آموزش کشیدن صحیح مداد لب

خط لب

آموزش کشیدن صحیح مداد لب شاید در ابتدا جمله ای کلیشه ای و مسخره به نظر برسد اما لازم است بدانید که کشیدن مداد لب نیز همانند کشیدن خط چشم نیاز به مهارت و تمرین خواهد داشت، تا جایی که ممکن است خیلی از خانم ها را ببینیم که در کشیدن خط لب یا رژلب خود افراط کرده و لب هایشان را بزرگ تر از اندازه واقعی خود نشان خواهند داد که همین موضوع ما را ترغیب به نوشتن نکات مهم و آموزش کشیدن صحیح مداد لب کرده است، در ادامه برای آشنایی بیشتر با مجله اینترنتی الانزا همراه باشید.

چگونه مدادلب بکشیم؟

اگر به دنبال این هستید که لب هایی زیبا و برجسته داشته باشید باید به شما بگوییم که با مداد لب به خواسته خود خواهید رسید، چرا که هنگام استفاده از این محصول آرایشی شما محوطه دور لب های خود را مشخص خواهید کرد و با کشیدن دور لب های خود زمینه لب هایتان را برای رژ لب آماده کرده و در نهایت ماندگاری آرایش لب های خود را نیز بالا خواهید برد.

توجه داشته باشید که مداد لب همانند یک پرایمر عمل کرده و به شما اجازه می دهد تا لب هایتان را زیرسازی کنید و جذابیت لب هایتان را چندین برابر خواهید کرد. هنگام کشیدن خط لب توجه داشته باشید که خط دور لب ها باید مماس با خط طبیعی لب باشد تا علاوه بر زیبایی طبیعی به حجیم تر دیده شدن لب هایتان نیز کمک کند.

رنگ خط لب

همچنین بخوانید: انواع مداد لب

لایه برداری لب ها قبل از آرایش لب

یکی از نکاتی که هنگام آرایش لب باید به آن توجه داشته باشید مرطوب کردن و لایه برداری لب های شما است که اهمیت بسیاری داشته و در این مرحله شما می توانید از شر پوسته پوسته های روی لب و خشکی آن نجات پیدا کنید. یکی از بهترین اسکراب های خانگی که می توانید با آن لب هایتان را اسکراب کنید عسل و شکر است که به میزان کم با یکدیگر مخلوط کنید و قبل از آرایش لب روی لب هایتان قرار بدهید و پس از مدتی آن را بشورید و لب هایی نرم و لطیف خود را آرایش کنید.

اموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

رنگ خط لب تان را انتخاب کنید!

انتخاب خط لب مناسب که با رنگ لب ها، پوست و موی شما هماهنگی داشته باشد بسیار حائز اهمیت بوده و به شما اجازه می دهد بنا بر سلیقه خود رنگ های مورد نظرتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر خط لبی را بردارید که با سایه چشم و حتی رژگونه شما تناسب نداشته باشد می تواند بد منظره باشد و کلیت آرایش شما را خراب کند.

آرایش لب قلوه ای

شروع کشیدن خط لب از لب بالا

سعی کنید برای شروع کشیدن مداد لب از لب بالایی خود استارت بزنید و ابتدا در وسط آن خطی شبیه به X بکشید و دو گوشه لب های بالا را همانند علامتی مشخص کنید پس از آن از انتهای X تا نقطه ای که مشخص کردید را پر رنگ کنید و لب بالای خود را بکشید. می توانید در ادامه با یک براش لب یا انگشت دست هایتان مداد لب را کمی روی لب های خود پخش کنید.

آموزش کشیدن خط لب

لب پایین خود را خط لب بکشید

برای کشیدن خط لب بر روی لب های پایین خود توجه داشته باشید که مداد لب را به آرامی فشار بدهید و خیلی فشار دست خود را بیشتر نکنید چرا که خط لب تان یکدست و زیبا نخواهد شد، در ادامه سعی کنید برای اینکه لب هایتان بزرگتر نشان داده شود خط لب زیرین را خیلی دور از خط طبیعی لب هایتان نکشید.

مداد لب

آموزش کشیدن خط لب برای لب های باریک

اگر شما هم جز افرادی هستید که لب هایی باریک و کوچک دارید به شما خوندن این قسمت را پیشنهاد می کنیم، معمولا لب های باریک خیلی جا برای کشیدن خط لب نداشته و نمی شود تغییر آنچنانی در آن ایجاد کرد اما با این روش شما می توانید تا حدودی لب های خود را حجیم تر نشان دهید و در عین حالی طبیعی باشد و خیلی بد منظره جلوه نکند.

