کرم فاندیشن صورت چیست و انواع آن کدام‌اند؟

فاندیشن چیست و نحوه استفاده از آن

شاید بسیاری از افرادی که با فاندیشن آشنا هستند، در بسیاری از مواقع آن را با کرم پودر اشتباه می گیرند در حالی که این دو کاملا با هم متفاوت هستند. در واقع فاندیشن یک نوع کرم است اما با پوشانندگی خیلی بالا. این کرم به راحتی جای زخم و لکه های شما را می پوشاند و باعث می شود دیگر جایی از لک و زخم بر روی صورت خود نبینید. این کرم دارای غلظت بیشتری نسبت به کرم های سفید کننده می باشد به همین دلیل اصلا مناسب مصرف روزانه شما نمی باشد. در صورتی که در مقابل فاندیشن ها، کرم پودرها هستند که سبک ترند و برای مصرف روزانه گزینه خیلی بهتری به حساب می آیند.

فاندیشن چیست

به طور کلی فاندیشن ها را می تواند از نظر نوع فرمولاسیون آن ها، به سه دسته مایع، پودری و چرب تقسیم بندی کرد. و این دسته بندی از نظر کاربرد متفاوت تر است و به سه دسته اسپری، استیکی و کلوئیدی تقسیم بندی می شود. هر کدام از این موارد کاربردهای مختص خودشان را دارند. از این رو اگر شما قصد بر خرید فاندیشن ها و مصرف آن ها داشته باشید باید حتما درباره شان اطلاعات مفیدی داشته باشید. از این رو ما در این مقاله درباره فاندیشن ها، نوع و کاربردشان و حتی طریقه مصرف فاندیشن ها اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده ایم. پس همراه ما در این مقاله باشید تا انتخاب درست تری را داشته باشید.

همه خانم ها ممکن است دارای برخی نواقص کلی و یا جزئی بر روی صورت خود باشند که خیلی علاقه ای ندارند به چشم بقیه بیاید و دیده شود. با خصوص در مهمانی ها و مراسم مهم. از این رو برای رفتن به یک مهمانی و یا حتی یک جلسه کاری مهم از لوازم آرایشی استفاده می کنند که این نواقص را بپوشاند. برای پوشانندگی نواقص صورت مانند جای زخم، لک، جوش و یا حتی برخی موارد مادرزادی مانند ماه گرفتگی لوازم آرایشی بسیار مختلفی مانند کانسیلر، کرم پودر و فاندیشن موجود است. شاید بسیاری از خانم ها نام کانسیلر و کرم پودر را شنیده و از آن استفاده کردند. اما بسیاری از آن ها درباره فاندیشن اطلاعاتی ندارند و برخی آن را با کرم پودر اشتباه می گیرند. پس ما ابتدا قصد داریم تفاوت کرم پودر و فاندیشن را برای شما بازگو کنیم.

فاندیشن چیست و چه تفاوتی با کرم پودر دارد؟

فاندیشن و یا فوندیشن یک نوع کرم است که به طور کلی برای پوشاندن نواقص و عیوب صورت از آن استفاده می شود. این کرم به راحتی آب خوردن می تواند جای زخم و لک را برای شما کاور کند. اما کرم پودر به این صورت نیست. به دلیل اینکه غلظت کرم پودرها نسبت به فاندیشن ها بسیار کم است، پوشانندگی آن ها نیز کمتر است. آرایشگرهای بسیار حرفه ای در بسیاری از مواقع برای زیرسازی آرایش از فاندیشن استفاده می کنند. 

هنگامی که شما فاندیشن را بر روی صورت خود می زنید عین ماه می درخشید و پوست شما رنگ و لعاب بسیار زیادی به خود می گیرد. در مقابل فاندیشن ها، کرم پودرها هستند. کرم پودرها دارای رنگدانه هایی هستند که به پوست شما رنگ و لعاب خاصی می دهند اما در پوشانندگی آن ها بسیار سطحی است به گونه ای ممکن است در اواسط روز جای لک و جوش شما به راحتی دیده شود و یا در همان ابتدا نیز جای قرمزی جوش شما به چشم بخورد و به خوبی کاور نشود. اما به علت غلیظ نبودن و سبک بودن گزینه بسیار خوبی برای آرایش های غیرحرفه ای و روزانه شما هستند. نکته ای در قابل ذکر، این است که فوندیشن ها مانند یک ماسک گچی هستند و بعد از استفاده باید برروی آن ها تکنیک های آرایشی پیاده سازی گردد.

