بهترین محصولات درمانی پوست

بهترین محصولات درمانی پوست 

از آنجایی که زیبایی یکی از مهمترین دغدغه های آقایان و بخصوص خانم ها به شمار می آید توجه به آن نیز بیشتر شده است، در این میان عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند تا به پوست و مو آسیب بزنند و در نهایت لطمه بسیاری به زیبایی زده خواهد شد. با این شرایط تنها راه نجات از این روند نزولی زیبایی استفاده از بهترین محصولات درمانی پوست است که در نهایت این پیری زودرس و آسیب دیدگی کمی به تعویق خواهد داشت. در ادامه برای آشنایی با بهترین محصولات درمانی پوست و روش استفاده درست از هریک از این محصولات با الانزا همراه باشید.

محصولات درمانی پوست

محصولات درمانی پوست

در حال حاضر خانم ها بیشتر از سال های پیش در محیط بیرون از خانه مشغول به کار هستند و این قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رادیکال های آزاد موجود در هوا، همه در کنار هم موجب شده است تا بیشتر از آنچه که فکر می کنید پوست آسیب ببیند و در نهایت در کنار تمام این موضوعات خستگی نیز بر زیبایی و سلامت پوست و مو آسیب خواهد زد. برای خنثی کردن اثر عوامل آفتاب و دیگر موضوعات شما می توانید از محصولات درمانی پوست استفاده کنید و به صورت روتین روزانه از پوست خود محافظت نمائید. باتوجه به این موضوع که اشعه آفتاب بسیار برای پوست مضر است استفاده از ضد آفتاب یک امر ضروری به حساب می آید که در صورت مراجعه به پزشک نیز به شما گوشزد خواهد شد که از ضد آفتاب در محیط منزل نیز استفاده کنید تا در نهایت از آسیب جدی به پوست و بروز پیری زودرس در کنار لکه های تیره ناشی از اشعه آفتاب جلوگیری به عمل آید. اگر پوستی چرب و پر از جوش دارید به شما استفاده از ژل شستشوی صورت مناسب با پوست تان توصیه خواهد شد و در نهایت برای داشتن زیر چشمی شاداب و بدون تیرگی می توانید از کرم های دور چشم مناسب با شرایط و حال دور چشم تان استفاده نمائید. فراموش نکنید که اگر پوست خشک دارید ژل شستشوی صورت را باز هم به طور مرتب استفاده نمائید و حتما از ژل شستشوی مناسب با پوست خشک استفاده کنید. 

 • درمان پیری و جوانسازی پوست
 • درمان جوش و آکنه 
 • درمان لک 
 • حساسیت و ترمیم پوست آسیب دیده 
 • کاهش التهابات و تورم و قرمزی پوست

اما در نهایت برای داشتن پوستی سالم و زیبا باید ابتدا نوع پوست خود را بشناسید و در نهایت پس از شناخت درست و اصولی پوست تان در جهت داشتن پوستی سالم و شاداب می توانید محصولات مورد نیاز پوست خود را انتخاب و خرید کنید. در کنار شناخت پوست داشتن آگاهی درست نسبت به برندهای محصولات درمانی پوست نیز امری ضروری به حساب می آید که در نهایت به شما برای داشتن انتخابی بهتر کمک خواهد کرد و محصولات درمانی و مناسب با پوست خود را تهیه خواهید کرد که در نهایت نتیجه آن بسیار قابل قبول خواهد بود. 

درمان منافذ باز پوست

زمانی که از درمان منافذ باز پوست صحبت به میان می آید باید به این نکته اشاره کنیم که پوست های چرب که چربی آن کنترل نشده است به مرور زمان و در طولانی مدت به دلیل ترشح بسیار بالای غدد چربی به صورت غیر نامعقولی چربی از خود تولید خواهند کرد و در نهایت منافذ هی باز تر و باز تر خواهند شد، در نتیجه پوست شما دچار بیماری پوست پرتقالی می شود و تمامی منافذ باز پوست به دلیل پر از ترشحات و عدم تنفس و اکسیژن رسانی درست به لایه زیرین پوست تان بزرگتر خواهند شد و در نهایت پوست تان نیاز به درمان پیدا خواهد کرد. برای درمان منافذ باز در ابتدا باید برای پوست تان یک شوینده مناسب با پوست چرب پیدا کرده و پس از آن با لایه برداری به موقع و اصولی چربی های پر شده داخل منافذ باز که با اکسیژن موجود در هوا ترکیب می شوند و تبدیل به جوش سر سیاه می شوند از بروز پوست پرتقالی جلوگیری می کنید. پس از لایه برداری شروع به استفاده از کرم های کنترل چربی پوست در کنار ضد آفتاب فاقد چربی به شما به درمان منافذ بازتان کمک خواهد کرد. در نهایت اگر منافذ باز با این روش های گفته شده درمان نشود نیاز به آن است تا با درمان های تهاجمی این مشکل را درمان کنید.

درمان منافذ باز پوست

درمان لک و تیرگی پوست

علت بروز لک و تیرگی های موجود بر روی پوست به قرار گرفتن در برابر نور خورشید، تغییرات هورمونی، دیابت و حتی نیش حشرات باز می گردد. این لک ها ابعاد مختلفی داشته که در بیشتر مواقع بر روی سطح پوست ظاهر می شوند و دردناک نیستند، اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که درمان لکه های قهوه ای با محصولات درمانی پوست امکان پذیر بوده و درست به میزان زمانی که از ایجاد آن گذشته زمان درمان آن نیز ادامه پیدا خواهد کرد. 

درمان جای جوش و آکنه پوست

آکنه از جمله بیماری های پوستی است که از منافذ باز پوست بیرون زده و تمامی این جوش ها از تجمع چربی و سلول های مرده با ترکیب اکسیژن به وجود خواهد آمد. زمانی که شما اطلاعات درستی از دلیل بروز جوش های صورت تات داشته باشید و بدانید دلیل بروز آن ها چه مشکلی در بدن تان است می توانید برای درمان آن تصمیم درست را اتخاذ نمائید. اگر بروز جوش های صورت تان به دلیل چربی بیش از حد پوست تان می باشد و شما قادر به کنترل چربی آن به صورت طبیعی نشده اید بهتر است با خرید محصولات مراقبت از پوست این مشکل خود را حل نمائید. استفاده از ژل شستشو صورت ، ضد آفتاب فاقد چربی، مرطوب کننده و آبرسان مناسب با پوست چرب، سرم رفع جوش و آکنه و … می تواند به کنترل چربی پوست و حتی بروز کمتر جوش های شما کمک کند. 

بهترین محصولات درمانی پوست کدامند؟

بسیاری از ما احساس می کنیم که در زمان هایی خاص پوست مان حال خوبی نداشته و احساس به مراقبت بیشتر را در آن شرایط احساس خواهیم کرد، در این زمان است که با تکاپو سعی می کنیم تا با شناخت جنس پوست مان محصولات مناسب با آن را پیدا نمائیم و در نهایت با انتخاب درست و اصولی یک محصول با کیفیت به داشتن پوستی سالم و شاداب کمک خواهیم کرد. اما برای داشتن پوست سالم نیاز به شناخت بهترین مصحولات درمانی پوست داریم، در ادامه با ما همراه باشید و با بهترین محصولات درمانی پوست کدامند؟ آشنا شوید. 

