انواع لایت مو را بشناسید

لایت مو

انجام انواع لایت مو ، بهترین روش برای ایجاد تغییر در چهره و استایل خانم‌ها است و به همین دلیل در میان روش‌های مختلف رنگ کردن مو، هایلایت محبوبیت بیشتری دارد. اما برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارند که ممکن است شما را سردرگم کنند.

به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم توضیحات کاملی را درباره این روش‌ها، تفاوت‌های آن‌ها با یکدیگر و فرق مش و هایلایت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای آن با ما همراه باشید.

رنگ لایت مو به چه معناست؟

رنگ لایت مو در واقع رنگ کردن بخش‌هایی از مو است که باعث می‌شود موهایتان شکلی جدید و طبیعی‌تر به خود بگیرند. در لایت مو می‌توانید بسته به رنگ پوست و سلیقه شخصی‌تان از رنگ‌های گرم مانند مسی، کرم طلایی، ماهاگونی، کاراملی و … یا رنگ‌های سرد مانند زیتونی، دودی و یخی استفاده کنید.

رنگ لایت مو

معرفی انواع لایت مو

رنگ مو یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایش موی سر در بین خانم‌ها است که با ایجاد تغییراتی هرچند کوچک، استایل شما را متنوع خواهد کرد. اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید، لازم است ابتدا با تکنیک‌های مختلف انجام این کار آشنا شوید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

برخی از رایج‌ترین تکنیک‌های لایت مو عبارتند از:

هایلایت

هایلایت مو یکی از محبوب‌ترین نوع لایت است که روی موهای تیره، طیفی روشن ایجاد می‌کند. در این روش با استفاده از کلاه یا فویل، دسته‌های کوچک یا بزرگی از موها جدا شده و به وسیله پودر دکلره روشن می‌شوند. در نهایت نیز رنگساژهایی مانند بلوند، زیتونی، نسکافه‌ای و … روی آن‌ها قرار خواهد گرفت.

فرق مش و هایلایت چیست؟

مهم‌ترین فرق مش و هایلایت میزان اختلاف رنگ بین زمینه مو و بخش‌های دیگر آن است. به این شکل که در هایلایت این اختلاف رنگ دو تا سه درجه و در مش بیش از ۴ درجه است. در واقع در روش مش کردن موها، شاهد تغییرات بیشتر و واضح‌تری خواهید بود.

دیگر فرق مش و هایلایت نیز آن است که برای هایلایت کردن مو می‌توانید تنها از رنگ مو استفاده نمایید؛ اما برای مش قطعاً نیاز به پودر دکلره دارید.

فرق مش و هایلایت

لولایت

روش لولایت، دقیقا برعکس هایلایت است. در این روش همانند هایلایت، دسته‌هایی از مو به وسیله کلاه یا فویل جدا شده و سپس به رنگ تیره در می‌آیند. بنابراین، این روش بیشتر مناسب خانم‌هایی است که موهای روشن دارند. مثلاً اگر پس از مدتی رنگ کردن مو به تناژ ثابت و تکراری رسیده‌اید، با لولایت می‌توانید تنوع زیبایی در رنگ آن‌ها ایجاد کنید.

بهتر است بخوانید:
تفاوت بالیاژ با آمبره و سامبره و هایلایت

سان لایت

همانطور که می‌دانید سان در انگلیسی به معنای خورشید است و علت نام‌گذاری این روش، ایجاد دایره‌ای روشن و درخشان در قسمت بالایی سر می‌باشد. در روش سان لایت، قسمت بالایی سر به وسیله دکلره روشن‌تر می‌شود و قسمت‌های دیگر به رنگ تیره باقی می‌مانند.

مون لایت

روش مون لایت، کاملاً برعکس سان لایت است. به این صورت که قسمت بالای سر تیره و قسمت زیرین موها، روشن‌تر خواهند شد. این روش تقریباً مشابه آمبره و سامبره است، با این تفاوت که مرز بین رنگ‌های تیره و روشن، کاملاً مشخص و واضح است.

