چرا موهایم از یک حدی بلند تر نمی شود؟

چرا موهام بلند نمیشه

موها از مهم ترین و اصلی ترین عناصر زیبایی مخصوصا در زنان هستند. به همین دلیل است که افراد مختلف اعم از آقایان، زنان و دختران جوان تلاش می کنند که موهایی زیبا، باطراوت و صاف و درخشان داشته باشند. از ویژگی های مهم موهای زیبا طول و بلندی آن است.

برخی از افراد سرعت رشد موهایشان به طور طبیعی زیاد است. در نتیجه در کوتاه ترین زمان زنان و دختران شاهد هستند که موهایشان بلند می شود. اما عده ای دیگر که از داشتن این امکان محروم هستند دائماً به دنبال راه هایی از جمله استفاده از انواع محصولات مراقبت از مو هستند که با آن بتوانند سرعت رشد موهایشان را افزایش دهند.

چرا موهایم از یک حدی بلند تر نمی شود؟

پاسخ این سوال قدری پیچیده است. زیرا که عوامل و علل مختلفی وجود دارند که در بروز این عارضه یعنی کاهش سرعت و میزان رشد موها نقش دارند. مهم ترین این عوامل موارد زیر هستند: 

موخوره داشتن و خرد شدن بافت موها

احتمالاً تجربه کرده اید که گاهاً سر موها چند شاخه می شود و موها بافت ضعیفی پیدا می کنند. موخوره پیداکردن موها از جمله عواملی است که سبب می شود سرعت رشد موها کاهش یابد. در این وضعیت به اصطلاح گفته می شود که مو مرده است و زنده و پویایی آن از بین رفته است. 

دلایلی که سبب می شود موها موخوره پیدا کنند این است که بدن مواد مغذی کمی دریافت می کند و همچنین موها به نحو درست و اصولی مراقبت نمی شوند. 

تنها راه و بهترین روش درمان و ترمیم موهای دارای موخوره این است که آنها را تا هرجایی که موهایتان دچار موخوره شده است با قیچی کوتاه کنید. باید موها را کوتاه کنید تا موهای تازه تری رشد کند. 

موهام بلند نمیشه

همچنین بخوانید: چگونه موهای گره خورده را باز کنیم

رنگ کردن مو به صورت مکرر

 رنگ مو و دکلره کردن موها به صورت مکرر از مهم ترین عامل های شیمیایی هستند که سبب از بین رفتن سلامت موهای طبیعی می شود.  

کسانی به دفعات متعدد در طول سال موهایشان را رنگ می کنند یا سایر روش های ترمیم و صافی مو را انجام می دهند در معرض خطر آسیب جدی به موهایشان هستند. به همین دلیل توصیه می شود که در انجام ریباندینگ و کراتینه مو افراط نکنید زیرا که در بلند مدت با آسیب های جدی مواجه می شوید. 

در ریباندیگ یا انجام روش های کراتینه کردن موها، چربی هایی که به طور طبیعی به خود موها متعلق است از بین می رود در نتیجه موهای افراد از وضعیت طبیعی خارج می شود. همین عامل زمینه را برای کاهش سرعت رشد مو فراهم می کند. 

چرا موهایم بلند نمی شود

علیرغم تمامی اطلاع رسانی ها باز هم هستند کسانی که به این اقدامات آسیب زا دست می زنند و دائماً در جهت ریشه یابی هستند که چرا موهایم از یک حدی بلند تر نمی شود؟

  • آسیب جدی به پوست سر: پوست سر زمانی که دچار آسیب شده باشد منجر به کاهش حجم و سرعت رشد موها می شوند. برای مثال کسانی که دائماً از انواع ژل ها و یا تاف های تثبیت کننده حال مو استفاده می کنند به مرور زمان به پوست کف سرشان آسیب وارد می شود و در نهایت شاهد کاهش میزان رشد موها خواهیم بود.
  • استفاده افراطی از انواع دستگاه های حرارتی برای مدل دادن به موها مثل سشوار یا اتوی مو: این دستگاه ها علیرغم تمامی کارایی ای که در زمینه بهبود فرم گیری موها دارند اما در مدت زمان طولانی می توانند آسیب های جدی را برای موها به همراه داشته باشد. 

چرا قد موهام بلند نمیشه

  • رژیم غذایی غیر سالم و غیر مقوی: قطعا بخشی از مواد غذایی مورد استفاده ما به مواد مورد نیاز رشد موها تبدیل خواهد شد. بنابراین کسانی که به طور مرتب یک برنامه غذایی سالم را ندارند در طول مدت زمان شاهد تخریب بافت و ساختار موهایشان خواهند بود. 

باید در طول روز انواع ویتامین ها و مواد معدنی را در برنامه غذایی قرار دهید تا امیدوار باشید که روند رشدی موها به طور طبیعی طی می شود. توصیه می شود که در برنامه غذایی این مواد را قرار دهید: ماهی، گوشت سفید، گوشت قرمز، لبنیات از جمله شیر و ماست و پنیر سالم و نیز تخم مرغ و … 

بهتر است بخوانید:
۱۸ روش افزایش رشد مو سر
  • عوامل ژنتیکی: برخی از افراد در اثر عوامل ژنتیکی و زمینه های خانوادگی موهای کمتری دارند و چرخه رشدی موهایشان تحت تاثیر عوامل ژنتیکی هستند. به همین دلیل است که این دسته از افراد باید از سایر روش های کمکی و تقویتی موها استفاده کنند تا حدودی بر زمینه های ژنتیکی غلبه پیدا کند و شرایط بهتری را تجربه کنند. 
  • سن: طبیعی است که افراد با گذشت از یک سن خاصی روند طبیعی بدن شان و همچنین رشد موهایشان کاهش پیدا می کند. بنابراین شدت و ضعف بروز مشکلات در افراد مختلف در سنین مشترک متفاوت است. زیرا که در این موارد پای ژنتیک به میان می آید و سبب می شود افراد شرایط مختلفی را تجربه کنند. 
  • عدم استفاده از شستشو دهنده های موها از جمله شامپو ها یا نرم کنده های مناسب: توصیه می شود که همواره از انواع شامپو مو و نرم کننده های مناسب استفاده کنید تا مواد شیمیایی غیر مضر به بافت موها و ریشه های آنان برسد. 

چرا موهام بلند نمیشه

خرید تقویت کننده های مو برای سرعت بخشی به روند رشد موها

مهم ترین توصیه ای که داریم این است که یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی معتبر را بیابید و بسیاری از محصولات بهداشتی و تقویتی که در جهت بهبود وضعیت رشد موها موجود دارند خریداری کرده و دوره ای را به عنوان دوره درمان استفاده کنید. 

در این جا یک فروشگاه اینترنتی معتبر را می خواهیم برای شما معرفی کنیم که در بین میلیون ها محصولاتی که ارائه می کنند محصولاتی دارند که بهترین گزینه برای تقویت موهای آسیب دیده هستند. با استفاده از این محصولات می توانید در کوتاه ترین زمان موهای تان را تقویت کنید، سرعت رشد آن ها را افزایش دهید و موهایی شاداب و زیبایی داشته باشید. 

با خرید از فروشگاه اینترنتی الانزا در کوتاه ترین زمان محصولات خریداری شده را در درب منزل دریافت خواهید کرد. با استفاده از انواع محصولات بهداشتی این فروشگاه اینترنتی دیگر به دنبال پاسخی برای این پرسش نخواهید بود که چرا موهایم از یک حدی بلند تر نمی شود!