۱۷ راهکار برای بالا بردن دوام لاک ناخن

یکی از جذاب‌ترین لوازم آرایشی برای خانم‌ها، لاک ناخن است که استفاده از آن می‌تواند جلوه زیباتری به دست‌ها بدهد. اما گاهی خیلی زود قسمت‌هایی از لاک پاک می‌شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌کند. در این مقاله نکات مفیدی را برای بالا بردن دوام لاک ناخن بیان می‌کنیم.

چگونه دوام لاک را زیاد کنیم؟

به طور کلی، لاک ناخن‌های با کیفیت از برندهای معتبر، ماندگاری بیشتری نسبت به موارد دیگر دارند. اما گاهی حتی با استفاده از بهترین محصولات نیز، شاهد دوام کم این محصولات هستید. نکاتی که در این بخش بیان می‌کنیم برای بالا بردن دوام لاک ناخن ، بسیار موثر هستند.

چگونه دوام لاک را زیاد کنیم

  1. در اولین مرحله، سطح ناخن‌هایتان را به کمک لاک پاک کن تمیز و لاک‌های قبلی را کاملاً پاک کنید. این کار چربی‌های سطح ناخن‌ها را از بین می‌برد و کمک می‌کند تا لاک بهتر به ناخن‌ها بچسبد.
  2. ناخن‌هایتان را مانیکور کنید و پوسته‌های اضافه اطراف آن‌ها را بگیرید.
  3. قبل از لاک زدن، یک لایه نازک بیس کت یا برق ناخن روی ناخن‌ها بزنید. این کار علاوه بر کمک به افزایش ماندگاری لاک ناخن، از زرد شدن ناخن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.
  4. بعد از خشک شدن لایه زیری، یک لایه نازک از لاک مورد نظرتان روی آن بزنید. بهتر است همیشه دو لایه لاک بزنید تا ماندگاری لاکتان بیشتر شود.
  5. همه سطح ناخن را با لاک بپوشانید و هیچ قسمتی را خالی نگذارید.
  6. برای اینکه لاک ناحیه لبه ناخن‌ها دیرتر بپرد، بعد از لاک زدن روی نوک ناخن‌ها، مقداری لاک نیز زیر آن‌ها بزنید.
  7. در مرحله آخر نیز یک لایه برق ناخن روی لاکتان بزنید. این کار باعث ایجاد یک لایه محافظ روی ناخن‌ها می‌شود.
  8. برای اینکه لاک مدت بیشتری روی ناخن‌هایتان بماند، پس از پایان کار، ناخن‌ها را در آب خیلی سرد فرو ببرید. سرما باعث سفت شدن لاک روی ناخن‌ها خواهد شد.

پد لاک پاک کن دافی مدل 01 بسته 90 عددی

50,925 تومان 67,900 خرید محصول

محلول محرک رشد ناخن هیدرودرم مدل Nail Growth حجم 8 میلی لیتر

91,588 تومان 114,485 خرید محصول

لاک ناخن این لی شماره 078 رنگ Midnight Blue

49,784 تومان 62,230 خرید محصول

روغن تقویت کننده و استحکام بخش ناخن آردن سری Expert Age وزن 8 گرم

198,448 تومان 248,060 خرید محصول

محلول خشک کننده سریع لاک ناخن هیدرودرم حجم 8 میلی لیتر

84,280 تومان 105,350 خرید محصول

محلول از بین برنده پوست اطراف ناخن هیدرودرم مدل Cuticle Remover حجم 8 میلی لیتر

72,472 تومان 90,590 خرید محصول

محلول ترمیم کننده ناخن هیدرودرم مدل Ridge Filler & Nail Repair حجم 8 میلی لیتر

84,280 تومان 105,350 خرید محصول

کرم تقویت کننده ناخن نئودرم سری Renewal مدل Intense حجم 15 میلی لیتر

40,640 تومان 50,800 خرید محصول

روغن تقویت کننده ناخن هیدرودرم مدل Fortifying Oil حجم 8 میلی لیتر

91,584 تومان 114,480 خرید محصول

لاک ناخن این لی شماره 074 رنگ Blue Lagoon

49,784 تومان 62,230 خرید محصول

چگونه عمر لاک را زیاد کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه عمر لاک را زیاد کنیم ، می‌توان گفت با رعایت چند نکته کوچک می‌توان این کار را انجام داد.

چگونه عمر لاک را زیاد کنیم

این نکات عبارتند از:

ناخن‌هایتان را کوتاه کنید

ناخن‌های بلند علاوه بر اینکه رسیدگی بیشتری نیاز دارند، زوتر هم می‌شکنند و آسیب می‌بینند. برای بالا بردن دوام لاک ناخن ، پیشنهاد می‌کنیم ناخن‌هایتان را کوتاه نگه دارید. با این کار، هنگام فعالیت‌های روزانه، به جای ناخن‌ها از نوک انگشتانتان استفاده خواهید کرد و به این ترتیب رنگ لاک ناخن بادوام تری خواهید داشت.

