مدل شینیون موی کوتاه + عکس و آموزش

مدل شینیون موی کوتاه + عکس و آموزش

نگران شینیون موی کوتاه خود هستید؟
تصور می کنید برای شینیون موی کوتاه خیلی دست آرایشگرتان باز نبوده؟
آیا تا به حال شینیون با موی کوتاه تا به حال انجام دادید؟
برای شینیون مو خیلی نیاز به موهای بلند نبوده و با موهای کوتاه شما نیز می شود شینیونی زیبا و منحصربفرد داشته باشید، برای آشنایی با مدل های شینیون موی موتاه با مجله اینترنتی الانزا همراه بوده و انواع شینیون را بشناسید تا دیگر دغدغه ی موهای کوتاه و جمع کردن آن را نداشته باشید.

شینیون چیست؟

شینیون چیست؟

شینیون در لغت به معنای گیس و موهای جمع شده در پشت سر می باشد که در گذشته شامل مدل های تکراری و یکنوتخت بوده است و با مرور زمان پس از گذشت چندین سال اگر شما برای شینیون و مرتب کردن موهای خود به سالن زیبایی مراجعه کنید دیگر با یک کاتالوگ مدل های یکنواخت شبیه به هم رو به رو نخواهید شد و تنوع بسیاری برای شما وجود دارد. در میان تمام خانم ها آن هایی که مویی کوتاه دارند همیشه نگران شینیون موهای خود هستند و تصور می کنند موهای کوتاه را نمی توان جمع کرد، این تصور اشتباه باید از بین برود و شما بدانید که با موهای کوتاه نیز می توان شینیون های زیبا انجام داد. این روزها آنقدری تنوع شینیون با موهای بلند و موتاه زیاد شده است که دیگر جای نگران برای خانم ها بخصوص عروس خانم های عزیز وجود نخواهد داشت.

انواع مدل های شینیون موی کوتاه

انواع مدل های شینیون موی کوتاه

از آنجایی که از گذشته تا به حال مدل های شینیون تغییرات بسیاری داشته است و تنوع در تکنیک و مدل شینیون موهای کوتاه زیاد شده است و روز به روز نیز بیشتر می شود بهتر است دیگر نگران جمع کردن موهای کوتاه خود نباشید و در صورت نیاز به آموزش شینیون موی کوتاه نزد یک آرایشگر حرفه ای رفته و زیر نظر فنی و حرفه ای مدرک خود را بگیرید.

شینیون موی کوتاه و فشن

شینیون موی کوتاه و فشن

این مدل برای موهای بسیار کوتاه کاربرد داشته که با یک رنگ مو بسیار جذاب می توانید زیبایی آن را صد برابر کرده و جلوه ای بیشتر بدهید، با این حساب در انتخاب رنگ موهای خود بسیار دقت کنید و پس از آن با خیال راحت مدل جمع فشن را انتخاب کنید.

حتما مطالعه کنید:  بهترین پالت رژگونه مارک خوب

شینیون موی کوتاه با استفاده از موی اضافه یا موی مصنوعی

شینیون موی کوتاه با استفاده از موی اضافه یا موی مصنوعی

گاهی ممکن است شما موهایی بسیار کوتاه داشته باشید اما مدل موهایی شلوغ تر بپسندید و در این شرایط است که آرایشگرتان باید برای شلوغ تر به نظر رسیدن موهایتان از موی اضافه استفاده کند و برای طبیعی به نظر رسیدن موهای مصنوعی بهتر است ۱ الی ۲ درجه متفاوت تر از رنگ موهایتان انتخاب شود.

شینیون موی کوتاه به صورت فر

شینیون موی کوتاه به صورت فر

اگر به دنبال راهی برای جذاب تر دیده شدن خود هستید می توانید با توجه به چهره تان شینیون به صورت فر را انتخاب کنید و جذابیت چهره خود را دو چندان کنید.

شینیون موی کوتاه کم پشت

شینیون موی کوتاه کم پشت

معمولا افرادی که موهای کم پشتی دارند در جلوی موهای سرشان از تراکم مو کم شده است و شما می توانید پس از اتمام کار شینیون به وسیله ی یک تل موی سر یا هر وسیله ایی جلوی موهایشان را پوشش بدهید و مدل موی پر تر و زیبا تر داشته باشید، برای موهای کم پشت شما می توانید از بیگودی های ضخیم، حالت دار و پر حجم استفاده کنید.

شینیون موی دم اسبی

شینیون موی دم اسبی

همانطور که در بالا گفتیم، به هر جمع کردن مو پشت سر شینیون گفته می شود، حال راحت ترین شینیون موجود که در کمترین زمان ممکن و خیلی آسان بدون هیچ ابزار خاصی تنها با یک کش مو می توان آن را انجام داد شینیون مو دم اسبی است که خیلی آسان انجام می شود.

شینیون موی کوتاه تا روی گوش

شینیون موی کوتاه تا روی گوش

از آنجایی که شینیون موی کوتاه تا روی گوش بسیار بهتر از مدل های دیگر است، در این روش پس از جمع کردن مو شما می توانید با یک موی بافته شده اضافه در انتهای کار روی موهای خود وصل کنید و موهای جلوی خود را فرق وسط باز کرده و در ادامه موها را با کش پشت سر بسته و دم اسبی کوچولو خود را داخل موهای بافته شده کنید تا زیباتر به نظر برسید.

حتما مطالعه کنید:  بهترین مارک رژ لب

شینیون موهای تا روی شانه

شینیون موهای تا روی شانه

برای شینیون موهای به این سایز و اندازه شما باید ابتدا براشینگ حرفه ای خود را انجام بدهید و پس از پوش دادن موهایتان چتری جلوی سر خود را با یک کش ببندید و حالتی پوش داده به آن بدهید که پف داشته باشد پس از آن با یک دم اسبی دیگر همین ادامه موی پوش داده خود را از داخل آن رد کنید و یک پیچ زیبا روی موهای خود ایجاد کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای شینیون مو

ابزارهای شینیون مو معمولا به دو دسته ی حرفه ای و ساده تقسیم می شوند که شامل:

ابزارهای ساده: کلیپس، تل مو، کش مو، تورشینیون و …

ابزارهای حرفه ای: بیگودی، تورهای نامرئی، گیره مویی، پروتزهای اسفنجی، چوب شینیون و موهای مصنوعی و …

آماده سازی مو برای شینیون

اگر قصد یادگیری شینیون مو را دارید باید توجه داشته باشید قبل از هر چیزی موها را باید سشوار کشیده و کاملا لخت و بدون حالت کنید، در این مرحله باید وز موهای شخص کاملا گرفته شود و پس از اتمام سشوار به سراغ جمع کردن مو می روید. در مرحله جمع کردن مو شما باید با ژل مو، کرم مو و سرم کریستال برای حالت دادن به مو استفاده کنید و پس از آن با تافت بسیار سبک و از راه دور حالت را فیکس و ثابت نگهدارید. پس از آماده سازی اولیه مو شما می توانید خلاقیت و کارهایی که نیاز است را روی موهایتان انجام دهید و پس از آن با یک اسپری حسابی تافت از تثبیت موهایتان اطمینان حاصل کنید.
نکته ای که در زمان شینیون موی کوتاه باید به آن توجه داشته باشید این است که موهای شما باید کاملا تمیز باشد و اگر از آخرین شستشوی مویتان ۷ الی ۸ ساعت بگذرد نیز باید با یک شامپو کم سرتان را شسته و از چرب شدن پوست سر خود جلوگیری کنید و در نهایت شینیونی تمیز و حرفه ای بدون وز داشته باشید.

آماده سازی مو برای شینیون

  • در هنگام شستشوی مو قبل از شینیون ابدا از نرم کننده استفاده نکنید.
  • براشینگ موهای کم پشت با زاویه ۹۰ الی ۱۸۰ درجه انجام شود.
  • ویو کشیدن پس از سشوار موهای کم پشت به حجیم تر دیده شدن آن کمک بسیاری می کند.
  • برای صاف کردن موها در قسمت شقیقه و جلوی موی سر بخصوص ریشه موها می توانید از اتو مو استفاده کنید.
حتما مطالعه کنید:  پنکک خوب برای پوست خشک

آموزش شینیون موی کوتاه دخترانه

برای شینیون موی کوتاه یک قاعده کلی وجود دارد که می گوید اگر موهای شما به اندازه ای باشد که بتوان آن را جمع کرد می شود کلی ایده برای شینیون آن پیدا کرد، شاید مدل های عجیب و غریب برای موهای کوتاه مناسب نبوده اما در اکثر مواقع از مدل موهای سبک و ساده می شود استفاده کرد و با کمی خلاقیت می شود بهترین مدل مو را درست کرد. بطور کلی آموزش شینیون موی کوتاه دخترانه کار سختی نبوده و با مشاهده چند عکس مرحله ای شما می توانید مدل موی زیبا و دخترانه داشته باشید.

چگونه در شینیون موی کوتاه نمای مو پر حجم و زیبا به نظر برسد؟

این سوال ممکن است برای هر شخصی پیش آید بخصوص کسانی که موهایی کم پشت دارند، برای داشتن مدل مویی حجیم و زیبا تنها راه حل ثابت اضافه کردن موی مصنوعی به داخل موهای طبیعی خودتان است و برای نچرال تر به نظر رسیدن باید رنگ موی مصنوعی را متفاوت تر از رنگ موی اصلی انتخاب کنید.

قبل از شینیون موهای کم پشت و کوتاه چه کاری باید انجام داد؟

قبل از شینیون موهای کم پشت و کوتاه چه کاری باید انجام داد؟ - شینیون موی کوتاه - مدل شینیون موی کوتاه

قبل از شروع به شینیون شما می توانید موها را در خلاف جهت رویش سشوار کشیده و پوش بدهید در این شرایط هم موهای شما پر تر دیده می شود هم به زیبایی بیشتر جمع کردن موهای شما کمک خواهد کرد.

نتیجه گیری

شینیون موهای کوتاه یکی از بزرگترین دغدغه های خانم ها به هنگام مهمانی یا عروسی ها در آرایش مو است که با گذشت زمان و خلاقیت در این زمینه مدل های مختلفی برای جمع کردن موهای کوتاه به وجود آمده است، شما می توانید برای آموزش شینیون موی کوتاه و خرید اکسسوری مو برای زیباتر شدن شینیون تان به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کرده و به صورت آنلاین و غیر حضوری خریدی مطمئن و راحت داشته باشید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *