انواع اولاپلکس مو چیست؟

اولاپلکس چیست

ممکن است شما هم جز آن دسته از بانوانی باشید که موهای‌تان براثر رنگ و دکلره کردن و یا اشتباه شانه زدن دچار شکنندگی و آسیب‌دیدگی شده و حالت وز داشته باشد و به دنبال راهی برای درمان و ترمیم موهای خود باشید. حتما نام اولاپلکس یا اولاپلکس تراپی را شنیده‌اید، یکی از راه‌های درمان موهای آسیب‌دیده بخاطر رنگ و دکلره مکرر مو، اولاپلکس تراپی است که به آن جادو ترمیم مو می‌گویند. در ادامه قصد معرفی این محصول و روش استفاده از آن را داریم تا با کمک آن بتوانید موهای خود را مثل روز اول کنید.

اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس یک محصول آمریکایی است که توسط دکتر اریک بریسلی (دکترای مواد) و دکتر کریگ هوگر (دکترای شیمی) اختراع شده است و ترکیبات این محصول فاقد سیلیکون، سولفات، آلدئید، فتالات، DEA و حتی روغن است. اولاپلکس یکی از راه‌های درمان موهایی است که دکلره، براشینگ پیوندهای آن را شکسته‌اند و اولاپلکس تراپی می‌تواند با اثرگذاری روی پیوندهای سولفیدی موها را صاف و شلاقی کند و علاوه‌بر ترمیم مو از آسیب رسیدن به مو درهنگام استفاده از رنگ یانیز جلوگیری کند. این روش در حقیقت شکنندگی‌های سطح مو را در مقیاس مولکولی از بین می‎برد و باعث درمان موهای آسیب‌دیده م دکلره ی‌شود و نوعی روشن کننده یا ریمور مو است که در ترکیب دکلره استفاده می‌شود و نمی‌گذارد که موها آسیب ببینند.

اولاپکس

اولاپلکس با محصولات موجود در بازار تفاوت دارد و دارای کارایی جدیدی است که می‌توان با استفاده از آن موها را به روشن‌ترین رنگ پایه رساند بدون اینکه آسیبی به مو وارد شود. این روش بیشتر برای دکلره و بلوند کردن موهای مشکی و شرابی سازگار است. بنابراین می‌توان اینگونه گفت که هدف و عملکرد اولاپلکس درمان ترمیم مو و به حداقل رساندن آسیب مو بر اثر رنگ مو است.

انواع اولاپلکس

اولاپلکس در ۵ نوع تولید شده و روی هر قوطی عدد آن ثبت شده است (از N1 تا N5) و به دو روش یعنی هم درترکیبات دکلره و رنگ مو و هم به عنوان ماسک مو یا شامپو و نرم کننده مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ادامه هرکدام از این ۵ محصول اولاپلکس و روش استفاده آنها بررسی می‌کنیم.

اولاپلکس مو چیست

همچنین بخوانید: فواید کراتینه مو

اولاپلکس شماره ۱، تقویت کننده قوی پیوند

این شماره قوی‌ترین نوع اولاپلکس است که به صورت مایع می‌باشد و در ترکیبات دکلره و رنگ مو و تونرها استفاده می‌شود. ترکیبات اولاپلکس شماره ۱ آب، نگهدارنده و آمینو پروپیل دی گلیکول دی مالوات است که علاوه‌بر جلوگیری از آسیب و خشکی مو بر اثر دکلره، رطوبت موها را حفظ می‌کند و با ایجاد پیوندهای سولفیدی موها را تقویت می‌کند.

برای استفاده از اولاپلکس شماره ۱، بعد از مخلوط کردن پودر دکلره یا رنگ مو با اکسیدان مقدار معینی از این محصول را به ترکیب اضافه کرده و باقی مراحل را تا شستشوی موها انجام می‌دهیم و مو را برای استفاده شماره بعدی اولاپکس آماده می‌کنیم. این مراحل در آرایشگاه و توسط متخصصین باید انجام شود زیرا با مقداری کم و زیاد شدن مواد این ترکیب می‌توان نتیجه عکس گرفت.

