رژ لب مایع یا جامد کدام بهتر است؟

رژ لب مایع بهتره یا جامد؟

می خواهید به یک جشن یا مراسم طولانی بروید، اما نگران پاک شدن رژ لبتان هستید؟
می خواهید آرایش لب هایتان چشم ها را خیره کند و در مهمانی و مراسمتان بدرخشید؟
در هنگام رژ لب زدن یا بعد از چند ساعت، رنگ رژ به دندان هایتان برخورد می کند؟
به هنگام نوشیدن چای، قهوه و مایعات، جای رژ روی فنجان و لیوان باقی می ماند؟
شاید در سال های گذشته که رژ لب های مایع به بازار آرایشی راه پیدا نکرده بودند و این اندازه تنوع رنگ نداشتند، انتخاب تا این اندازه برای یک محصول آرایش لب سخت نبود.
اما این روزها که طیف وسیعی از رژلب های مایع در فروشگاه های آرایشی به چشم می خورد، این سوال مطرح است که رژ لب جامد یا مایع؟ به راستی کدامیک از این دو نوع محصول ارجح تر هستند؟
با اینکه رژ لب های مایع چندین سال است که رواج پیدا کرده اند، هنوز هم این سوال بسیاری از خانم ها است. اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم و نگاهی ریزبینانه تر داشته باشیم، بایستی این دو محصول را از تمامی جوانب بررسی کنیم.
در این مطلب ویژگی های این دو محصول و تنوع مدل های هر یک را ذکر خواهیم کرد تا بتوانید راحت تر محصول مورد نظرتان را با توجه به شرایط و مکانی که قصد حضور در آن را دارید انتخاب کنید.

پوشش دهی فوق العاده با رژ لب های جامد

ویژگی رژ لب جامد

پوشش دهی و کاور تمامی سطح لب با یکبار زدن، مشخصه ای است که با استفاده از رژ لب های جامد حاصل می شود. رژ لب های جامد از لحاظ بافت، به دو نوع ابریشمی و کرمی تقسیم می شوند که رژ لب های جامد ابریشمی به دلیل غلظت رنگدانه های بیشتر، پوشش دهی فوق العاده بالایی دارند.
بنابراین اگر می خواهید تنها با یکبار کشیدن رژ روی لب، لب هایتان را آرایش کنید و نیازی به چند بار کشیدن و استفاده بیش از حد از رژ نداشته باشید، رژ لب جامد از نوع ابریشمی بهترین انتخاب خواهد بود.

ماندگاری بالا با رژ لب جامد کرمی

ویژگی رژ لب جامد کرمی

اگر علاقه شدیدی به رژ لب های جامد دارید و این مدل را به رژلب های مایع ترجیح می دهید و در عین حال تمدید آرایش لب هر دو ساعت یکبار شما را آزار می دهد، بهترین گزینه برای شما رژ لب جامد از نوع کرمی است.
رژ لب های جامد کرمی دارای میزان بیشتری موم در ترکیبشان نسبت به رژ لب های جامد ابریشمی بوده و همین امر موجب می شود که پایدارتر باشند و انتخاب خوبی برای مهمانی ها و مراسم های چند ساعته به شمار آیند.

حتما مطالعه کنید:  آموزش رژگونه زدن

داشتن لب های شاداب با رژ لب های جامد حاوی ویتامین

رژ لب های جامد حاوی ویتامین

حفظ طراوت و شادابی ظاهری لب، فاکتوری مهم است که در انتخاب رژ لب بایستی به آن دقت کنید. برای آرایش های روزانه که ساعت بیشتری رژ روی لب هایتان قرار دارد، انتخاب یک محصول از یک برند معتبر که حاوی ویتامین و عصاره های مغذی باشد، می تواند علاوه بر ظاهر زیبا، در حفظ سلامتی و شادابی پوست و بافت لب هایتان موثر باشد.
در میان انواع رژ لب های جامد، مدل هایی طراحی و تولید شده اند که دارای مواد مغذی عصاره های طبیعی مانند عصاره آلوئه ورا و ویتامین E بوده که اجازه نمی دهند پوست لب خشک شود، پوسته پوسته شود و ظاهری خسته و بیمار به صورت بدهد.
پیشنهاد ما به شما برای آرایش لب طولانی مدت، استفاده از رژ لب های جامد حاوی ویتامین است. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب بهترین مارک رژ لب از مجله الانزا را مطالعه کنید.

چهره ای جوان تر با رژ لب های مایع براق

رژ لب های مایع براق

در میان رژ لب های مایع، مدل هایی که براق و شاین دار هستند، طرفداران بیشتری دارند؛ دلیل این موضوع هم استفاده جلوه بیشتر و ظاهر جوان تری است که این رژها به لب ها می بخشند.
رژ لب های مایع براق نیازی به استفاده از برق لب ندارند. اگر می خواهید در یک مهمانی یا جشن شبانه حضور داشته باشید و می خواهید آرایش لب هایتان بیش از آرایش سایر اجزای صورتتان نمایان باشد و چشم ها را به خود خیر کنید، بی شک یک رژلب مایع براق همه آن چیزی است که به دنبالش می گردید.

