تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو چیست؟

تفاوت هاشور و سایه ابرو

اکثر افراد از ریزش یا کم پشت بودن ابروهای خود ناراضی هستند و به همین دلیل زمان زیادی را، به مرتب و قرینه کردن ابروهای خود با لوازم ارایشی ابرو اختصاص می‌دهند. برخی دیگر نیز از روش‌های دائمی مانند هاشور، سایه یا تاتو ابرو استفاده می‌کنند، بدون اینکه بدانند تفاوت هاشور و سایه ابرو با تاتو چیست و یا حتی کدام روش برای آن‌ها مناسب‌تر است.

از آنجایی که ابروها در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی می‌گذارند. پس کاملا به شما حق می دهیم که در پی پیدا کردن یک راهکار مناسب جهت زیباتر و خوش فرم کردن ابروهای خود باشید. در این مقاله تفاوت‌های تاتو، سایه و هاشور ابرو را به صورت کامل شرح داده‌ایم.

انتخاب میان تاتو، سایه و هاشور ابرو

از آنجایی که امروزه دغدغه زیباتر شدن چهره، اغلب خانم‌ها و حتی آقایان را درگیر مسائل زیبایی کرده‌است، روش‌های بسیاری نیز برای زیباتر دیده شدن و به دنبال آن جذابیت بیشتر در بین افراد فراگیر شده‌اند. روش‌هایی مانند تاتو، سایه و هاشور ابرو که در سال‌های اخیر بیش از پیش در میان همه به خصوص خانم‌ها محبوب شده‌است.

برای اینکه بتوانید یک مورد را از بین این سه گزینه انتخاب کنید، در مرحله اول باید فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور را به خوبی بدانید و در مرحله دوم باید آگاهی لازم در مورد هر یک و چگونه اجرا شدن آن‌ها روی پوست را داشته باشید. در مرحله سوم نیاز است در مورد مدت ماندگاری هر یک از این سه روش، اطلاعات کافی را کسب کنید.

فرق تاتو ابرو با سایه ابرو

تفاوت تاتو، هاشور و سایه ابرو

با توجه به رشد تکنولوژی، روز به روز روش‌های مختلفی به وجود می‌آیند تا شما بتوانید ابروهایی زیباتر، پرپشت‌تر و خوش فرم‌تر داشته باشید. برای دانستن فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور با یکدیگر، بهتر است کابرد و ویژگی‌های آن‌ها را بدانید و سپس، خصوصیات آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

تاتو ابرو

تاتو کردن ابرو که جزو خدمات پوستی و زیبایی است؛ یک روش درمانی نیز برای برطرف کردن نواقص ابرو، محسوب می‌شود. تاتو ابرو برای افرادی مناسب می‌باشد که روی جایگاه ابروی آن‌ها هیچ مویی وجود نداشته باشد. در این روش یک متخصص مجرب، با ظرافت، رنگ را از طریق سوزن‌هایی که مختص این کار هستند، بر لایه سطحی پوست اعمال می‌کند. این عمل با کمک یک سوزن استریل انجام می‌شود که به سادگی در داخل و خارج از پوست می‌لغزد تا باعث ایجاد رنگدانه یا اثر رنگ شود.

 • برای انجام تاتو ابرو بهتر است با در نظر گرفتن موارد زیر تصمیم گیری نمایید:
 • در تاتو، ابرو حالت طبیعی خود را از دست می دهد؛ چرا که در این روش تمام سطح ابرو با رنگ پر می‌شود.
 • بهتر است کل ابرو تاتو نشود و فقط بر روی بخش‌هایی که دچار مشکل شده‌اند، تاتو انجام شود.
 • سعی کنید رنگ تاتو به رنگ اصلی ابرو نزدیک باشد. کسانی که ماندگاری رنگ برای آن‌ها مهم می باشد بهتر است که به جای هاشور یا سایه ابرو از تاتو استفاده کنند.

سایه و هاشور ابرو

همچنین بخوانید: راه های تقویت و پرپشت شدن ابرو

هاشور ابرو

همان گونه که از نام هاشور مشخص است، در این روش به وسیله دستگاهی مخصوص، خطوط نزدیک به هم و موازی بر روی ابروی شما ایجاد می‌شود. با استفاده از این روش، از دور تقریبا هیچ خطی بر روی ابروها مشاهده نمی‌شود؛ اما از فاصله نزدیک، خطوط منظمی بر روی ابروها مشخص هستند.

هاشور ابرو برای آن دسته از افرادی که ابروهای نامتقارن، کم پشت، نامنظم و اشخاصی که ریزش ابرو دارند، مناسب است. این روش باعث می‌شود ابروهای افراد همیشه رنگ و حالتی طبیعی و منظم داشته باشد.

پیش از انجام هاشور ابرو بهتر است بدانید:

 • رنگ آن نباید خیلی متفاوت با رنگ اصلی ابروهایتان باشد، سعی کنید رنگ هاشور خود را ۲ تا ۳ درجه روشن‌تر از رنگ ابرو اصلیتان انتخاب کنید.
 • انجام لایه برداری یا میکرودرم قبل از هاشور توصیه نمی‌شود.
 • قبل از انجام تاتو ابرو، هاشور یا سایه ابرو در معرض تابش اشعه‌ی ماورا بنفش قرار نگیرید.
 • از داروهایی که پوست تان را تحریک می‌کند قبل از انجام هاشور ابرو استفاده نکنید.

سایه ابرو

سایه ابرو نیز از دیگر روش‌های زیبا سازی ابرو می‌باشد. این روش از بقیه روش‌ها قدیمی‌تر بوده و به عنوان یکی از اولین روش‌های تاتو موقت شناخته می‌شود. سایه ابرو علاوه بر اینکه مزیت خاصی نسبت به تاتو ندارد، دارای ماندگاری کمتری نیز نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد. سایه ابرو توسط متخصص این کار، بر روی ابروی طبیعی مراجعه کننده انجام می‌شود.

در این روش، پوست زیرین تار موهای ابرو را، رنگ می‌کند و بعد از اتمام آن شکل ابروی فرد، دقیقا همانند وقتی است که با مداد ابرو و سایه پودری ابرو، ابروهای خود را آرایش نموده است. سایه ابرو نسبت به تاتو ابرو و هاشور درد کمتری دارد. این تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو باعث شده تا انتخاب اکثر افرادی که تحمل درد پایین‌تری دارند، انجام سایه ابرو باشد.

برخی نکاتی که درباره انجام سایه ابرو باید بدانید:

 • سایه ابرو شکل پودری ندارد که بر اساس رنگ دلخواه مشتری روی ابروی او کار شود.
 • سایه ابرو ماندگاری بسیار کمتری در مقایسه با تاتو و هاشور دارد.
 • این روش نسبت به هاشور و تاتو درد کمتری دارد.
 • رنگ سایه ابرو باید به رنگ طبیعی ابرو بسیار نزدیک باشد تا زیباتر به نظر آید.

تفاوت سایه ابرو با هاشور

همچنین بخوانید: عوارض سایه ابرو

نکاتی که باید در مورد تاتو، سایه و هاشور ابرو بدانید

از آنجایی که قبل از انجام هر کار باید نکات مهم در رابطه با آن را به خوبی بدانید تا بتوانید از درست انجام شدن آن، اطمینان حاصل کنید. در رابطه با تاتو ابرو، هاشور یا سایه ابرو نیز نکات بسیار مهمی وجود دارد که دانستن آن‌ها قطعا به شما کمک خواهد کرد. این نکات عبارتند از:

 • افرادی که دارای پوست چرب و یا حساس هستند، ممکن است از این سه روش (تاتو، هاشور و سایه) به خوبی نتیجه مطلوب را دریافت نکنند.
 • خانم های باردار در دوران بارداری و شیردهیی باید از انجام این سه مورد پرهیز کنند.
 • هنگام انجام تاتو ابرو، هاشور یا سایه ابرو رعایت کردن بهداشت از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشد. زیرا سوزن‌های آلوده باعث بیماری‌های متفاوتی می‌شوند که جبران ناپذیرند.
 • توصیه می‌شود که چند روز بعد از تاتو ابرو، هاشور یا سایه ابرو از شستشوی آن قسمت پرهیز کنید.
 • بعد از تاتو ابرو، هاشور یا سایه ابرو به مدت یک هفته از استخر و سونا رفتن چشم پوشی کنید.
 • به مدت چند روز از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب پس از انجام تاتو، هاشو و سایه ابرو اجتناب کنید.
 • بعد از تاتو ابرو, هاشور یا سایه ابرو تا یک هفته پماد ویتامین آ را با استفاده از گوش پاک کن روی ابروهایتان بمالید. در برخی شرایط شما می‌توانید به جای هاشور با دستگاه از لوازم آرایش ابرو ، جهت فرم دادن به ابروها استفاده کنید.

سوالات متداول درباره فرق تاتو ابرو با سایه ابرو و هاشور

از آنجایی که این روش‌ها اصولا طولانی مدت باقی می‌مانند و تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر چهره شما دارند، بهتر است ابتدا با تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو آشنا باشد و سپس تصمیم بگیرید. در مورد این تفاوت‌ها سوالات بسیاری مطرح است که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین آن‌ها توسط کارشناسان الانزا پاسخ داده شده‌است.

تفاوت سایه ابرو با هاشور و تاتو چیست؟

به طور کلی همه این روش‌های خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند و برای دانستن تفاوت‌های هر کدام بهتر است با این خصوصیات آشنا باشید.

کدام یک از روش‌های تاتو، سایه و هاشور ابرو بهتر است؟

هر شخص باید باتوجه به شرایط پوستی و انتظاری که برای ابروهای خود دارد در این باره تصمیم بگیرد.