انواع لایت مو

ویولایت

ویولایت یا لایت پوش، روشی است که در آن تمامی موها پوش داده می‌شوند یا به کمک دستگاه‌های حالت دهنده ی مو، ویو شده و حالت وز پیدا می کنند. سپس انتهای موها به کمک دکلره، روشن شده و به پایه می رسند. در انتها نیز تمامی موها با هم رنگساژ خواهند شد.

مووی لایت

در این روش، از قسمت بالای سر یک سوم از موها را جدا کرده و به وسیله دکلره روشن می‌نمایند. سپس موهای دکلره شده را به ۳ تا ۷ قسمت، بسته به تعداد رنگ مو های انتخابی تقسیم کرده و رنگ می‌کنند. رنگ‌های انتخابی شما می توانند ترکیبی از شرابی و یخی یا ترکیبی از رنگ های فانتزی مانند سبز، آبی، قرمز و… باشند.

سان لایت مو

هاف لایت

در این روش لایت مو، موها از فرق سر تا گودی گردن به دو قسمت تقسیم می‌شوند. سپس هر یک از این قسمت‌ها به یک رنگ در می‌آیند. در این روش می توان از رنگ‌های هارمونیک مانند قهوه‌ای تیره و عسلی، بلوند و زیتونی یا … استفاده کرد. البته استفاده از دو رنگ متضاد مانند مشکی و بلوند نیز در این روش رایج است.

روش دیگر برای هاف لایت کردن مو نیز آن است که موها از بالای سر به دو دسته تقسیم شوند که قسمت بالایی به رنگ تیره و قسمت زیرین به رنگ روشن درمی‌آیند.

بهتر است بخوانید:
نکات طلایی درباره مراقبت های بعد از رنگ مو

دارک لایت

دارک لایت همانطور که از نام آن مشخص است، در موها ایجاد سایه روشن می‌کند. در این روش رنگ‌های انتخابی از یک خانواده هستند و از تیره تا روشن روی موها مورد استفاده قرار می‌گیرند و سایه روشن‌های محو و زیبایی روی مو ایجاد می‌کنند.

آمبره مو چیست؟

در پاسخ به این سوال که آمبره مو چیست باید بگوییم در این روش، رنگ موها در قسمت ریشه تیره است و هر چه به قسمت انتهایی آن نزدیک می‌شویم روشن‌تر خواهد شد. در روش آمبره، اختلاف رنگ بین قسمت بالا و پایین موها حدوداً ۴ درجه است.

در واقع آمبره مو نوعی مدل جدید مش یا سایه روشن است که زیبایی و جذابیت فوق‌العاده‌ای را به شما خواهد بخشید.

آمبره مو چیست

سامبره مو چیست؟

سامبره مو نیز روشی مشابه آمبره است؛ با این تفاوت که در آن، اختلاف رنگ بالا و پایین موها، کمتر از ۴ درجه می‌باشد. در این تکنیک، تغییر رنگ مو از فاصله ۵ سانتی‌متری ریشه آغاز شده و به تدریج به صورت طبیعی روشن‌تر خواهد شد. مهم‌ترین نکته در سامبره مو، عدم ایجاد مرز مشخص بین رنگ‌های روشن و تیره است.

سوالات متداول درباره انواع لایت مو

در این روش درباره انواع لایت مو و روش‌های انجام آن با شما عزیزان صحبت کردیم. اما با توجه به تنوع بالای این تکنیک‌ها، ممکن است باز هم سوالاتی برایتان ایجاد شوند که شما را سردرگم نمایند. در این بخش به برخی از سوالات پرتکرار کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهیم:

سامبره مو چیست؟

در این تکنیک تغییر رنگ مو از فاصله ۵ سانتی‌متری ریشه آغاز شده و به تدریج به صورت طبیعی روشن‌تر خواهد شد. مهم‌ترین نکته در سامبره مو، عدم ایجاد مرز مشخص بین رنگ‌های روشن و تیره است.

فرق مش و هایلایت مو در چیست؟

در هایلایت اختلاف رنگ زمینه موها با قسمت‌های روشن‌تر، بین دو تا سه درجه است در حالیکه در مش این اختلاف رنگ بیش از ۴ درجه خواهد بود. همچنین برای هایلایت کردن مو می‌توانید تنها از رنگ مو استفاده نمایید؛ اما برای مش نیاز به پودر دکلره دارید.