آموزش زدن سایه چشم برای مبتدی ها

آموزش زدن سایه چشم حرفه ای

استفاده از سایه چشم برای بعضی افراد می‌تواند یک بخش پیچیده از آرایش باشد. رنگ‌های مختلف به همراه براش‌های متفاوتی در بازار موجود است که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. انتخاب و استفاده از سایه چشم برای آرایش روزمره با آرایش یک مهمانی رسمی یا قرار خاص فرق دارد. خوشبختانه با خواندن این مقاله حتی اگر به ‌تازگی استفاده از سایه چشم را شروع کرده‌اید، طرز زدن سایه چشم ، می‌تواند برای شما به آسان‌ترین کار دنیا تبدیل شود. اگر می‌خواهید فقط در چند دقیقه آموزش زدن سایه چشم را یاد بگیرید با ما همراه باشید.

معمولاً وقتی از سایه چشم صحبت می‌کنیم همه فکر می‌کنند که نمی‌توانند به تنهایی و خودشان از پس این کار بربیایند، اما در این مقاله ما می‌خواهیم طرز زدن سایه چشم را به شما یاد بدهیم تا بدانید که چطور می‌توانید برای زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان از سایه چشم به راحتی استفاده کنید و جذابیت آن ها را چندین برابر کنید. در ادامه با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید تا هم آموزش سایه زدن چشم بصورت ساده و هم آموزش زدن سایه چشم حرفه ای را یاد بگیرید.

چطور سایه چشم حرفه ای بزنم؟

اگر شما جز کسانی هستید که از آرایش‌های ساده و سبک خوشتان می‌آید و در نهایت علاقه‌مند هستید تا حرفه‌ای سایه بزنید و چشم‌هایی زیبا داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم تا در این مقاله ما را همراهی کنید و آموزش سایه زدن چشم جدید را یاد بگیرید. استفاده و طرز زدن سایه چشم فقط یک ترفند دارد که در صورت رعایت آن می‌توانید آرایش چشم کامل و بی‌نقصی داشته باشید. در واقع آموزش زدن سایه چشم برای مبتدی ها و حرفه‌ای‌ها یکسان است. برای آنکه در سایه زدن حرفه ای شوید یا یک میکاپ معمولی را روی صورت خود پیاده کنید تنها به یک پالت سایه چشم با رنگبندی مختلف و یک برس سایه چشم نیاز است و در کنار آن تکرار و تمرین می تواند به شما بسیار کمک کند.

آموزش زدن سایه چشم

مرحله اول زدن سایه چشم

برای آنکه سایه چشم زیبا و بی نقصی داشته باشید در مرحله اول باید صورت خود و چشم هایتان را با شوینده مناسب با پوست صورتتان بشویید و پس از آن اگر مایل هستید تا ماندگاری سایه و حتی پخش شدن آن را بالا ببرید، به شما توصیه می کنیم که از پرایمر دور چشم استفاده کرده و پس از ۵ الی ۱۵ دقیقه اقدام به سایه زدن نمایید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از پرایمر از کرم مرطوب کننده برای آبرسانی دور چشم هایتان استفاده نمایید، چرا که این کرم مرطوب کننده از بروز چین و چروک دور چشم شما جلوگیری خواهد کرد.

مرحله دوم انتخاب مدل سایه چشم

در مرحله دوم نوبت به آن است که مدل سایه چشم هایتان را انتخاب نمایید. سپس نوبت به انتخاب مارک سایه چشم مناسب با پوستتان خواهد رسید و در نهایت باید متناسب با مهمانی و مجلس مورد نظر خود میکاپ کنید. آرایش چشم برای مهمانی، عروسی، دورهمی دوستانه و … متفاوت خواهد بود و اگر شما مایل هستید که در هر یک از این مراسمات شرکت کنید، می توانید مناسب با آن آرایش چشم هایتان را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ سایه چشم

آموزش زدن سایه چشم برای مبتدی ها

مرحله سوم زدن سایه چشم

در مرحله سوم شما به طور مثال فرض کنید، می‌خواهید آموزش سایه زدن چشم به‌صورت ساده را یاد بگیرید و سایه چشم ملایم بزنید. برای این کار در ابتدا پرایمر زده و با یک برس متراکم و با اندازه کوچک سایه را بر روی چشم‌هایتان پخش نمایید. برای داشتن سایه چشمی طبیعی و نود باید از پالت سایه چشم روشن و مات استفاده کنید. برای بیس سایه خود از یک رنگ که نه تیره و نه روشن است، استفاده کرده و از گوشه داخلی چشم تا ادامه استخوان زیر ابرو ادامه بدهید و سایه را به‌خوبی پخش کنید.
اگر دلتان می خواهد پیگمنت های سایه پررنگ تر و شفاف تر دیده شود، بهتر است به جای براش آرایشی از انگشت دست تان برای پخش سایه بر روی چشم استفاده کنید. برای گوشه های چشم باید از رنگ های کمی تیره تر از سایه بیس زیر آرایش بزنید و سایه را تا وسط پلک هایتان ادامه بدهید. برای گوشه چشم هایتان نیز بهتر است از رنگ های مشکی، قهوه ای و رنگ های تیره استفاده کنید یا می توانید با رنگ لباس یا پوست تان آن را ست کنید.

همچنین بخوانید: انواع مدل سایه چشم

مرحله چهارم فید کردن سایه چشم

مرحله بعدی فید کردن یا همان پخش کردن سایه پشت چشم هایتان است. برای فید کردن باید براش چشم تان را از گوشه به داخل چشم و برعکس بکشید و تا جایی ادامه بدهید که رنگ بین دو سایه از بین برود. توجه داشته باشید که از سایه ای که در گوشه چشم استفاده کرده اید می توانید در زیر چشم هایتان هم استفاده نموده و با یک برس گرد آن را هم کاملا همانند روش بالا محو کنید.

مرحله پنجم سایه چشم حرفه ای

قسمت داخلی چشم هایتان را باید مطابق با مدل آرایش تان انتخاب کنید. اگر می خواهید آرایش چشمی بی نظیر داشته باشید بهتر است از کشیدن مداد چشم مشکی داخل چشم هایتان بپرهیزید و از مداد سفید برای داخل آن ها استفاده کنید؛ چرا که چشم های شما را بزرگتر و زیباتر نشان می دهد.

مرحله ششم استفاده از هایلایتر

در این مرحله شما با استفاده از هایلایتر می توانید در پشت چشم هایتان سایه و روشن ایجاد کنید. به این ترتیب هایلایتر روشن را باید در قسمت تیره چشم هایتان یعنی گوشه داخلی آن بزنید. همچنین می توانید کمی از سایه هایلایترتان را زیر ابروها بزنید و از ابتدا تا انتهای آن بکشید.

آموزش سایه زدن چشم جدید

مرحله هفتم سایه چشم حرفه ای

با سایه تیره و به کمک برس آرایش روی خط مژه بالایی را تیره تر از قسمت های دیگر کنید و توجه داشته باشید که نزدیک به ریشه مژه هایتان بزنید و در قسمت زیر پلک ها نیز مجددا تکرار کنید. از سایه تیره حتما در قسمت ریشه مژه های پایینی بزنید؛ چرا که چشم هایتان را درشت تر نشان می دهد. همچنین از قسمت وسط پلک زیرین به سمت بیرون این کار را ادامه بدهید.

یادتان باشد برای جلوگیری از بیشتر دیده شدن چین و چروک چشم‌هایتان، سایه تیره را خیلی به زیر چشم نزدیک نکنید. با رعایت این هفت مرحله شما آموزش زدن سایه چشم حرفه ای را به طور کامل یاد گرفتید و می‌توانید با استفاده از آن چشمانی خیره‌کننده داشته باشید.

آموزش سایه زدن برای پلک های افتاده

پلک‌های افتاده چشم‌های شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد و اگر روش درست سایه زدن را بلد نباشید باز هم چشم‌هایتان را بیشتر از آنچه هست، ریز خواهد کرد و زیبایی صورتتان را کاهش خواهد داد. اما اصلاً نگران نباشید چرا که ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا با آموزش سایه زدن چشم جدید ، چشم‌هایتان را زیبا کنید.

از آنجایی‌که تعداد افرادی که پشت پلک‌هایی افتاده دارند کم نیست، با این حساب تقریباً نصف خانم‌ها با این موضوع دست‌ و پنجه نرم خواهند کرد و برای این مشکل راه حلی هم وجود دارد.

خرید سایه چشم

نحوه سایه زدن چشم برای پلک‌های افتاده کمی متفاوت است. برای مثال، هنگام سایه زدن توجه داشته باشید که سایه پلک‌های افتاده باید بالاتر از پلک افتاده و نزدیک به استخوان ابرو ادامه پیدا کند. در همین حین برای فید و پخش کردن آن هم باید بالای پلک افتاده را در نظر بگیرید. با این روش شما می توانید به راحتی زیبایی را به چشم‌های خود هدیه بدهید.

نتیجه گیری سایه زدن

همان‌طور که در نوشتار بالا گفته شده است شما می‌توانید برای داشتن چشم‌هایی زیبا و کشیده با چند تکنیک ساده اقدام کرده و زیبایی را به چشم‌های خود هدیه کنید. در این مقاله سعی کردیم تا با آموزش زدن سایه چشم برای مبتدی ها نحوه سایه زدن چشم را به طور اصولی به شما یاد دهیم. برای زدن سایه چشم حرفه ای نیز به راحتی و با چند تکنیک ساده می توانید به سایه دلخواه خود برسید و در نهایت زیباتر از قبل دیده شوید؛ فقط تکرار و تمرین را فراموش نکنید.

نحوه سایه زدن چشم

برای کشیدن یک سایه چشم حرفه ای در ابتدا باید فرم چشم و حتی افتادگی و بازی پشت پلک خورد را بررسی کرده و براساس آن سایه و مدل سایه و حتی رنگ سایه چشم هایتان را انتخاب کنید.

سوالات متداول در آموزش سایه چشم

یادگیری و آموزش زدن سایه چشم برای داشتن یک آرایش بی نقص بسیار مهم است، شاید برای شما سوالاتی در مورد نحوه سایه زدن چشم پیش آمده باشد در ادامه سعی کردیم به سوالات پرتکرار در این زمینه پاسخ دهیم:

آیا استفاده از پرایمر قبل از سایه زدن چشم ضرورت دارد؟

اگر مایل هستید تا ماندگاری سایه و حتی پخش شدن آن را بالا ببرید به شما توصیه می‌کنیم که از پرایمر دور چشم استفاده کنید و پس از ۵ الی ۱۵ دقیقه اقدام به سایه زدن نمایید.

آیا استفاده از کرم مرطوب کننده قبل از سایه زدن چشم ضرورت دارد؟

توصیه می‌شود که قبل از استفاده از پرایمر از کرم مرطوب‌کننده برای آبرسانی دور چشم‌هایتان استفاده نمایید چرا که این کرم مرطوب‌کننده از بروز چین و چروک دور چشم شما جلوگیری خواهد کرد.

برای اینکه پیگمنت های سایه روی پلک ها پررنگ تر باشند چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

اگر دلتان می خواهد پیگمنت های سایه پر رنگ تر و شفاف تر دیده شود بهتر است به جای براش آرایشی از انگشت های دست برای پخش سایه بر روی چشم استفاده کنید.

نحوه سایه زدن چشم حرفه‌ای چگونه است؟

برای کشیدن یک سایه چشم حرفه ای در ابتدا باید فرم چشم و حتی افتادگی و بازی پشت پلک خود را بررسی نمایید و بر اساس آن سایه و مدل سایه و حتی رنگ سایه چشم‌هایتان را انتخاب کنید.