میسلار واتر چیست؟ طرز استفاده از آن چگونه است؟

میسلار واتر چیست

میسلار واتر محصول آرایشی بهداشتی است که برای پاکسازی مواد آرایشی از پوست صورتتان طراحی شده و به دلیل فرمولاسیون ملایم، برای انواع پوست ها مناسب است. در این بلاگ می خواهیم به معرفی این محصول بپردازیم و به پرسش هایی مانند فواید میسلار واتر چیست؟ پاسخ دهیم.

فواید میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر علاوه بر اینکه یک پاک کننده مؤثر برای آرایش و آلودگی های روزانه است، از خشکی یا تحریک پوستتان به خوبی پیشگیری می نماید. همچنین میسلار واتر به دلیل ترکیبات ساده و عدم وجود الکل و مواد مضر، برای پوست های حساس مناسب است و باعث تحریک نمی شود. 

در زیر برایتان می گوییم که فواید میسلار واتر چیست؟

 • پاکسازی مؤثر: میسلار واتر به خوبی میکاپ، چربی و آلودگی های سطح پوست را بدون نیاز به آب پاکسازی می کند.
 • آبرسانی پوست: میسلار واتر حاوی مولکول های آب است که به پوست کمک می کند تا مرطوب و هیدراته بماند.
 • استفاده آسان: برای استفاده از میسلار واتر نیازی به آب نیست و می توانید به راحتی با یک پد پنبه ای از آن استفاده کنید.
 • کاهش قرمزی و التهاب: ترکیبات ملایم موجود در میسلار واتر می تواند به کاهش قرمزی و التهاب پوست شما کمک کند.
 • استفاده در مناطق حساس: به دلیل ملایم بودن این محصول، می‌توانید به راحتی برای پاک کردن آرایش از قسمت های حساس مانند چشم ها و لب ها استفاده نمایید.
 • مناسب برای انواع پوست: میسلار واتر به دلیل فرمولاسیون ملایم و متعادل خود، برای انواع پوست ها از جمله خشک، چرب، مختلط و حساس مناسب است.

چرا از میسلار واتر استفاده کنیم؟

استفاده از میسلار واتر به عنوان یک مرحله ابتدایی در روتین مراقبت از پوستتان، به حفظ طراوت و شادابی آن کمک می کند. همچنین برخلاف بسیاری از پاک کننده های دیگر، میسلار واتر بسیار ملایم است و باعث خشکی، تحریک یا قرمزی پوست شما نمی شود. اما شاید به طور دقیق تر بخواهید بررسی کنید که چرا از میسلار واتر استفاده کنیم؟

پاک کننده آرایش دوفاز آردن

برخی از مهم ترین دلایلی که باید از این محصول استفاده کنیم عبارتند از:

 • کمک به تعادل pH پوست: استفاده منظم از میسلار واتر می تواند به حفظ تعادل pH طبیعی پوست شما کمک کند، که این امر سبب حفظ سلامت کلی پوستتان خواهد شد.
 • حذف کامل آلودگی ها و سموم: میسلار واتر به حذف آلودگی ها و سموم از سطح پوست کمک می کند در نتیجه سبب بهبود کلی سلامت و ظاهر پوست شما می گردد.
 • جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست: با پاکسازی عمقی، میسلار واتر کمک می کند تا منافذ پوستتان مسدود نشوند و از بروز جوش و آکنه پیشگیری می نماید.
 • مناسب استفاده روزانه: به دلیل فرمولاسیون ملایم، می توانید از میسلار واتر به صورت روزانه و مکرر بدون نگرانی از آسیب به پوستتان استفاده کنید.
 • کمک به تسکین پوست بعد از اصلاح: میسلار واتر می تواند به تسکین و آرامش پوست بعد از اصلاح صورت و بدن کمک کند و باعث کاهش سوزش و تحریک بعد از اصلاح شود.

در این بخش گفتیم که چرا از میسلار واتر استفاده کنیم؟ بنابراین بهتر است میسلار واتر مناسب نوع پوستتان را در روتین پوستی قرار داده و برای حفظ زیبایی پوست خود از آن استفاده نمایید.

چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

استفاده از میسلار واتر بسیار ساده و راحت است و  نیازی به فشار زیاد یا مالیدن شدید پوست ندارد. اما برای اینکه شما به طور کامل از مزایای این محصول بهره مند شوید، در این قسمت به این سوال خواهیم پرداخت که چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

 • آماده سازی پد آرایشی: ابتدا یک پد پنبه ای آرایشی را به مقدار مناسبی از میسلار واتر آغشته کنید.
 • پاک کردن آرایش و آلودگی ها: پد آغشته به میسلار واتر را به آرامی بر روی پوست صورت، دور چشم ها و لب ها بکشید تا میکاپ، چربی اضافه و آلودگی ها پاک شوند.
 • توجه به نواحی حساس: برای پاک کردن آرایش چشم و لب، پد را چند ثانیه روی ناحیه موردنظر نگه دارید تا میکاپ بهتر پاک شود.
 • آبکشی صورت: پس از استفاده، می توانید صورت خود را با آب ولرم به طور کامل بشویید.
 • ادامه روتین مراقبت از پوست: پس از پاک کردن میکاپ، می توانید مراحل بعدی مراقبت از پوست مانند استفاده از تونر، سرم و مرطوب کننده را انجام دهید.
بهتر است بخوانید:
معرفی بهترین میسلار واتر پوست خشک

اکنون متوجه شدید که چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم و می توانید به راحتی و به کمک این محصول کاربردی پوستتان را حتی از میکاپ های ضد آب پاکسازی نمایید.

