بهترین مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی چیست؟

لیست برندهای لوازم ارایشی بدون تست حیوانی

لوازم آرایشی از پرکاربردترین محصولات زیبایی مصرفی در دنیا هستند که مستقیما با اعضا حساس صورت در تماس‌اند؛ بنابراین باید کیفیت و سلامت آن‌ها کاملا تایید شده باشد تا در هنگام استفاده خطری سلامت پوست، لب، چشم و سایر اعضای مورد تماس با آن‌ها را تهدید نکند. برای تضمین این محصولات از انجام تست حیوانی کمک می‌گیرند.

تست حیوانی لوازم آرایشی چیست؟

شاید برای شما سوال شود که تست حیوانی چیست ، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تست حیوانی یکی از روش‌هایی است که تولید مطمئن مواد را ممکن می‌کند، به این صورت که برخی از برندها، برای اطمینان از اثر بخشی و ضد حساسیت بودن محصولات خود، پیش از عرضه به بازار و در طی روند تولید، از آن‌ها بر روی حیوانات مختلفی از جمله خرگوش، خوکچه هندی، موش صحرایی و… استفاده می‌کنند.

این اقدام وحشیانه سال‌هاست که اعتراض دوستداران حیوانات در جوامع مختلف را به دنبال داشته، اما چندی پیش و پس از انتشار انیمیشن رالف را نجات دهید (save ralph) افراد بیشتری را به اعتراض وا داشت. این اتفاق سبب شد تا توجه مردم به سمت انواع مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی بیش از پیش جلب شود و قیمت لوازم آرایشی اصل کرولتی فری یا همان محصولات بدون تست حیوانی افزایش یابد.

مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی

تست حیوانی لوازم آرایشی چگونه است ؟

برای انجام تست‌ حیوانی از روش‌های بی‌رحمانه‌ای استفاده می‌شود، برای مثال حیوانات را مجبور به استنشاق و تغذیه از محصولات مختلف می‌کنند یا با مالیدن مقداری از محصول موردنظر روی چشم و پوست حیوان موجب کوری و آسیب به آن می‌شوند؛ در نهایت نیز با تزریق دوز مرگ بار باعث مرگ یا فلج شدن حیوان می‌شوند.

پس از انجام این مراحل، دو هفته حیوانات را زیر نظر می‌گیرند تا میزان سمی بودن محصولات آرایشی با مواد و ترکیبات جدید و همچنین تاثیرات احتمالی آن‌ها بر بدن انسان را بسنجند. این در حالیست که امروزه با استفاده از روش‌های جایگزین بسیاری مانند مدل سازی‌ رایانه‌ای پوست انسان، می‌توانند این روند وحشیانه را تغییر دهند.

علی رغم اعتراض بسیار دوستداران حیوانات، هنوز قوانینی برای جلوگیری از انجام آزمایش‌های حیوانی لوازم آرایشی وجود ندارد و این تست‌ها ادامه دارند، اما با توجه به مزایای محصولات کرولتی فری، بهتر است مصرف کنندگان خرید و استفاده از لوازم آرایشی که با آزمایش بر روی حیوانات تولید می‌شوند را متوقف کنند.

مزایای استفاده از لوازم آرایشی بدون تست حیوانی

استفاده نکردن از محصولاتی که با تست بر روی حیوانات تهیه می‌شوند، مزایای بسیاری دارند. در این قسمت برای قانع کردن شما جهت قطع استفاده از چنین محصولاتی، چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها شرح داده شده‌است. به امید اینکه از این پس محصولات خود را از میان لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی تهیه کنید.

  • لوازم آرایشی بدون تست حیوانی تضمین سلامت بیشتری دارند.
  • براش‌های بدون تست حیوانی و بافت بدن حیوانات ایمن‌تر و تمیزتر هستند.
  • تست حیوانی لوازم آرایشی بر تضمین سلامتی انسان‌ها تاثیری ندارد.

تست حیوانی در ایران

همچنین بخوانید: برند درمالیفت تست حیوانی دارد؟

لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی در دنیا

برندهای معتبری در دنیا وجود دارند که کیفیت محصولات خود را بدون استفاده از آزمایش بر روی حیوانات با روش‌های جایگزین و مطمئن‌تر انجام می‌دهند که شما می ‌توانید با خرید چنین محصولاتی علاوه بر حمایت از آن‌ها، اعتراض خود را نسبت به انجام تست‌های حیوانی نشان دهید.

برندهایی مانند:

  • گارنیه (Garnier)
  • آردِل (Ardell)
  • اِلف (Elf)
  • کیکو (Kiko)

تست حیوانی لوازم آرایشی

لیست برندهای لوازم آرایشی بدون تست حیوانی در ایران

در ایران نیز مانند اکثر کشورها، قوانینی برای عدم استفاده از حیوانات در آزمایشگاه‌ها وجود ندارد و اکثر برندهای ایرانی در لیست خاکستری هستند به این معنا که کرولتی فری بودن یا نبودن آن‌ها مشخص نیست، زیرا مواد اولیه آن‌ها وارداتیست و هیچگونه تاییدیه‌ای که نشان دهنده عدم استفاده از تست حیوانی در ایران به صورت کلی باشد، وجود ندارد.

