لایت های رنگ مو که فقط حرفه ای ها می دانند

لایت ریز

آیا تا کنون در انتخاب رنگ مو دچار تردید شده اید؟ آیا بخاطر تعدد روش های رنگ مو گیج شده اید؟ آیا از متد های بروز رنگ مو اطلاع دارید؟ این سوالات در زمینه ی رنگ مو بسیار شایع هستند پس نگران نباشید. از آنجایی که مو یکی از اساسی ترین بخش های زیبایی افراد به حساب می آید، زیبایی و آراستگی آن تأثیر شگرفی در استایل شما خواهد داشت.

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تغییر در چهره  و استایل افراد به خصوص خانم ها، رنگ کردن مو ها است. در میان انواع روش های رنگ مو، لایت کردن موها از محبوبت بیشتری برخوردار است. برای لایت کردن موها، روش های بسیاری وجود دارد که باعث تردید و دودلی در انتخاب روش لایت کردن می شود. همچنین شاید نام بسیاری از روش ها را هم نشنیده باشد و این باعث سردرگمی بیشتر شما خواهد شد. در این مقاله سعی در معرفی لایت مو ها و انواع روش های آن داریم تا در انتخاب این روش ها همانند حرفه ای ها عمل کنید.

انواع روش های لایت مو

رنگ مو یکی از لوازم آرایشی موی سر است که باعث تغییر اساسی در استایل و چهره ی افراد می شود و تغییرات هر چند کوچک در رنگ مو و تکنیک انجام آن استایل جدیدی را ایجاد می کند. به واسطه ی این تغییرات ریز و کوچک، روش های متفاوتی برای لایت کردن مو ها به وجود می آید. در ادامه به معرفی انواع لایت های رنگ مو می پردازیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

انواع لایت

هایلایت

شاید همه ی شما کلمه ی هایلایت را شنیده باشید. این روش پرکاربردترین و محبوب ترین نوع لایت در میان خانم هاست. حتی بسیاری از دختران جوان نیز برای مراسم ازدواج خود از هایلایت برای موهایشان استفاده می کنند. در این روش، با استفاده از کلاه و یا فویل، دسته های کوچک و یا بزرگ از مو ها را جدا کرده و به وسیله ی مواد دکلره، عمل دکوپاژ را روی موها اجرا می کنند. سپس روی مو های دکلره شده انواع رنگ ها مانند بلوند، زیتونی، نسکافه ای و…. می گذارند. در واقع در این روش روی موهای تیره طیف های روشن ایجاد می کنند.

بهتر است بخوانید:
ترند رنگ مو سال ۲۰۲۳ چه رنگ‌هایی هستند؟

لولایت

روش لولایت، دقیقا برعکس هایلایت است. در این روش همانند هایلایت، دسته هایی از مو به وسیله ی کلاه و یا فول انتخاب شده و سپس به رنگ تیره در می آیند.  این روش بیشتر مناسب خانوم هایی است که موهای روشن دارند. خانوم هایی با رنگ مو ی روشن با ایجاد طیف های تیره بر روی موهای خود، به آنان تغییرات اساسی می دهند. همچنین این روش لایت، مناسب افرادی است که، موهایشان پس از مدتی بعد از هر رنگ کردن، به تناژهای رنگی ثابت و تکراری تبدیل می شود. این افراد با انجام لولایت و ایجاد طیف های تیره بر روی مو های خود، این ناهنجاری در رنگ ها را از بین می برند چون رنگ های تیره ناهنجاری رنگی بسیار کمتری نسبت به رنگ های روشن دارند.

رنگ مو لایت

سان لایت

همان طور که می دانید سان در لاتین به معنای خورشید است و علت نام گذاری این روش، ایجاد دایره ای از رنگ های روشن و درخشان در قسمت بالایی سر است. در روش سان لایت، قسمت بالایی سر، به وسیله ی دکلره به رنگ روشن در می آید. همچنین برخی آرایشگران، بر روی مو های روشن به وسیله ی رنگ بلوند، تکه هایی روشن تر از رنگ مو ایجاد می کنند و آن را سان لایت می نامند.

مون لایت

روش مون لایت، کاملا برعکس روش سان لایت لایت است. مون در لاتین به معنای ماه است و به علت رنگساژ موهای بالای سر به رنگ تیره ،این روش، مون لایت نامیده می شود. در این روش قسمت زیرین مو به رنگ روشن در می آید در حالیکه قسمت بالایی سر از محل رویش مو تا پایین سر به رنگ تیره تیره در می آید. این روش در میان خانوم های ایرانی طرفداران بسیاری ندارد چون معیار زیبایی در ایران، موی روشن و بلوند است.

ویو لایت مو

ویولایت

ویولایت و یا لایت پوش، روشی است که در آن تمامی موها پوش داده می شود و یا با کمک دستگاه های حالت دهنده ی مو، ویو می شود و حالت وز پیدا می کنند. سپس انتهای مو ها به کمک دکلره، روشن شده و به پایه می رسند و در انتها تمامی موها با هم رنگساژ می شوند. در این روش به دلیل وجود زمینه ی روشن و تیره روی مو ها و همچنین به دلیل وزی موها ، حالت زیبایی به خود می گیرد.

مووی لایت

در این روش، از قسمت بالای سر یک سوم از مو ها را جدا کرده و به وسیله ی دکلره روشن می نمایند. سپس این موهای دکلره شده را به ۳ تا ۷ قسمت، بسته به تعداد رنگ مو های انتخابی تقسیم کرده و رنگ می کنند. رنگ های انتخابی شما می توانند ترکیبی از شرابی و یخی باشند و یا ترکیبی از رنگ های فانتزی مانند سبز، آبی، قرمز و… . با انتخاب رنگ های فانتزی رنگین کمانی از رنگ ها بر روی سر خود ایجاد خواهید کرد.

براش لایت مو چیست

همچنین بخوانید: رنگساژ موی هایلایت شده

هاف لایت

این روش لایت مو، مو ها از فرق سر تا گودی گردن به دو قسمت تقسیم می شوند. سپس هر یک از این قسمت ها به یک رنگ در می آیند. در این روش می توان از رنگ های هارمونیک استفاده کرد مانند قهوه ای تیره و عسلی ، بلوند و زیتونی و…. و یا از رنگ های کاملا متضاد استفاده کرد. به علت خاص بودن این روش، آرایشگران روش دیگری را برای هاف لایت پیشنهاد می کنند که رایج تر است. در این روش، مو ها را از بالا به دسته  دو دسته ی کوتاه و بلند تقسیم می شوند. دسته ی موهای بلند در پایین و دسته ی مو های کوتاه ها در بالای سر هستند. دسته ی مو های پایینی به رنگ تیره در آمده و دسته ی بالایی را به رنگ روشن در می آورند. 

دارک لایت

دارک لایت همان طور که از نام آن مشخص است، در موها ایجاد سایه روشن می کند. در این روش رنگ های انتخابی از یک خانواده هستند و از تیره تا روشن روی موها مورد استفاده قرار می گیرند و سایه روشن های زیبایی روی مو ایجاد می کنند.

انواع رنگ مو

تهیه انواع لایت های رنگ مو

در این مقاله سعی شد به معرفی محبوب ترین روش های لایت کردن مو بپردازیم تا پس از این نام و طریقه ی انجام این روش ها را بدانید و با آگاهی بیشتری به انتخاب دست بزنید. تنها نکته ی باقی مانده، انتخاب رنگ موی با کیفیت برای داشتن رنگ موی جذاب است. برای تهیه ی رنگ مو از مراکز معتبر اقدام به خرید نمایید. جهت خرید رنگ موی مناسب خود می توانید به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا مراجعه کنید و با خیال راحت رنگ موی خود را خریداری کرده و آن را درب منزل تحویل بگیرید.