دکو کرم یا دکلره؟

دکو کرم بهتره یا دکلره؟

می خواهید موهایتان را روشن کنید، اما نمی دانید پودر دکلره بهتر است یا دکو کرم؟
تفاوت های میان دکو کرم و دکلره را نمی دانید؟
می خواهید موهایتان را با دکو کرم روشن کنید، اما روش استفاده از دکو کرم را نمی دانید؟
رنگ های روشن و بلوند در میان خانم ها طرفداران زیادی دارند. از آن جایی که رنگ موهای خانم های ایرانی به طور کلی مشکی، قهوه ای و در پایه های تیره قرار دارد، تمایل و گرایش به رنگ های روشن در میان خانم ها و دختران جوان زیاد است.
اما بایستی بدانید که روشن کردن موها با مواد دکلره و دکو کرم به این آسانی ها هم نیست و نیاز به تکنیک ها و اصول حرفه ای است.
بنابراین اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید و می خواهید موهای خود را به یکباره روشن کنید، حتما به یک آرایشگاه خوب مراجعه کنید و موهایتان را به دست یک آرایشگر کاربلد بسپارید.
اما سوالی که برای خیلی از خانم ها مطرح است و خیلی از خانم ها اطلاعی از آن ندارند این است که دکو کرم بهتر است یا دکلره؟ چه تفاوتی میان پودر دکلره و دکو کرم وجود دارد؟ اساسا طرز استفاده از دکو کرم به چه صورت است؟
به طور کلی پودر دکلره و دکو کرم هر دو برای روشن کردن موها و تغییر چند درجه یا چند سطح از پایه رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرند و فرمولاسیون و عملکرد این دو محصول است که آن ها را از هم متمایز می کند.
برای رسیدن به جواب های مطرح شده در بالا با ما تا انتهای این متن همراه شوید تا بیشتر از دو محصول بدانید و با روش استفاده از دکو کرم آشنا شوید.

حتما مطالعه کنید:  استفاده از پرایمر قبل از آرایش

دکلره چیست و چطور عمل می کند؟

دکلره چیست؟

پودر دکلره سال هاست که برای روشن کردن موها مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که از نام این محصول بر می آید، دکلره پودری است که با ترکیب با اکسیدان توانایی جداسازی پیگمنت های رنگی از مو را دارد.
پودر دکلره را می توان با شماره های مختلف اکسیدان به کار برد. در واقع ترکیب پودر دکلره با اکسیدان هایی با شماره های متفاوت، شما را به پایه رنگ متفاوتی خواهد رساند. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم و اساسی این است که برای هر نوع مو و پایه ای، شماره اکسیدان را به درستی انتخاب کنید.

پودر دکلره های رنگی در چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرند؟

پودر دکلره رنگی چیست؟

پودر دکلره در رنگ های مختلفی طراحی و عرضه می شود؛ پودرهای دکلره رنگی علاوه بر روشن کردن مو، خاصیت خنثی سازی رنگی هم دارند.
به این ترتیب که اگر موهایتان دارای پایه قرمز یا پیگمنت های ماهاگونی و رنگ هایی از این دست باشد و یا در اثر روشن کردن مو، موها در یک پایه رنگی مانند پایه نارنجی بمانند و یا موها به زردی بزنند می توان با استفاده از پودر دکلره های رنگی، این مشکلات را برطرف کرد و به یک پایه روشن زیبا دست پیدا کرد.
پودر دکلره سبز برای رفع قرمزی موها، پودر دکلره آبی برای از بین بردن رنگ نارنجی موها و پودر دکلره بنفش برای از بین بردن زردی موها به کار می رود.

دکو کرم چیست و چه طور عمل می کند؟

دکو کرم چیست؟

دکو کرم با نام کرم دکلره نیز شناخته می شود. دکو کرم نیز مانند پودر دکلره یک هدف دارد و آن روشن کردن موهاست. اما چیزی که دکو کرم را از پودرهای دکلره جدا می سازد، فرمولاسیون آن است. فرمولاسیون دکو کرم ها به گونه ای طراحی شده که روند جداسازی پیگمنت های رنگی مو را با سرعت کمتری انجام می دهند و در نتیجه این فرایند کند، موها روشن شده و در عین حال آسیب بسیاری کمتری خواهند دید.
دکو کرم ها به لحاظ شکلی بافتی کرمی دارند و برای استفاده همانند پودرهای دکلره با اکسیدان ترکیب می شوند. با توجه به نوع و جنس موها دکو کرم را می توان با شماره های مختلف اکسیدان مخلوط کرد و موها را تا پایه های مختلف روشن کرد.
برای استفاده از دکو کرم معمولا از اکسیدان های شماره ۳ استفاده می شود و در مواردی که موها نازک باشند، بایستی از اکسیدان شماره ۲ استفاده شود.

حتما مطالعه کنید:  چطور پنکیک شکسته را ترمیم کنیم ؟

دکو کرم بهتر است یا دکلره؟

دکو کرم یا دکلره کدام بهتر است؟

در پاسخ به این سوال که دکو کرم بهتر است یا پودر دکلره، بایستی بگوییم هر دو این محصولات شیمیایی هستند و طی استفاده از این محصولات پیگمنت های رنگی یا همان رنگدانه های مو جدا می شوند؛ بنابراین نمی توان به صراحت گفت که این محصولات شیمیایی آسیبی به مو نمی زنند.
اما چیزی که مشخص است این است که در روشن کردن موها به وسیله دکو کرم فرایند جداسازی پیگمنت های رنگی آرام تر صورت می گیرد و به تبع موها آسیب کمتری می بینند و با توجه به این مورد می توان گفت دکو کرم نسبت به دکلره برتری دارد.
علاوه بر این در دکو کرم ها مواد مراقبت از مو و روغن های گیاهی نظیر روغن آرگان و روغن جوجوبا به کار می رود که ضمن روشن کردن موها، سلامت موها را هم حفظ می کند، در نتیجه موهایی خوش حالت، شفاف و نرم خواهید داشت.

حتما مطالعه کنید:  کرم موس صورت چیست؟

دکو کرم استفاده کنیم یا دکلره؟

این در حالی است که اکثر پودرهای دکلره فاقد مواد مراقبت از مو بوده و به نوعی آسیب های جدی به ساختار و بافت مو وارد می کنند، پوست سر و ساقه های مو را خشک می کنند و در مواردی این آسیب ها بیشتر بوده و منجر به سوختگی و کات شدن موها می شود.
با در نظر گرفتن تمامی این موارد، اگر همچنان قصد استفاده از پودر دکلره را دارید، در نظر داشته باشید که یک پودر دکلره مرغوب فاقد گاز است و در صورت داشتن گاز مقدار آن بسیار ناچیز است، علاوه بر این پس از ترکیب با اکسیدان به هیچ عنوان کف نمی کند.
بنابراین اگر قصد روشن کردن موهایتان را دارید، پیشنهاد می کنیم در درجه نخست از دکو کرم استفاده کنید، ضمن اینکه این محصولتان را از میان محصولات برندهای معتبر و شناخته شده انتخاب کنید و در نهایت این کار را تا حد ممکن به یک آرایشگر وارد و زبده بسپارید تا به پایه رنگ دلخواه دست پیدا کنید و سلامت موهایتان تضمین شود.

خرید دکو کرم از سایت الانزا

اگر به کار رنگ کردن موها وارد هستید و قصد رنگ کردن موهایتان را در خانه دارید، می توانید انواع رنگ موها با پایه های روشن و پلاتینه، دکو کرم، اکسیدان با شماره های مختلف، کیت های رنگ مو و تجهیزات رنگ مو را از قسمت آرایش مو فروشگاه اینترنتی الانزا سفارش دهید.
تمامی محصولات گنجانده شده در سایت الانزا از برندهای معتبر و معروف ایرانی و خارجی هستند و متناسب با بودجه تان می توانید محصول مورد نظرتان را با قیمت مناسب از الانزا خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *