دئودورانت چیست و انواع آن کدام‌اند

دئودورانت چیست

تعریق به ویژه در فصول گرم سال، موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای افراد می‌شود. به همین علت برای رفع این مشکلات محصولات بهداشتی متنوعی توسط کمپانی‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند و یکی از این محصولات انواع دئودورانت‌ها هستند.

شاید برای شما این سوال مطرح شود که انواع دئودورانت چیست و هر یک از آن‌ها چه کاربردی دارند. این محصولات در واقع ابزار نوینی برای مبارزه با بوی بد بدن هستند که برای همه سلیقه‌ها وجود دارند. در ادامه قصد داریم تا همه چیز را درباره آن‌ها برای شما شرح دهیم، پس همراه ما باشید.

دئودورانت چیست

دئودورانت‌ها در واقع محصولاتی برای کنترل بوی بد بدن هستند و این کار را از طریق مبارزه با باکتری‌هایی که به دلیل تعریق بر روی پوست ایجاد می‌شوند، انجام می‌دهند. این محصولات با ترکیبات منحصر به فرد خود مانع رشد باکتری بر روی بدن شده و حتی از تعداد آن‌ها نیز می‌کاهند.

به عبارت دیگر دئودورانت‌ها محصولات ضد تعریقی برای جلوگیری از عرق کردن هستند و این کار را با مسدود کردن منافذ بدن انجام می‌دهند. ترکیبات آلمینیومی این محصولات باعث می‌شوند تا عرق به سطح پوست نرسد و بوی بدی در بدن ایجاد نشود.

انواع دئودورانت چیست

انواع دئودورانت چیست

در پاسخ به این سوال که انواع دئودورانت چیست باید بدانید، این محصولات که با فرمول‌ها و کابردهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، شکل‌های مختلفی دارند. متداول‌ترین شکل این محصولات انواع اسپری، ژلی، کرمی و استیکی هستند.

استیک دئودورانت چیست

مدل استیکی دئورانت با سر غلطکی و توپی خود، پوست زیر بغل را آغشته به مواد ضد تعریق کرده و آن را به صورت کامل پوشش می‌دهد. از آنجایی که این مواد باعث ایجاد رطوبت بر روی پوست می‌شوند، بهتر است بلافاصله پس از استفاده‌ی آن‌ها لباس نپوشید؛ تا رد و آثار سفیدی بر روی پوشاک شما ایجاد نشود.

استیک دئودورانت چیست

همچنین بخوانید: بادی میست چیست

ژل دئودورانت چیست

در واقع دئودورانت‌های ژلی محصولات جامد غلیظی هستند که از منافذ یا شکاف‌های موجود بر روی سر محصول خارج می‌شوند. از آنجایی که این محصولات با پوست تماس مستقیمی دارند، ممکن است باعث ایجاد سوزش یا قرمزی بر روی بدن شوند. برای مبارزه با این موارد در ترکیبات آن‌ها از مواد تسکین دهنده استفاده می‌شود.

دئودورانت چیست

کرم دئودورانت چیست

کرم دئودورانت یکی از انواع ضد تعریق است که برای جلوگیری از بوی بد بدن به کار برده می‌شود. این محصولات همچنین موجب نرمی و خوشبو کردن پوست نیز خواهند شد. در پاسخ به این سوال که موارد مصرف کرم دئودورانت چیست باید بدانید، این محصول به گونه‌ای طراحی شده‌است تا بتواند میزان تعریق در تمامی نقاط بدن را به درستی کاهش دهد.

انواع دئودورانت چیست

اسپری دئودورانت چیست

این محصولات در قوطی‌های گازدار تهیه و تولید می‌شوند و طرز استفاده از اسپری دئودورانت نیز پمپاژ مواد درون قوطی، به نقطه مورد نظر می‌باشد. اسپری‌های دئودورانت به سرعت بر روی پوست خشک می‌شوند و نسبت به سایر انواع این محصولات ماندگاری بیشتری دارند.

اسپری دئودورانت چیست

بادی اسپلش زنانه تاپ شاپ مدل Euphoria حجم 160 میلی لیتر

70,070 تومان 107,800 خرید محصول

رول ضد تعریق زنانه تایلامی مدل Adore حجم 75 میلی لیتر

77,000 تومان 120,000 خرید محصول

رول ضد تعریق زنانه تایلامی مدل Fairy حجم 75 میلی لیتر

77,000 تومان 120,000 خرید محصول

رول ضد تعریق زنانه تایلامی مدل Flora حجم 75 میلی لیتر

77,000 تومان 120,000 خرید محصول

بادی اسپلش زنانه تاپ شاپ مدل Lancome La Vie Est Belle حجم 160 میلی لیتر

70,070 تومان 107,800 خرید محصول

بادی اسپلش زنانه تاپ شاپ مدل Jennifer Lopez حجم 160 میلی لیتر

70,070 تومان 107,800 خرید محصول

بادی اسپلش زنانه تاپ شاپ مدل Lancome Midnight Rose حجم 160 میلی لیتر

70,070 تومان 107,800 خرید محصول

بادی اسپلش زنانه تاپ شاپ مدل Burberry Weekend حجم 160 میلی لیتر

70,070 تومان 107,800 خرید محصول

اسپری خوشبو و مرطوب‌ کننده بدن زنانه سی گل مدل Charm حجم 250 میلی لیتر

102,900 تومان 147,000 خرید محصول

اسپری خوشبو و مرطوب‌ کننده بدن زنانه سی گل مدل Marvel حجم 250 میلی لیتر

102,900 تومان 147,000 خرید محصول

بادی اسپلش ژینووا طرح جغد حجم 200 میلی لیتر

75,416 تومان 108,000 خرید محصول

بادی اسپلش ژینووا طرح زرافه حجم 200 میلی لیتر

75,600 تومان 108,000 خرید محصول

بادی اسپلش ژینووا طرح پاندا حجم 200 میلی لیتر

75,600 تومان 108,000 خرید محصول

بادی اسپلش ژینووا طرح یونی کورن حجم 200 میلی لیتر

75,600 تومان 108,000 خرید محصول

بادی اسپلش ژینووا طرح روباه حجم 200 میلی لیتر

75,600 تومان 108,000 خرید محصول

طرز استفاده از دئودورانت چیست

دانستن طرز استفاده از اسپری دئودورانت و سایر انواع این محصولات بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورت مصرف اشتباه و یا کم، نه تنها آن‌ها باعث از بین بردن بوی عرق نخواهند شد بلکه در دراز مدت ممکن است باعث ایجاد مشکلات پوستی نیز بشوند.

بنابراین برای اینکه بدانید طرز استفاده از اسپری دئودورانت و سایر انواع دئودورانت‌ها چیست بهتر است با نکاتی برای مصرف آن‌ها آشنا باشید.

این نکات عبارتند از:

انتخاب محصول مناسب

با توجه به میزان تعریق و نوع پوست خود و با مشورت با پزشک متخصص، باید محصول متناسبی را انتخاب کنید تا پس از مصرف علاوه بر از بین بردن بوی ناخوشایند تعریق، دچار مشکلات پوستی نیز نشوید.

طرز استفاده از دئودورانت

استفاده در زمان مناسب

این محصولات می‌توانند در هر زمانی مورد استفاده قرار بگیرند؛ اما بهترین موقع برای استفاده از آن‌ها پس از استحمام و به هنگام شب است. چرا که پس از استحمام بدن تمیز بوده و دئودورانت‌ها می‌توانند تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. همچنین به هنگام شب نیز میزان تعریق کمتر است و آن‌ها به بهترین شکل بر روی بدن قرار می‌گیرند.

کرم دئودورانت چیست

مصرف به مقدار کافی

با توجه به میزان تعریق و نوع پوست هر شخص، میزان مصرف این محصولات نیز متفاوت است. به همین دلیل بهتر است اگر زیاد عرق می‌کنید و یا زمان زیادی را در گرما فعالیت دارید، به صورت کامل و چندین بار از این محصولات استفاده کنید تا غدد عرق شما کاملاً پوشیده شوند.

طرز استفاده از اسپری دئودورانت

انتخاب بین دئودورانت ساده یا معطر

اگر پوستی حساس دارید و بدن شما پس از استفاده‌ی این محصولات دچار خارش یا قرمزی می‌شود، باید با انواع معطر آن‌ها خداحافظی کرده و به خرید ضد تعریق بدون عطر اقدام کنید. چرا که ترکیبات این نوع از دئودورانت‌ها می‌توانند موجب تحریک پوست شوند.

طرز استفاده از اسپری دئودورانت

همچنین بخوانید: طریقه مصرف ژل بهداشتی بانوان

استفاده نکردن از یک دئودورانت ثابت

اگر مدت زیادی است که از یک دئودورانت ثابت استفاده می‌کنید و دیگر آن محصول پاسخگوی نیاز شما نیست، بهتر است محصول مصرفی خود را تغییر دهید. چرا که پوست و غدد عرق پس از مدتی به ترکیبات ضد تعریق این محصولات عادت کرده و در مقابل آن‌ها مقاومت می‌کنند.

کرم دئودورانت چیست

نکاتی درباره طرز استفاده از اسپری دئودورانت و سایر انواع آن

تا به این قسمت از مطلب متوجه شدید که انواع دئودورانت چیست و طرز استفاده از آن‌ها چگونه است. در ادامه نیز برای استفاده بهتر شما عزیزان از انواع این محصولات نکاتی شرح داده شده‌است، که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

این نکات به شرح زیر می‌باشند:

  • سعی کنید دئودورانت‌ها را پس از استحمام استفاده کنید؛ چرا که به هنگام حمام منافذ پوستی به صورت کامل باز شده و سبب می‌شود تا محصولات بهداشتی بدن بهتر و بیشتر جذب پوستتان شوند.
  • در صورتی که پوست شما دچار زخم یا خراشیدگی شده‌است، به هیچ عنوان نباید از محصولات ضد تعریق بر روی آن استفاده کنید. بنابراین باید استفاده از انواع دئودورانت را تا بهبودی کامل پوستتان به تاخیر بیاندازید.
  • بدن کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر است؛ به همین دلیل استفاده مداوم و طولانی مدت از دئودورانت بر روی پوست آن‌ها، می‌تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی شود. بنابراین سعی کنید استفاده از این محصولات برای کودکان را، تنها به زمان انجام فعالیت‌های شدید مانند ورزش یا بازی در هوای گرم محدود کنید.

سوالات متداول درباره دوئورانت

در این مطلب تمامی آنچه را که باید درباره انواع دئودورانت و طرز استفاده از اسپری دئودورانت ، کرم، استیک و … می‌دانستید برای شما شرح داده شد. در ادامه نیز برخی از پرتکرارترین سوالات درباره این محصول پاسخ داده شده‌است که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

انواع دئودورانت چیست؟

انواع دئودورانت را می‌توان به کرم، ژل، استیک، پودر، اسپری و کرم محدود کرد که هر کدام از آن‌ها کاربرد و شکل متفاوتی دارند.

طرز استفاده از دئودورانت چیست؟

طرز استفاده از دئودورانت بسته به نوع آن متفاوت است اما به طور کلی این محصولات تنها اگر درست استفاده شوند، بهترین نتیجه را حاصل خواهند کرد.