً هر خانمی با آرایش چشم قصد دارد زیباتر به نظر برسد و در این زمینه استفاده از خط چشم کمک می‌کند تا چشمان شما درشت‌تر و کشیده‌تر به نظر برسند. قبلاً در مقاله آموزش بهترین مدل خط چشم مناسب فرم چشم ها درباره اینکه کدام خط چشم برای شما مناسب است صحبت کردیم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

به طور کلی کشیدن خط چشم ضخیم فقط برای چشم‌های درشت و بیرون زده مناسب است. پس اگر چشمانتان ریز و فرورفته هستند، سعی کنید از این مدل دوری نمایید. علاوه بر این به خاطر داشته باشید که نباید پلک پایینی را با خط چشم تیره کنید؛ چرا که این کار باعث ریزتر شدن چشم‌ها خواهد شد.

توصیه‌هایی برای کشیدن خط چشم

 • اگر از خط چشم مایع استفاده می‌کنید، ۶۰ ثانیه چشم‌ها را ببندید تا خط چشم خشک شده و پشت پلکتان پخش نشود.
 • برای تیره کردن داخل چشم یا پلک پایین، از مداد نوک تیز به رنگ قهوه‌ای یا خاکستری استفاده کنید.
 • کشیدن مداد چشم سفید داخل چشم، کمک شایانی به درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها خواهد کرد؛ اما در این کار زیاده‌روی نکنید.

خط چشم ضخیم

عدم استفاده از پرایمر چشم

اگر به سایه زدن علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از پرایمر چشم استفاده کنید. چرا که این محصولات کمک می‌کنند تا سطح پلکتان صاف و یکدست شود و ماندگاری سایه شما نیز تا حد زیادی افزایش باید. همچنین پرایمر چشم از پخش شدن سایه جلوگیری خواهد کرد.

بهتر است بخوانید:
انواع مدل سایه چشم اسموکی

استفاده نادرست از سایه چشم

همانطور که یک سایه چشم زیبا و اصولی، جذابیت چشم‌هایتان را چندین برابر می‌کند؛ تکنیک‌های اشتباه نیز می‌توانند باعث بدشکل شدن آن‌ها شوند. به طور مثال رنگ‌های تیره سایه می‌توانند چشمانتان را ریز و گود نشان دهنده یا باعث افزایش افتادگی پلک شما گردند.

محو نکردن سایه نیز یکی از اشتباهات رایج در آرایش چشم است. پیشنهاد می‌کنیم پس از اتمام هر مرحله از سایه زدن، با استفاده از یک براش آرایشی مناسب، تمامی مرزها را کاملاً محو کنید تا آرایش چشمی یکدست و زیبا داشته باشید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام سایه زدن، استفاده از رنگ‌های متعدد است. سعی کنید هنگام انجام این کار، به ویژه برای آرایش‌های روزانه و ساده، فقط از سه رنگ هم‌خانواده استفاده کنید و آن‌ها را به خوبی در یکدیگر محو نمایید.

اشتباهات آرایش چشم

توصیه‌هایی برای سایه زدن چشم

 • اگر پلکتان چروک شده است، سایه چشم کرمی را جایگزین انواع پودری کنید تا نمای نهایی بهتری ایجاد کند.
 • برای آرایش روزانه از سایه چشم‌های براق و اکلیلی دوری کنید.
 • برای از بین بردن خطوط اشتباه از رنگ‌های کمر‌نگ و خنثی استفاده کنید.

استفاده از فرمژه بعد از ریمل

یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش چشم ، فر کردن مژه‌ها بعد از زدن ریمل چشم است. این کار باعث می‌شود مژه‌هایتان به یکدیگر بچسبند و ظاهر ناخوشایندی به چشمان شما ببخشند. مناسب‌ترین زمان استفاده از فرمژه، یا قبل از ریمل زدن یا بعد از خشک شدن کامل ریمل است.

علاوه بر این، ریمل زیاد و بیش از حد نیز ظاهری مصنوعی و ناخوشایند به شما می‌دهد. پس توصیه می‌کنیم در استفاده از این محصول آرایشی زیاده‌روی نکنید.

استفاده از فرمژه

توصیه‌هایی برای استفاده از فرمژه

 • هنگام استفاده از فرمژه ، فشار زیادی به مژه‌ها وارد نکنید. این کار می‌تواند باعث تضعیف و شکستن مژه‌هایتان شود.
 • برای حالت دادن به مژه‌های صاف، ابتدا فرمژه را در نزدیک ریشه به مدت ۴۵ ثانیه نگه دارید و سپس آرام آرام آن را به سمت نوک مژه‌ها بیاورید تا سراسر تارهای آن فر شوند.
 • پدهای پلاستیکی این ابزار آرایشی به تدریج کثیف و خشک می‌شوند. پس توصیه می‌کنیم آن‌ها را را مرتباً تعویض کنید.
بهتر است بخوانید:
در مورد ترفندهای ریمل زدن چه می دانید

مژه مصنوعی‌های پر و بلند

اگر از مژه مصنوعی ، کاشت یا اکستنشن مژه استفاده می‌کنید؛ باید بدانید که تراکم یا بلندی بیش از حد مژه‌ها نه تنها پلک‌هایتان را سنگین و خسته می‌کنند بلکه میکاپتان را نیز اغراق آمیز جلوه خواهند داد. پیشنهاد ما استفاده از مژه‌هایی است که تنها کمی از مژه‌های طبیعی شما بلندتر باشند.

بی توجهی به پوست دور چشم

شاید این مورد زیاد به آرایش کردن مرتبط نباشد؛ اما باید بدانید که میکاپ روی پوست خسته، کدر و تیره نتیجه خوبی دربرنخواهد داشت. پس همیشه از محصولاتی مانند کرم دور چشم یا سرم‌های آبرسان برای این ناحیه استفاده کنید تا پوست دور چشمتان شاداب و روشن باشد.

ارایش چشم

رعایت نکردن ترتیب صحیح استفاده از محصولات آرایشی

نکته مهمی که هنگام آرایش چشم باید به آن توجه کنید، ترتیب صحیح استفاده از لوازم آرایشی است. به طور کلی باید طبق ترتیب زیر از این محصولات استفاده کنید:

 1. پرایمر چشم
 2. سایه چشم
 3. فرمژه
 4. خط چشم
 5. ریمل
بهتر است بخوانید:
چگونه آرایش کنیم تا جوان تر دیده شویم؟

سوالات متداول درباره اشتباهات آرایش چشم

دراین مقاله هفت نمونه از اشتباهات رایج در آرایش چشم را برای شما عزیزان بیان کردیم که با اجتناب از آن‌ها می‌توانید یک میکاپ کامل و بی‌نقص داشته باشید. در این بخش نیز به برخی از سوالات پرتکرار کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهیم:

روش صحیح استفاده از فرمژه چیست؟

هنگام استفاده از فرمژه ، فشار زیادی به مژه‌ها وارد نکنید تا باعث تضعیف و شکستن مژه‌هایتان نشوید. برای حالت دادن به مژه‌های صاف، ابتدا فرمژه را در نزدیک ریشه به مدت ۴۵ ثانیه نگه دارید و سپس آرام آرام آن را به سمت نوک مژه‌ها بیاورید تا سراسر تارهای آن فر شوند.

رایج‌ترین اشتباهات آرایش چشم کدامند؟

در این مقاله هفت مورد از این اشتباهات را بیان کرده‌ایم؛ پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.