آرایش مناسب برای محل کار چگونه است؟

آرایش برای محل کار

اغلب خانم‌هایی که نسبت به ظاهر خود حساس هستند، تمایل دارند که همواره حتی در محل کار نیز آراسته و زیبا باشند و یکی از کارهایی که در این راستا انجام می‌دهند ارایش در محل کار است. زیرا به این وسیله ساعت‌های طولانی که سرکار هستند، زیبایی و ظرافت چهرشان حفظ می‌شود.

اما گاهی افراد نمی‌دانند که آرایش مناسب برای محل کار چیست و با توجه به رسمی و اداری بودن محیط باید چگونه میکاپ کنند. از این رو در این مقاله سعی داریم هر آنچه را که برای یک آرایش ساده و زیبا در محل کار لازم است بدانید برای شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمات یک آرایش مناسب برای محل کار

همانطور که گفته شد اغلب خانم‌هایی که کارمند هستند و مدت زیادی از روز را در محل کار خود سپری می‌کنند، برای آراستگی و زیبایی بیشتر چهره خود در طول روز اقدام به استفاده از لوازم آرایشی می‌کنند.

ارایش ساده برای محل کار

اما یک آرایش مناسب برای محل کار تنها با روش‌ها و ابزار آرایشی صحیح، ساعت‌ها بدون خراب شدن و از بین رفتن بر روی پوست شما باقی نخواهد ماند. از این رو نیاز است تا پیش از انجام میکاپ روزانه برای محل کارتان، با برخی ترفندها که به ماندگاری و زیبایی آرایش شما کمک می‌کنند، آشنا باشید.

این ترفندها عبارتند از:

تمیز کردن پوست صورت

این یک قانون طلایی است که پیش از انجام هر میکاپی، از آرایش ساده تا غلیظ باید پوست صورت خود را به وسیله انواع پاک کننده‌ها مانند تونر و میسلار واتر از تمامی آلودگی‌ها پاک کنید. البته برای تهیه تونرها یا خرید میسلار واتر ، نوع پوست شما نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورت عدم توجه به نوع پوست، این محصولات می‌توانند شما را دچار آسیب‌های پوستی کنند.

آرایش مناسب برای محل کار

بهتر است بخوانید: ارایش در مسافرت

انجام روتین روزانه مناسب پوستتان

پس از شستشوی پوست صورتتان، ابتدا آن را حوله‌ی نرمی خشک کنید و سپس محصولات مراقبتی که جزو روتین روزانه شما قرار دارند را استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه به آماده سازی پوست برای یک میکاپ ماندگار و زیبا کمک می‌کند، باعث افزایش سلامتی و درخشان‌تر شدن صورت در طولانی مدت نیز می‌شود.

محصولاتی که بهتر است برای روتین پوستی خود، در ابتدای صبح تهیه کنید عبارتند از:

ارایش در محل کار

استفاده از ضد آفتاب

آخرین اقدام مراقبتی که پیش از انجام یک ارایش ساده برای محل کار باید انجام دهید، مصرف یک ضد آفتاب مناسب با پوستتان می‌باشد. چرا که لوازم آرایشی نمی‌توانند از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت کنند و در صورت عدم استفاده از ضد آفتاب‌ها پوست شما قطعا دچار مشکلات جبران ناپذیری خواهد شد.

آرایش محل کار نی نی سایت

مراحل انجام یک ارایش ساده برای محل کار

حال که پوست شما برای میکاپ آماده است، زمان آن رسیده که با روش‌های انجام یک ارایش ساده برای محل کار آشنا باشید. البته آرایش کردن یک امری است که کاملاً به سلیقه هر شخص بستگی دارد؛ اما آنچه که در این مطلب به شما گفته خواهد یک سری توصیه‌های ساده و در عین حال اصولی است، که می‌توانید با توجه به سلیقه خود بخش‌هایی از آن را کم یا زیاد کنید.

ارایش ساده برای محل کار

بنابراین بهتر است برای انجام یک آرایش مناسب محل موارد زیر را در نظر داشته باشید:

انتخاب یک کرم روشن کننده مناسب

از آنجایی ارایش در محل کار بهتر است ساده و طبیعی باشد، سعی کنید از یک کرم روشن کننده با رنگی نزدیک به تناژ پوستی خود استفاده کنید. توصیه می‌شود اگر پوستی چرب دارید برای کنترل چربی آن در طول روز، از پنکک استفاده کنید و چنانچه پوست صورت شما خشک است، برای جلوگیری از خشکی بیشتر آن هنگام میکاپ خود کرم پودر بزنید.

همچنین برای پوشاندن حاله سیاه و گودی اطراف چشم‌هایتان می‌توانید از یک کانسیلر که کمی روشن‌تر از روشن کننده انتخابی شما باشد استفاده کنید. این کار به جلوه بیشتر چشمان شما بسیار کمک می‌کند.

فرم دادن به ابروها

استفاده از مداد یا ماژیک ابرو گاهاً باعث تیره یا رنگین شدن بیش از حد ابروهای شما می‌شود، از این رو برای ارایش در محل کار بهتر است ابروهای خود را با سایه ابرو آرایش کنید، تا جلوه‌ای بسیار طبیعی و زیبا داشته باشد.

آرایش مناسب محل کار

آرایش چشم در محل کار

آرایش چشم در محل کار باید به گونه‌ای انجام شود که حتی پس از گذشت زمان طولانی نیز بهم نریزد. برای این کار علاوه بر کیفیت لوازم آرایش چشم انتخابی شما، روش استفاده از آن‌ها نیز بسیار مهم است. برای مثال:

استفاده از ریمل چشمی که جنس مرغوب داشته باشد و با گذشت چند ساعت بهم نریزد اهمیت دارد، اما استفاده کم و به اندازه از این محصول نیز به داشتن آرایش مناسب برای محل کار کمک می‌کند.

بهتر است در محل کار از خط چشم‌ استفاده نکنید، اما حتی اگر به این کار علاقه یا عادت دارید به به خط چشمی نازک در بالای پلک اکتفا نمایید.

سایه چشم‌های رنگی یا خیلی غلیظ مناسب ارایش در محل کار نیستند و توصیه می‌شود در صورت استفاده این محصولات، رنگ‌های خنثی آن‌ها را بزنید.

آرایش مناسب محل کار

همچنین بخوانید: اشتباهات رایج در آرایش چشم

آرایش مناسب محل کار برای لب‌ها

استفاده از رژ لب‌های تیره و زننده در محل کار ابداً توصیه نمی‌شود، اما شما می‌توانید از رژ لب ، برق لب، مداد لب یا تینت لب‌هایی با رنگ خنثی در آرایش روزانه‌ای که برای محل کار انجام می‌دهید، استفاده کنید.

آرایش محل کار نی نی سایت

سوالات متداول درباره ارایش مناسب برای محل کار

خانم‌های بسیاری روزانه ساعت‌های زیادی را در محل کار خود می‌گذرانند و برای اغلب آن‌ها درباره اینکه چه آرایشی مناسب محل کار است، دغدغه وجود دارد. در این قسمت به برخی از سوالات و دغدغه‌هایی که برای خانم‌های شاغل درباره میکاپشان مطرح می‌باشد، پاسخ داده شده‌است.

آرایش مناسب برای محل کار چگونه است؟

انجام یک ارایش ساده برای محل کار بیش از هر مدل میکاپ دیگری مناسب است.

آیا ارایش در محل کار صحیح است؟

اگر آرایش شما متناسب با محیط رسمی و کاری انجام شود، تنها باعث زیبایی و طراوت بیشتر شما می‌شود و اصلاً زننده نخواهد بود.