تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو چیست؟

تفاوت سایه ابرو با هاشور

تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو در  تکنیک انجام آنها و نمای نهایی است که روی ابروهای شما دیده می‌شود. اگر می‌خواهید برای آرایش دائم ابروهایتان اقدام کنید، ممکن است به دلیل شباهت‌های زیادی که این روش‌ها به یکدیگر دارند، سردرگم شوید و نتوانید تشخیص دهید کدامیک برای شما مناسب‌تر است.

به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور را برایتان توضیح دهیم و بگوییم که هر کدام از این روش‌ها برای چه افرادی مناسب‌تر است. پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای آن با ما همراه باشید.

تاتو، سایه و هاشور ابرو چه ویژگی‌هایی دارند؟

ابروهای کم‌پشت، ضعیف و نازک جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهند و به همین دلیل در سال‌های اخیر افراد زیادی به روش‌های آرایش دائم ابرو روی آورده‌اند. این روش‌ها در سالن‌های زیبایی با استفاده از سوزن تاتو ابرو هاشور انجام می‌شوند و فرد تاتو کار بسته به مدل ابروهای شما و نتیجه مورد نظرتان، یکی از آن‌ها را انتخاب خواهد کرد.

پس قبل از اینکه به سراغ تفاوت تاتو، سایه و هاشور ابرو با یکدیگر برویم، لازم است درباره کلیت هر یک اطلاعاتی داشته باشید که در این بخش آن‌ها را شرح می‌دهیم:

تاتو ابرو

در روش تاتو کردن ابروها، رنگ مخصوص به وسیله سوزن به لایه سطحی پوست این ناحیه وارد شده و کل سطح ابرو را دربرمی‌گیرد. نتیجه نهایی که تاتو ابرو ایجاد می‌کند شبیه به رنگ یک تکه بوده و به همین دلیل در سال‌های اخیر روش تاتو کردن ابروها کمتر مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد.

تاتو ابرو هاشور

هاشور ابرو

در روش تاتو ابرو هاشور ، همانطور که از نامش پیداست، خطوطی مانند هاشور، نزدیک به هم و موازی با یکدیگر روی ابروهای شما ایجاد می‌شود که اگر توسط فرد متخصص صورت بگیرد، از دور قابل مشاهده نخواهند بود. البته از فاصله نزدیک این خطوط منظم کاملاً قابل مشاهده هستند.

هاشور ابرو

سایه ابرو

سایه ابرو نسبت به دو روش قبلی، تکنیک قدیمی‌تری است و به عنوان یکی از اولین روش‌های تاتو شناخته می‌شود. نتیجه این کار بسیار شبیه به تاتو ابرو بوده و تفاوت‌های جزئی دارند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

سایه ابرو

فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور در چیست؟

حالا که می‌دانید هر یک از این روش‌ها چه ویژگی‌هایی دارند، نوبت به توضیح تفاوت آن‌ها با یکدیگر می‌رسد که در این بخش آن‌ها با هم می‌خوانیم:

تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو در ماندگاری

اولین تفاوت این سه روش با یکدیگر، در میزان ماندگاری آن‌ها است. قبل از انتخاب تکنیک مورد نظرتان، لازم است بدانید سایه ابرو کمترین میزان ماندگاری را دارد و پس از آن هاشور ابرو و تاتو به ترتیب ماندگاری بیشتری را ارائه می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید، روش سایه ابرو را انتخاب نکنید.

بهتر است بخوانید:
همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو

تفاوت هاشور و سایه ابرو و تاتو در نمای نهایی

نمای نهایی تکنیک‌های تاتو ابرو و سایه زدن ابرو، بسیار شبیه به هم بوده و مشابه زمانی است که از مداد یا سایه ابرو برای میکاپ کردن ابروهایتان استفاده می‌کنید؛ بنابراین در این روش‌ها ابرو حالت طبیعی خود را از دست خواهد داد.

اما در روش هاشور ابرو، خطوط مویی و نسبتاً نازکی بین تارهای موهای ابرو ترسیم می‌شوند که از دور شبیه به ابروی طبیعی به نظر می‌رسند.

تفاوت هاشور و سایه ابرو در مدل ابروها

یکی از مهم‌ترین موارد تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو، در مدل ابروهای شما و میزان پرپشتی آن‌ها است. در واقع تاتو و سایه ابرو بیشتر برای افرادی مناسب هستند که ابروهای بسیار کم‌پشتی داشته باشند و تارهای موی ابروهایشان نازک و ضعیف است.

اما تاتو ابرو هاشور به دلیل ایجاد خطوط منظم در این ناحیه، برای افرادی مناسب‌تر است که تنها بخشی از ابروهایشان خالی شده باشد. در واقع اگر روی ابروهای خیلی نازک از تکنیک هاشور استفاده شود، نتیجه نهایی آن چندان جالب نخواهد بود.

تفاوت هاشور و سایه ابرو

فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور در میزان درد

با وجود اینکه قبل از انجام هر گونه تاتو روی ابروها، این ناحیه بی‌حس می‌شود؛ اما باز هم افراد حساس تمایل دارند بدانند که درد کدام روش کمتر است؟ در پاسخ باید بگوییم سایه ابرو به دلیل اینکه بسیار سطحی است، درد کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد و توسط کسانی انتخاب می‌شود که تحمل درد پایینی داشته باشند.

تفاوت هاشور و سایه ابرو و تاتو در مراقبت‌های لازم

هر سه این تکنیک‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی دارند که معمولاً فرد تاتو کار آن‌ها را با شما در میان خواهد گذاشت. اما جالب است بدانید اگر پوست چربی داشته باشید، هاشور ابرو حتی در صورت مراقبت صحیح، ممکن است پس از گذشت مدت زمان مشخصی زیر پوست پخش شود و شبیه به تاتوی ابرو یا سایه به نظر برسد.

پس پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از انجام تکنیک مورد نظرتان با فرد متخصص درباره نوع پوستتان و نتیجه نهایی که انتظار دارید صحبت نمایید.

فرق تاتو ابرو با سایه ابرو

نکات مهم درباره تاتو، سایه و هاشور ابرو

  • اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر می‌برید، انجام این تکنیک‌ها را تا پایان این دوران به تعویق بیندازید.
  • رعایت بهداشت در تاتو، سایه یا هاشور ابرو اهمیت زیادی دارد و باید به مراکز معتبر و بهداشتی برای این کار مراجعه نمایید.
  • شسشتوی ناحیه تاتو شده تا چند روز ممنوع بوده و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و رفتن به استخر و سونا نیز تا یک هفته توصیه نمی‌شود.
  • اگر با وجود اطلاع از جزئیات این روش‌ها باز هم نمی‌توانید تکنیک مورد نظرتان را پیدا کنید، با افراد مجرب مشورت کرده و عجولانه تصمیم نگیرید.
بهتر است بخوانید:
بهترین تقویت کننده ابرو و مژه چیست؟

سوالات متداول درباره تفاوت‌های سایه و هاشور ابرو با تاتو

از آنجایی که تاتو ابرو هاشور و سایه ابرو برای مدت طولانی باقی می‌مانند و تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر چهره شما دارند، بهتر است ابتدا با تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو آشنا باشید و سپس تصمیم بگیرید. در مورد این تفاوت‌ها سوالات بسیاری مطرح است که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین آن‌ها توسط کارشناسان الانزا پاسخ داده شده‌است:

فرق تاتو ابرو با سایه ابرو چیست؟

مهم‌ترین تفاوت این روش‌ها در میزان ماندگاری آن‌ها است که سایه ابرو ماندگاری بسیار کمتری نسبت به تاتو دارد.

سایه ابرو بهتراست یا هاشور؟

شما باید با توجه به مدل ابروهایتان و میزان کم‌پشتی آن‌ها روش مناسب را انتخاب کنید و خواندن این مقاله نیز به داشتن انتخاب بهتر کمک خواهد کرد.