آموزش تقویت ناخن به روش خانگی

تقویت ناخن خانگی همراه آموزش چند روش

ناخن هایتان ضعیف و شکننده است؟
رنگ ناخن هایتان زرد و کدر شده است؟
آیا می دانید ناخن های ضعیف دیرتر رشد می کنند و خیلی راحت ترک می خورند؟
تقویت ناخن خانگی چگونه است؟

ناخن ها هم مانند پوست و مو نیاز به نگهداری و مراقبت و تقویت دارند، عوامل زیادی مانند استفاده زیاد از مواد شوینده، قرار گرفتن بیش از حد ناخن ها در معرض آب، کاشت ناخن به طور مداوم و زدن لاک و برق ناخن به طور پیوسته موجب ضعیف شدن سطح و بافت ناخن می شود.
هر چقدر ناخن ها ضعیف تر شوند، بیشتر دچار ترک و شکستن قرار می گیرند. ضعیف شدن ناخن ها گاهی به صورت زردی و تغییر رنگ مشاهده می شود که ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند. ظاهر ناخن ها در ظاهر دست ها تاثیر گذاشته و باعث می شود دست را جوان تر یا پیرتر از سن واقعی فرد نشان دهد. بنابراین نباید از این موضوع غافل شوید.
خوب است بدانید که جدای از محلول ها، کرم ها و محصولات تقویت کننده ناخن شرکتی، با استفاده از مواد ارگانیک و خانگی هم می توانید ناخن های خود را در خانه و با صرف هزینه های بسیار کم درمان کنید و از شکنندگی و ضعیف شدن آن ها جلوگیری کنید. در این مقاله قصد داریم چند روش تقویت ناخن خانگی را به شما آموزش دهیم تا همواره ناخن هایی زیبا و محکم داشته باشید. برای یادگیری این روش ها با مجله اینترنتی الانزا تا انتهای این مطلب همراه باشید.

از مخلوط چای سبز، نمک و روغن جوانه گندم استفاده کنید

بهترین تقویت ناخن گیاهی

برای ساخت این ترکیب بی نظیر و معجزه گر، به دو قاشق چای سبز، یک قاشق نمک و چند قطره روغن جوانه گندم نیاز داریم. ابتدا دو قاشق چای سبز را مانند چای معمولی دم کرده، سپس اجازه دهید کاملا خنک شود. بعد از آن یک قاشق نمک و چند قطره روغن جوانه گندم به آن اضافه کنید.
حال زمان آن رسیده که ناخن هایتان را به ۵ دقیقه مدت در این مخلوط قرار دهید تا ناخن ها کاملا مرطوب شوند. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

حتما مطالعه کنید:  بهترین مداد چشم برای چشم حساس کدام است؟

روغن جوانه گندم برای تقویت ناخن گیاهی

چای سبز که بخش اصلی این مخلوط است، سرشار از آنتی اکسیدان بوده که به مرور با تقویت ناخن ها از ترک و شکنندگی ناخن ها جلوگیری می کند. علاوه بر این از زردی و کدری رنگ ناخن را برطرف می کند. روغن جوانه گندم نیز یک روغن مغذی غنی از پروتئین، ویتامین E و کلسیم است که باعث استحکام ناخن ها می شود.

از ترکیب اسانس چای سبز و روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل برای تقویت ناخن گیاهی

این ترکیب ساده تاثیر به سزایی در محکم شدن و تقویت ناخن ها و آرایش ناخن دارد. برای ساخت این ترکیب به چند قطره اسانس چای سبز و چند قطره روغن نارگیل نیاز داریم. در صورتی که روغن نارگیل در دسترس نبود، می توانید ژل آلوئه ورا را به جای آن جایگزین کنید.
بعد از اینکه این ترکیب را آماده کردید، کافیست چند دقیقه سطح ناخن ها را داخل آن قرار داده و ماساژ دهید. تکرار این روش دو بار در طول هفته می تواند بسیار موثر باشد.
روغن نارگیل به عنوان یک روغن معجزه گر باعث درخشندگی و براق شدن ظاهر ناخن ها شده، علاوه بر این باعث تقویت ناخن ها و کوتیکول ناخن می شود. همچنین باعث افزایش سیستم ایمنی ناخن ها و جلوگیری از رشد و تکثیر باکتری و قارچ می شود که حائز اهمیت است.

ناخن ها را در روغن زیتون قرار دهید

خواص روغن زیتون برای تقویت ناخن گیاهی

روغن زیتون یک روغن مفید و مغذی است که استفاده تنها از آن نیز می تواند نتایج فوق العاده ای در تقویت و استحکام ناخن ها داشته باشد.
برای این منظور بایستی ناخن ها را از بند آخر انگشت، به مدت ۱۵ دقیقه در مقداری روغن زیتون قرار داده، سطح ناخن ها را کاملا با روغن ماساژ داده و در نهایت با آب بشویید.
تکرار این کار دو تا سه بار در طور روز می تواند در تقویت ناخن ها تاثیر چشم گیری داشته باشد. روغن زیتون رطوبت لازم را به ریشه ناخن ها رسانده و باعث رشد نرمال ناخن ها و تقویت بافت ناخن می شود.

حتما مطالعه کنید:  آموزش ساخت بالم لب خانگی

از ترکیب روغن زیتون و آبلیمو استفاده کنید

خواص ترکیب روغن زیتون و آبلیمو برای تقویت ناخن

برای ساخت این مخلوط به سه قاشق چایخوری روغن زیتون و یک قاشق چایخوری آبلیمو نیاز داریم. توجه داشته باشید که ابتدا روغن زیتون را بایستی کمی گرم کنید، سپس آبلیموی تازه را به آن اضافه کنید.
بعد از اینکه مخلوط آماده شد، با استفاده از یک گوش پاک کن، این مخلوط را روی سطح تمامی ناخن ها زده و چند دقیقه صبر کنید تا کاملا سطح ناخن ها خشک شود. سپس دستکش پارچه ای نرم پوشیده و اجازه دهید تا صبح بماند. صبح دست ها و سطح ناخن را با آب گرم بشویید.
به دلیل اینکه مواد این مخلوط باید کاملا جذب بافت ناخن شوند، این کار را شب قبل از خواب انجام داده و اجازه دهید چند ساعت روی ناخن ها تا صبح بماند. این کار را هر شب به مدت چند هفته انجام داده تا نتایج آن را به وضوح مشاهده کنید.

از ترکیب سرکه سیب و آب استفاده کنید

خواص ترکیب سرکه سیب و آب برای تقویت ناخن

برای ساخت این محلول نیاز به سرکه سیب و آب به مقدار مساوی داریم. توجه داشته باشید که نیازی به مقدار زیاد سرکه سیب و آب نیست و هر بار می توانید با مقدار کمی سرکه سیب و آب این محلول را بسازید.
سپس ناخن ها را به مدت ۱۰ دقیقه داخل این ترکیب قرار داده و اجازه دهید ناخن ها کاملا مرطوب شوند. این کار را یک مرتبه در طول روز و به مدت چند هفته تکرار کنید تا تغییرات را مشاهده کنید.

روش استفاده از ترکیب سرکه سیب و آب برای تقویت ناخن

سرکه سیب خواص فوق العاده ای برای سلامتی بدن و به خصوص ناخن ها دارد. سرکه سیب سرشار از آهن، پتاسیم، کلسیم و منیزیم بوده که تاثیر زیادی در سلامت بافت ناخن دارد. علاوه بر این به دلیل اسیدی بودن از رشد و تکثیر باکتری و قارچ ناخن جلوگیری کرده و در صورت وجود قارچ، آن را از بین می برد.

حتما مطالعه کنید:  چطور یک حالت دهنده مو خانگی درست کنیم؟

ناخن را داخل روغن دانه کتان قرار دهید

خواص روغن دانه کتان برای تقویت ناخن

در این روش تنها به روغن دانه کتان نیاز داریم. هر شب با استفاده از یک گوش پاک کن سطح ناخن ها را با روغن دانه کتان پوشانده، سپس چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود و بعد دستکش پارچه ای تمیز و نرم پوشیده و اجازه دهید تا صبح روغن روی ناخن ها بماند.

روغن دانه کتان برای تقویت ناخن

صبح دست ها و ناخن ها را با آب ولرم بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب این کار را هر شب قبل از خواب و به مدت چند هفته تکرار کنید. روغن دانه کتان نیز جزو روغن های مغذی است که برای سلامت بافت و سطح ناخن ها بسیار مفید است. این روغن شگفت انگیز دارای اسید چرب امگا ۳، روی، لسیتین، منیزیم، پتاسیم و پروتئین و ویتامین B است که هر یک به تنهایی برای ناخن مفید هستند.

از ترکیب روغن درخت چای و آب گرم استفاده کنید

خواص ترکیب روغن درخت چای و آب گرم برای تقویت ناخن

اگر ناخن هایتان دچار عفونت های قارچی شده و ضعیف و شکننده شده، پیشنهاد می کنیم این ترکیب بی نظیر را از دست ندهید. برای این منظور به کمی آب گرم و چند قطره روغن درخت چای نیاز داریم.
چند قطره روغن درخت چای را داخل یک ظرف کوچک آب گرم چکانده، آن را مخلوط کنید، سپس ناخن ها را به مدت ۳ دقیقه داخل آن قرار دهید. اجازه دهید ناخن ها کاملا مرطوب شده و سپس ناخن ها را خشک کنید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید.
روغن درخت چای باعث ضدعفونی کردن ناخن ها شده و مشکلات قارچی را در ناخن برطرف می کند، علاوه بر این هرگونه تغییر رنگ شامل زردی و کدری را از بین می برد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *