پودر بیک چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر بیک چیست و چه کاربردی دارد

همه خانم‌ها دوست دارند آرایششان ماندگاری زیادی داشته باشد و برای این کار از ترفندهای مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از راه‌های تثبیت کردن آرایش، استفاده از پودر بیک است که اصطلاحاً به این کار بیک کردن نیز گفته می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید پودر بیک چیست و چه کاربردی دارد ، یا نحوه استفاده از این محصول چگونه است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پودر بیک آرایشی چیست؟

پودر بیک یک لوازم آرایشی است که به ماندگاری میکاپ کمک می‌کند. این محصول در فصل تابستان بیشتر از همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد. چرا که تعریق و چربی پوست را کنترل کرده و مانع از براق شدن صورت خواهد شد.

این محصولات از ذرات پودری و بسیار ریزی تشکیل شده‌اند که به راحتی روی پوست صورت قرار می‌گیرند.

پودر بیک آرایشی چیست

نکته مهمی که هنگام خرید پودر بیک باید در نظر بگیرید این است که در ترکیبات آن از موادی مانند سیلیکا، دی اکسید تیتانیوم یا زینک اکساید استفاده نشده باشد. چرا که این مواد معدنی هنگام عکاسی، باعث فلش بک روی صورتتان شده و موجب می‌شود تا ظاهری غیر طبیعی و بیش از حد سفید داشته باشید.

کاربرد پودر بیک چیست؟

در پاسخ به این سوال که کاربرد پودر بیک چیست می‌توان گفت این پودر، روغن و چربی اضافه پوست را به خود جذب کرده و آرایش شما را مات و زیبا می‌کند. همچنین استفاده از پودر بیک، کمک می‌کند تا از جمع شدن کرم پودر و کانسیلر در چروک‌های صورت و دور چشم جلوگیری شود.

در این بخش کاربرد پودر بیک برای نواحی مختلف صورت را بیان کرده‌ایم:

خط خنده

استفاده از پودر بیک روی خط خنده و کنار لب‌ها، از ایجاد خط عمیق و ترک در این ناحیه پیشگیری خواهد کرد.

زیر چشم و خط اخم

تقریباً همه خانم‌ها، خطوط ریز یا چین و چروک در زیر چشمشان دارند که با آرایش کردن بیشتر نمایان می‌شوند. می‌توانید با استفاده از پودر بیک، در این نواحی، کرم پودر و کانسیلر را خشک کنید تا با گذشت زمان، روی صورتتان خطوط ریز ایجاد نشود.

روش زدن پودر بیک

همچنین بخوانید: تفاوت پودر بیک و پودر فیکس

تی زون

T زون به ناحیه تی صورت گفته می‌شود که شامل بینی و پیشانی است. اگر این قسمت از پوستان چرب است، با استفاده از پودر بیک می‌توانید مانع از برق افتادن آن شوید.

چانه

چانه هم یکی از قسمت‌هایی است که بعد از آرایش، به سرعت چرب و براق می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای مات کردن این ناحیه مقداری پودر بیک روی آن بزنید.

پشت پلک

یکی از کاربردهای پودر بیک، زیرسازی آرایش چشم است. به این صورت که مقداری از آن را پشت پلک بزنید و سپس از سایه استفاده کنید.

کاربرد پودر بیک چیست

همچنین بخوانید: برای تثبیت ارایش چه کنیم

علاوه بر این، پودر بیک راهی برای برجسته کردن گونه‌هاست و می‌توان با استفاده از آن، پوست را روشن کرد. اگر آرایشتان بیش از حد تیره شده است و می‌خواهید آن را کمی روشن‌تر کنید؛ با استفاده از براش آرایشی مقدار کمی از پودر بیک را روی کل صورتتان بزنید.

نحوه زدن پودر بیک چگونه است؟

حالا که می‌دانید پودر بیک صورت چیست و چه کاربردی دارد بهتر است با نحوه استفاده از آن نیز آشنا باشید تا بتوانید ظاهری طبیعی روی پوستتان ایجاد کنید.

روش زدن پودر بیک طبق مراحل زیر است:

  1. ابتدا کرم پودر خود را بزنید و آن را به خوبی روی پوست پخش کنید.
  2. برای نقاط تیره مانند دور چشم و اطراف لب، از کانسیلر استفاده کرده و آن را محو کنید.
  3. نحوه زدن پودر بیک به این صورت است که به کمک یک بلندر آرایشی مرطوب، لایه ضخیمی از پودر بیک را بردارید با ضربه‌های آرام، در نواحی زیر چشم، چانه و تی زون بزنید.
  4. بعد از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه با استفاده از یک براش بادبزنی نرم، پودر اضافه را از روی پوستتان بردارید.
  5. دلیل آنکه پیشنهاد می‌کنیم بعد از زدن پودر بیک، کمی صبر کنید این است که در این زمان، چربی کرم پودر و کانسیلر توسط این پودر جذب شده و ماندگاری آرایش بیشتر خواهد شد. علاوه بر این احتمال ایجاد خطوط ریز در صورت نیز کم‌تر می‌شود.

نحوه زدن پودر بیک

جالب است بدانید بعضی از افراد به جای این پودر، از پودر بچه استفاده می‌کنند که روش استفاده از آن نیز مانند روش زدن پودر بیک است؛ اما تالک به کار رفته در پودر بچه، باعث سفید شدن بیش از حد پوست می‌شود. همچنین هنگام عکاسی نیز این ماده باعث انعکاس نور و خراب شدن عکس‌های شما خواهد شد.

سوالات متداول در مورد پودر بیک

با وجود کاربردهای مفیدی که این محصول دارد، شاید هنوز بسیاری از افراد ندانند که پودر بیک صورت چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد. ما در این مقاله سعی کردیم هرآنچه لازم است در مورد این محصول بدانید را برایتان توضیح دهیم. در این بخش نیز به پرسش‌های متداول کاربران پرداخته‌ایم:

کاربرد پودر بیک چیست؟

از این محصول برای افزایش ماندگاری آرایش، مات کردن پوست و جلوگیری از نمایان شدن خطوط و چروک ریز صورت استفاده می‌شود.

روش زدن پودر بیک برای نواحی مختلف صورت چگونه است؟

در این مطلب مراحل استفاده از پودر بیک را به صورت کامل توضیح داده‌ایم.