اسم دستگاه لاک خشک کن چیست؟

این که انتخاب شما برای دستگاه لاک خشک کن UV یا LED باشد به بودجه و ترجیح شما برای خودتان بستگی دارد که در این مقاله از جنبه سلامتی به آن نگاه کرده ایم. علاوه بر این روش استفاده از دستگاه لاک خشک کن را شرح داده ایم.

با این دستگاه، برای همیشه با دغدغه ی خشک کردن لاک هایتان خداحافظی کنید، با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید نسل جدید لاک ژل های زیبا و متنوع دیگر برای خشک کردن لاک نیاز به فوت کردن یا حتی بی حرکت نشستن نبوده و تنها در ۶۰ ثانیه لاک های خود را خشک خواهید کرد.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور ممکن است لاک ها بدون هیچ روشی به راحتی خشک شود، در جواب باید به شما بگیم که با استفاده از دستگاه لاک خشک کن همه چیز ممکن شده است.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که ناخن هایتان کاشت بوده یا برای ژلیش به سالن های زیبایی می روید با دستگاه لاک خشک کن آشنا شده اید اما اگر باز هم نمی دانید دستگاه لاک خشک کن چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در ادامه برای آشنایی بیشتر با الانزا همراه باشید.

لاک ژل چیست؟

قبل از هر نکته ای باید بدانید که لاک ژل چیست؟ تا به درستی متوجه نحوه استفاده از دستگاه لاک خشک کن و لوازم آرایش ناخن بشوید. لاک ژل نسل جدیدی از لاک های ناخن است که تا چندین هفته بر روی ناخن هایتان باقی خواهد ماند و درخشندگی خود را از دست نمی دهد.

این نوع لاک ناخن به سختی لپ پر می شود و همین ماندگاری بالا باعث محبوبیت آن شده است. نکته ای که در رابطه با لاک ژل ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است این است که لاک ژل در معرض هوا خشک نشده و برای خشک شدن آن نیاز به اشعه فرابنفش می باشد.

با این حساب برای لاک های ساده و معمولی نمی توان از دستگاه لاک خشک کن استفاده نموده و تنها برای ژلیش ها به کار گرفته می شود.

 دستگاه لاک خشک کن چیست

لاک ژلیش چیست؟

لاک ژلیش نوعی خاص از لاک ها است که به دلیل مواد به کار رفته در آن دوام، درخشندگی و کیفیت بسیار بالایی دارد و بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. اما نکته ای که در رابطه با این لاک ها وجود دارد این است که لاک ژل ها باید در دستگاه لاک خشک کن قرار گرفته تا خشک شوند و برای خشک شدن نیاز به دستگاه خواهند داشت.

لاک خشک چیست؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که اسم دستگاه لاک خشک کن چیست ؟ در پاسخ باید بگوییم، به طور کلی نام این دستگاه لاک خشک است که در مدل های مختلف و با برندهای متعددی در بازار موجود می باشد.

لاک ناخن ها نیز در طرح ها و مدل های متنوعی تولید می شود که برخی از آن ها با هوای آزاد خشک شده و برخی دیگر با گذر زمان و قرار گرفتن در برابر هوای آزاد خشک نمی شوند، برای این دسته از لاک های ناخن باید از دستگاه لاک خشک کن استفاده کرد که کاربرد این دستگاه ها برای سریع خشک کردن لاک ها روی دست و پا است.

نکات مهم هنگام خرید لاک خشک کن

اولین اولویت در خرید دستگاه لاک خشک کن توجه به نوع مصرف حرفه ای یا خانگی است، به این ترتیب به دلخواه خود بودجه ای برای خرید در نظر بگیرید. عوامل مختلفی نظیر برند، جنس، کیفیت و داوم و … روی قیمت این دستگاه تاثیرگذار است.

خرید لوازم آرایش ناخن

روش استفاده از دستگاه لاک خشک کن

انواع مختلفی از دستگاه های لاک خشک کن وجود دارد که نحوه استفاده از هر یک متفاوت می باشد. معمولا این دستگاه ها، دارای تایمر هستند، یا بعد از زمان مشخصی خاموش می شوند. نقطه مشترک و راز اصلی در استفاده صحیح تمامی این دستگاه ها این است که دستتان را قبل از خشک شدن کامل از دستگاه خارج نکنید.

زیرا لاک حالت خمیری شکل پیدا کرده و مطمئن باشید، به سادگی آسیب می بیند. بعد از خشک شدن کامل لاک ژل، به آهستگی یکی از ناخن های را تست کنید.
ابتدا گوشه ناخن را لمس کنید اگر خشک شده بود به آرامی سطح ناخن را لمس کنید ،اگر احساس کردید خشک شده می توانید با ضربه آهسته از طریق سر ناخن، به ناخنی که لاک ژل زده اید، ضربه آرامی بزنید.

اگر اثر ناخن روی لاک باقی نماند و انعکاس صدای آن، صدفی بود به معنی خشک شدن کامل لاک است.
توجه داشته باشید که نباید بیش از حد مورد نیاز، دست خود را در دستگاه قرار دهید زیرا در این حالت نیز لاک ژل آسیب می بیند.

نوع دستگاه لاک خشک کن

نوع دستگاه، Uv یا Led

برای خرید دستگاه لاک خشک کن ابتدا باید مشخص کنید که می خواهید از چه نوع لاک ژلی استفاده کنید، برخی ژلیش ها تنها برای کار با دستگاه های UV و برخی برای LED فرمولاسیون شده است.

اگر برایتان سوال است که چطور باید متوجه بشوید که این لاک برای دستگاه UV و لاک دیگر برای دستگاه LED است می توانید روی لاک را با دقت بخوانید روی هر لاک نوشته شده است.

نکته ای که در خرید دستگاه وجود دارد این است که لاک خشک کن های UV برای اکثر ژلیش ها مورد استفاده قرار گرفته و حتی ژلیش های LED را هم می توان با دستگاه های UV خشک کرد.

دستگاه های UV طیف وسیعی داشته و از طول موج های فرابنفش استفاده شده و آن را پوشش می دهد که باعث می شود ژلیش های UV با دستگاه های LED خشک نشوند.

همچنین بخوانید: نازک شدن ناخن بعد از ژلیش

دستگاه لاک خشک کن UV-LED

در حال حاضر بهترین و جدیدترین مدل دستگاه لاک خشک کن همین مدل ترکیبی از یو وی و ال ای دی می باشد که تنوع بالایی داشته و از ۶ وات تا ۷۲ وات توان مصرفی داشته است که حدود ۳۶ لامپ نیز دارد.

به طور کلی امکانات و کیفیت این دستگاه ها از دو مدل دیگر خود بیشتر بوده است و دو کار را با هم انجام می دهد با این شرایط برای خشک کردن لاک های ال ای دی دیگر نیاز به دستگاه جداگانه نخواهید داشت.

در نهایت باید بدانید که شاید قیمت این دستگاه بیشتر از دیگر دستگاه ها باشد اما کیفیت و کارآیی این مدل بیشتر است.

سرعت دستگاه در خشک کردن لاک

دستگاه های LED سرعت عمل بالاتری داشته و خشک کردن هر لایه از ژلیش شما با این دستگاه حدود ۳۰ الی ۶۰ ثانیه طول می کشد، اما برای خشک کردن هر لایه از لاک ژل هایتان با دستگاه UV چیزی حدود ۹۰ ثانیه زمان احتیاج خواهید داشت.

شاید تصور کنید ۳۰ ثانیه که خیلی زیاد نبوده و به سرعت سپری می شود که باید به شما بگیم در همین ۳۰ ثانیه می توانید روند راه انداختن مشتری هایتان را بیشتر کنید.

توجه داشته باشید که روش استفاده از دستگاه لاک خشک کن به سرعت عملکرد برند تولیدی آن مربوط می شود که در نهایت ال ای دی سریع تر از یو وی عمل می کند.

طول عمر دستگاه لاک خشک کن ناخن

زمانی که از اشعه های ماورا بنفش صحبت می کنیم باید به این اشاره کنیم که دستگاه های یو وی و ال ای دی همگی لامپ هایی در خود داشته و این لامپ ها تا ۵۰ هزار ساعت کار کرده و از طرفی هم قابل تعویض نیست.

برای طول عمر دستگاه خود نیاز به نگرانی نخواهید داشت با احتساب اینکه هر دست نیاز به ۲ دقیقه زمان دارد می توانید سال ها از این دستگاه استفاده نمائید.

میزان وات دستگاه خشک کن ناخن

هنگام خرید دستگاه لاک خشک کن حتما به میزان وات دستگاه توجه نمائید، از آنجایی که توان این دستگاه با واحد وات بیان می شود برای هر دستگاهی متغیر بوده و هرچه دستگاه شما پرتوان تر باشد بهتر است.

بنابراین دستگاه های توان زیر ۱۰ وات را پیشنهاد نکرده چرا که قدرت کمتری داشته و خیلی مناسب نخواهد بود، نکته ای دیگر که بابت آن اصلا نگرانی نداشته باشید میزان مصرف برق این دستگاه است که خیلی تاثیر خاصی بر قبض برق شما نخواهد داشت.

در نهایت دستگاه های LED کم مصرف تر از دیگر دستگاه های لاک خشک کن هستند؛ بنابراین انتخاب مناسب تری محسوب می شوند.

اندازه و وزن دستگاه لاک خشک کن ناخن

اندازه برخی از دستگاه های لاک خشک کن در حدی است که برای قرار دادن چهار انگشت داخل آن مناسب بوده و باید شست تان را جداگانه داخل آن بگذارید، اما در نهایت دستگاه هایی وجود دارد که می توانید پنج انگشت خود را داخل آن قرار دهید و سرعت کارتان را هم بالاتر خواهد برد.

دستگاه هایی هم وجود دارد که شما می توانید دو دست خود را داخل آن بگذارید که این دستگاه های بزرگتر از دستگاه های دیگر بوده و به مقدار قابل توجهی در انجام کار و زمان آن تاثیر خواهد گذاشت.

در رابطه با وزن دستگاه نیز باید بدانید که دستگاه های LED سبک تر از دستگاه های دیگر است و به راحتی جابه جا خواهد شد خصوصا مدل های فانتزی و خانگی آن که هیچ وزنی نداشته است.

همچنین بخوانید: بعد از کاشت ناخن چه باید کرد

مقایسه دستگاه لاک خشک کن UV و LED

مقایسه دستگاه لاک خشک کن UV و LED

در مقایسه دستگاه لاک خشک کن UV و LED باید بگوییم مدل UV قادر به خشک کردن انواع لاک ژل است ولی باید مدت زیادی صبر کرد تا لاک کاملا خشک شود. مدل ال ی ای، طول عمر بالاتری دارد و به سرعت لاک ژل را خشک می کند البته این مدل برای تمام مارک ها و انواع ژل مناسب نیست.

دستگاه لاک خشک کن UV

  1. معمولا ارزان تر است.
  2. سرعت این دستگاه ها کندتر است.
  3. مصرف انرژی در این دستگاه ها پر مصرف تر است.
  4. طول عمر دستگاه های لاک خشک کن یو وی به این گزینه بستگی دارد که شما هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض لامپ دارید.
  5. دستگاه های بو وی تقریبا با هر نوع لاکی سازگار است.

دستگاه لاک خشک کن LED

  1. قیمت دستگاه لاک خشک کن LED متنوع بوده اما در کل کمی گران تر است.
  2. سرعت دستگاه های LED، این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر سرعت عمل بیشتری داشته است.
  3. مصرف انرژی در دستگاه های LED بهینه تر است.
  4. طول عمر این دستگاه بسیار بالا بوده و نیاز به تعویض لامپ نخواهد داشت و پس از گذشت ۵۰ ساعت باید تعویض شود.
  5. این دستگاه تنها برای لاک های فرمولاسیون شده برای لامپ های LED سازگار می باشد.

لاک خشک کن سان مدل ۴ S PLUS

مشخصات اصلی لاک خشک کن سان مدل ۴ S PLUS: این دستگاه قابلیت حمل آسان داشته و برای ناخن های دست و پا یا همان مانیکور و پدیکور استفاده می شود. کیفیت ساخت بالا و طراحی زیبای این محصول از آن یک محصول منحصر بفرد ساخته است که به دلیل توان مصرفی بالایی که دارد بسیار پرکاربرد است.

دستگاه لاک خشک کن F4

مشخصات اصلی این دستگاه خشک کردن لاک است که دارای سیستم خنک کننده قوی می باشد و برای انگشتان دست و پا مناسب است.

کیفیت ساخت بالای این محصول به شما این فرصت را می دهد تا ژلیش های دست و پای خود را خشک کرده و طراحی زیبای آن با هر نوع سلیقه ای متناسب خواهد بود. قابلیت حمل آسان و عمر بالای ۵۰۰۰۰ ساعت از این محصول یک دستگاه لاک خشک کن قوی ساخته است.

همچنین بخوانید: بهترین روغن برای تقویت ناخن چیست

نتیجه گیری در مورد انتخاب لاک خشک کن

اینکه بهترین برند و اسم دستگاه لاک خشک کن چیست ؟ و چطور مناسب ترین دستگاه مقرون به صرفه را بخریم، کاملا بستگی به بودجه و ترجیح شما دارد، علاوه براین انتخاب دستگاه لاک خشک کن UV یا LED اگر بخواهیم از جنبه سلامتی به آن نگاه کنیم بازم هم بستگی به انتخاب خودتان دارد.

اما به طور کلی، دستگاه های ال ای دی حدودا مطمئن تر هستند، زیرا این دستگاه ها تا حد امکان از مواجهه مستقیم با پرتوهای فرابنفش جلوگیری می کنند.

دستگاه های ال ای دی از آنجایی که سریع تر هستند مدت زمان کمتری را به هر دست اختصاص خواهند داد و برای پیشگیری از خطرات استفاده از دستگاه های دارای اشعه بهتر است از ضد آفتاب برای پوشش دهی پوست دست هایتان استفاده نمائید.

سوالات متداول خرید دستگاه لاک خشک کن

سوالات بسیاری در زمینه خرید دستگاه لاک خشک کن و یا نحوه استفاده صحیح از آن وجود دارد که در این بخش پاسخ تعدادی از این پرسش ها ذکر شده است؛ شما نیز میتوانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها درج نمایید:

آیا تعداد لامپ در دستگاه لاک خشک کن نشان دهنده کیفیت بالاتر آن است؟

هنگام خرید دستگاه لاک خشک کن به تعداد لامپ ها و قدرت آنها توجه داشته باشید؛ هر چقدر تعداد و قدرت لامپ ها بیشتر باشد، عملکرد بهتری دارند.

برای استفاده حرفه ای از لاک خشک کن، لامپ چند وات برای دستگاه مناسب است؟

اگر قصد استفاده تخصصی از دستگاه را دارید، مدل هایی با لامپ ۲۴ وات و ۱۵ وات مناسیب شما هستند.

کاربرد سینی مگنتی یا کشویی در لاک خشک کن چیست؟

این سینی به صورت کشویی خارج می شود، بنابراین می توانید به راحتی آن را خارج کرده و تمیز کنید. علاوه براین مناسب استفاده برای خشک کردن لاک دست و پا می باشد.

بهترین و جدیدترین مدل دستگاه لاک خشک کن حرفه ای کدام است؟

دستگاه لاک خشک کن UV-LED از آخرین سری دستگاه های مدرن و حرفه ای است.