نکاتی که هنگام استفاده از کرم پودر باید بدانید!

۱۰ اشتباه در استفاده از کرم پودر

کرم پودر یکی از ضروری‌ترین لوازم آرایشی صورت است که با استفاده از آن می‌توان عیوب صورت را پوشاند و پوستی یکدست و بدون عیب برای آرایش کردن محیا کرد. به طور کلی استفاده صحیح از لوازم آرایشی زنانه می‌تواند آن نتیجه مطلوبی را که مورد انتظار است برای شما ایجاد کند وگرنه استفاده از هر کدام از لوازم آرایشی بدون دانستن نکات لازم و روش درست استفاده آنها، در نهایت می‌تواند چهره‌ای آرایش کرده اما مصنوعی و ناخوشایند را برای شما به وجود آورد. ما در مقاله‌ای دیگر در مجله اینترنتی الانزا با عنوان «نکات طلایی آرایش خانم‌ها» سعی کردیم تا روش‌های کاربردی استفاده از ابزار آرایشی را برای شما بیان کنیم تا با رعایت آنها اصولی‌تر آرایش کنید و زیباتر شوید، اما در این مقاله قصد داریم شما را متوجه اشتباهات رایج در استفاده از کرم پودر کنیم تا با مراقب باشید که دیگر آنها را تکرار نکنید و از نتیجه کار خود رضایت بیشتری داشته باشید.

استفاده از کرم پودر

۱۰ اشتباه رایج هنگام استفاده از کرم پودر

همانطور که اشاره شد با رعایت اصول آرایش صحیح و آگاهی از روش استفاده از کرم پودر می‌توان به زیبایی و طبیعی جلوه دادن چهره خود کمک کرد اما اکثر بانوان هنگام استفاده از کرم پودر مرتکب ۱۰ اشتباه می‌شوند که باعث می‌شود نتیجه نامطلوب و ناخوشایندی را در بر داشته باشد، در ادامه به بررسی این ۱۰ خطا خواهیم پرداخت:

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

اگر شما جزو افرادی هستید که قبل از کرم پودر زدن از کانسیلر برای رفع عیوب چهره و در نواحی زیرچشم استفاده می‌کنید اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شده‌اید، زیرا این کار باعث می‌شود که میزان بیشتری از کرم پودر جذب پوست شما شود و در نهایت چهره شما مصنوعی به نظر بیایید. بنابراین بهتر است از حالا به بعد مراقب باشید تا ابتدا از کرم پودر استفاده کنید و بعد از جذب شدن آن مقدار کمی از کانسیلر را بر روی نواحی مورد نظر بزنید و پخش کنید.

عدم استفاده از پرایمر

اگر شما همیشه بدون استفاده از پرایمر صورت شروع به آرایش کردن می‌کنید پس حتما از این موضوع گله دارید که چرا آرایش‌تان سریع خراب می‌شود و از بین می‌رود. اشتباه شما در این است که بدون اینکه بر روی پوست خود پرایمر بزنید به سراغ کرم پودر می‌روید. استفاده از پرایمر در زیرسازی پوست علاوه‌بر صاف و یکدست کردن پوست شما تاثیر بسزایی در افزایش ماندگاری کرم پودر و فیکساتور آرایش بر روی چهره شما دارد.

فروشگاه اینترنتی الانزا و کرم پودر

بهتر است بخوانید: بهترین دی دی کرم برای پوست خشک

استفاده از کرم پودر قبل از جذب شدن کرم مرطوب کننده

اگر پوست شما خشک است و برای زیرسازی احتیاج به کرم مرطوب کننده دارد باید حتما بعد از زدن کرم مرطوب کننده صبرکنید تا کرم کاملا جذب پوست شما شود و بعد از کرم پودر بر روی آن استفاده کنید. از دیگر اشتباهاتی که بانوان به آن توجه نمی‌کنند استفاده از کرم پودر در زمان نامناسب است.

