انواع شینیون مو کدام‌اند؟

شینیون صورت چیست

ظاهر زیبا و آراسته بودن موها تاثیر مستقیمی در گیرایی و جذابیت چهره خانم‌ها دارد؛ از این رو آن‌ها به هنگام حضور در مجالس و مراسم‌ها، موهای خود را با بهترین شیوه‌ها می‌آرایند. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها شینیون است.

این روش‌ در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار بوده و در قالب مدل‌های مختلف، سال‌های سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین سبب قصد داریم در این مقاله برای شما عزیزان شرح دهیم که انواع شینیون مو چیست و هر کدام مناسب چه کسی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شینیون مو چیست؟

شینیون به معنای بستن و طراحی مو بر اساس مدل‌های مختلف است و ریشه در واژه فرانسوی chignon du cou به معنای پشت گردن دارد. این کلمه که به صورت صحیح shee-nyohn تلفظ می‌شود، به جمع کردن و حالت دادن موها در پشت سر اطلاق می‌شود.

برای این نوع فرم دادن به موها از ابزار یا لوازم آرایشی موی سر استفاده می‌شود؛ که گاهی ممکن است ساده و در دسترس باشند و یا گاهاً به دلیل پیچیدگی، احتیاج به مهارت و تخصص یک شینیون کار داشته باشد.

انواع شینیون مو چیست؟

شینیون مو مدل‌های بسیار متنوع و جذابی دارد که هر کدام از آن‌ها اگر متناسب با چهره، سلیقه، مدل لباس و نوع مراسم انتخاب شوند، ظاهر زیبایی را به موها خواهند بخشید. البته باید توجه داشته باشید امروزه معنای شینیون به جمع کردن کامل موها محدود نمی‌شود و ممکن است برخی انواع شینیون مو ، باز یا نیمه باز نیز باشند.

اسپری حجم دهنده مو کاسپین با سطح نگهدارنده 4 حجم 250 میلی لیتر

40,455 تومان 44,950 خرید محصول

اسپری ضد وز مو کاسپین با سطح نگهدارنده 3 حجم 250 میلی لیتر

40,455 تومان 44,950 خرید محصول

اسپری کراتینه مو کاسپین با سطح نگهدارنده 4 حجم 250 میلی لیتر

40,455 تومان 44,950 خرید محصول

اسپری براق کننده مو کاسپین با سطح نگهدارنده 4 حجم 150 میلی لیتر

32,355 تومان 35,950 خرید محصول

اسپری مو کلاسیک کاسپین با سطح نگهدارنده 4 حجم 150 میلی لیتر

32,355 تومان 35,950 خرید محصول

اسپری حالت دهنده مو نلی مدل Gold 24K Extrastrong حجم 300 میلی لیتر

662,000 تومان 685,000 خرید محصول

پرطرفدارترین انواع شینیون مو عبارتند از:

شینیون حرارتی

این نوع از شینیون مو را آرایشگران و افراد حرفه‌ای به وسیله انواع حالت دهنده های برقی مو مانند سشوار، اتو مو، ویو و بابلیس انجام می‌دهند.

شینیون حرارتی چیست

شینیون با پروتز گرد

در این نوع شینیون با پروتز مخصوص به موها حجم داده و انواع و اقسام مدل شینیون را بر روی آن طراحی می‌کنند.

شینیون صورت چیست

همچنین بخوانید: چطور موی کوتاه رو شینیون کنیم

شینیون خطی یا شینیون کاغذی

این مدل شینیون به دلیل شکل و ظاهری که دارد با نام شینیون خطی یا شینیون کاغذی شناخته می‌شود. در شینیون خطی با استفاده از انواع حالت دهنده های مو مانند اسپری فیکس یا کرم، تارهای مو به شکل شیار یا خط مرتب می‌شوند.

انواع شینیون خطی

انواع شینیون ساده

برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای آراستن موهای خود به جای مدل‌های شلوغ و پر کار، انواع شینیون ساده را انتخاب کنند.

برخی از انواع شینیون ساده موی سر به شرح زیر هستند:

شینیون اروپایی

شینیون اروپایی یکی از انواع شینیون ساده است که در آن هیچ یک از ابزار و لوازم آرایشی مو، مانند پروتز به کار برده نمی‌شود. این شینیون اگر به درستی انجام شود در عین سادگی، بسیار زیبا و چشمگیر نیز خواهد بود.

شینیون اروپایی چیست

شینیون فرانسوی

شینیون فرانسوی یک مدل مناسب برای آراستن موهای بسیار بلند است. در این مدل تمام حجم موها به شکل یک حلزون پیچ داده شده و در پشت سر جمع می‌شوند.

انواع شینیون مو

شینیون بافت

همانطور که از نام این مدل مشخص است، در این نوع شینیون موها با شکل‌های مختلف بافته شده و جمع می‌شوند. انجام انواع و اقسام شینیون بافت در بین خانم‌ها متداول است که از رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به شینیون بافت تاج، شینیون بافت تیغ ماهی، شینیون رومی و … اشاره کرد.

انواع شینیون باز

شینیون رومی

شینیون رومی یکی از انواع شینیون ساده است که با بافتن موها از کناره‌ها سر تا پشت گردن، انجام می‌گیرد.

شینیون صورت چیست

انواع شینیون باز

به طور کلی شینیون‌های باز مورد علاقه کسانی هستند که موهایی بسیار بلند دارند. از آنجایی که جمع کردن کل موها در پشت سر باعث سنگین شدن آن می‌شود و حجم بالای موهای جمع شده، از زیبایی شینیون می‌کاهد؛ این مدل برای افراد با موی خیلی پر یا حجیم مناسب می‌باشد.

شینیون باز و نیمه باز

این مدل شینیون برای موهای بلند بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که با خرید اکسسوری مو مانند سنجاق‌های گل یا مرواریدی می‌توانید جلوه‌ای فوق العاده زیبا و شیک به این مدل شینیون ببخشید.

انواع شینیون زنانه

شینیون مواج

با خرید اسپری حالت دهنده مو می‌توانید به وسیله انگشتان دست تارهای مو را به تکه تکه‌هایی تقسیم بندی کنید و در نهایت بدون استفاده از سنجاق، آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید.

انواع شینیون مو

همچنین بخوانید: انواع حالت دهنده های مو

شینیون کلاسیک

این مدل یکی از انواع شینیون باز است و با ظاهر کلاسیک خود، بسیار مناسب اشخاصی است که علاقه دارند در عین سادگی، ظاهر موهایشان بسیار آراسته و جذاب باشد.

شینیون کلاسیک چیست

سوالات متداول درباره انواع شینیون مو

آراستن مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چهره خانم‌ها دارد، به همین دلیل سوالات بسیاری درباره این موضوع برای آن‌ها مطرح می‌شود که در این قسمت به برخی از پر تکرارترین آن‌ها پاسخ داده شده‌است.

شینیون مو چیست؟

به بستن و طراحی مو بر اساس مدل‌های مختلف شینیون گفته می‌شود.

انواع شینیون مو کدام‌اند؟

شینیون مو انواع مختلفی دارد که در این مقاله به صورت کامل هر یک را معرفی کرده‌ایم.