اما خوشبختانه برخی از برندهای داخلی هستند که مواد اولیه آن‌ها، در لابراتورهای بدون تست حیوانی خارجی و داخلی تولید می‌شوند و در این مسیر هیچگونه آزمایشی بر روی حیوانات انجام نمی‌گیرند.

چند نمونه از این برندها عبارتند از:

برند لوازم آرایشی و بهداشتی سینره(CINERE)

مواد اولیه تمامی محصولات برند آرایشی و بهداشتی سینره که توسط لابراتور داروهای گیاهی طبیعت زنده تولید و عرضه می‌شود، کاملا گیاهی و بدون استفاده از آزمایشات حیوانی است. هدف این برند تولید محصولات با کیفیت برای مراقبت از پوست و مو با منشاء گیاهی بوده و در سال‌های اخیر بسیار از محصولات آن‌ جایگزین محصولات مشابه خارجی شده‌اند.

از جمله محصولات این برند به لیست زیر می‌توان اشاره کرد:

تست حیوانی چیست

برند لوازم آرایشی و بهداشتی این لی (INLAY)

لابراتوار داروهای گیاهی طبیعت زنده که تولید کننده محصولات سینره است، یک برند لوازم آرایشی نیز دارد. لوازم آرایشی و زیبایی این لابراتوار تحت عنوان برند این لی تولید و به بازار عرضه می‌شود. این برند ادعا دارد که محصولاتش و مواد اولیه آن‌ها را با استفاده از روش‌های کرولتی فری تولید می‌کند.

از جمله محصولات این برند به لیست زیر می‌توان اشاره کرد:

مارک لوازم آرایشی بدون تست حیوانی

برند لوازم آرایشی و بهداشتی شون (Schon)

برند شون محصولی مشترک بین کشور ایران و آلمان است که ارائه فرمولاسیون و تأمین مواد اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی این برند، توسط یک لابراتور آلمانی با روش‌های کرولتی فری انجام می‌شود و بسته‌بندی و عرضه محصولات در بازار ایران نیز بر عهده شرکت آریا کیمیا تک است. شون تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی خود را با استفاده از عصاره‌های گیاهی و بدون هیچ گونه آزمایشات حیوانی تولید می‌کند.

محصولات برند شون در سه دسته کلی زیر تولید و به بازار عرضه می‌شود:

  • محصولات آرایشی و بهداشتی صورت
  • محصولات آرایشی و بهداشتی لب
  • محصولات آرایشی و بهداشتی چشم

تست حیوانی در ایران

بهتر است بخوانید: ورود مواد اولیه لوازم آرایشی

برند لوازم آرایشی و بهداشتی لدورا

برند لدورا زیر مجموعه گروه پنبه ریز است و محصولات آن با مواد اولیه‌‌ی کرولتی فری، از کشورهایی مانند سوئیس، فرانسه و ژاپن تهیه و در ایران توسط متخصصان داخلی بسته بندی و عرضه می‌شود.

محصولات این برند شامل موارد زیر می‌باشد:

لوازم آرایشی بدون تست حیوانی را از کجا تهیه کنیم؟

برندهای بسیاری در دنیا و ایران وجود دارند که از حیوانات در آزمایشگاه‌های خود و برای تعیین کیفیت محصولاتشان، استفاده نمی‌کنند و شما دوستداران حیوانات می‌توانید محصولات آن‌ها را به صورت اینترنتی از سایت های معتبر خرید لوازم آرایشی تهیه کنید.

سوالات متداول در مورد محصولات بدون تست حیوانی

اخیرا درباره اینکه تست حیوانی لوازم آرایشی چگونه است ؟ و تشخیص محصولات بدون آزمایش حیوانی، سوالات بسیاری مطرح است که در این قسمت به پاسخ برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ شده. شما نیز می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با کارشناسان الانزا در میان بگذارید و منتظر پاسخ از سمت آن‌ها باشید.

محصولات کرولتی فری چیست؟

این تعریف به معنای عدم استفاده از حیوانات در روند تعیین کیفیت محصولات است و کرولتی فری بودن یک محصول مطابق یک سری از استاندارهای تعیین شده، از سمت برخی سازمان‌های خصوصی مانند PETA و Leaping Bunny رد یا تایید می‌شود.

تفاوت محصولات کرولتی فری با وگان در چیست؟

وگان به محصولاتی گفته می‌شود که ترکیباتی کاملا گیاهی دارند و کرولتی فری محصولاتی هستند که در تهیه و تولید آن‌ها هیچ گونه آزمایشی بر روی حیوانات انجام نگرفته است.

از کجا متوجه وگان یا کرولتی فری بودن یک محصول بشویم؟

سازمان‌های مختلف برای نشان دادن وگان یا کرولتی فری بودن یک محصول لگوهای متفاوتی دارند اما معتبرترین و معروف‌ترین آن‌ها برای محصولات وگان، علامت یک برگ سبز و در صورتی کرولتی فری بودن، یک خرگوش درون مثلث است.