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

میسلار واتر و تونر دو محصول مهم در روتین مراقبت از پوستتان هستند، اما هر کدام عملکرد و ویژگی های منحصر به فردی را به شما ارائه می دهند. اما فرق میسلار واتر با تونر چیست؟ در این قسمت می خواهیم برایتان از تفاوت این دو محصول بگوییم تا به خوبی کارایی و فواید هر یک از آن ها را بشناسید.

میسلار واتر یک پاک کننده چندکاره است که با استفاده از ذرات میسل، آلودگی و میکاپ را از سطح پوست شما پاک می کند. اما تونر به منظور متعادل کردن pH پوست و پاکسازی باقیمانده آرایش، آلودگی و چربی اضافه مورد استفاده قرار می گیرد.

درمورد این که فرق میسلار واتر با تونر چیست باید بگوییم که میسلار واتر یک پاک کننده اولیه و ملایم است، در حالی که تونر نقش تکمیلی و تنظیم کننده دارد که پوست را برای مراحل بعدی روتین مراقبتی و استفاده از محصولات پوستی دیگر آماده می سازد.

فرق میسلار واتر با ارایش پاک کن

میسلار واتر و آرایش پاک کن هر دو برای پاک کردن میکاپ و آلودگی ها از روی پوست طراحی شدند اما تفاوت هایی در ترکیب، کاربرد و عملکرد آن ها وجود دارد. در ادامه برایتان از فرق میسلار واتر با ارایش پاک کن می گوییم تا با آگاهی بر آن، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پیش تر هم گفتیم که میسلار واتر یک محلول ملایم است که بافت سبک داشته و به کمک جذب مواد آرایشی، پوستتان را تمیز می کند. شما با هر نوع پوستی که باشید، می توانید به کمک میسلار واتر مناسب، آرایش روزانه و حتی میکاپ پوستتان را از بین ببرید.

فرق میسلار واتر با ارایش پاک کن این است که بافت و ترکیبات این دو با یکدیگر متفاوت بوده و آرایش پاک کن به صورت محلول یا روغن تولید می شود. برخی از این آرایش پاک کن ها برای پاکسازی میکاپ های سنگین و ضد آب استفاده می شوند و برای استفاده روزانه مناسب نیستند.

میسلار واتر کامان

فرق میسلار واتر با تونیک

آشنایی با تفاوت محصولات بهداشتی مراقبتی پوست به شما کمک می کند تا محصول مورد نیاز پوستتان را تهیه نمایید و به درستی از آن استفاده کنید. در این قسمت می خواهیم از فرق میسلار واتر با تونیک برایتان بگوییم و این دو محصول را با هم مقایسه کنیم.

تونیک صورت یکی از محصولات بهداشتی پوست است که در ترکیبات خود عصاره های گیاهی و مواد آبرسان دارد و به تامین رطوبت پوستتان کمک می نماید. در حالی که میسلار واتر فرمولاسیون ملایم تری داشته و به طور خاص برای پاک کردن آرایش، چربی و آلودگی های سطح پوست طراحی شده است.

در ادامه به طور کامل تر از فرق میسلار واتر با تونیک می گوییم:

هدف اصلی:

 میسلار واتر: پاک کردن میکاپ، چربی و آلودگی های سطح پوست.

 تونیک: حفظ رطوبت پوست و تقویت سد دفاعی طبیعی آن.

  نحوه استفاده:

   – میسلار واتر: به عنوان مرحله اولیه پاک سازی پوست استفاده می شود و نیاز به آبکشی دارد.

   – تونیک: پس از شستشوی صورت با پاک کننده ها و به عنوان مرحله تکمیلی استفاده می شود.

کاربرد:

   – میسلار واتر: مناسب برای پاک کردن آرایش سبک و آلودگی های روزانه.

   – تونیک: بهبود سلامت پوست و جبران رطوبت از دست رفته آن.

بهتر است بخوانید:
بهترین میسلار واتر برای پوست چرب و جوش دار

فرق میسلار واتر با ژل شستشو

محصولات پاک کننده پوست تنوع زیادی دارند که ژل شستشو یکی از آن ها است و کاربرد و خصوصیات خاص خود را دارد. در این بخش قصد داریم تا به فرق میسلار واتر با ژل شستشو بپردازیم و به طور دقیق از تفاوت های این محصولات برایتان بگوییم.