استفاده از انگشت برای محو کردن کرم پودر

برای پخش کردن کرم پودر بر روی پوست صورت بهتر است از پدهای اسفنجی مرطوب و یا برس مخصوص کرم پودر استفاده کنید و با حرکات ضربه‌ای و آرام کرم را در سطح پوست محو کنید و هرگز انگشتان دست را در این کار دخالت ندهید تا نتیجه کار صورتی با یک پوست صاف و یکدست و یکنواخت شود.

استفاده بیش از حد از کرم پودر

شما برای استفاده از کرم پودر باید تعادل را برقرار کنید و هرگز گمان نکنید که با مقدار زیادی از کرم پودر چهره شما زیباتر و پوست شما صاف‌تر خواهد شد، برعکس چهره شما مصنوعی و ناخوشایند می‌شود. شما می‌توانید با مقدار اندکی از کرم پودر تمام سطح پوست خود را پوشش دهید و پوستی صاف و یکدست ایجاد کنید. دومین اشتباه این است که فکر می‌کنید باید همیشه و برای همه نوع آرایش‌ها از کرم پودر استفاده کنید. گاهی لازم است که بدون استفاده از کرم پودر و با حفظ حالت طبیعی و لطیف پوست خود به آرایش صورت بپردازید تا زیباتر به نظر برسید.

خرید کرم پودر صورت

انتخاب کرم پودر نامناسب با نوع پوست

در هنگام خرید کرم پودر باید به نوع پوست خود حتما توجه داشته باشید و کرم پودری را انتخاب کنید که مناسب استفاده بر روی پوست چرب یا خشک شما باشد تا بتوانید نتیجه بهتری را از استفاده آن به دست بیاورید.

انتخاب کرم پودر نامناسب با نوع پوست

عدم استفاده از کرم پودر بر روی گردن

اکثر بانوان فکر می‎کنند که کرم پودر فقط برای استفاده بر روی پوست صورت است و کاملا در اشتباه هستند. شما باید حتما مقداری از کرم پودر را با استفاده از برس مخصوص بر روی پوست گردن خود بزنید تا بین پوست صورت و گردن تفاوت رنگ ایجاد نشود و کاملا رنگی یکدست داشته باشند.

همچنین بخوانید: بهترین کرم پودر برای پوست چرب

استفاده از کرم پودری که سن را بیشتر نشان می‌دهد

هدف استفاده از کرم پودر جوان و صاف نشان دادن پوست شماست بنابراین باید مراقب باشید تا با انتخاب کرم پودرهای نامناسب با نوع پوست خود و بی‌کیفیت باعث نشوید که سن شما بیشتر به نظر برسد.

عدم استفاده از تثبیت کننده‌های آرایش

برای این که کرم پودر شما زمان بیشتری بر روی پوست دوام بیاورد لازم است که علاوه‌بر استفاده از پرایمر قبل از زدن کرم پودر در آخر کار نیز از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید تا ماندگاری آرایش خود را بیافزایید.

انتخاب کرم پودری متفاوت با رنگ پوست

علاوه‌بر نوع پوست، دومین فاکتور در هنگام خرید انواع کرم پودر توجه به رنگ پوست و رنگ کرم پودر است. باید مراقب باشید که کرمی را انتخاب کنید تا با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد زیرا اگر کرمی روشن‌تر استفاده کنید چهره شما مریض و بی‌حال به نظر می‌رسد و اگر کرم‌های بسیار تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست خود را بخرید هنگام استفاده به نظر می‌رسد که چهره شما آفتاب سوخته شده است.

فروشگاه اینترنتی الانزا و کرم پودر

شما می‌توانید با مطالعه این گونه مقالات در مجله اینترنتی الانزا هنگام استفاده از کرم پودر دیگر مرتکب اشتباه نشوید و نتیجه بهتری را کسب کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از راهنمایی‌های موجود در این مقالات و کمک گرفتن از مشاوران این مجموعه هنگام خرید کرم پودر از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا انتخابی درست داشته باشید و کرم پودری مناسب پوست خود را با اطمینان از اصالت کالا سفارش دهید.