بهتر است بخوانید:
بهترین لاک ناخن چه ویژگی‌هایی دارد؟

اجازه دهید لاکتان کاملاً خشک شود

هر تماسی در طول زمان خشک شدن، باعث کاهش دوام لاکتان خواهد شد. برای اطمینان از اینکه لاک خشک شده می‌توانید سطح دو ناخن کوچکتان را به آرامی با هم تماس دهید. اگر به راحتی و بدون چسبندگی از هم جدا شوند، لاک خشک شده است.

از دستکش استفاده کنید

اگر این سوال را دارید که چگونه دوام لاک را زیاد کنیم ، این بهترین روش برای شماست. استفاده از دستکش هنگام ظرف شستن یا نظافت خانه، مانع از تماس مواد شوینده و آب با ناخن‌هایتان خواهد شد. این مواد باعث خشکی لاک ناخن، از بین رفتن درخشش آن و در نهایت کاهش ماندگاری لاک ناخن می‌شوند.

مانیکور خیس نکنید

انجام دادن مانیکور خیس، باعث می‌شود تا ناخن‌ها آب را به خود جذب کنند. اما پس از گذشت زمان و تبخیر آب، ناخن‌ها مجدداً به شکل اولیه خود برمی‌گردند و این انبساط و انقباض باعث ترک خوردن و پوسته پوسته شدن لاک خواهد شد.

برای ماندگاری بیشتر لاک ژل چه کنیم؟

لاک ژل یکی از انواع لاک ناخن است که برای خشک کردن آن نیاز به دستگاه خشک کننده لاک دارید. در حالت کلی دوام این لاک‌ها، بیشتر از لاک ناخن معمولی است؛ اما با این حال افراد زیادی می‌پرسند که برای ماندگاری بیشتر لاک ژل چه کنیم؟

با رعایت کردن نکات زیر می‌توانید تا حد زیادی ماندگاری ژلیش ناخن را افزایش دهید:

با ملایمت از ناخن‌هایتان استفاده کنید

بعد از ژلیش ناخن، با ملایمت با ناخن‌ها رفتار کنید. چرا که حتی بلند شدن یک لایه کوچک در گوشه ناخن هم می‌تواند به تدریج بزرگ‌تر شود و در نهایت کل لاک ژل از ناخن جدا خواهد شد.

برای ماندگاری بیشتر لاک ژل چه کنیم

از شوینده‌های قوی و آب داغ دوری کنید

علاوه بر استفاده از دستکش هنگام انجام کارهای منزل، پیشنهاد می‌کنیم حتی هنگام شستشوی دستانتان نیز از آب داغ یا شوینده‌های قوی استفاده نکنید.

لایه‌های نازک بزنید

روی ناخن‌هایتان، لایه‌های لاک ژل را نازک بزنید؛ چرا که لایه‌های ضخیم دیرتر خشک می‌شوند و دوام کمتری خواهند داشت. همچنین حداقل دو و حداکثر سه لایه لاک ژل بزنید.

دقت کنید لاک ژل روی پوست اطراف ناخن و کوتیکول نباشد

ژل روی پوست نمی‌چسبد و به همین دلیل ممکن است پس از خشک شدن، قسمتی که روی پوست قرار گرفته بلند شود و ژل روی ناخن را هم بلند کند. پس هنگام زدن لاک ژل ، از زدن آن روی پوستتان خودداری کنید تا دوام لاکتان بیشتر شود.

همچنین بخوانید: مراقبت های بعد از ژلیش ناخن

هر لایه را قبل از زدن لایه بعدی خشک کنید

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زدن لاک ژل، استفاده از دستگاه لاک خشک کن است. توصیه می‌کنیم حتماً پس از زدن هر لایه دستتان را به مدت ۳۰ ثانیه در دستگاه LED یا ۱ تا ۲ دقیقه در دستگاه UV قرار دهید.

سوالات متداول درباره بالا بردن دوام لاک ناخن

در این مطلب نکات مفیدی را برای افزایش ماندگاری لاک ژل و لاک معمولی بیان کردیم. در این بخش نیز به برخی از سوالات متداول کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهید. شما نیز می‌توانید سوالاتتان را در قسمت نظرات بپرسید و منتظر پاسخ کارشناسان الانزا باشید:

چگونه دوام لاک را زیاد کنیم؟

برای اینکه لاک ناخن مدت بیشتری بدون تغییر باقی بماند، علاوه بر استفاده از محصولات با کیفیت، مواردی از قبیل استفاده از دستکش برای ظرف شستن و نظافت، پرهیز از مانیکور خیس، زدن چند لایه نازک از لاک و استفاده از برق ناخن در پایان کار نیز بسیار موثر هستند.

برای ماندگاری بیشتر لاک ژل چه کنیم؟

در این مقاله نکات مهمی را برای افزایش دوام لاک ژل بیان کرده‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.