بهترین محصولات درمانی پوست کدامند؟

 • پاک کننده: بیشتر متخصصین پوست به شستشوی پوست برای دو بار در روز تاکید بسیار ویژه ای داشته اند، فراموش نکنید که شستشوی صورت آن هم دو بار در روز باعث از بین رفتن آلودگی ها و باکتری ها می شود. برای شستشوی صورت انواع مختلفی از پاک کننده آرایش صورت وجود دارد که برای انواع خاصی از پوست در نظر گرفته می شود و در نهایت با انتخاب درست می تواند مسیر درستی برای درمان پوست خود در نظر بگیرد. 
 • لایه بردار: لایه بردارها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای بیرون کشیدن سلول های مرده از سطح پوست به کار می رود، این روش به درخشش پوست و داشتن پوستی سالم و شاداب کمک خواهد کرد و با انواع پیلینگ صورت شیمیایی و فیزیکی می شود این روش را انجام داد. 
 • سرم  پوستی: سرم های پوستی معمولا حاوی آنتی اکسیدان های قوی و بسیار مبارز با آسیب های رادیکال های آزاد هستند که ضد پیری و چین و چروک عمل خواهند کرد. با استفاده از انواع سرم پوست می توانید آبرسانی قوی انجام بدهید و در نهایت برای داشتن پوستی شاداب و سلامت تلاش خواهید کرد. بهتر است از سرم ها پس از شستشوی صورت تان استفاده کنید تا به درستی رسالت خود را انجام بدهند. 
 • روغن صورت: روغن ها پر از مواد مغذی و معدنی هستند که بر روی پوست صورت همانند یک لایه مقاوم عمل خواهند کرد و به پوست شما کمک می کند تا ترمیم شود، روغن ها ماهیتی مرطوب کننده داشته و به شما کمک می کنند تا رطوبت پوست تان تکمیل شود و پوستی زیبا داشته باشید. این سبک از مواد مغذی برپایه روغن به کسانی که پوستی خشک و فاقد رطوبت دارند تصویه می شود. روغن های آرگان و ویتامین های مختلف در هر نوع پوستی مشکلی ایجاد نخواهد کرد. 
 • کرم ضد آفتاب: یکی دیگر از مهمترین نکته هایی که به شما برای داشتن پوستی زیبا کمک می کند و از آسیب رسیدن به آن نیز جلوگیری خواهد کرد استفاده مکرر از ضد آفتاب ها است، فراموش نکنید در روزهای سرد سال نیز استفاده از یک کرم ضد آفتاب اجباری بوده و حتی یک مرطوب کننده با SPF بالا یا متوسط نیز کمک تان خواهد کرد. 
 • کرم مرطوب کننده: برای داشتن پوستی سالم و شاداب استفاده از کرم مرطوب کننده را به شما پیشنهاد خواهیم داد، اگر شما پوست خشکی دارید که استفاده از مرطوب کننده را در اولویت خود قرار بدهید و حتی اگر پوست چربی دارید نیز استفاده از مرطوب کننده مناسب با پوست تان را استفاده نمائید. صورت و گردن شما باید روزی دو بار مرطوب شود و آرنج و زانو و پاها نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. 
 • ماسک صورت: ماسک های صورت از جمله محصولات درمان پوست است که انواع مختلفی در بازار داشته است و آبرسانی، جلوگیری از خشکی پوست و روشن تر شدن پوست صورت را برعهده دارد. نکته ای که در استفاده از ماسک صورت وجود دارد این است که هیچ چیزی مانع نفوذ ماده داخل ماسک بر روی صورت نمی شود. 
 • کرم دور چشم: از آنجایی که پوست دور چشم معمولا ماهیتی خشک دارد استفاده از کرم های مخصوص دور چشم نباید فراموش شود، با استفاده از کرم دور چشم از بروز پف زیر چشم، چین و چروک و حتی تیرگی دور چشم تان جلوگیری کنید. از کرم دور چشم می توانید دو بار در روز استفاده نمائید و با مصرف آن باعث تحریک و کلاژن سازی آن شوید.

خرید محصولات درمانی پوست

خرید محصولات درمانی پوست

برای داشتن سالم در ابتدا باید روتین و محصولات مراقبتی مناسب با پوست خود استفاده نمائید، اما فراموش نکنید که بهترین روتین و محصولات درمانی پوست از ابتدایی ترین موضوعات که همان شستشوی مداوم پوست می باشد شروع می شود و تا استفاده از سرم ها و ماسک های مختلف در جهت ترمیم پوست ادامه پیدا خواهد کرد. در نهایت فراموش نکنید که برای داشتن پوستی شاداب و سالم تنها کافیست که از مشکلات پوست تان اطلاع داشته باشید و در نهایت پس از شناخت آن با انتخاب و خرید محصولات مناسب از فروشگاه اینترنتی الانزا پوستی شاداب و سالم داشته باشید. 

حتما مطالعه کنید:  پیلینگ چیست و چگونه انجام دهیم؟
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *