آموزش سایه چشم لایت اروپایی

سایه چشم لایت اروپایی

سایه چشم لایت اروپایی یکی از بهترین مدل‌های سایه چشم است که امروزه علاقه‌مندان بسیاری پیدا کرده است. این مدل به دلیل سادگی که دارد، برای همه جا قابل استفاده است و شما می‌توانید از آرایش روزمره تا جشن‌ها و میهمانی‌ها، با استفاده از سایه لایت و ملایم، زیبایی چشمانتان را دوچندان کنید.

در این مطلب قصد داریم به آموزش سایه لایت دخترانه بپردازیم و آن را برای شما عزیزان، به صورت مرحله به مرحله توضیح دهیم تا بتوانید به سادگی خودتان را آرایش کنید. پس با ما همراه باشید.

بررسی انواع سایه چشم لایت

آرایش‌های لایت، یکی از ترندهای جدید این روزهاست و به معنی آرایشی است که فقط چهره طبیعی شما را جذاب‌تر می‌کند. چشم‌ها همیشه جذابیت و گیرایی خاصی در چهره دارند و انواع سایه چشم لایت کمک می‌کنند تا چشم‌هایتان به صورت طبیعی زیباتر شوند.

انواع سایه چشم لایت

این مدل سایه چشم، معمولاً با استفاده از رنگ‌های مات انجام می‌گیرد و تغییر زیادی در مدل چشم‌هایتان ایجاد نخواهد کرد. البته می‌توان با استفاده از تکنیک‌های خاص، حالت یا اندازه چشم‌ها را کمی تغییر داد، اما این تغییرات نیز بسیار ملایم هستند.

سایه چشم لایت در دو نوع مات و براق انجام می‌شود که نوع مات پرطرفدارتر است. اما برای داشتن یک سایه لایت و براق نیز می‌توانید از سایه‌هایی استفاده کنید که ذرات اکلیل به کار رفته در آن‌ها ریزتر باشد تا آرایشتان بیش از حد غلیظ و سنگین به نظر نرسد.

همچنین بخوانید: چند مدل سایه چشم داریم

آموزش سایه چشم لایت ساده

برای زدن سایه چشم لایت ساده نیز مانند همه انواع آرایش چشم، ابتدا نیاز به زیر سازی دارید. این کار کمک می‌کند تا ماندگاری سایه بیشتر شود و رنگ‌ها نیز بهتر خود را نشان دهند. پس از مرطوب کردن پلک‌ها و استفاده از پرایمر چشم ، طبق مراحل زیر پیش بروید:

سایه چشم لایت ساده

مرحله اول: بیس سایه را بزنید

با استفاده از براش آرایشی ، کمی رنگ خنثی روی پلکتان بزنید. پیشنهاد می‌کنیم این رنگ را از طیف قهوه‌ای روشن تا کرم انتخاب کنید و پخش کردن آن را تا جایی ادامه دهید که پلک‌ها کاملاً صاف و یکدست شوند.

مرحله دوم: سایه زدن

در سایه چشم لایت اروپایی ، همیشه رنگ‌های مات و ملایم را انتخاب کنید؛ اما اگر می‌خواهید چشم‌هایتان بعد بگیرند، می‌توانید از سیاه‌های کمی تیره‌تر نیز استفاده نمایید. برای زدن سایه تیره، از انتهای گوشه خارجی چشم شروع کنید و تا وسط پلک آن را امتداد دهید.

مرحله سوم: سایه زدن زیر چشم

در تکنیک سایه چشم لایت جدید ، پیشنهاد می‌کنیم کمی از رنگ سایه‌ای که پشت پلک زده‌اید را در قسمت زیرین پلک پایین نیز بزنید. این کار کمک می‌کند تا چهره‌تان متعادل‌تر به نظر برسد. همچنین می‌توانید داخل چشمتان را با استفاده از یک مداد چشم هم‌رنگ با سایه، تیره‌تر کنید.

البته پیشنهاد می‌کنیم برای سایه چشم لایت اروپایی ، از مداد چشم سیاه برای داخل چشم استفاده نکنید؛ چرا که این کار علاوه بر ریزتر کردن چشم‌ها، آرایش را سنگین می‌کند و سادگی آن را نیز از بین خواهد برد.

مرحله چهارم: کشیدن خط چشم

اگر دوست دارید چشم‌هایتان درشت‌تر دیده شوند، با استفاده از خط چشم مشکی یا قهوه‌ای، خطی نازک پشت پلکتان بکشید. توجه داشته باشید که این خط زیاد بلند و دنباله‌دار نشود تا آرایش چشمتان همچنان لایت و ساده به نظر برسد.

مرحله پنجم: محو کردن سایه

پس از آنکه خط چشمتان خشک شد، به وسیله یک براش مناسب و حرکات دورانی، رنگ‌های پشت پلکتان را در هم محو کنید. این کار کمک می‌کند تا هیچ خط و مرزی باقی نماند و یکی از مهم‌ترین مراحل سایه چشم لایت جدید به شمار می‌رود.

مرحله ششم: استفاده از ریمل

در تکنیک آرایش چشم لایت، سایه زدن تغییر زیادی در حالت چشمانتان ایجاد نخواهد کرد؛ اما می‌توانید به وسیله ریمل چشم و حالت دادن به مژه‌ها، چشم‌ها را گیراتر کنید. در مقاله ترفندهای ریمل زدن ، مطالب مفیدی برای این کار بیان کرده‌ایم.

پالت سایه چشم 4 رنگ کالیستا مدل Quattro شماره E23

241,600 تومان 302,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ کالیستا مدل Quattro شماره E24

241,600 تومان 302,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 021 رنگ Purple Wisdom

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 052 رنگ Midnight Rush

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 041 رنگ Smoky

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 031 رنگ Green Garden

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 016 رنگ Tiramisu

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 015 رنگ Sparkling Night

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 014 رنگ Bronze Amour

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم 4 رنگ این لی شماره 012 رنگ Cozy Autumn

168,000 تومان 210,000 خرید محصول

پالت سایه چشم ایفسن شماره EF 66 وزن 10 گرم

218,000 تومان 272,500 خرید محصول

پالت سایه چشم ایفسن شماره EF 65 وزن 10 گرم

218,000 تومان 272,500 خرید محصول

پالت سایه چشم ایفسن شماره EF 64 وزن 10 گرم

218,000 تومان 272,500 خرید محصول

همچنین بخوانید: آموزش سایه چشم برای مبتدی ها

آموزش سایه لایت دخترانه

برای دختران جوان زدن یک سایه لایت و ساده، کمک می‌کند تا زیبایی و شادابی طبیعی چهره حفظ شود. در آموزش سایه لایت دخترانه نیز طبق مراحل بالا عمل کنید؛ تنها توجه داشته باشید که رنگ‌های تیره و سنگین، باعث بالا رفتن سنتان می‌شوند و آرایش را نیز سنگین خواهند کرد.

پس پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های ملایمی مانند صورتی، یاسی و کرم روشن را جایگزین آن‌ها کنید. علاوه بر این، کشیدن یک خط چشم نازک و رنگی نیز آرایش چشمتان را فانتزی‌تر خواهد کرد.

آموزش سایه لایت دخترانه

سوالات متداول در مورد سایه چشم لایت اروپایی

آرایش‌های لایت، به ویژه سایه چشم لایت و اروپایی، یکی از ترندهای جدید دنیای مد است که توجه خانم‌های زیادی را به خود جلب کرده است. در این تکنیک، از رنگ‌های نود و ملایم برای آرایش چشم استفاده می‌شود و بر خلاف روش‌های قدیمی، خبری از رنگ‌های شاین و تیره نیست. در این مطلب برای شما عزیزان مراحل سایه چشم لایت ساده را شرح دادیم و در این بخش نیز به برخی از سوالات متدوال کاربردان پاسخ می‌دهیم:

سایه چشم لایت چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این مدل سایه، از رنگ‌های نود و ملایم استفاده می‌شود و با این کار زیبایی طبیعی چهره حفظ خواهد شد.

چگونه سایه لایت دخترانه بزنیم؟

برای داشتن یک آرایش چشم دخترانه، رنگ‌های روشن و ملایم را انتخاب کنید تا آرایشتان سنگین و غلیظ به نظر نرسد.