برای انجام این روش ابتدا باید مداد لب تان را پر رنگ تر از رژ خود انتخاب کنید و خط لب تان را کمی پایین تر از خط مماس با لب هایتان بکشید، توجه داشته باشید تنها کمی فاصله بدهید چرا که لب هایتان را بد منظره و زشت جلوه خواهد داد.

اموزش کشیدن لب

در ادامه کشیدن لب هایتان با مداد لب بهتر است با انگشت دست کمی از مداد لب تان را روی لب های خود پخش کنید تا بیش لب ها نرمال و تاحدودی یکدست شود و در نهایت با رژلب روی قسمت های دیگر بکشید. برای حجیم تر نشان دادن لب ها بعد از اتمام کار می توانید با یک مداد سفید خطی کامل زیر لب پایین خود بکشید و خط لب تان تکمیل خواهد شد، اما نتیجه کار چنان طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید که دیگر نیاز به تزریق لب ها نخواهد بود.

همچنین بخوانید: بهترین مارک مداد لب

آموزش کشیدن خط لب برای لب های پهن

در مورد لب های پهن و گوشتی اصلا نیاز به رعایت نکات خاصی نبوده و تنها نیاز است که مداد لب را در همان محیط اطراف لب هایتان گسترش بدهید و در جای خود بکشید، برای ادامه این روش نیاز است پس از استفاده از رژلب برای برجسته تر به نظر رسیدن لب ها از مداد لب زیر خط لب پایین و در وسط لب های خود بکشید تا جذاب تر دیده شود. توجه داشته باشید که لب های پر و گوشتی زیاد نباید از رنگ های تیره برای رژ لب خود استفاده کنند و رنگ های نود و طبیعی زیباتر به نظر خواهد رسید.

خط لب قهوه ای

نکات کشیدن صحیح مداد لب

  1. اگر هنگام کشیدن مداد لب از رنگ هایی مثل قرمز پر رنگ استفاده می کنید سعی کنید کمی تیره تر از رژلب هایتان باشد.
  2. رنگ های تیره لب های شما را قلوه ای و درشت تر نشان خواهد داد.
  3. توجه داشته باشید که هیچ گاه از رژلب هایی که روشن تر از لب هایتان است استفاده نکنید چرا که این روش تاثیر برعکس داشته و لب هایتان را باریک تر نشان می دهد.
  4. کشیدن خط لب نرم و روان گزینه بسیار خوبی برای کشیدن یک خط لب زیبا است.
  5. تفاوت کشیدن خط سفید برای لب های پهن با لب های باریک در این است که برای لب های باریک کل لب زیرین را خط سفید می کشند و برای لب های پهن تنها در قسمت زیرین آن یک خط کوتاه کشیده می شود.
  6. در بیشتر مواقع کشیدن خط لب همراه با لکه و رد مداد لب خواهد بود که شما برای جلوگیری از این اتفاق می توانید از یک اسفنج یا دستمال نم دار استفاده کنید و لب هایتان را از وجود مداد لب محو کنید.
  7. در صورت بیرون زدگی هنگام کشیدن خط لب به شما توصیه می کنیم اصلا نگران نشوید و به وسیله ی یک براش لوازم آرایشی و کانسیلر لکه گیری انجام بدهید.
  8. برای آمبره کردن لب هایتان که همان ایجاد سایه و روشن است به شما توصیه می کنیم به وسیله ی انگشت دست یا یک اسفنج کمی کانسیلر وسط لب های خود قرار بدهید و سایه روشن خاصی روی لب هایتان به وجود بیارید.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که آرایش لب نیز همانند دیگر قسمت های آرایش نیاز به مهارت داشته و به شما کمک می کند تا لب هایی زیبا و خیره کننده داشته باشید. فراموش نکنید که داشتن ابزار و محصولات آرایش لب با کیفیت و حرفه ای به شما بسیار کمک کرده با این حساب برای خرید لوازم آرایش لب اورجینال شما می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید و خرید خود را به صورت غیر حضوری انجام بدهید و ابدا نگران بی کیفیتی محصولات نباشید چرا که شعار این فروشگاه جلب رضایت مخاطبین است با این حساب تنها با اعتماد و یکبار خرید می توانید از مشتریان دائمی این فروشگاه شوید.