نحوه استفاده از سایه ابرو چگونه است؟

طرز استفاده از سایه ابرو

در این مقاله نحوه استفاده از سایه ابرو را به صورت گام به گام آموزش داده ایم. استفاده از سایه ابرو برای کشیدن ابروهایی زیبا و طبیعی کار ساده ای است. شما نیز می‌توانید به راحتی ابروهایی متناسب با فرم صورت خود طراحی کنید. پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مقاله با الانزا همراه باشید:

نحوه استفاده از سایه ابرو بسیار ساده است و می‌توانید این لوازم آرایشی برای ابرو را در رنگ های مختلف تهیه کنید. علاوه براین قادر خواهید بود هر فرمی که دوست دارید، روی ابروهای خود بکشید.

اگر ابروهایی کم پشت یا نازک دارید، می توانید با استفاده از سایه ابرو، ابروهایی پهن و طبیعی داشته باشید. از مزیت های سایه ابرو در مقایسه با مداد ابرو این است که مداد ابرو می‌تواند موجب ریزش ابرو شود ولی سایه ابرو هیچ آسیبی به پوست و موهای ابرو نمی رساند.

بنابراین می‌توانید با خیال راحت به طور روزانه از سایه ابرو استفاده کنید. این لوازم آرایشی پرکاربرد مناسب مصرف روزانه، استفاده در مراسم، میهمانی و … است.

اگر طرز استفاده از سایه ابرو را بدانید، با کمک آن می‌توانید قسمت هایی از ابروهای خود را که حجم کم دارد، به آسانی پر کنید؛ پوشش دهی سایه ابرو بسیار عالی بوده و ظاهری طبیعی و مطلوب دارد. این مقاله به عنوان راهنمای کامل آموزش کشیدن ابرو با سایه ابرو است که می تواند به شما برای کشیدن ابروها به حالت دلخواهتان کمک کند.

نحوه استفاده از سایه ابرو پودری

برای داشتن آرایشی کامل و بی نقص نیاز به طراحی ابروهایی پرپشت و خوش فرم دارید، اما برای کشیدن چنین ابروهایی نیاز به استفاده از روش های پر هزینه و دردناک نظیر تاتو ندارید و می‌توانید از انواع سایه ابرو آرایشی استفاده کنید.

طرز کشیدن سایه ابرو

سایه های آرایشی در انواع رنگ های مختلف تولید می‌شوند که بهترین آنها سایه ابرو پودری است. طرز استفاده سایه ابرو پودری بسیار سریع و فوری بوده و برای مصرف این لوازم آرایش، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید و با دقت، طرح دلخواه خود را بکشید.

به خاطر داشته باشید که نحوه استفاده از سایه ابرو پودری اینگونه است که حتما پیش از آرایش، از شانه ابرو استفاده کنید و بعد از مرتب کردن ابروها از سایه ابرو استفاده کنید. علاوه براین در زمان انتخاب رنگ، از کشیدن خط های پررنگ روی ابرو خودداری کنید.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین مارک ژل ابرو

کشیدن سایه ابرو پودری نیاز به لوازم آرایشی دارد که در این قسمت شرح می دهیم. برای استفاده از آن مقدار کمی از مواد سایه را با برس زاویه دار صاف یا کوچک بردارید. سپس به آرامی سایه را روی ابروهای خشک و تمیز بکشید، این عمل را آنقدر تکرار کنید تا ابروها به حد دلخواه پر شود.

می‌توانید برای افزایش ماندگاری سایه ابرو پودری از اسپری فیکساتور استفاده کنید. لوازم مورد نیاز برای استفاده از سایه ابرو پودری شامل موارد زیر است:

 • گوش پاک کن
 • برس پف دار
 • شابلون ابرو
 • قلموی زاویه دار صاف
 • پودر ابرو
 • آینه
 • نور کافی
 • مداد ابرو
 • شانه ابرو
 • ژل ابرو
 • کانسیلر یا هایلایتر

نحوه کشیدن سایه ابرو

سایه های ابروی پودری بهترین نوع سایه هستند و معمولا در رنگ های مختلف و به صورت معمولی یا ضد آب در دسترس هستند که می‌توانید به راحتی رنگ یا رنگ های دلخواه خود را انتخاب کنید.

قبل از کشیدن سایه ابرو، صورت خود را با پاک کننده مناسب تمیز و خشک کنید. نحوه کشیدن سایه ابرو با ظاهری طبیعی و جدید حتی برای کسانی که ابرو ندارند به ترتیب زیر است:

نحوه استفاده از سایه ابرو

انتخاب طرح مناسب برای کشیدن ابرو

در این مقاله تصویر چند مدل ابرو جدید را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا مدل مناسب و مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین مدل، لازم است بدانید، ابروها از کجا شروع شده و باید تا کجا ادامه داده شوند.

برای اینکار مرز ابروها را با یک مداد ابرو مشخص کنید و مداد را در زاویه قائم در برابر بینی قرار دهید. لبه مداد را با بینی تطبیق دهید تا بتوانید خطی را که همان نقطه شروع کشیدن ابرو است، پیدا کرده و علامت گذاری کنید.

 پیدا کردن قوس ابرو

برای پیدا کردن بهترین حالت قوس یا طاق انحنای ابرو، مداد ابرو را مجاور سوراخ بینی به سمت لبه بیرونی عنبیه چشم قرار دهید. در این حالت می‌توانید محدوده ای که مداد روی ابروها قرار می گیرد را به عنوان قوس ابرو انتخاب کنید.

انتخاب محل انتهای ابرو

برای پیدا کردن محل انتها و امتداد نهایی طول ابروها، مداد ابرو را مجاور سوراخ بینی به سمت گوشه بیرونی چشم قرار دهید. دقیقا محدوده ای که مداد به ابرو می رسد، همان نقطه پایانی برای ابرو است. با مشخص کردن دم ابرو می دانید که طول ایده آل برای ابرو چقدر خواهد بود و می توانید قسمت اضافه موهای ابرو را با کمک قیچی، موچین یا تیغ حذف کنید.

اصلاح ابرو

بعد از مشخص کردن مرز شروع تا انتهای ابروها، لازم است قسمت های خارج از کادر ابرو را اصلاح کنید. برای اصلاح ابرو می‌توانید از موچین استفاده کنید.

نحوه کشیدن سایه ابرو

شانه زدن ابرو

بعد از اصلاح ابرو برای مرتب کردن آن، از شانه ابرو استفاده کنید. جهت شانه زدن ابروها باید با توجه به خواب ابرو یا همان جهت رویش موهای ابرو باشد.

ضد آب کردن

اگر می‌خواهید سایه ابرو ضد آب داشته باشید، می‌توانید از وایت استیک استفاده کنید و قبل از کشیدن سایه، از کانسیلر برای چسباندن پودر به ابرو استفاده کنید. یک ترفند عالی برای ضد آب کردن سایه ابرو معمولی نیز استفاده از ژل ابرو است که موجب دوام و ماندگاری سایه ابرو می‌شود.

همچنین بخوانید: تفاوت هاشور و سایه ابرو

برس ابرو

برای برس زدن ابروها، برس را به آب آغشته کنید، سپس روی موهای ابرو بکشید تا مدل ابروها مشخص شود.

سایه زدن ابرو

طرز کشیدن سایه ابرو با استفاده از شابلون می‌تواند ساده تر باشد. اگر از قلمو استفاده می کنید، برای سایه زدن لازم است دقت بیشتری داشته باشید. قلموی زاویه دار انتخاب خوبی بوده و ظاهر طبیعی تری به مدل ابرو می دهد. بعد از سایه زدن، مجددا ابروها را شانه بزنید تا رنگ روی ابرو یکنواخت شده و صاحب ابروهایی زیبا و طبیعی شوید.

طرز استفاده سایه ابرو

نحوه استفاده از سایه ابرو راحت است یا هاشور؟

هاشور ابرو نیز از وسایل کاربردی برای پرپشت نشان دادن ابروها است، اما نحوه استفاده کدام راحت تر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، استفاده از هاشور ابرو بسیار ساده است اما این لوازم آرایشی، فقط داخل ابرو را پر می‌کند و از طریق آن نمی‌توانید کادر ابروهای خود را پهن تر کنید یا دم ابرو را بلند کنید.

هاشور ابرو کاربردی شبیه به ریمل برای مژه ها را دارد و ماندگاری آن در مقایسه با سایه ابرو بیشتر است. در مقابل، سایه ابرو امکان کشیدن ابروی دلخواه را به شما می‌دهد؛ بنابراین اگر می‌خواهید به طراحی ابرو بپردازید، لازم است حتما از سایه ابرو استفاده کنید.

همانطور که پیش تر شرح دادیم، یکی از انواع سایه، مدل پودری است. این نوع سایه ابرو به خوبی کل سطح ابرو را یکدست رنگ کرده و موهای ابرو را پر نشان می‌دهد. همچنین در اخر می توانید برای تثبیت کردن ابروهایتان از ژل فیکساتور ابرو سریتا نیز استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد سایه ابرو

در این قسمت پاسخ سوالات متداول در مورد سایه ابرو را می خوانید، شما عزیزان نیز می‌توانید سوالات و ابهامات خود را در مورد استفاده از این لوازم آرایشی ، در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان الانزا باشید:

طرز کشیدن سایه ابرو چگونه است؟

در این مقاله طرز استفاده از سایه ابرو به طور کامل و مرحله به مرحله با ذکر نکات مهم در کشیدن سایه ابرو آموزش داده شده است.

آیا می توان از سایه ابرو روی صورت بدون ابرو استفاده کرد؟

بله، نحوه ابرو کشیدن با کمک سایه ابرو، با ظاهری طبیعی و جدید حتی برای کسانی که ابرو ندارند در این مقاله آموزش داده شده است.

کدام سایه ابرو بهتر است؟

سایه ابرو پودری بهترین نوع سایه ابرو بوده که به شکل های ساده و ضد آب در دسترس است.

نحوه استفاده از سایه ابرو راحت است یا هاشور؟

نحوه استفاده از هاشور راحت است اما مناسب طراحی ابرو نیست. سایه ابرو به عنوان لوازم آرایشی محبوب در میان بانوان برای کشیدن ابروهایی پهن و طبیعی به کار می رود.