انواع اولاپلکس مو چیست؟

اولاپلکس مو چیست

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که موهایتان بر اثر دکلره یا رنگ مو آسیب زیادی دیده‌اند، شاید نام اولاپلکس را شنیده باشید. اگر می‌خواهید بدانید اولاپلکس مو چیست ؟ چه انواعی دارد و هر یک برای چه کاری موثر هستند، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اولاپلکس چیست؟

در پاسخ به این سوال که اولاپلکس چیست باید بگوییم روشی برای درمان موهای آسیب دیده ناشی از رنگ و دکلره مکرر موها است که به آن جادوی ترمیم مو می‌گویند. اولاپلکس در واقع یک محصول آمریکایی است که توسط دکتر اریک بریسلی (دکترای مواد) و دکتر کریگ هوگر (دکترای شیمی) اختراع شده است.

ترکیبات اولا پلکس فاقد سیلیکون، سولفات، آلدئید، فتالات، DEA و حتی روغن است. از این رو، پلکس تراپی یکی از راه‌های درمان برای موهایی بوده که پیوندهای آن بر اثر دکلره یا براشینگ شکسته شده‌اند. این ماده با اثرگذاری روی پیوندهای سولفیدی موها، علاوه بر لخت و شلاقی کردن، آن‌ها را ترمیم نیز خواهد کرد.

اولاپلکس چیست

در واقع اولا پلکس شکنندگی‌های سطح مو را در مقیاس مولکولی از بین برده و باعث درمان موهای آسیب دیده می‌شود. علاوه بر این، نوعی روشن کننده یا ریموور مو است که در ترکیب با با پودر دکلره ، اجازه نمی‌دهد آسیبی به موها وارد شود.

این روش بیشتر برای روشن یا بلوند کردن موهای مشکی و شرابی مناسب است و باعث می‌شود موها بدون کوچکترین آسیبی به روشن‌ترین رنگ پایه برسند.

بهتر است بخوانید:
مهمترین عملکرد پلکس تراپی چیست؟

انواع اولاپلکس مو چیست؟

اولاپلکس در پنج نوع مختلف تولید شده و روی هر قوطی عدد آن ثبت شده است که هر یک از آن‌ها به دو روش یعنی هم درترکیبات دکلره و رنگ مو و هم به عنوان ماسک مو یا شامپو و نرم کننده مو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در ادامه هرکدام از انواع اولاپلکس و روش استفاده آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

اولاپلکس شماره ۱، تقویت کننده قوی پیوند

این شماره قوی‌ترین نوع اولا پلکس بوده که به صورت مایع است و در ترکیبات دکلره، رنگ مو یا تونر مو از آن استفاده می‌شود. ترکیبات اولاپلکس شماره ۱ آب، نگهدارنده و آمینو پروپیل دی گلیکول دی مالوات هستند که علاوه بر جلوگیری از خشکی مو در حین دکلره، رطوبت مو را حفظ نموده و با ایجاد پیوندهای سولفیدی موها را تقویت خواهند کرد.

انواع اولاپلکس

روش استفاده از اولاپلکس شماره ۱ به این شکل است که بعد از ترکیب کردن پودر دکلره یا رنگ مو با اکسیدان، مقدار معینی از این محصول به آن اضافه می‌شود و این مواد روی موها قرار می‌گیرند. سپس باقی مراحل تا شستشوی مو طی شده و موها برای استفاده شماره بعدی اولاپلکس آماده خواهند شد.

استفاده از اولاپلکس شماره ۱ باید در آرایشگاه و توسط افراد متخصص انجام شود؛ چرا که تنها کمی تغییر در مقدار این مواد می‌تواند باعث آسیب‌های جبران ناپذیری به موهایتان شود.

اولاپلکس شماره ۲، کامل کننده پیوند

این شماره مکمل شماره ۱ و مخصوص تراپی موهاست که موهای تقویت نشده در مرحله قبل را احیا می‌کند. اولاپلکس شماره ۲ نرم کننده موها نیست، اما با تکمیل پیوند موها، آن‌ها را صاف و شلاقی خواهد کرد.

روش استفاده از شماره ۲ نیز به این صورت است که پس از شستن رنگ یا دکلره، روی موهای نم‌دار ماساژ داده می‌شود و پس از گذشت مدت زمان لازم، شسته خواهد شد.

عکس اولاپلکس

اولاپلکس شماره ۳، بهبود دهنده مو

این شماره از محصولات اولاپلکس برای احیا کردن موها در خانه است و عملکردی شبیه ماسک مو دارد. در واقع استفاده از اولاپلکس شماره ۳ نیاز به مهارت خاصی ندارد. غلظت این نوع، نسبت به شماره‌های قبلی کمتر است و می‌توان حداکثر سه بار در هفته از آن استفاده کرد.

برای استفاده از اولاپلکس شماره ۳، لازم است ابتدا موها را با شامپوی مناسب بشویید تا فلس‌های مو باز شوند. سپس مواد را روی موهای نم‌دار ماساژ دهید و اجازه دهید مدتی درون کلاه استراحت کند. در آخرین مرحله نیز موها را بشویید و خشک کنید.

طرز استفاده از اولاپلکس شماره 3 در منزل

اولاپلکس شماره ۴، شامپو تثبیت پیوند

این شماره از محصولات اولاپلکس یک شامپو مو نگهدارنده بوده که مغذی مو است و موها را با حفظ رطوبت‌شان بازسازی می‌کند اما اثر آن مانند اولاپلکس تراپی نیست. این محصول از انواع اولاپلکس ، با اتصال مجدد پیوند بافت شکسته شده، از موها در برابر آسیب‌های مجدد محافظت خواهد کرد.

اولاپلکس شماره ۵، نرم کننده تثبیت پیوند

شماره آخر اولاپلکس‌ها یک نرم کننده و نگهدارنده موی حاوی مواد مغذی است که می‌تواند با ترمیم و تقویت، موها را زیبا و لطیف کند.

دو شماره آخر به عنوان شامپو و نرم کننده انتخاب ایده‌آلی برای تقویت موها هستند. در حالی که سه شماره اول اولاپلکس به صورت یک پک اولاپکس تراپی علاوه بر روشن نمودن موها می‌توانند در صاف شدن و حفظ رطوبت آن‌ها نیز موثر باشند.

نکات لازم برای استفاده از محصولات اولاپلکس تراپی

  1. استفاده از حجم زیاد اولاپلکس دقیقاً برعکس عمل می‌کند و رنگ‌پذیری موها را کم خواهد کرد.
  2. اگر موهایی با حجم زیاد و متخلخل دارید اولاپلکس بهترین گزینه برای شماست. زیرا حجم زیاد مو و جذب بالای مواد باعث می‌شود از مقدار بیشتری از مواد شیمیایی رنگ و دکلره استفاده شود و آسیب بیشتری به مو وارد شود.
  3. محصولات اولاپلکس فاقد چربی هستند در نتیجه تنها برای تقویت پیوند ساختاری مو مناسبند و اثری بر آبرسانی موها نخواهند داشت.
  4. یکی از شروط اثربخشی خوب اولاپلکس تراپی، استفاده از محصولات اصل و با کیفیت است. گاهی به دلیل غلظت بالای این محصولات، آن‌ها را با آب مخلوط می‌کنند و در اختیار خریداران قرار می‌دهند که این امر سبب می‌شود اولاپلکس تراپی آن گونه که باید اثر نکند. پس توصیه می‌کنیم این محصولات را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید.

اولا پلکس

سوالات متداول درباره اولاپلکس

در این مقاله برایتان توضیح دادیم اولاپلکس مو چیست ، انواع آن کدامند و طرز استفاده از هریک چگونه است. اما با توجه به گستردگی این محصولات، ممکن است باز هم سوالاتی برایتان ایجاد شوند که روند استفاده از آن را برایتان دشوار سازند. در این بخش به برخی از پرتکرارترین پرسش‌های کاربران پاسخ می‌دهیم:

اولاپلکس چیست؟

روشی برای درمان موهای آسیب دیده ناشی از رنگ و دکلره مکرر موها است که به آن جادوی ترمیم مو می‌گویند.

کدام یک از انواع اولاپلکس در خانه قابل استفاده است؟

اولا پلکس شمار ۳، ۴ و ۵ در خانه قابل استفاده هستند و انتخاب ایده‌آلی برای تقویت موها به شمار می‌آیند.