کاندوم ساده برای چیست ؟

خاصیت کاندوم ساده

کاندوم ها انواع مختلفی دارند و نوع ساده آن به عنوان پرطرفدارترین مدل شناخته می‌شود. اما کاندوم ساده چیست و فرق کاندوم ساده با طعم دار و خاردار در چه ویژگی هایی است. در این مقاله پاسخ تمام این سوالات و اینکه عوارض و خاصیت نوع ساده کاندوم چیست را می خوانید.

کاندوم ساده برای چیست؟

با توجه به تنوع بسیار زیاد کاندوم، علت پرطرفدار بودن مدل ساده چه ویژگی است. شاید از خود پرسیده باشید کاندوم ساده برای چیست و برای خرید کاندوم کدام مدل را انتخاب کنم؟

کاندوم ساده برای چیست

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، یکی از دلایل پرطرفدار بودن مدل ساده داشتن جنس نازک لاتکس است. ظریف بودن و انعطاف پذیری بالای جنس لاتکس در برابر پارگی موجب می‌شود که در زمان نزدیکی کاندوم، کمتر احساس می‌شود.

به طور مثال تصور کنید روی انگشت خود یک لایه سلفون نازک کشیده اید و روی انگشت دیگر خود چندین لایه سلفون پیچیده باشید، سپس هر دو انگشت خود را لمس کنید، کدام یک را بیشتر احساس می‌کنید؟! بنابراین می توان گفت کاندوم نازک در زمان نزدیکی مطلوب تر خواهد بود.

دلیل دوم این است که کاندوم ساده ترکیبات تاخیری ندارد، بنابراین آلت مرد بی حس نمی‌شود و می‌تواند لذت بیشتری از رابطه جنسی خود داشته باشد. دلیل سوم انتخاب کاندوم ساده این است که بدون اسانس بوده و مناسب افرادی است که به این گونه ترکیبات حساسیت دارند.

دلیل چهارم برای اینکه بدانید کاندوم ساده برای چیست ، این است که اغلب افراد از کاندوم ها برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی استفاده می‌کنند، به همین دلیل تمایلی به استفاده از سایر قابلیت ها ندارند. علاوه بر این قیمت خرید کاندوم ساده در مقایسه با سایر مدل ها ارزان تر است.

فرق کاندوم ساده با طعم دار

فرق کاندوم ساده با طعم دار

یکی از انواع کاندوم، مدل طعم دار است و طرفداران آن علاقمند به انتخاب انواع طعم هایی نظیر موز، هلو، توت فرنگی و … هستند. اصلی ترین فرق کاندوم ساده با طعم دار ، در نداشتن اسانس طعم در نوع ساده است.

این طعم ها ضرری ندارند مگر اینکه به اسانس حساسیت داشته باشید. معمولا قیمت کاندوم طعم دار در مقایسه با نوع ساده، کمی بالاتر است، البته این تفاوت چشمگیر نیست.

فرق کاندوم ساده با خاردار

کاندوم های خاردار در قسمت خارجی و بدنه دارای خارهایی از جنس لاتکس بوده و با هدف افزایش لذت جنسی به کار می روند. این خارها برجستگی هایی به شکل های مختلف و با ضخامت های کم یا زیاد هستند. فرق کاندوم ساده با خاردار این است که نوع ساده ظریف و بدن نما بوده و هیچ برجستگی روی آن وجود ندارد.

کاندوم خادار مناسب زنانی است که واژن آنها کوچک نیست و از این طریق می‌توانند لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرند. علاوه بر آن مدل خاردار مناسب مردانی که می‌خواهند شریک جنسی خود را بیش از حالت عادی تحت فشار و تاثیر قرار دهند، نیز قابل استفاده است. فشار ناشی از خارها درد بیشتری ایجاد کرده و برای مردانی که از قدرت جنسی پایین برخوردارند یا آلت کوچک دارند، مناسب است.

از اصلی ترین فرق کاندوم ساده با خاردار می توان به ضخامت آن ها اشاره کرد؛ زیرا نوع خاردار با داشتن برجستگی های متعدد روی بدنه کاندوم، (به ویژه اگر کاندوم خاردار ژله ای باشد) در مقایسه با نوع ساده ضخیم تر است.