آرایش لب بدون تمدید با رژ لب های مایع مات

رژ لب های مایع مات

اگر به رژ لب های مایع علاقه دارید و می خواهید آرایش لبتان ماندگارتر باشد و نیازی نداشته باشید کیف آرایشتان را با خودتان همه جا همراه داشته باشید و رژ لبتان را تمدید کنید، به شما رژ لب های مایع مات را پیشنهاد می دهیم. رژهای مایع مات همان طور که از نامشان پیداست ظاهری مات و بسیار شیک روی لب ایجاد می کنند.
این رژها خیلی سریع بعد از قرار گرفتن روی لب خشک می شوند و پخش نمی شوند؛ از این رو نسبت به مدل های براق و اکلیلی دوام خیلی بیشتری دارند. نقطه قوت این محصولات این است که ظاهر بسیار طبیعی به لب ها می دهند که برای محل کار و مکان های عمومی مناسب هستند.

حتما مطالعه کنید:  آموزش زدن سایه چشم حرفه ای

ماندگاری بیشتر رژ لب های مایع نسبت به رژ لب های جامد

ماندگاری رژ لب مایع نسبت به رژ لب جامد

رژ لب های مایع مخصوصا مدل های مات آن، دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به رژ لب های جامد دارند. این موضوع کاملا وابسته به فرمولاسیون و ترکیبات آن هاست.
رژ لب های مایع بعد از زدن روی لب، به سرعت خشک می شوند و پخش نمی شوند، این در حالیست که رژ لب های جامد به دلیل بافتشان بعد از چند ساعت پخش می شوند و دوام آن را کمتر می کند.

رژ لب جامد ابریشمی برای لب های خشک و پوسته پوسته

رژ لب جامد ابریشمی برای لب های خشک

اگر لب هایتان خشک و پوسته پوسته است، قبل از زدن رژ لب بهتر است بافت و ظاهر لب هایتان را ترمیم و بازسازی کنید. استفاده از بالم های لب حاوی مواد مغذی و عصاره های گیاهی می تواند رطوبت لازم را به بافت لبهایتان برساند. اما اگر زمان کافی برای این کار را ندارید و یا بالم لب در خانه ندارید، در انتخاب میان رژ لب مایع و جامد، رژ لب جامد را انتخاب کنید.
چرا که رژ لب های جامد مخصوصا از نوع ابریشمی دارای روغن های مغذی بوده و چرب هستند. این رژ لب ها می توانند چربی لازم را به بافت لب برسانند و به مرور پوسته پوسته های لب را برطرف کنند. گفتنی است رژ لب های مایع باعث خشکی بیشتر بافت لب شده و آسیب جدی به لب های خشک می زنند.

رنگی شدن دندان ها و فنجان با رژ لب جامد

رنگی شدن فنجان با رژ لب جامد

رنگی شدن دندان ها بعد از چند ساعت رژ زدن و یا باقی ماندن رژ لب روی لبه فنجان یا لیوان، اتفاقی است که تنها با رژ لب های جامد می افتد. بنابراین اگر علاقه زیادی به رژ لب های جامد دارید، بایستی ریسک افتادن چنین اتفاقاتی را بپذیرید.
این در حالیست که رژ لب های مایع به دلیل زود خشک شدن و غیر چسبنده بوده، امکان ندارد دندان هایتان را رنگی کنند و یا اثری از خود بر روی فنجان یا لیوان نوشیدنی تان باقی بگذارند.

حتما مطالعه کنید:  زیباترین و جدیدترین اکسسوری مو برای عروسی

رژ لب های مایع به صرفه تر از رژ لب های جامد

به صرفه بودن رژ لب مایع

رژ لب های مایع نسبت به رژ لب های جامد به صرفه تر هستند. دلیل این امر هم دوام و ماندگاری بیشتر این محصولات است. در واقع این رژ لب ها به دلیل اینکه پخش نمی شوند، به راحتی پاک نمی شوند و به قولی نیازی به تجدید ندارند، نسبت به رژ لب های جامد مقدار کمتری استفاده شده و به صرفه تر هستند.

استفاده از رژ لب جامد بدون زیرسازی

رژ لب جامد بدون نیاز به زیرسازی

رژ لب های مایع حتما نیاز به زیرسازی دارند، هر چند بسیاری از خانم ها این محصولات را بدون زیرسازی استفاده می کنند و اطلاعاتی در این خصوص ندارند؛ با این وجود خوب است بدانید رژ لب های مایع به دلیل بافتشان، برای اینکه ظاهری زیباتر به لب ها بدهند نیاز به زیرسازی با پرایمر لب دارند.
قطعا با یکبار زدن پرایمر لب و زیرسازی و سپس استفاده از رژ لب مایع، تفاوت را حس خواهید کرد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد در صورت که عجله دارید و فرصت کافی برای زیرسازی را ندارید، از رژ لب جامد استفاده کنید.

خرید رژ لب جامد و مایع از سایت الانزا

چه قصد خرید رژلب مایع را داشته باشید و چه جامد؛ به هر حال می توانید تنوع بسیار خوبی از این دو محصول با رنگ های شاد و زیبا را در قسمت محصولات آرایش لب فروشگاه اینترنتی الانزا مشاهده کنید و با بررسی مشخصات و انتخاب برند، مدل و رنگ دلخواه، محصول مورد نظرتان را به صورت اینترنتی سفارش دهید و در زمانی کوتاه به دور از شلوغی و ترافیک شهری، درب منزل یا محل کارتان آن را تحویل بگیرید. رژ لب های این مجموعه از برندهای معروف این لی، دوسه ، ماوالا ، مریدا، گلدن رز و… در این فروشگاه گنجانده شده اند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *