آموزش خط لب کشیدن برای فرم های مختلف لب

کشیدن خط لب

آموزش خط لب کشیدن شاید در نگاه اول بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد؛ اما جالب است بدانید که کشیدن مداد لب هم مانند خط چشم، نیازی به کمی مهارت و تمرین دارد. برای اینکه آرایش زیبایی داشته باشید باید بدانید که خط لب را چگونه بکشید تا لب‌هایتان بزرگ‌تر یا کوچکتر به نظر برسند و در عین حال غیر طبیعی نیز نشوند.

در این مقاله به شما عزیزان خط لب کشیدن حرفه ای را برای انواع مدل‌های لب به طور کامل و گام به گام توضیح می‌دهیم تا با یاد گرفتن این روش، زیبایی طبیعی لب‌هایتان را دو چندان کنید. با ما همراه باشید.

آموزش خط لب کشیدن

استفاده از مداد لب در آرایش لب‌ها باعث می‌شود تا نواحی کناری آن‌ها کاملاً مشخص شود و ماندگاری رژ لب نیز بیشتر گردد. چرا که مداد لب مانند یک پرایمر عمل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا لب‌هایتان را زیرسازی کنید و آرایش نهایی تمیزتر و جذاب‌تری داشته باشید.

آموزش خط لب کشیدن

در ادامه به آموزش خط لب کشیدن می‌پردازیم:

گام اول: لایه برداری لب ها

رطوبت رسانی به لب‌ها و لایه برداری آن‌ها قبل از آرایش، اهمیت زیادی دارد. قبلاً در مقاله راه های افزایش ماندگاری رژ لب درباره مزایای این کار و چگونگی انجام آن صحبت کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید. اما به طور کلی باید بگوییم می‌توانید با اسکراب لب، پوست‌های مرده و خشک لب را از بین ببرید.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین مارک خط لب

گام دوم: انتخاب رنگ خط لب

در آموزش کشیدن لب ساده یا حرفه‌ای، انتخاب رنگ مداد لب نقش مهمی دارد. پس سعی کنید خط لبی را انتخاب کنید که با رنگ لب‌ها، پوست و موهایتان هماهنگی داشته باشد؛ چرا که در غیر اینصورت نتیجه نهایی آرایشتان جالب نخواهد بود.

همچنین در سال‌های اخیر استفاده از رنگ‌های متضاد برای خط لب و رژ لب منسوخ شده است. پس پیشنهاد می‌کنیم این دو محصول را از رنگ‌های یکسان یا نزدیک به هم انتخاب کنید.

گام سوم: شروع کشیدن خط لب از لب بالا

برای کشیدن خط لب، از لب بالایی شروع کنید و ابتدا در وسط آن خطی شبیه به X بکشید و دو گوشه لب‌های بالا را مانند علامتی مشخص نمایید. حالا انتهای X را تا نقطه مشخص شده پررنگ کنید و لب بالایتان را بکشید. در ادامه نیز با براش لب یا انگشت، کمی مداد لب را محو کنید.

آموزش کشیدن لب ساده

گام چهارم: کشیدن لب پایین

در آموزش کشیدن لب ساده ، مداد را بیش از حد روی لب پایین فشار ندهید و تنها به آرامی آن را حرکت دهید تا نتیجه نهایی یکدست و زیبا شود. توصیه می‌کنیم برای بزرگ‌تر نشان دادن لب‌ها، خط لب زیرین را خیلی با فاصله از خط طبیعی لب نکشید.

آموزش رژ لب زدن با مداد

اگر مراحل بالا را به خوبی یاد گرفته باشید، آموزش رژ لب زدن با مداد بسیار ساده است. تنها کافیست پس از کشیدن خط لبتان، نواحی باقی‌مانده را نیز با مداد لب به خوبی پر کنید تا نمای نهایی شبیه به رژ لب شود. می‌توانید پس از انجام این کار، با انگشت کمی مداد را محو کنید تا یکدست‌تر به نظر برسد.

آموزش رژ لب زدن با مداد

آموزش خط لب کشیدن حرفه ای

تا اینجای مطلب درباره اصول کلی خط لب کشیدن با شما صحبت کردیم. اما اگر به دنبال خط لب کشیدن حرفه ای متناسب با فرم لب‌هایتان هستید؛ این بخش مخصوص شماست. در واقع هنگام آرایش لب‌ها، فرم آن‌ها نقش مهمی دارد و اگر آرایش لبتان را متناسب با فرم آن انتخاب نکنید، آرایش زیبایی نخواهید داشت.

بهتر است بخوانید:
برجسته کردن لب با روش خانگی چگونه است؟

آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

اگر جزو افرادی هستید که لب‌های باریک و کوچکی دارند؛ حتماً می‌دانید که این مدل لب جای زیادی برای کشیدن خط لب ندارد و نمی‌توان تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد. اما با آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک ، می‌توانید تا حدی لب‌ها را حجیم‌تر کنید که کاملاً طبیعی به نظر برسند.

در ادامه آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک ، با انگشت کمی مداد لب را روی لب‌ها پخش کنید تا یکدست شود و در نهایت رژ لب را روی تمام لبتان بکشید. بعد از اتمام کار برای حجیم‌تر شدن لب‌ها، با مداد سفید خطی کامل زیر لب پایین بکشید و کمی آن را محو کنید.

در این مرحله آرایش لب به پایان می‌رسد و شما به صورت طبیعی، لب‌هایی بزرگتر و زیباتر خواهید داشت.

آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

طرز کشیدن خط لب قلوه ای برای لب های پهن

در مورد لب‌های پهن و گوشتی در واقع نیاز به رعایت نکات خاصی ندارید و تنها پیشنهاد می‌کنیم مداد لب را در همان محیط اطراف لب‌هایتان گسترش بدهید و در جای خود بکشید.

طرز کشیدن خط لب قلوه ای برای این مدل لب‌ها به این صورت است که پس از استفاده از رژلب برای برجسته تر به نظر رسیدن لب ها، مداد لب را زیر خط لب پایین و در وسط لب های خود بکشید تا جذاب‌تر دیده شود.

توجه داشته باشید که اگر لب‌های پر و گوشتی دارید، نباید زیاد از رنگ‌های تیره برای رژ لبتان استفاده کنید و رنگ‌های نود و طبیعی زیباتر به نظر خواهند رسید.

طرز کشیدن خط لب قلوه ای

نکات کشیدن صحیح مداد لب

  1. اگر هنگام کشیدن مداد لب از رنگ‌هایی مثل قرمز پر رنگ استفاده می کنید، رژ لبتان را از رنگ‌های کمی روشن‌تر انتخاب نمایید.
  2. رنگ‌های تیره لب‌های شما را قلوه‌ای و درشت‌تر نشان خواهند داد.
  3. توجه داشته باشید که هیچگاه از رژلب‌هایی که روشن‌تر از رنگ طبیعی لب‌ها هستند استفاده نکنید؛ چرا که این کار لب‌های شما را باریک نشان می‌دهند
  4.  اگر خط لبتان با لکه و رد مداد همراه بود، با استفاده از یک بلندر آرایشی مرطوب می‌توانید آن را اصلاح کنید.
  5. در صورتیکه خط لب از مرز طبیعی لب‌هایتان خارج شده، با استفاده از کانسیلر صورت و یک براش آرایشی می‌توانید به راحتی آن را پاک کنید.
بهتر است بخوانید:
آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

سوالات متداول درباره خط لب کشیدن حرفه ای

در این مطلب به آموزش خط لب کشیده ساده و حرفه‌ای پرداختیم و تمامی نکاتی را که باید برای این کار بدانید، برایتان شرح دادیم. اما ممکن است باز هم سوالاتی برایتان ایجاد شوند که آرایش لب را دشوار نمایند. در این بخش به برخی از سوالات پر تکرار کاربران پاسخ می‌دهیم:

آموزش رژ لب زدن با مداد چگونه است؟

برای این کار کافیست پس از کشیدن خط لبتان، نواحی باقی‌مانده را نیز با مداد لب به خوبی پرکنید تا نمای نهایی شبیه به رژ لب شود.

طرز کشیدن خط لب قلوه ای چگونه است؟

طرز کشیدن خط لب قلوه ای به این صورت است که پس از استفاده از رژلب برای برجسته تر به نظر رسیدن لب ها، مداد لب را زیر خط لب پایین و در وسط لب های خود بکشید تا برجسته‌تر دیده شوند.