همچنین بخوانید: کرم پودر بهتره یا پنکیک

آشنایی با انواع فاندیشن ها

آشنایی با انواع فاندیشن ها

همان گونه که در بالا هم ذکر کردیم، فاندیشن ها در سه دسته مایع، پودری و چرب طبقه بندی می گردند. اما هر کدام از این موارد دارای ویژگی و کاربردهای خاصی هستند.

۱. فاندیشن مایع

فاندیشن های مایع به نسبت گزینه های بعدی سبک ترند از این رو بهتر و راحت تر جذب پوست می گردند. همچنین فوندیشن های مایع برای پوست های چرب گزینه مناسب تری هستند. چرا که رطوبت پوست را فرآهم می کنند.

۲. فاندیشن پودری

فاندیشن های پودری که دارای رنگدانه نیز هستند، همان پنکک ها یا کرم پودرها هستند. برای این فاندیشن پودری راحت تر بر روی سطح صورت شما بخوابد، قبل از استفاده آن بهتر است از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۳. فاندیشن چرب

این فاندیشن بیشتر برای افرادی مناسب هستند که می خواهند آرایش سنگینی داشته باشند و یا قصد گریم دارند.

نحوه استفاده از فاندیشن

نحوه استفاده از فاندیشن

قبل از این که فاندیشن را روی پوست خود بزنید در ابتدا لازم است پوست را با یک شوینده ملایم تمیز کنید و خوب بشویید. سپس از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید و به پوست بزنید. بعد از اینکه مرطوب کننده به خوبی جذب پوست شما شد و از حالتی خیسی خارج شد از یک پرایمر صورت استفاده کنید.

پرایمرهای باعث ماندگاری بیشتر آرایش صورت می شوند. قطعا همه صورت ها جوش، جای جوش و یا لک و یا نواقص کوچکی دارند. از این رو از یک کانسلیر استفاده کنید.

خوب حالا وقت آن فرارسیده است که فاندیشن مناسب استفاده کنید. فاندیشن را لازم است مانند کرم پودر با یک براش آرایشی یا اسفنج بر روی تمامی سطح صورت خود به خوبی پخش کنید. اگر شما دوست ندارید صورت و گردنتان دو رنگ باشد می توانید فاندیشن را بر روی گردن خود نیز بزنید. اگر می خواهید ثبات فاندیشن شما بیشتر باشد بر روی می توانید از یک کرم پودر استفاده کنید.

بهتر است بخوانید: کرم پودر برای پوشاندن جای جوش

کاربرد انواع فاندیشن ها

فاندیشن ها به طور کلی از نظر کارایی به سه دسته اسپری، استیکی و لیکوئیدی در بازار موجود هستند. آن ها هر یک از نظر نوع فعالیت و اثر بخشی با یکدیگر کاملا متفاوت هستند.

۱. اسپری

فاندیشن های اسپری، از نظر کاربردی، کاربرد کمتری به نسبت بقیه دارند. از این مدل فاندیشن زمانی استفاده می شود که ما تصمیم داشته باشیم حجم وسیعی از بدن را بپوشانیم. سرعت پوشانندگی این فون ها بسیار بالا است اما ماندگاریشان آنچنان تعریفی ندارد. فوندیشن های آرایشی اسپری ای معمولا مورد استفاده افراد قرار نمی گیرند و محبوبیتی بین افراد ندارند. 

۲. استیکی

به فاندیشن های استیکی، فون های جامد نیز گفته می شود. این مدل از فون های چربی بالایی دارند. کاربرد آن ها زمانی است که شما قصد داشته باشید چین و چروک های ریز، تاتو یا حلقه های کبود دور چشم را بپوشانید. این فاندیشن در آرایش های روزانه و در گریم بسیار کاربردی است. 

۳. لیکوییدی

این مدل از فون ها به صورت مایع هستند. از این فاندیشن ها شما نمی توانید در آرایش روزانه خود استفاده کنید. معمولا افرادی که دارای پوست بسیار چرب و یا مختلط دارند از این مورد بهره می برند.

انواع فاندیشن

خرید اینترنتی فاندیشن از الانزا

اگر شما هم می خواهید با آرایش خود تمامی نواقص ریز و درشت صورت خود را کاور کنید و پوستتان همچون سنگ مرمر بدرخشد می توانید از فاندیشن های بهره ببرید. اما از کجا بخرید؟ برای خرید لوازم آرایش صورت می توانید وارد سایت الانزا شوید و این محصول را با توجه به کارایی که در بالا نیز ذکر کردیم خریداری کنید و به صورت درب منزلتان آن را تحویل بگیرید.