همانطور که متوجه شدید میسلار واتر یک محلول پاک کننده ملایم است که حاوی ذرات میسل بوده و به کمک این ذرات، آرایش و آلودگی سطح پوست را پاکسازی می کند. اما ژل شستشو معمولاً برای پاک کردن عمیق تر پوست طراحی شده و منافذ پوستتان را از چربی، آلودگی و سلول های مرده پاکسازی می نماید.

فرق میسلار واتر با ژل شستشو در نوع عملکردشان است و انتخاب بین آن ها بستگی به نیازهای خاص پوست و نوع روتین مراقبتی شما دارد. شما می توانید هر دو محصول را در روتین خود داشته باشید؛ مثلاً میسلار واتر را برای پاک کردن میکاپ و ژل شستشو را برای پاکسازی عمیق تر پوست استفاده کنید.

فرق میسلار واتر با شیر پاک کن

شیر پاک کن از محصولات پاک کننده برای پوست است که بافت کرمی داشته و ترکیبات آن شامل مواد پاک کننده، مرطوب کننده و نرم کننده می شود. در این قسمت از فرق میسلار واتر با شیر پاک کن می گوییم و کاربرد هر یک از آن ها را بررسی می کنیم.

ترکیبات و فرمولاسیون

میسلار واتر: اغلب فاقد روغن و مواد سنگین است و بیشتر روی ترکیبات سبک و آبی تمرکز دارد.

شیر پاک کن: معمولاً دارای ترکیبی از آب، روغن ها و مواد نرم کننده است که به طور ملایم آلودگی ها و مواد آرایشی را حل می کند.

نحوه استفاده

میسلار واتر: با استفاده از یک پد پنبه ای روی پوست اعمال می شود و میکاپ را پاک می کند.

شیر پاک کن: معمولاً باید روی پوست ماساژ داده شده و سپس با آب یا یک پد پاک کننده از روی پوست برداشته شود.

نوع پوست

میسلار واتر: مناسب برای انواع پوست، به خصوص پوست های حساس و مختلط است.

شیر پاک کن: به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی، بیشتر برای پوست های خشک و حساس توصیه می شود.

قدرت پاک کنندگی

میسلار واتر: معمولاً قدرت پاک کنندگی متوسطی دارد و برای پاک کردن آرایش روزانه مناسب است.

شیر پاک کن: قدرت پاک کنندگی بالاتری دارد و می تواند آرایش های سنگین تر را نیز به خوبی پاک کند.

احساس روی پوست

میسلار واتر: معمولاً احساس سبکی و تازگی روی پوست ایجاد می کند.

شیر پاک کن: ممکن است احساس چربی و رطوبت روی پوست بگذارد.

هر دو محصول برای مراقبت از پوست مفید هستند اما فرق میسلار واتر با شیر پاک کن در نوع کارایی آن ها بوده و در نهایت انتخاب بین آن ها به نوع پوستتان بستگی دارد.

بهتر است بخوانید:
معرفی محصولات مراقبت پوستی ارزان

فرق میسلار واتر و فیس واش

میسلار واتر و فیس واش هر دو محصولات پاک کننده صورت هستند، اما کارکرد و ترکیبات متفاوتی دارند. آشنایی با فرق میسلار واتر و فیس واش به شما کمک می کند که انتخاب هوشمندانه تری بر اساس نوع و نیاز پوست خود داشته باشید. در این قسمت برایتان از تفاوت این محصولات می گوییم.

میسلار واتر یک محلول آبی است که به کمک ترکیبات خاص خود می تواند آرایش و آلودگی سطح پوستتان را از بین ببرد. در حالی که فیس واش فرمولاسیونی دارد که ضمن پاکسازی عمیق، باعث حفظ تعادل چربی و رطوبت پوستتان خواهد شد و به آبکشی کامل نیاز دارد.

در پایان، سعی داشتیم تا از فواید، طرز استفاده و تفاوت های میسلار واتر با پاک کننده های دیگر برایتان بگوییم. پس اگر به دنبال یک راه حل ساده و مؤثر برای مراقبت از پوست خود هستید، میسلار واتر می تواند بهترین دوست شما در روتین زیبایی روزانه تان باشد.

سوالات متداول درباره میسلار واتر

در این بخش به برخی از پرسش های پر تکرار درباره میسلار واتر پاسخ می دهیم تا به درستی از این محصول در روتین خود استفاده کنید.

آیا میسلار واتر برای انواع پوست مناسب است؟

میسلار واتر به دلیل ترکیبات ملایم و غیر تحریک کننده اش برای انواع پوست ها، از جمله پوست های حساس، مناسب است.

می توانیم میسلار واتر را به تنهایی جایگزین شوینده های صورت کنیم؟

میسلار واتر می تواند به عنوان یک پاک کننده روزانه برای حذف آرایش و آلودگی های سطحی استفاده شود. اما برای پاکسازی عمقی تر و حذف چربی ها، بهتر است از شوینده صورت استفاده کنید.

آیا می توانیم از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش چشم استفاده نماییم؟

بسیاری از مواد موجود در میسلار واتر برای چشم ها مناسب بوده و می توانند به راحتی ریمل، خط چشم و سایه‌ها را بدون تحریک پوست حساس اطراف چشم پاک کنند.