اکسسوری بافت مو و انواع مدل ها

اکسسوری بافت مو

انواع اکسسوری بافت مو جلوه زیبایی به موهای شما می‌بخشند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها موهایتان را برای شرکت در میهمانی، جشن یا … زیباتر کنید. به طور کلی بافتن مو یک روش ساده و کاربردی برای ایجاد تنوع در موهاست و برای آن نیازی به مراجعه به آرایشگاه نیز نخواهید داشت.

کافیست با چند روش ساده بافتن مو آشنا باشید و با استفاده از انواع اکسسوری مو ، موهایتان را بیارایید. در این مطلب قصد داریم درباره بافت مو با اکسسوری با شما عزیزان صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

انواع اکسسوری بافت مو

بافتن مو ظاهر موهایتان را از حالت ساده و یکنواخت همیشگی خارج می‌کند و باعث افزایش جذابیت شما می‌شود. اگر موهایتان بلند، کوتاه یا حتی کم‌پشت باشند، می‌توانید با بافتن آن‌ها و استفاده از اکسسوری بافت مو آن‌ها را متناسب با مکانی که قصد حضور در آن را دارید، تغییر دهید.

اکسسوری بافت مو

دیزاین بافت مو درشت و دم اسبی

اگر موهای بلندی دارید، مدل موی دم اسبی انتخاب فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد! ترکیب بافت‌های درشت از جلوی سر و بافتن انتهای بافت به موها دم اسبی پشت سر، زیبایی آرایش مو را دو چندان می‌کند. در این روش پیشنهاد می‌کنیم قسمت جلوی موهایتان تا فرق سر را بافت درشت و شل بزنید.

می‌توانید قسمت انتهای موها را با استفاده از دستگاه فر مو ، کمی حالت دهید یا آن‌ها را به سلیقه خودتان صاف یا کرلی کنید. در آخرین مرحله نیز برای دیزاین بافت مو ، از اکسسوری‌های ظریف استفاده کنید. مثلاً یک کش مو مرواریدی برای بستن حلقه بالای موهای دم اسبی مناسب است و جلوه زیبایی به موهایتان می‌بخشد.

بافت مو با اکسسوری

اکسسوری برای بافت مو مدل تیغ ماهی

بافتن مو مدل تیغ ماهی، چند سالی است که ترند شده و مورد توجه دختران جوان و خانم‌ها قرار گرفته است. این بافت مو جلوه شیکی دارد و می‌توانید با شل کردن بافت‌ها و حتی بیرون کشیدن تارهای مو از میان آن‌ها، زیبایی این مدل را دو چندان کنید.

بهتر است بخوانید:
اکسسوری موی کوتاه برای آرایش موهایتان

می‌توانید بافت مو تیغ ماهی از بالای سر را امتحان کنید یا فقط آن را در قسمت پایین موهایتان انجام دهید. علاوه بر آن، روش دیگر این است که موهای پشت سر را به دو قسمت تقسیم کنید و دو بافت تیغ ماهی داشته باشید.

اکسسوری برای بافت مو

انتخاب میان این مدل‌ها، به حجم موها و مدل لباستان بستگی دارد و کاملاً سلیقه‌ای است. در میان انواع اکسسوری برای بافت مو ، پیشنهاد می‌کنیم از حلقه‌های فلزی و مرواریدی کوچک، شکوفه‌های گل یا شاخه‌های گندم استفاده نمایید.

دیزاین بافت مو مدل پری دریایی

بافت مو پری دریایی، یک مدل فوق‌العاده شیک و خاص برای مراسم نامزدی یا مجالس غیر رسمی است. برای این مدل باید موهایتان بلند و پرپشت باشد؛ البته اگر موهایتان کم‌حجم یا کوتاه باشد هم می‌توانید ابتدا آن‌ها را اکستنشن کنید و سپس این مدل بافت را انجام دهید.

پیشنهاد می‌کنیم جهت دیزاین بافت مو برای این مدل، از اکسسوری‌های بزرگ، نگین‌دار یا دنباله‌دار در کنار سر و میان بافت مو استفاده کنید تا جلوه زیباتری به آن‌ها ببخشد.

دیزاین بافت مو

اکسسوری مناسب بافت آبشاری مو

بافت مو آبشاری یک مدل فرانسوی است که در آن یک قسمت از موها بافته می‌شود و بقیه موها باز می‌مانند تا شبیه آبشار به نظر برسند. البته این بافت نسبت به بقیه مدل‌هایی که در بالا اشاره کردیم، نیاز به تمرین و تکرار بیشتری دارد.

اما خبر خوب این است که مدل آبشاری برای موهای کوتاه هم قابل اجرا می‌باشد. بافت آبشاری می‌تواند به صورت ریز و سفت یا درشت و نسبتاً شل باشد. برای دیزاین این بافت می‌توانید از دستمال‌های ساتن پارچه‌ای طرح‌دار یا ساده استفاده کنید.

عکس انواع بافت ها

بافت تل جلوی سر با اکسسوری

بافتن موهای جلوی سر به صورت یک تل، مدل ساده و زیبایی است که برای موهای کوتاه هم جلوه فوق‌العاده‌ای دارد. این مدل، روی موهای هایلایت یا بلوند بیشتر از موهای تیره خود را نشان می‌دهد.

اکسسوری‌هایی که برای این مدل مو مناسب هستند، بیشتر شامل مدل‌های ظریف می‌شوند. مثلاً حلقه‌های نگینی کوچک، مهره‌های رنگی یا ریسه‌های ظریف انتخاب خوبی هستند.

بافت تل جلوی سر

بافت هلندی سه‌تایی برای جلوی مو

برای مراسم‌های خاص، جلوی موها را به روش هلندی سه‌تایی ببافید و انتهای آن را بالای سر به شکل گوجه‌ای نامرتب درآورید. توجه داشته باشید که در این روش، بافت موها باید کاملاً سفت باشند و خرده موها را نیز به وسیله ژل مو بگیرید تا موهایتان مرتب به نظر برسند.

بهتر است بخوانید:
آموزش بافت مو به ۱۱ روش مختلف

مناسب‌ترین اکسسوری برای این مدل، کش موهای ساتن هستند که برای بستن قسمت گوجه مو استفاده قرار می‌گیرند.

بافت تل جلوی سر

سوالات متداول درباره بافت مو با اکسسوری

در این مطلب به معرفی انواع اکسسوری بافت مو پرداختیم و مدل‌های مختلفی را برای شما عزیزان شرح دادیم. در این بخش نیز به سوالات متداول کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهیم:

کدام اکسسوری مو برای بافت تل جلوی سر زیباتر است؟

اکسسوری‌هایی که برای این مدل مو مناسب هستند، بیشتر شامل مدل‌های ظریف می‌شوند. مثلاً حلقه‌های نگینی کوچک، مهره‌های رنگی یا ریسه‌های ظریف انتخاب خوبی هستند.

برای بافت مو درشت و دم اسبی از کدام اکسسوری مو استفاده کنیم؟

برای دیزاین بافت مو در این مدل، از اکسسوری‌های ظریف استفاده کنید. مثلاً یک کش مو مرواریدی برای بستن حلقه بالای موهای دم اسبی مناسب است و جلوه زیبایی به موهایتان می‌بخشد.