چگونه مو های خود را بدون دکلره به پایه برسانیم | مجله الانزا

چگونه مو های خود را بدون دکلره به پایه برسانیم

چگونه مو های خود را بدون دکلره به پایه برسانیم

رنگ کردن مو یکی از راه‌های ایجاد تنوع و افزایش زیبایی در بین بانوان است که طرفداران زیادی دارد. معمولا رنگ‌هایی که مورد پسند قرار می‌گیرد رنگ‌های روشن یا رنگ‌های فانتزی هستند که برای اینکه نتیجه کار دقیقا همان رنگ مورد نظر شود، نیاز است که مراحل رنگ بر مویی با رنگ پایه روشن انجام شود. یکی از راهکارهای مورد استفاده برای رساندن رنگ مو به رنگ پایه دکلره کردن موهاست که اگر بادقت و توسط آرایشگران ماهر و با تجربه انجام نشود موها را دچار آسیب‌های جدی خواهد کرد و درکل دکلره کردن موها را حساس می‌کند که در نتیجه به مراقبت بیشتر نیاز پیدا می‌کنند. در این مطلب قصد داریم راهی را به شما پیشنهاد و آموزش دهیم که از طریق آن روش بدون آسیب رساندن به مو بتوانید موهای خود را بدون دکلره به پایه برسانید و روشن کنید تا رنگ‌های روشن و زیبا بر روی موهایتان جلوه پیدا کنند.

آسیب‌ها و معایب دکلره کردن مو

آسیب‌ها و معایب دکلره کردن مو

همانطور که گفته شد برای داشتن رنگ موهایی روشن نیاز است که موهای طبیعی شما به رنگ پایه روشنی برسد تا بتوانید با رنگساژ رنگ مورد نظر را بر روی موی خود به دست بیاورید. از روش‌های به پایه رساندن رنگ مو دکلره کردن مو است که آسیب‌هایی را مانند ریزش مو، سوزاندن مو، خشک و وز شدن و… به موها می‌رساند و نیاز به مراقبت‌های بیشتری نسبت به قبل از دکلره کردن دارد. از دیگر معایب دکلره کردن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب‌دیدگی شدید کوتیکول (لایه محافظ بیرونی هرتار مو) مو و در نتیجه خشکی و ریزش و وزشدگی مو.
  • نفوذ دکلره به ریشه مو و تغییر پیوندهای مو که منجر به تغییر حالت موهای لخت به موهای حالت‌دار می‌شود.
  • مواد شیمیایی موجود در دکلره باعث ایجاد تاول و زخم در پوست سر و ایجاد حساسیت و خارش و قرمزی می‌شود.

اینها آسیب‌هایی بودند که به طور معمول ممکن است برای همه افرادی که از دکلره استفاده می‌کنند پیش بیاید اما اگر فردی نابلد موها را دکلره کند آسیب‌های جدی‌تری از قبیل سوزاندن تارهای مو و ریزش شدید مو و ایجاد زخم‌های عمیق در پوست سر و… موتجه موهای شما خواهد شد. زیرا جنس موها در افراد مختلف متفاوت است و موهای نازک نسبت به تار موهای ضخیم‌تر و موهای حجیم‌تر زودتر رنگ باز می‌کند و بیشتر مورد آسیب‌های مواد شیمیایی دکلره قرار می‌گیرد. 

به پایه رساندن مو بدون دکلره

یکی از روش‌های روشن کردن رنگ پایه مو بدون استفاده از مواد دکلره، فرمول ۴ مرحله‌ای رنگ است که در ادامه آن را به طور کامل برای شما آموزش خواهیم داد.

به پایه رساندن مو بدون دکلره

مزایای روش ۴مرحله‌ای رنگ برای روشن کردن موها

  • بدون ایجاد حساسیت‌های پوستی
  • بدون سوزاندن و آسیب رساندن به موها
  • بدون ایجاد تغییر حالت در موها بعد از این ۴ دوره رنگ

به پایه رساندن رنگ موها با روش ۴مرحله‌ای رنگ

باید قبل از شروع به کار توجه داشته باشید که این آموزش برای موهای یکرنگ و یکدست کاربرد دارد و اگر موهایی دو رنگ با ریشه‌های تیره دارید حتما قبل از این مراحل موها را یکدست کنید.

مرحله اول: رنگ سه صفر (روشن کننده)

با توجه به حجم و جنس موی خود مقداری از رنگ سه صفر را در ظرف ریخته و به میزان دوبرابر رنگ اکسیدان ۱۲ درصد اضافه کنید. توجه کنید که غلظت ترکیبات نه زیاد باشد نه آبکی. برای رنگ کردن موها از پشت سر شروع کنید و جلوی سر و فاصله دوسانتی‌متری از ریشه موها را در آخر کار رنگ بگذارید زیرا این نواحی زودتر رنگ باز می‌کنند. بعد از زمان دادن و رسیدن رنگ مو به پایه ۶ و یکدست شدن رنگ موها، می‌توانید موها را بشویید. در این مرحله نگران زردی یا نارنجی شدن رنگ موهای خود نباشید زیرا موقتی است.

