انواع مدل های شینیون موی کوتاه

شینیون موی کوتاه

همه خانم‌ها با شینیون، که اصطلاحا shee-nyohn تلفظ می‌شود، آشنا هستند.این کلمه که از عبارت فرانسوی chignon du cou، به معنای پشت گردن گرفته شده است؛ به جمع کردن و حالت دادن موها در پشت سر گفته می‌شود.

شاید تصور اغلب افراد این باشد که شینیون تنها بر روی موهای بلند قابل انجام است، اما باید گفت انواع موها با هر بافت و طولی که داشته باشند را، می‌شود شینیون کرد؛ چرا که مدل‌ها و گزینه‌ها این‌کار بسیار متنوع هستند.

بنابراین اگر موهای شما بلند نیست و قصد انجام شینیون آن را دارید؛ خواندن ادامه این مطلب برای آشنایی با انواع مدل های شینیون موی کوتاه به شما پیشنهاد می‌شود.

شینیون چیست؟

شینیون در لغت به معنای گیس و موهای جمع شده در پشت سر و بالای گردن می‌باشد؛ که در گذشته شامل مدل‌های تکراری و یکنواخت بوده‌است. اما با مرور زمان و به تغییراتی که در دنیای آرایش و زیبایی رخ داد، شینیون دیگر فقط مخصوص افراد با موهای بلند نیست؛ بلکه امروزه تنوع بسیاری برای شینیون کسانی که موی کوتاه دارند نیز، وجود دارد.

آیا می‌توان موی کوتاه را شینیون کرد؟

عموما خانم‌هایی که موی کوتاه دارند همیشه نگران شینیون موهای خود هستند؛ زیرا از آنجایی که جمع کردن موهای آن‌ها کمی سخت است، تصور می‌کنند مدل‌های مناسبی برای آن‌ها وجود ندارد.

اما این تصور اشتباه باید از بین برود. زیرا این روزها آن‌قدر تنوع شینیون با موهای بلند و کوتاه زیاد می‌باشد که دیگر جای نگرانی برای خانم‌ها، بخصوص عروس خانم‌های عزیز، وجود نخواهد داشت.

بنابراین اگر نگرانی‌ای از بابت شینیون موی کوتاه برای عروسی دارید و یا تصور می‌کنید موهایتان برای شینیون خیلی کوتاه است، بهتر است بدانید امروزه برای شینیون نیاز به موهای بلند نیست و با داشتن موهای کوتاه نیز می‌شود شینیونی زیبا و منحصر به ‌فرد داشت.

شینیون مو کوتاه

انواع مدل های شینیون برای موی کوتاه

از گذشته تا به‌ حال مدل‌های شینیون تغییرات بسیاری داشته است و تنوع در تکنیک و مدل شینیون موی کوتاه بسیار افزایش یافته‌ و روزبه‌روز نیز بیشتر می‌شود. پس بهتر است دیگر نگران جمع کردن موهای خود نباشید و در صورت نیاز به شینیون برای موی کوتاه از مدل‌های زیر ایده بگیرید.

بهتر است بخوانید:
مدل موی کوتاه برای صورت گرد، کشیده، تپل و لاغر

شینیون موهای کوتاه به صورت فشن

این مدل برای موهای بسیار کوتاه کاربردی می‌باشد؛ که با یک رنگ موی بسیار جذاب می‌توانید زیبایی آن را صد برابر کرده و جلوه‌ای بیشتر به آن بدهید. البته این مدل مو باید با استایل شما نیز هماهنگی داشته باشد؛ تا بتوانید با خیال راحت مدل شینیون موی خیلی کوتاه و فشن را انتخاب کنید.

شینیون موی خیلی کوتاه برای عروسی با موی اضافه یا مصنوعی

گاهی ممکن است شما موهایی بسیار کوتاه داشته باشید؛ اما مدل شینیونی که می‌پسندید احتیاج به موهای بلند و شلوغ‌تری داشته باشد. در این شرایط است که آرایشگر باید برای شلوغ‌تر به نظر رسیدن مدل شینیون شما، از موی اضافه استفاده کند.

برای شینیون موی کوتاه تکه ای با موهای اضافه، بهتر است برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن موهای مصنوعی، رنگ آن ۱ الی ۲ درجه متفاوت‌تر از رنگ موهایتان انتخاب شود.

شینیون موهای کوتاه به صورت فر

اگر به دنبال راهی برای جذاب‌تر دیده شدن خود هستید می‌توانید با توجه به چهره‌تان مدل شینیون موی کوتاه به صورت فر را انتخاب کنید و جذابیت چهره خود را دو چندان کنید. چرا که این مدل شینیون با حجمی اضافی که به موهای شما می‌دهد، باعث می‌شود تا کوتاهی موی شما کمتر به چشم آید.

شینیون برای مو کوتاه و کم پشت

معمولاً افرادی که موهای کم پشتی دارند، قسمت جلویی موهای سرشان از تراکم مو کم‌تری برخوردار است. برای پوشش این کم پشتی بهتر است، پس از اتمام آرایش مو، به ‌وسیله یک تل سر یا هر اکسسوری مو دیگری، جلوی موها پوشش داده شود، تا مدل مو پرتر و زیباتر به نظر برسد.

همچنین برای پوشش دادن کم پشتی موها، شما می‌توانید از بیگودی‌های ضخیم، حالت دار و پر حجم نیز استفاده کنید.

بهتر است بخوانید:
خرد شدن مو نشانه چیست؟

شینیون موی دم اسبی

همان‌طور که در بالا گفتیم، به هر نوع جمع کردن مو پشت سر شینیون گفته می‌شود. اما آسان‌ترین شینیون ممکن که در کمترین زمان و خیلی آسان، بدون هیچ ابزار خاصی، تنها با یک کش مو می‌توان آن را انجام داد، شینیون مو دم اسبی می‌باشد. اما گفتنیست که برای شینیون موی خیلی کوتاه به صورت دم اسبی، نیاز به موهای اضافه و اکستنشن شده دارید.

شینینون موی کوتاه برای عروسی

شنیون موی کوتاه تا روی گوش

مدل شینیون برای موی کوتاهی تا روی گوش می‌باشد، کمی سخت‌تر از مدل‌های دیگر است. در این روش شما پس از جمع کردن موهایتان می‌توانید با مقداری مو اضافه که در انتهای کار روی موهای خود وصل می‌کنید زیباتر نیز، به نظر برسید.

همچنین می‌توانید برای قسمت جلوی موهای خود، فرق وسط باز کرده و در ادامه موها را با کش پشت سر بسته و دم اسبی کوچک خود را داخل موهای اضافه بذارید.

شینیون موهای تا روی شانه

برای شینیون موهای به این سایز و اندازه، شما باید ابتدا براشینگ حرفه‌ای انجام بدهید و پس از پوش دادن موهایتان، چتری جلوی سر خود را با یک کش ببندید. سپس حالتی پوش داده به آن بدهید که پف داشته باشد و آن را با یک دم اسبی دیگر، از داخل موی خود رد کنید و یک پیچ زیبا نیز روی موهای خود ایجاد کنید.

شینیون موی کوتاه دخترانه

برای شینیون موهای کوتاه یک قاعده کلی وجود دارد که می‌گوید اگر موهای شما به‌اندازه‌ای باشد که بتوان آن را جمع کرد، برای شینیون آن ایده‌های بسیاری وجود دارد. شاید مدل‌های عجیب و غریب، برای شینیون موهای خیلی کوتاه مناسب نباشد، اما در اکثر مواقع از مدل موهای سبک و ساده می‌شود استفاده کرد و با کمی خلاقیت، بهترین مدل مو را درست کرد.

به طور کلی شینیون موی کوتاه دخترانه کار سختی نبوده و فقط با مشاهده چند عکس مرحله‌ای، شما می‌توانید مدل موی زیبا و دخترانه‌ای داشته باشید.

چگونگی شینیون موی کوتاه مدل پر

این سؤال ممکن است برای هر شخصی، به خصوص کسانی که موهایی کم پشت دارند، پیش آید. برای شینیون مو کوتاه مدل پر و داشتن مدل مویی حجیم و زیبا تنها راه حل ثابت، اضافه کردن موی مصنوعی به داخل موهای طبیعی خودتان است. همچنین برای نچرال‌تر به نظر رسیدن، باید رنگ مو مصنوعی خود را متفاوت‌تر از رنگ موی اصلی انتخاب کنید.

چطور موی کوتاه رو شینینون کنیم

قبل از شینیون موی کوتاه و کم پشت چه کاری باید انجام داد؟

شینیون موی کوتاه برای عروسی یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های خانم‌ها به هنگام دعوت شدن به این مراسم است. با گذشت زمان و افزایش خلاقیت در این زمینه، راه‌کارهای مختلفی برای جمع کردن موهای کوتاه و کم حجم، به وجود آمده است.

برای مثال قبل از شروع به شینیون شما می‌توانید موها را در خلاف جهت رویش سشوار کشیده و پوش بدهید در این شرایط هم موهای شما پر تر دیده می‌شود و هم به زیبایی بیشتر موهای جمع شده شما، کمک می‌کند.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین شامپو برای موهای مختلف

سؤالات متداول درباره شنیون موی کوتاه

بسیاری از خانم‌ها با داشتن موی کوتاه نگران شینیون موهای خود هستند و ممکن است سؤالات زیادی در این زمینه داشته باشند، در ادامه به چند مورد از سؤالات پر تکرار درباره شینیون موی کوتاه پاسخ داده‌ایم:

چگونه در شینیون موها نمای مو پر حجم و زیبا به نظر برسد؟

برای شینیون مو کوتاه مدل پر تنها راه حل اضافه کردن موی مصنوعی به داخل موهای طبیعیتان نیست. در این مطلب انواع روش ها برای داشتن موی پر و طبیعی در شینیون ذکر شده است.

چطور موی کوتاه رو شینیون کنیم؟

در میان خانم‌ها آن‌هایی که مویی کوتاه دارند همیشه نگران شینیون موهای خود هستند و تصور می‌کنند موهای کوتاه را نمی‌توان جمع کرد، اما این تصور اشتباه است و شما باید بدانید که با موهای کوتاه نیز می‌توان شینیون‌های زیبا انجام داد.