۷ نکته کلیدی سایه زدن چشم

اصول سایه زدن چشم

در این قسمت می‌خواهیم نحوه سایه زدن چشم را شرح دهیم. قبل از شروع کار، بایستی دور چشم‌ها را پرایمر بزنید. پلک بالایی را از گوشه‌های چشم تا زیر ابرو، کاملا با پرایمر بپوشانید. برای خرید یا استعلام قیمت سایه چشم  هم اکنون می توناید وارد دسته بندی  سایه چشم از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا شوید.

پرایمرها بافتی کرمی یا مایع دارند. استفاده از آن‌ها باعث می‌شود پوست کاملا صاف و یکدست شود و اگر خط و چروکی پشت پلک باشد، کاور شود. به این ترتیب سایه به خوبی روی پلک پخش شده، فیکس و ثابت می‌ماند. به جای پرایمر صورت از کانسیلر هم می‌توانید استفاده کنید.

در مجموع پرایمرها و کانسیلرها علاوه بر تمیزی میکاپ، مانند یک فیکساتور آرایش عمل کرده و تا چندین ساعت سایه را به همان زیبایی ابتدای کار نگه می‌دارند.

برای سایه زدن در حالت معمول، یک ساختار کلی وجود دارد و آن اینست که از رنگ‌های با تناژ روشن برای گوشه داخلی و از رنگ‌های تیره برای گوشه‌های خارجی استفاده می‌شود.

با پیروی از این قاعده، یک هارمونی زیبا ایجاد می‌کنید که زیبایی چشم‌ها بیشتر می‌شود. همچنین از یک رنگ روشن پایه‌ که در اکثر پالت‌ها موجود است، برای زیر ابروها و حلقه بالای پلک و فید کردن استفاده می‌شود.

برای سایه زدن، ابزار آرایشی مخصوص به آن وجود دارد که بایستی برای رنگ‌های روشن و تیره، دو براش مجزا داشته باشید که رنگ‌ها با هم مخلوط نشوند.

ابتدا با یک دست، کنار چشم‌ها را به سمت بیرون بکشید، سپس همزمان براش آغشته به سایه را از گوشه بیرونی به سمت داخل تا نیمه‌های پلک بکشید.

میزان سایه بایستی از ابتدا به سمت نیمه چشم، از پررنگ به کمرنگ کشیده شود. به عبارت دیگر بیشتر سایه در گوشه بیرونی پخش شده و هر چه به سمت داخل می‌آید، از میزان رنگ آن کاسته شود. همین کار را برای کشیدن سایه روشن از گوشه داخلی چشم تا وسط پلک انجام دهید. در انتها نقطه اتصال سایه روشن و تیره را در قسمت میانی چشم، محو کنید.

نحوه سایه زدن چشم با پلک افتاده

نحوه سایه زدن چشم با پلک‌های افتاده کمی متفاوت است. این افتادگی که در بعضی افراد دیده می‌شود، دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که شایع‌ترین آن می‌تواند با افزایش سن رخ دهد. با این حال تمامی عیب‌های صورت را می‌توان با رعایت اصول آرایشی پوشاند.

همان‌طور که اشاره کردیم قبل از شروع کار، بایستی از پرایمر یا کانسیلر صورت استفاده کنید. استفاده از این محصول زمانی که پلک‌ها حالت افتاده‌ای دارند، خیلی بیشتر از حالت نرمال حائز اهمیت است. با پرایمر تمامی دور چشم‌ها مخصوصا قسمت‌های تیره را پوشش دهید و یک دقیقه زمان بدهید، سپس آرایش را شروع کنید.

نحوه سایه زدن چشم
از آن‌جایی که افتادگی پلک، در ظاهر چشم‌ها را کوچک‌تر از حالت عادی نشان می‌دهد، تمامی سعی در آرایش این مدل چشم‌ها، پوشش دادن قسمت افتادگی پلک است. از سایه‌های مات لایت مانند کرم و شیری برای قسمت افتادگی استفاده کنید. این تم رنگ‌ها، افتادگی را کمتر نشان می‌دهند.

سپس برای گوشه بیرونی چشم از رنگ‌های تیره و براق مانند قهوه‌ای، دودی و سرمه‌ای استفاده کنید و چین‌های گوشه چشم را بپوشانید. همچنین برای گوشه داخلی چشم از رنگ هم خانواده‌ای با تناژ روشن‌تر و ملایم‌تر استفاده کنید. دقت داشته باشید که نه تنها در این مدل، بلکه در تمامی سبک‌های آرایش چشم ، براش را بیش از حد آغشته به سایه نکنید. میزان زیاد سایه باعث کثیف شدن میکاپ و پیرتر نشان دادن چهره می‌شود.

ترکیب رنگ سایه های چشم

برای ترکیب رنگ‌های سایه‌ دو حالت وجود دارد. حالت اول زمانی است که می‌خواهید تنها از یک تناژ رنگ استفاده کنید و حالت دوم زمانی است که تمایل دارید دو رنگ مکمل را با هم ترکیب کنید و در عین نوعی تضاد، زیبایی بی‌نظیری ایجاد کنید.

برای حالت نخست که می‌خواهید تنها از یک رنگ استفاده کنید، ابتدا بایستی پشت پلک را کاملا با سایه تک رنگ مات پوشش دهید. سپس سایه‌ای شاین‌دار، با تناژ روشن‌تر از رنگ زمینه، روی سایه تک رنگ بزنید. در نهایت هم قسمت حلقه بالای پلک را، با روشن‌ترین سایه هم خانواده، سایه بزنید.

برای حالت دوم می‌خواهیم تعدادی از رنگ‌های مکمل را که در کنار هم ترکیب زیبایی می‌سازند معرفی کنیم.

رنگ طلایی و قهوه‌ای دو رنگی هستند که هارمونی فوق‌العاده‌ای در کنار هم دارند. این ترکیب به قدری زیباست که به هیچ عنوان از آن خسته نمی‌شوید.

مراحل سایه زدن چشم

همچنین بخوانید: انواع سایه چشم مدادی

ترکیب کرم و قهوه‌ای هم از آن دست ترکیب‌هایی است که برای میکاپ روزانه مناسب است. اگر بخواهیم از این رنگ‌های روتین و پرکاربرد کمی فاصله بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ ترکیب رنگ نارنجی و آبی تیره بروید. ابتدا رنگ نارنجی را با یک براش آرایشی با سری نرم و کوچک به خوبی در تمامی قسمت‌های پلک پخش کنید. سپس با یک قلم با سری نازک که باعث ظرافت کار می‌شود، سایه آبی را در قسمت بن مژه‌ها بکشید.

آبی روشن با تناژ فیروزه‌ای برای گوشه‌های بیرونی و رنگ سبز روشن برای گوشه‌های داخلی چشم، یک ترکیب رنگی شاد است. این ترکیب با تم فانتزی برای فصل بهار و تابستان پیشنهاد می‌شود.

چگونه با سایه خط چشم بکشیم؟

اصولا برای این کار از انواع خط چشم استفاده می‌شود. با این حال برای تنوع می‌توانید با سایه‌های رنگی هم خط چشم‌های فانتزی بکشید.

برای این کار مدل‌های پودری مناسب نیستند، چرا که پخش می‌شوند. برای این منظور بایستی از مدل‌های کرمی استفاده کنید. یک قلم آرایشی با دسته بلند و سری بسیار نازک انتخاب کنید که به خوبی تسلط داشته باشید.

سپس خطی نسبتا نازک و دنباله دار از گوشه داخلی چشم کشیده و این خط را روی بن مژه‌ها تا گوشه بیرونی امتداد دهید.

سایه پشت چشم

سایه چشم متناسب با پوست سبزه

برای پوست‌های سبزه و گندمی، رنگ‌های بنفش و طلایی بهترین گزینه هستند. مدل‌های پودری طلایی با دانه‌های درشت، جلوه چشم‌ها را بیشتر می‌کنند. این رنگ مناسب میکاپ‌های مخصوص جشن‌ها و مهمانی هاست.

سایه روی چشم

سایه چشم متناسب با لباس مشکی

زمانی که لباستان مشکی است، بهترین گزینه برای جلوه بیشتر چشم‌ها، استفاده از رنگ‌های تیره و تم دودی و اسموکی است. البته این یک قاعده کلی نیست و می‌توانید تم رنگی سایه را با توجه به رنگ طلا و جواهر و اکسسوری‌ها مانند سنگ‌های زینتی گوشواره‌تان ست کنید و به نوعی هماهنگی ایجاد کنید.

مدل سایه زدن چشم

بهتر است بخوانید: انواع براش آرایشی

آموزش سایه چشم ساده دخترانه

برای کشیدن سایه چشم دخترانه بایستی از رنگ‌های ملایم و لایت استفاده کرد. رنگ‌های تیره و میکاپ سنگین، سن را بیشتر می‌کند. برای این کار از رنگ کرم روشن برای گوشه داخلی چشم‌ها و برجسته نشان دادن پلک‌ها استفاده کنید.

علاوه بر این‌ها می‌توانید با سایه‌های کرمی یا مایع، خط چشم‌های ظریف و دخترانه‌ای با رنگ‌های شاد کشید. برای کشیدن خط، بایستی این کار را از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه بیرونی انجام دهید.

سخن آخر

با توجه به مواردی که ذکر شد، برای سایه زدن بایستی به سبک میکاپ، رنگ و نوع پوست، حالت نرمال یا افتاده بودن پلک، رنگ لباس و سن توجه کنید و متناسب با آن از لوازم آرایشی زنانه استفاده کنید.

سایه روشن چشم