دستگاه لاک خشک کن چیست

دستگاه لاک خشک کن چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ 

برای همیشه با دغدغه ی خشک کردن لاک هایتان خداحافظی کنید، با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید نسل جدید لاک ژل های زیبا و متنوع دیگر برای خشک کردن لاک نیاز به فوت کردن یا حتی بی حرکت نشستن نبوده و تنها در ۶۰ ثانیه لاک های خود را خشک خواهید کرد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور ممکن است لاک ها بدون هیچ روشی به راحتی خشک بشوند، در جواب باید به شما بگیم که با استفاده از دستگاه لاک خشک کن همه چیز ممکن شده است. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که ناخن هایتان کاشت بوده یا برای ژلیش به سالن های زیبایی می روید با دستگاه لاک خشک کن آشنا شده اید اما اگر باز هم نمی دانید دستگاه لاک خشک کن چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در ادامه برای آشنایی بیشتر با الانزا همراه باشید.

لاک ژل چیست؟ 

لاک ژل چیست؟

قبل از هر نکته ای باید بدانید که لاک ژل چیست؟ تا به درستی متوجه نحوه استفاده از دستگاه لاک خشک کن بشوید. لاک ژل نسل جدیدی از لاک های ناخن است که تا چندین هفته بر روی ناخن هایتان باقی خواهد ماند و درخشندگی خود را از دست نمی دهد، این نوع لاک به سختی لپ پر می شود و همین ماندگاری بالا باعث محبوبیت آن شده است. نکته ای که در رابطه با لاک ژل ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است این است که لاک ژل در معرض هوا خشک نشده و برای خشک شدن آن نیاز به اشعه فرابنفش می باشد. با این حساب برای لاک های ساده و معمولی نمی توانید از دستگاه لاک خشک کن استفاده نموده و تنها برای ژلیش ها به کار گرفته می شود. 

لاک خشک چیست؟

لاک ناخن در طرح ها و مدل های متنوعی در بازار موجود است که برخی از آن ها با هوای آزاد خشک شده و برخی دیگر با گذر زمان و قرار گرفتن در برابر هوای آزاد خشک نمی شوند، برای این دسته از لاک های ناخن باید از دستگاه لاک خشک کن استفاده کرد که کاربرد این دستگاه ها برای سریع خشک کردن لاک ها روی دست و پا است. 

لاک ژلیش چیست؟

لاک ژلیش نوعی خاص از لاک ها است که به دلیل مواد به کار رفته در آن دوام، درخشندگی و کیفیت بسیار بالایی دارد و بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. اما نکته ای که در رابطه با این لاک ها وجود دارد این است که لاک ژل ها باید در دستگاه لاک خشک کن قرار گرفته تا خشک شوند و برای خشک شدن نیاز به دستگاه خواهند داشت. 

نکات مهم هنگام خرید لاک خشک کن

نکات مهم هنگام خرید لاک خشک کن

نوع دستگاه، uv یا led

برای خرید دستگاه لاک خشک کن ابتدا باید مشخص کنید که می خواهید از چه نوع لاک ژلی استفاده کنید، برخی ژلیش ها تنها برای کار با دستگاه های UV و برخی برای LED فرمولاسیون شده است. اگر برایتان سوال است که چطور باید متوجه بشوید که این لاک برای دستگاه UV و لاک دیگر برای دستگاه LED است می توانید روی لاک را با دقت بخوانید روی هر لاک نوشته شده است. نکته ای که در خرید دستگاه وجود دارد این است که لاک خشک کن های UV برای اکثر ژلیش ها مورد استفاده قرار گرفته و حتی ژلیش های LED را هم می توان با دستگاه های UV خشک کرد. دستگاه های UV طیف وسیعی داشته و از طول موج های فرابنفش استفاده شده و آن را پوشش می دهد که باعث می شود ژلیش های UV با دستگاه های LED خشک نشوند. 

دستگاه لاک خشک کن UV-LED

در حال حاضر بهترین و جدیدترین مدل دستگاه لاک خشک کن همین مدل ترکیبی از یو وی و ال ای دی می باشد که تنوع بالایی داشته و از ۶ وات تا ۷۲ وات توان مصرفی داشته است که حدود ۳۶ لامپ نیز دارد. به طورکلی امکانات و کیفیت این دستگاه ها از دو مدل دیگر خود بیشتر بوده است و دو کار را با هم انجام می دهد با این شرایط برای خشک کردن لاک های ال ای دی دیگر نیاز به دستگاه جداگانه نخواهید داشت. در نهایت باید بدانید که شاید قیمت این دستگاه بیشتر از دیگر دستگاه ها باشد اما کیفیت و کارآیی این مدل بیشتر است.

سرعت دستگاه در خشک کردن لاک

دستگاه های LED سرعت عمل بالاتری داشته و خشک کردن هر لایه از ژلیش شما با این دستگاه حدود ۳۰ الی ۶۰ ثانیه طول می کشد، اما برای خشک کردن هر لایه از لاک ژل هایتان با دستگاه UV چیزی حدود ۹۰ ثانیه زمان احتیاج خواهید داشت. شاید تصور کنید ۳۰ ثانیه که خیلی زیاد نبوده و به سرعت سپری می شود که باید به شما بگیم در همین ۳۰ ثانیه می توانید روند راه انداختن مشتری هایتان را بیشتر کنید. توجه داشته باشید که سرعت دستگاه لاک خشک کن به برند تولیدی آن مربوط می شود که در نهایت ال ای دی سریع تر از یو وی عمل می کند. 