مرحله دوم: روشن‌ترین رنگ سری S

بعد از گذشتن دو روز و استراحت دادن به موها و پوست سر به سراغ مرحله دوم بروید. در این مرحله باید روشن‌ترین رنگ سری S را با اکسیدان ۱۲ ترکیب کنید و بر روی موهای خود بگذارید. بعد از یک ساعت خواهید دید که رنگ موهای‌تان کاملا باز شده است. موهای خود را بشویید و در آخر از نرم‌کننده استفاده کنید. 

توجه داشته باشید که این مراحل را نباید در زمان عادت ماهانه بر روی موهای خود انجام دهید زیرا هم بدن ضعیف‌تر است و حساس‌تر و هم رنگ‌پذیری موها کم می‌شود.

رنگساژ

مرحله سوم: مرحله اول رنگساژ

مجددا بعد از گذشت دو روز و استراحت دادن به موها مرحله اول رنگساژ را شروع کنید. برای این مرحله لازم است که تیوپ رنگ C8 و یک تیوپ رنگ M10 تهیه کنید. با توجه به حجم موهای خود به نسبت مساوی از این دو رنگ را با هم ترکیب کنید و می‌توانید نیم‌بند واریاسیون بنفش یا صورتی نیز به آنها اضافه کنید تا در انتهای کار نتیجه مطلوب‌تری داشته باشید. دوباره با همان روش رنگ کردن موها را از پشت سر و انتهای ساقه مو و با فاصله دو سانتی از ریشه مو، شروع کنید. بعد از سپری شدن زمان لازم و شستشو موهایی خوش رنگ اما تیره خواهید داشت نگران نباشید یک مرحله دیگر مانده است.

مرحله چهارم: مرحله دوم رنگساژ

بعد از گذشت دو روز برای این مرحله ترکیب یک سوم تیوپ C8 و دو سوم تیوپ M10 را با اکسیدان روشن و واریاسیون صورتی بر روی موهای خود بگذارید و بعد از گذشتن زمان لازم موهای خود را چند بار در حمام بشویید تا تیرگی موها از بین برود و زردی یا قرمزی در رنگ آن دیده نشود. در نتیجه بدون استفاده از مواد دکلره شما توانستید موهای خود را به رنگ پایه برسانید. فقط توجه داشته باشید که در هر مرحله بعد از شستشوی موها حتما از ماسک مو استفاده کنید.

روش‌های دیگر برای روشن کردن رنگ پایه موها

روش‌های دیگری نیز برای به روشن رنگ موها وجود دارد مانند استفاده از مواد طبیعی از قبیل حنا، بابونه، آبلیمو، دارچین و قهوه. با استفاده از این مواد هرچند نمی‌توان موها را به رنگ پایه رساند اما می‌توان در رنگ موی مشکی چند درجه تغییر رنگ ایجاد کرد. روش دیگری که بدون دکلره بتوان رنگ مو را به پایه رساند روش استفاده از آب اکسیژنه است که نیاز دارد مراحل آن توسط افراد ماهر انجام شود در فرصتی دیگر این تکنیک را نیز در مجله اینترنتی الانزا به شما آموزش خواهیم داد.

خرید رنگ مو از فروشگاه اینترنتی الانزا

فروشگاه اینترنتی الانزا و مواد مورد نیاز برای رنگ کردن موها

یکی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که می‌توانید برای تهیه مواد و ابزار آرایشی مورد نیاز رنگ کردن موها به آن مراجعه کنید، فروشگاه اینترنتی الانزا است. در الانزا هرآنچه که برای رنگ کردن موها لازم خواهد شد از قبیل ابزارها و وسایل (شانه تقسیم مو، گیره، کلاه رنگ مو، قلموی رنگ و…)، رنگ موهای مورد نیاز برای به پایه رساندن رنگ مو (رنگ سه صفر، اکسیدان، واریاسیون و…) و محصولات مراقبتی برای استفاده بعد از رنگ مو (شامپوی مخصوص، نرم‌کننده، ماسک مو و…) را می‌توان به راحتی با چند کلیک سفارش داد و با تضمین سلامت فیزیکی محصول، سفارش خود را در سراسر ایران تحویل گرفت و با اطمینان خاطر از اصالت کالا از آنها استفاده کرد و رنگ موی خود را بدون استفاده از دکلره به رنگ پایه رساند.