انواع پودر دکلره

اولاپلکس شماره ۲، کامل کننده پیوند

این شماره در واقع تکمیل کننده عملکرد شماره ۱ و مخصوص تراپی است و موهای تقویت نشده در مرحله قبل را احیا می‌کند. این محصول نرم کننده موها نیست در واقع با تکمیل پیوند موها، موها را صاف و شلاقی می‌کند. بنابراین برای استفاده از این محصول بعد از شستن رنگ یا ترکیبات دکلره از روی موها بر روی موهای نم‌دار استفاده می‌شود و بعد از ماساژ دادن و سپری شدن رمان لازم با آب شستشو داده می‌شود.

اولاپلکس شماره ۳، بهبود دهنده مو

این شماره از محصولات اولاپلکس برای احیاسازی در خانه است و عملکردی شبیه ماسک مو دارد و استفاده از آن بدون داشتن مهارت خاصی امکان پذیر است. غلظت این شماره نسبت به شماره‌های قبلی کمتر است بنابراین می‌توان از اولاپلکس شماره ۳ حداکثر ۳بار در هفته استفاده کرد. برای استفاده این محصول لازم است قبل از آن موها را شامپو بزنید تا فلس‌های مو باز شود، بعد از شستن موها اولاپلکس شماره ۳ را بر روی موهای نم‌دار بزنید و ماساژ دهید و بگذارید درون کلاه مدتی استراحت کند و در آخر موها را بشویید و خشک کنید و از نتیجه کار لذت ببرید.

انواع اولاپلکس

اولاپلکس شماره ۴، شامپو تثبیت پیوند

این شماره از محصولات اولاپلکس یک شامپوی نگهدارنده می‌باشد که مغذی مو است و موها را با حفظ رطوبت‌شان بازسازی می‌کند اما نه مثل اولاپلکس تراپی.

اولاپلکس شماره ۵، نرم کننده تثبیت پیوند

شماره آخر اولاپلکس‌ها یک نرم کننده و نگهدارنده موی حاوی مواد مغذی است که می‌تواند با ترمیم و تقویت، موها را زیبا و لطیف کند. دو شماره آخر به عنوان شامپو مو و نرم کننده انتخاب ایده‌آلی برای تقویت موها هستند و سه شماره اول اولاپلکس به صورت یک پک اولاپکس تراپی علاوه‌بر روشن نمودن موها می‌تواند در صاف شدن و حفظ رطوبت موها نیز موثر باشد.

عکس اولاپلکس

همچنین بخوانید: تست تشخیص نوع مو

نکات لازم برای استفاده از محصولات اولاپلکس تراپی

  1. استفاده از حجم زیاد اولاپلکس دقیقا برعکس عمل می‌کند و رنگ‌پذیری موها را کم می‌کند.
  2. اگر موهایی با حجم زیاد و متخلخل دارید اولاپلکس بهترین گزینه برای شماست. زیرا حجم زیاد مو و جذب بالای مواد باعث می‌شود از مقدار بیشتری از مواد شیمیایی رنگ و دکلره استفاده شود و آسیب بیشتری به مو وارد شود.
  3. محصولات اولاپلکس فاقد چربی هستند در نتیجه با استفاده از آنها موها آبرسانی نمی‌شود و فقط تقویت کننده پیوند ساختاری مو است.

طرز استفاده از اولاپلکس شماره 3 در منزل

یکی از شروط اثربخشی خوب و نتیجه مطلوب گرفتن از اولاپلکس تراپی استفاده از محصولات اصل و با کیفیت می‌باشد. به دلیل غلظت بالای این محصولات معمولا آن را با آب مخلوط می‌کنند و در اختیار خریداران قرار می‌دهند که در نتیجه سبب می‌شود اولاپلکس تراپی آن گونه که باید اثر نکند. بنابراین در خرید این محصول باید دقت لازم را به کار برد و از فروشگاه‌های معتبر تهیه کرد. یکی از ارائه دهندگان محصولات اولاپلکس تراپی با ضمانت اصالت محصول فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا است. شما می‌توانید نسبت به نیاز خود پکیج اولاپلکس تراپی یا فقط شامپو یا نرم کننده آن را از الانزا سفارش دهید و با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید و از زیبایی موهای شلاقی خود لذت ببرید.