فرق کاندوم ساده با خاردار

همچنین بخوانید: آیا استفاده از کاندوم ضروری است

خاصیت کاندوم ساده چیست؟

کاندوم های ساده پرفروش ترین محصولات بهداشت جنسی و پیشگیری از بیماری های مقاربتی و بارداری به شمار می روند، اما خاصیت کاندوم ساده و مزیت آن در مقایسه با سایر مدل ها چیست؟

کاندوم ساده به جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی کمک می کند. این محصول از یک لایه نازک لاتکس ساخته شده و با این ضخامت قادر است مانع از انتقال منی و عوامل بیماری زا به شریک جنسی شود. خاصیت کاندوم ساده در نداشتن ترکیبات حساسیت زا است.

علاوه بر این ضخامت کاندوم ساده تاثیری در زمان انزال نداشته و موجب دیر انزالی نیز نمی‌شود. ظریف بودن، انعطاف پذیری و بدن نما بودن کاندوم ساده موجب می‌شود استفاده از این کاندوم، لذتی در حدود رابطه بدون کاندوم برای طرفین داشته باشد.

عوارض استفاده از کاندوم ساده

تا اینجا در مورد خاصیت و ویژگی های مثبت کاندوم خوانید، شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که عوارض کاندوم ساده چیست و آیا استفاده از کاندوم ساده عوارض دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، به غیر از احتمال حساسیت به جنس لاتکس در برخی از افراد، عوارضی برای استفاده از کاندوم گزارش نشده است. قطعا عوارض عدم استفاده از کاندوم می‌تواند بسیار بیشتر از علائم احتمالی حساسیت باشد.

عوارض کاندوم ساده

همچنین بخوانید: کاندوم ضد قارچ چیست

در صورت بروز حساسیت که از عوارض کاندوم ساده به دلیل جنس لاتکس است می توانید به پزشک مراجعه نمایید. علاوه بر این توجه داشته باشید که کاندوم ساده و تمامی انواع دیگر، یکبار مصرف بوده و دائمی نیستند. بنابراین برای هر رابطه جنسی نیاز به کاندوم جدید دارید، حتی اگر در زمان نزدیکی کاندوم خارج شود، نباید مجدد از آن استفاده کنید.

از عوارض استفاده مجدد از کاندوم مصرف شده، می توان به احتمال بارداری و بیماری های مقاربتی اشاره کرد. علاوه بر این احتمال پارگی کاندوم ساده در طول رابطه جنسی در صورت خشک بودن واژن وجود دارد که در این حالت می توان از روان کننده هایی نظیر لوبریکانت استفاده کرد.

سوالات متداول در مورد کاندوم ساده

اغلب افراد احساس خوبی در زمان خرید حضوری کاندوم ندارند و خرید اینترنتی آن را ترجیح می دهند به همین دلیل سوالات متعدد و بی پاسخ در مورد کاندوم ساده نیز برای مصرف کنندگان مطرح است. در این قسمت پاسخ برخی از این سوالات را می‌خوانید؛ شما نیز می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان الانزا باشید:

تفاوت کاندوم ساده با خاردار چیست؟

کاندوم های خاردار در قسمت خارجی و بدنه دارای خارهایی از جنس لاتکس، به شکل های مختلف و با ضخامت های کم یا زیاد هستند. در این مقاله می‌خوانید که کاندوم خاردار مناسب چه کسانی است؟

آیا استفاده از کاندوم ساده عوارض دارد؟

جنس لاتکس کاندوم ساده در برخی افراد موجب ایجاد حساسیت می‌شود. در این مقاله عوارض استفاده از کاندوم به طور کامل شرح داده شده است.

کدام مدل از کاندوم را انتخاب کنم؟

در این مقاله به مقایسه کاندوم ساده با مدل های خاردار و طعم دار پرداخته ایم، با مطالعه این صفحه می توانید کاندوم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

آیا کاندوم طعم دار ضرر دارد؟

کاندوم طعم دار حاوی اسانس است و به طور عادی ضرری ندارد مگر اینکه به اسانس حساسیت داشته باشید؛ در این مقاله توضیحات تکمیلی شرح داده شده است.