برای درمان نازک شدن ناخن بعد از ژلیش چه باید کرد؟

ژلیش ناخن

استفاده از لوازم طراحی روی ناخن باعث شکنندگی و از بین رفتن صدف آن می‌شود و قطعا احتیاج به مراقبت و رسیدگی بیشتری خواهند داشت. به همین دلیل برای اکثر افرادی که بر روی ناخن‌هایشان کاشت یا ژلیش انجام می‌دهند، این سوال مطرح است که جهت درمان نازک شدن ناخن بعد از کاشت چه کارها و مراقبت‌هایی باید انجام شود.

ژلیش کردن ناخن‌های طبیعی امروزه یکی از رایج ترین کارها شده‌است و پس از برداشتن لاک ژل، شکنندگی ناخن‌ها امری طبیعی بوده و چاره آن رعایت یک دوره مراقبتی و درمانی برای آن‌ها است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با روش‌های درمان نازک شدن ناخن بعد از ژلیش ، با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

ژلیش ناخن چسیت؟

ژلیش، یکی از پر طرفدارترین روش‌های آرایش ناخن است که تکنیک‌های مختص به خود را دارد. برای انجام ژلیش ناخن از لاک ژل استفاده می‌شود. لاک ژل‌ها به صورت معمول دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به لاک ناخن دارند و به عنوان لاک دائم شناخته می‌شوند.

لاک ژل‌ها معمولا در سه مرحله روی ناخن شما قرار می‌گیرند، این مراحل شامل لاک ژل بیس، ژل رنگی و تاپ کات یا همان تاپ ژل است که برای ناخن‌های طبیعی استفاده می‌شود. این محصولات قابلیت استفاده بر روی ناخن‌های کاشت نیز هستند و تنها مورد مصرف آن‌ها بر روی ناخن‌های طبیعی استفاده نمی‌باشد.

لاک ژل با جریان هوا خشک نخواهد شد و نیاز به نور LED و دستگاه دارد. همچنین بهتر است بدانید که لاک ژل همان ژل رقیق شده‌ای است که در قوطی مخصوص نگهداری می‌شود. اما به هیچ عنوان لاک ژل را نباید با کاشت دائم اشتباه بگیرید، زیرا این کار روش مخصوص به خود را دارد و به تنهایی بسیار زمان بر است.

مراحل ژلیش ناخن طبیعی چگونه است؟

برای انجام ژلیش به صورت درست و حرفه‌ای، برای زیباتر شدن نتیجه کار و دستان شما مراحلی را طی می‌کنند. این مراحل عبارتند از:

  1. دور گیری و مانیکور دست و ناخن‌های شما توسط ناخ‌کار متخصص
  2. سوهان کشی کامل سطح ناخن و ایجاد خط و خش بر روی آن
  3. زدن بیس کات اولیه و قرار دادن دست‌ها به مدت ۲۰ الی ۶۰ ثانیه برای خشک شدن آن درون دستگاه UV
  4. پخش کردن کامل و دقیق ژل رنگی مورد نظر بر روی صدف ناخن و خشک شدن آن‌ها به مدت ۱ الی ۲ دقیقه درون دستگاه UV
  5. استفاده از تاپ کات بر روی ناخن‌ها و قرار دادن آن‌ها در UV به مدت ۱ الی ۲ دقیقه

در نهایت توجه داشته باشید که کیفیت لاک ژل شما در خشک شدن آن بسیار تاثیر گذار است،. زیرا لاک ژل معمولا در برابر حرارت از مایع به جامد تبدیل خواهد شد و فرآیند خشک شدن آن مدتی زمان خواهد برد. بنابراین نیاز است تا زمان بیشتری را به خشک شدن آن اختصاص بدهید.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

ریمو ژل ناخن چگونه انجام می‌شود؟

معمولا لاک ژل به دلیل دوام و ماندگاری بالای خود، بسیار مورد توجه بانوان قرار دارد. اما فراموش نکنید که ممکن است لاک ژل بر اثر یک سری از کارهای سخت یا بودن در معرض رطوبت لب پر شود یا ترک بخورد. از این رو لاک ژل این امکان را فراهم نمی‌کند تا لاک‌های شما دائمی باشند. زیرا چنین چیزی ممکن نیست و در صورت استفاده بدون مراقبت از دستانتان لاک ژل شما پاک خواهد شد.

اما به طور کلی در صورت سالم بودن لاک ژل نیز، بین ۳ الی ۵ هفته یکبار باید نسبت به ترمیم و عوض کردن آن اقدام کنید. برای این کار بهتر است به یک ناخن کار متخصص مراجعه کنید تا این شخص با مهارت خود به همراه سوهان روی ناخن‌های شما را تراش داده و ژل های روی آن را پاک کند.

در این شرایط سطح روی ناخن‌های شما توسط سوهان تراش خورده و همین موضوع باعث می‌شود تا صدف ناخن‌هایتان نازک شود.  این نازک شدن بعد از ژلیش آسیب‌های بسیار زیادی به ناخن‌های شما وارد خواهد کرد؛ که در ادامه ما به شما روش‌های درمان نازک شدن ناخن بعد از کاشت و ژلیش را آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

نازک شدن ناخن بعد از ژلیش یک امر طبیعی است که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم به نکات زیر که توسط متخصصان تایید شده‌است، توجه کنید تا پس از ریمو لاک دائمی ناخن‌های خود نیز همچنان دستانی زیبا و مرتب داشته باشید.

همچنین بخوانید: بهترین روغن برای تقویت ناخن

این نکات به شرح زیر می‌باشند:

مرطوب کننده‌‌های مخصوص ناخن

پس از برداشتن لاک ژل، ناخن‌های شما بسیار خشک و حساس خواهد شد؛ پس بهتر است جهت تقویت ناخن بعد از ژلیش با مرطوب کننده‌های مخصوص ناخن، روی سطح آن‌ها را مرطوب کنید. زیرا رطوبت به ترمیم ناخن‌های شما کمک بسیاری خواهد کرد و باعث می‌شود تا در کمترین زمان ممکن ناخن‌هایتان به حالت طبیعی باز گردد.

محصولات تقویت کننده و استحکام بخش ناخن

برای ترمیم کوتیکول‌های موجود در ناخن‌هایتان و به صورت کلی درمان نازک شدن ناخن بعد از کاشت ، از محلول یا کرم‌های تقویت کننده ناخن استفاده کنید تا صدف ناخن‌هایتان را از هیدراتگی نجات دهید.

انواع تقویت کننده ناخن

پرهیز از شستشوی زیاد دست‌ها

توجه داشته باشید که هر نوع شستشو مجدد دست و ناخن‌های شما را خشک خواهد کرد. بنابراین بهتر است کمتر از آب برای شستشوی دست استفاده کنید و پس از هربار شستشو نیز دست‌های خود را مرطوب کنید.

شیر گرم

توصیه می‌کنیم برای تقویت ناخن بعد از ژلیش ، هفته‌ای یکبار آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل شیر گرم نگهدارید، زیرا این کار در لطافت و نرمی ناخن‌های شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

سوهان کشی

در مدتی که به انجام مراقبت های بعد از ژلیش ناخن مشغول هستید، بهتر است ناخن‌های خود را با سوهان کوتاه و مرتب کنید و اجازه ندهید گوشه‌های تیز ناخن شما باعث شکستگی در ناخن‌هایتان شود. حالت دادن ناخن با سوهان به مرور زمان به شما کمک می‌کند تا ناخن‌های خوش فرم‌تری داشته باشید.

نازک شدن ناخن بعد از کاشت

دستکش کراتینه

برای تقویت ناخن بعد از ژلیش و رساندن مستقیم مواد مغذی به صدف ناخن‌هایتان می‌توانید از دستکش کراتینه استفاده کنید.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین محصولات مراقبت از پوست

سوالات متداول درباره تقویت ناخن بعد از ریمو ژلیش

داشتن ناخن‌های زیبا بی‌دغدغه و آسان نخواهد بود.  اکثر افراد دغدغه داشتن ناخن‌های بلند و زیبا را دارند که و میخواهند بدانید چگونه ممکن است با مراقبت های بعد از ژلیش ناخن ، ضعیف و شکننده بودن آن‌ها را بر طرف کرد. در ادامه به برخی از این سوالات پر تکرار پاسخ داده شده‌است.

روش‌های درمان نازک شدن ناخن بعد از کاشت چیست؟

در این مطلب سعی کرده‌ایم تمامی مطالبی را که برای تقویت ناخن بعد از ریمو ژلیش و کاشت باید در نظر گرفته شود را شرح دهیم. پس آن را از دست ندهید.

انواع ژل ناخن کدام‌اند؟

لاک ژل‌ها معمولا در سه مرحله روی ناخن شما قرار می‌گیرند، این مراحل شامل لاک ژل بیس، ژل رنگی و تاپ کات یا همان تاپ ژل است.