آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

اگر لب‌هایتان باریک و ظریف هستند و دوست دارید فرم و اندازه آن‌ها را به استاندارد و ایده‌ال خود نزدیک کنید، می‌توانید با استفاده از لوازم آرایشی مخصوص لب به راحتی این کار را انجام دهید. البته لازم است ابتدا آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک را یاد بگیرید.

بسیاری از افراد برای افزایش حجم و برجسته‌تر کردن لب‌هایشان به سراغ روش‌هایی مانند پروتز، تزریق فیلر و عمل جراحی می‌روند؛ اما این روش‌ها علاوه بر پرهزینه بودن، عوارض زیادی هم دارند.

اگر با اصول و متد آرایش صحیح آرایش لب آشنا شوید و این کار را چند بار تکرار کنید، بدون شک می توانید در زمانی کوتاه لب‌هایتان را بزرگ‌تر و خوش‌فرم‌تر کنید. البته همانطور که می‌دانید این تکنیک دائمی نیست و با ایجاد خطای دید، لب‌ها را بزرگتر می‌کند. برای اطلاع از چگونگی انجام این روش با ما همراه باشید.

کشیدن خط لب با مداد چگونه است؟

مداد لب ، محصولی پرطرفدار است که به شما کمک می‌کند تا علاوه بر مشخص کردن محدوده لب‌هایتان، فرم و اندازه آن‌ها را نیز تغییر دهید. علاوه بر این، مداد مانند یک پرایمر لب عمل می‌کند و باعث افزایش ماندگاری رژ روی لب‌هایتان خواهد شد.

کشیدن خط لب

پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده از مداد لب، طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. لایه برداری کردن لب‌ها
  2. استفاده از مرطوب کننده یا بالم لب
  3. انتخاب رنگ خط لب متناسب با رژ لب
  4. کشیدن خط لب با مداد ، متناسب با فرم و اندازه لب‌ها

آموزش کشیدن خط لب

لب‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند، به طوری که آرایش غیر اصولی آن‌ها می‌تواند نمای صورتتان را به کلی خراب کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین اصول برای آرایش کردن آشنایی با آموزش خط لب کشیدن است که ما در این بخش به جزئیات آن پرداخته‌ایم.

بهتر است بخوانید:
برجسته کردن لب با روش خانگی چگونه است؟

آموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک

پس از لایه برداری و مرطوب کردن لب‌ها، مقدار کمی از کرم پودرتان را به وسیله براش آرایشی روی آن‌ها پخش کنید. این کار باعث می‌شود سطح لب‌هایتان صاف و بی‌رنگ شود و علاوه بر افزایش جلوه رنگ رژ یا خط لب، ماندگاری آن نیز بیشتر گردد.

آموزش کشیدن خط لب

حالا مطابق مراحل زیر پیش بروید:

از لب بالا آغاز کنید

به طور کلی در آموزش کشیدن خط لب ، باید ابتدا از لب بالا شروع کنید؛ به این صورت که در قسمت وسط لب‌هایتان یک X بکشید و سپس قسمت بالای X را از هر طرف به گوشه‌های بالایی لب وصل کنید.

برای اینکه لب‌هایتان کمی بزرگ‌تر به نظر برسند، خط لب را کمی بیرون از مرز لب و مماس با آن بکشید. این تکنیک و فاصله کم، باعث می‌شود تا اندازه لب‌ها با خطای دید، بزرگ‌تر از اندازه واقعی دیده شود.

به سراغ لب پایینی بروید

از گوشه سمت راست لب پایینی، خطی مماس با مرز لب و کمی پایین‌تر از آن بکشید و این خط را به گوشه سمت چپ لب پایین وصل کنید.

به خاطر داشته باشید مهم‌ترین نکته در آموزش کشیدن خط لب ، این است که آن را خیلی با خط اصلی لب‌هایتان فاصله ندهید. چرا که این کار باعث مصنوعی به نظر رسیدن لب‌ها می‌شود و نمایی غیرطبیعی و نازیبا به چهره‌تان می‌بخشد.

تکنیک‌های برجسته کردن لب

روشی که در بالا آن را آموزش داریم، باعث افزایش سطح لب‌ها می‌شود. اما افرادی که لب‌های باریک دارند لازم است از تکنیک‌های دیگری نیز برای برجسته‌تر کردن لب‌هایشان استفاده کنند تا علاوه بر افزایش زیبایی صورت، آرایششان متناسب‌تر شود.

بهتر است بخوانید:
آموزش خط لب کشیدن برای فرم های مختلف لب

این تکنیک‌ها عبارتند از:

روش اول: استفاده از مداد لب سفید

شما می‌توانید با استفاده از مداد لب سفید، خط نازکی را کمی پایین‌تر از خط لب اصلی و زیر لب بکشید و سپس با انگشتان یا اسفنج آرایشی مناسب، آن را به خوبی محو کنید. این کار را می‌توانید برای لب بالا نیز انجام دهید.

برجسته کردن لب با مداد سفید

روش دوم: استفاده از براق کننده حجم دهنده

استفاده از یک برق لب حجم دهنده لب پس از پایان آرایش لب‌ها، می‌تواند آن‌ها را به شکل زیبایی برجسته‌تر کند. چرا که براق و روشن‌تر شدن لب‌ها باعث خطای دید می‌شود.

البته بعضی از این محصولات حجم دهنده، دارای ماندگاری طولانی مدت هستند که پیشنهاد می‌کنیم قبل از آرایش کردن آن‌ها را روی لب بزنید و بعد از اینکه اثرشان را گذاشتند، برق لب را پاک کرده و شروع به کشیدن خط لب نمایید.

روش سوم: کشیدن خط لب روی سطح لب

می‌توانید پس از مشخص کردن خطوط دور لب، سطح آن را با استفاده از مداد لب بپوشانید. این کار علاوه بر اینکه ماندگاری رژ لب را بیشتر می‌کند، باعث برجسته و حجیم‌تر شدن لب‌هایتان نیز خواهد شد.

بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین مارک خط لب

سوالات متداول درباره آموزش خط لب کشیدن برای لب‌های باریک

در این مطلب هرآنچه لازم است درباره کشیدن خط لب با مداد بدانید را برایتان توضیح دادیم. اما با توجه به تنوع فرم لب افراد مختلف، ممکن است باز هم سوالاتی در این زمینه به وجود بیایند که در این بخش به متداول‌ترین آن‌ها پاسخ داده‌ایم:

برای بزرگ‌تر نشان دادن لب‌های باریک چگونه خط لب بکشیم؟

در این مقاله، آمورش خط لب کشیدن لب باریک به صورت کامل بیان شده است؛ آن را از دست ندهید.

برای برجسته‌تر کردن لب‌های ظریف چه کنیم؟

این کار با استفاده از مداد سفید، برق لب یا کشیدن خط لب به راحتی انجام می‌شود.