دکو کرم چیست و چه تفاوتی با دکلره دارد؟

رنگ بعد از دکو کرم

رنگ‌های روشن و بلوند در میان خانم‌ها طرفداران زیادی دارند. از آن جایی که رنگ مو خانم‌های ایرانی عموما و ژنتیکی مشکی، قهوه‌ای و به طور کل در پایه‌های تیره قرار دارد، تمایل و گرایش به خصوص در میان خانم‌ها و دختران جوان به رنگ‌های روشن بیشتر است.

البته بایستی بدانید که روشن کردن موها با مواد دکلره و دکو کرم، به این آسانی‌ها نیز نیست و نیازمند تکنیک‌ها و اصول حرفه‌ای می‌باشد. بنابراین اگر در زمینه این کارها تخصص لازم را ندارید اما می‌خواهید موهای خود را به یکباره روشن کنید، حتما به یک آرایشگاه تخصصی مراجعه کنید و موهایتان را به دست یک آرایشگر ماهر بسپارید.

تفاوت دکو کرم و دکلره

این سوالات که تفاوت پودر دکلره و دکو کرم چیست ، طرز استفاده از آن‌ها چگونه است و به طور کلی دکوکرم بهتر است یا دکلره برای بسیاری از افراد مطرح است؛ چرا که کمتر کسی درباره پاسخ آن‌ها اطلاعات کامل دارد.

دکو کرم بهتره یا دکلره

بهتر است بدانید که پودر دکلره و دکو کرم، هر دو برای روشن کردن موها و تغییر چند درجه یا چند سطح از پایه رنگ آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما با فرمولاسیون و عملکرد متفاوت، که همین ویژگی‌ها باعث تمایز آن ها از یکدیگر می‌شود.

قطعا پاسخی که شما به دنبال آن هستید بسیار کامل‌تر و با ذکر جزئیات بیشتری می‌باشد که برای رسیدن به آن و دانستن اینکه دکو کرم بهتره یا دکلره پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما باشید.

دکلره چیست و چگونه عمل می کند؟

پودر دکلره سال‌هاست که برای روشن‌ کردن رنگ موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان طور که از نام این محصول بر می‌آید دکلره، پودری است که هنگام ترکیب با اکسیدان توانایی جداسازی پیگمنت‌های رنگ طبیعی مو از آن را پیدا خواهد کرد.

پودر دکلره را می‌توان با شماره‌های مختلف اکسیدان مخلوط و استفاده کرد. اما بهتر است بدانید ترکیب پودر دکلره و اکسیدان با شماره‌های متفاوت، شما را به پایه رنگی‌های متفاوتی خواهد رساند. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم و اساسی هنگام استفاده از پودر دکلره، این است که برای هر نوع مو و پایه‌ای، شماره اکسیدان خود را به درستی انتخاب کرده باشید.

رنگ دکوکرم

همچنین بخوانید: بهترین و بی ضررترین رنگ مو

انواع رنگ‌های پودر دکلره چه کاربردی دارند؟

پودرهای دکلره در رنگ‌های مختلفی طراحی و عرضه می‌شوند و علاوه بر روشن کردن مو، خاصیت خنثی سازی رنگ را نیز دارند. برای مثال پودر دکلره سبز برای رفع قرمزی موها، پودر دکلره آبی برای از بین بردن رنگ نارنجی آن‌ها و پودر دکلره بنفش برای از بین بردن زردی موها به کار می‌روند.

به این ترتیب اگر موهایتان دارای پایه قرمز یا پیگمنت‌های ماهاگونی و رنگ‌هایی از این دست باشند و یا در اثر روشن کردن، موها در یک پایه رنگی مانند پایه نارنجی بمانند و یا به زردی متمایل شوند، می‌توانید با استفاده از پودر دکلره رنگی، این مشکلات را برطرف کنید.

اثرات دکلره روی مو چیست؟

اکثر پودرهای دکلره فاقد مواد مراقبت از مو بوده و به نوعی آسیب‌های جدی به ساختار و بافت مو وارد می‌کنند، بنابراین باعث خشک شدن پوست سر و ساقه‌های مو شده و در مواردی که این آسیب‌ها بیشتر شوند، منجر به سوختگی و کات شدن موها می‌شوند.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد، اگر همچنان قصد استفاده از پودر دکلره را دارید، در نظر داشته باشید که یک پودر دکلره مرغوب فاقد گاز است، یا در صورت داشتن گاز مقدار آن بسیار ناچیز است. علاوه بر این پس از ترکیب با اکسیدان به هیچ عنوان کف نمی‌کند.

دکو کرم چیست

دکو کرم چیست و چگونه عمل می‌کند؟

دکوکرم با نام کرم دکلره نیز شناخته می‌شود و مانند پودر دکلره جهت روشن کردن موها استفاده می‌شود. اما مولفه‌ای که باعث تفاوت دکوکرم و پودر دکلره می‌شود، فرمولاسیون آن است.

فرمولاسیون دکوکرم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌است که روند جداسازی پیگمنت‌های رنگی مو را با سرعت کمتری انجام می‌دهد اما در عوض هنگام روشن شدن، موها آسیب بسیار کمتری خواهند دید.

دکو کرم‌ها به لحاظ شکل، بافتی کرمی دارند و برای استفاده همانند پودرهای دکلره، با اکسیدان ترکیب می‌شوند. البته با توجه به نوع و جنس موها، می‌توان دکو کرم را با شماره‌های مختلفی از اکسیدان مخلوط کرد و موها را به پایه‌های مختلف روشن رساند.

برای استفاده از دکوکرم معمولا اکسیدان‌های شماره ۳ به کار برده می‌شوند. اما در مواردی که موها نازک باشند، بایستی از اکسیدان شماره ۲ استفاده شود.

اثرات دکوکرم چیست؟

نکته‌ای که متخصصان ماهر به آن اعتقاد دارند این است که در روشن کردن موها به وسیله دکوکرم فرایند جداسازی پیگمنت‌های رنگی، آرام‌تر صورت می‌گیرد و به تبع موها آسیب کمتری می‌بینند. بنابراین با توجه به این مورد می‌توان گفت دکوکرم نسبت به دکلره برتری دارد.

علاوه بر این در دکو کرم‌ها مواد مراقبت از مو و روغن‌های گیاهی نظیر روغن آرگان و روغن جوجوبا به کار می‌رود که ضمن روشن کردن موها، باعث حفظ سلامت آن‌ها نیز می‌شوند. در نتیجه با استفاده از این محصولات موهایی خوش حالت، شفاف و نرم خواهید داشت.

دکوکرم

همچنین بخوانید: چگونه موهای خود را بدون دکلره روشن کنیم؟

دکو کرم بهتر است یا دکلره؟

در پاسخ به این سوال که دکو کرم بهتر است یا پودر دکلره، بایستی بگوییم هر دو این محصولات شیمیایی هستند که طی استفاده از آن‌ها پیگمنت‌های رنگی یا همان رنگدانه‌های مو جدا می‌شوند؛ بنابراین نمی‌توان به صراحت گفت که این محصولات شیمیایی آسیبی به مو نمی‌زنند.

اما اگر قصد روشن کردن موهایتان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در درجه نخست از دکو کرم استفاده کنید و نکته دیگر اینکه این محصولات را از برندها و فروشگاه‌های شناخته شده یا سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی تهیه کنید.

سوالات متداول درباره دکو کرم و دکلره

رنگ کردن مو به خصوص روشن کردن آن، که به وسیله دکلره یا دکوکرم انجام می‌شود در بین خانم‌ها بسیار پرکاربرد می‌باشد. به همین دلیل سوالات بسیاری نیز در مورد آن‌ها مطرح است. در این بخش به برخی از آن‌ها توسط کارشناسان الانزا پاسخ داده شده‌است.

دکو کرم بهتره یا دکلره؟

هر دو این محصولات به مو آسیب می‌زنند اما بر اساس نظر متخصصان، مضرات دکوکر در مقایسه با دکلره کمتر می‌باشد.

دکوکرم و دکلره چگونه باعث روشن شدن مو می‌شوند؟

از ترکیب این محصولات با اکسیدان، مخلوطی حاصل می‌شود که باعث از بین رفتن رنگدانه‌های مو می‌شود و موها را روشن می‌کند.