طول عمر دستگاه لاک خشک کن ناخن

زمانی که از اشعه های ماورا بنفش صحبت می کنیم باید به این اشاره کنیم که دستگاه های یو وی و ال ای دی همگی لامپ هایی در خود داشته و این لامپ ها تا ۵۰ هزار ساعت کار کرده و از طرفی هم قابل تعویض نیست. برای طول عمر دستگاه خود نیاز به نگرانی نخواهید داشت با احتساب اینکه هر دست نیاز به ۲ دقیقه زمان دارد می توانید سال ها از این دستگاه استفاده نمائید. 

طول عمر دستگاه لاک خشک کن ناخن

میزان وات دستگاه خشک کن ناخن

هنگام خرید دستگاه لاک خشک کن حتما به میزان وات دستگاه توجه نمائید، از آنجایی که توان این دستگاه با واحد وات بیان می شود برای هر دستگاهی متغییر بوده و هرچه دستگاه شما پر توان تر باشد بهتر است. بنابراین دستگاه های توان زیر ۱۰ وات را پیشنهاد نکرده چرا که قدرت کمتری داشته و خیلی مناسب نخواهد بود، نکته ای دیگر که بابت آن اصلا نگرانی نداشته باشید میزان مصرف برق این دستگاه است که خیلی تاثیر خاصی بر قبض برق شما نخواهد داشت. در نهایت دستگاه های LED کم مصرف تر از دیگر دستگاه های لاک خشک کن هستند. 

اندازه و وزن دستگاه لاک خشک کن ناخن

اندازه برخی از دستگاه های لاک خشک کن در حدی است که برای قرار دادن چهار انگشت داخل آن مناسب بوده و باید شست تان را جداگانه داخل آن بگذارید، اما در نهایت دستگاه هایی وجود دارد که می توانید پنج انگشت خود را داخل آن قرار بدهید و سرعت کارتان را هم بالاتر خواهد برد. دستگاه هایی هم وجود دارد که شما می توانید دو دست خود را داخل آن بگذارید که این دستگاه های بزرگتر از دستگاه های دیگر بوده و به مقدار قابل توجهی در انجام کار و زمان آن تاثیر خواهد گذاشت.  در رابطه با وزن دستگاه نیز باید بدانید که دستگاه های LED سبک تر از دستگاه های دیگر است و به راحتی جابه جا خواهد شد خصوصا مدل های فانتزی و خانگی آن که هیچ وزنی نداشته است. 

مقایسه دستگاه لاک خشک کن UV و LED

مقایسه دستگاه لاک خشک کن UV و LED 

دستگاه لاک خشک کن UV

  1. معمولا ارزان تر است. 
  2. سرعت این دستگاه ها کند تر است. 
  3. مصرف انرژی در این دستگاه ها پر مصرف تر است. 
  4. طول عمر دستگاه های لاک خشک کن یو وی به این گزینه بستگی دارد که شما هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض لامپ دارید. 
  5. دستگاه های بو وی تقریبا با هر نوع لاکی سازگار است. 

دستگاه لاک خشک کن LED

  1. قیمت دستگاه لاک خشک کن LED متنوع بوده اما در کل کمی گران تر است.
  2. سرعت دستگاه های LED، این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر سرعت عمل بیشتری داشته است. 
  3. مصرف انرژی در دستگاه های LED بهینه تر است. 
  4. طول عمر این دستگاه بسیار بالا بوده و نیاز به تعویض لامپ نخواهد داشت و پس از گذشت  ۵۰ ساعت باید تعویض شود. 
  5. این دستگاه تنها برای لاک های فرمولاسیون شده برای لامپ های LED سازگار می باشد. 

لاک خشک کن سان مدل ۴ S PLUS

مشخصات اصلی لاک خشک کن سان مدل ۴ S PLUS: ایت دستگاه قابلیت حمل آسان داشته و برای ناخن های دست و پا یا همان مانیکور و پدیکور استفاده می شود. کیفیت ساخت بالا و طراحی زیبای این محصول از آن یک محصول منحصربفرد ساخته است که به دلیل توان مصرفی بالایی که دارد بسیار پر کاربرد است. 

دستگاه لاک خشک کن F4

مشخصات اصلی این دستگاه خشک کردن لاک است که دارای سیستم خنک کننده قوی می باشد و برای انگشتان دست و پا مناسب است. کیفیت ساخت بالای این محصول به شما این فرصت را می دهد تا ژلیش های دست و پای خود را خشک کرده و طراحی زیبای آن با هر نوع سلیقه ای متناسب خواهد بود. قابلیت حمل آسان و عمر بالای ۵۰۰۰۰ ساعت از این محصول یک دستگاه لاک خشک کن قوی ساخته است. 

نتیجه گیری

اینکه دستگاه لاک خشک کن UV یا LED باشد به بودجه و ترجیح شما برای خودتان بستگی دارد که اگر بخواهیم از جنبه سلامتی به آن نگاه کنیم. دستگاه های ال ای دی حدودا مطمئن تر است، این دستگاه ها تا حد امکان از مواجه مستقیم با پرتوهای فرابنفش جلوگیری خواهد داشت. دستگاه های ال ای دی از آنجایی که سریع تر هستند مدت زمان کمتری را به هر دست اختصاص خواهند داد و برای پیشگیری از خطرات استفاده از دستگاه های دارای اشعه بهتر است از ضد آفتاب برای پوشش دهی پوست دست هایتان استفاده نمائید. 

حتما مطالعه کنید:  برجسته کردن گونه با رژگونه چگونه است؟
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *